1 zł
2 600 000 zł
/6

KĘDZIERSKI Apoloniusz (1861-1939)

Pejzaż z Użoka, 1932 r.

olej, płótno naklejone na tekturę,
sygn. p.d.: A.Kędzierski, opisany i dat. l.d.: Użok 1932 r

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żniwiarz, ok. 1916

akwarela, papier; 66 x 50 cm;
sygn. p. d.: A Kędzierski;
na odwrocie nalepka z Muzeum Sztuki w Łodzi z autorem i tytułem obrazu (przeniesiona z pierwotnego odwrocia) oraz okrągła pieczęć (przeniesiona z odwrocia) z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Górski potok w Zakopanem, 1923 r.

akwarela/papier, 49 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'a. kędzierski 1923 | Zakopane'

Martwa natura z pelargonią

akwarela/papier, 48 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'A. Kędzierski'
na odwrociu dedykacja

RYBAK W CZÓŁNIE. RYBAK NA FALI

olej, płótno naklejone na tekturę
40 x 60 cm (wymiary tektury: 42 x 61,2 cm)
sygn. l.d.: A. Kędzierski
Na odwrocie, na tekturze owalny stempel warszawskiego antykwariatu Józefa Smokalskiego: PAŁAC SZTUKI | Sp. Z o. o. | Warszawa, Trębacka 2, tel. 520-87 | Antykwarnia | Sala Licytacyjna | Obrazy. Meble. Dywany.
(zobacz: S. Bołdok, Antykwariaty artystyczne, salony i domy aukcyjne, Wyd. Neriton, Warszawa 2004, s. 332-340)

Łowiczanka, około 1910 r.

pastel/papier,średnica: 42 cm
sygnowany monogramem u dołu kompozycji: 'AK' (w okręgu)
na odwrociu zachowana fragmentarycznie nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Chłopiec łowiący ryby

olej/tektura, 23 x 29 cm (w świetle ramy)
na odwrociu fragment papierowej nalepki wystawowej

Portret Naczelnego Wodza, Józefa Piłsudskiego, 1922 r.

ołówek, kredka, akwarela, 44,5 x 64 cm
sygn. p. d.: A. Kędzierski
na odwrocie l. g.: rok 1922

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 65 x 105 cm, sygn. i dat. l.d.: A.Kędzierski / 1890
Opisywany i reprodukowany:
Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 [kat. wystawy monograficznej] red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1981 r., il. 10.

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 65 x 105 cm,
sygn. i dat. l.d.: A.Kędzierski / 1890

Opisywany i reprodukowany:

Maki

akwarela, gwasz, tektura, 22 x 31,5 cm
sygn. p. d.: A. Kędzierski
na odwrocie nalepka warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga

Na błotnistej drodze, 1890 r.

olej, płótno dublowane, 62,5 × 98,5 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Kędzierski/1890

Opisywany i reprodukowany:

Rybak I

olej/płótno, 53,5 x 95 cm
na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka" w Krakowie

- kolekcja Aleksandry Mamelskiej
- Towarzystwo Artystów Polskich "Sztuka"

Maki

akwarela, gwasz, tektura, 22 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: A. Kędzierski, na odwrociu nalepka warszawskiego Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga

LATO NA WSI

olej na sklejce, 51 x 69 cm,
sygnowany l.d. monogramem "AK", na odwrocie, na sklejce, odręcznie: "Apolonjusz Kędzierski /dn. 18 XI 1987 r./
Patryarcha ...".
Pochodzi z cenionej prywatnej kolekcji śląskiej.

Na stawie, 1916 r.

akwarela/papier, 90 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Kędzierski 1916'

- kolekcja prywatna, Gdańsk

- Apoloniusz Kędzierski 1861-1939, Wystawa monograficzna, red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1861-1939, nr. kat. 182, s. 73,poz.54 (il.)
- Franciszek Klein, Album „Sztuka” 1879-1922, Zeszyt II-III, Lwów – Warszawa 1922, s. 27
- Edward Niewiadomski, Malarstwo polskie XIX i XX wieku, Warszawa 1926, s. 221 (il.)
- Świat 1927, nr 20, s. 3 (il.)
- Światowid 1927, nr 19, s. 7 (il.)

Jędrek kosiarz

akwarela/papier, 50 x 33 cm (w świetle passe-partout)

- kolekcja pisarza Kazimierza Truchanowskiego (1904 - 1994)

Przesiewanie (Przesiewaczka), 1925 r.

olej, płótno, 92 × 64 cm
sygn. i dat. p. d.: A. Kędzierski 1925

Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 (wystawa monograficzna), Muzeum Okręgowe w Radomiu, marzec - maj 1981 r.
j.w., Muzeum Narodowe w Warszawie, czerwiec - lipiec 1981 r.,
j.w., Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Stara Kordegarda w Łazienkach Królewskich
Opisywany i reprodukowany:
Apoloniusz Kędzierski 1861-1939 [kat. wystawy monograficznej] red. Stanisław Duszak, Maryla Kowalska, Lublin 1981 r., poz. I /A, 21, reprod. nr 23
Kolekcja Janiny Kmitowej (lata 50-te XX w.)
Kolekcja prywatna, Polska

Maki

/6
liczba obiektów: 102