1 zł
2 600 000 zł

MŁODOŻENIEC Jan (Warszawa 1929 - Warszawa 2000)

Martwa fala, 1970

offset/papier, 83,5 x 58 cm
sygn. p.d. w druku: JAN MŁODOŻENIEC
stan zachowania: bdb–

cena wywoławcza: Wykup abonament

gwasz, papier; 50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC.

Edison

gwasz, papier; 41,5 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.

Juliette ze snów, 1957 r.

offset/papier, 99 x 97 cm
sygnowany w druku p.d.: 'J.MŁODOŻENIEC'
Teatr Telewizji, Georges Neveaux, reż. Czesław Szpakowicz

Kopciuszek, 1980 r.

offset/papier, 98 x 66,5 cm
sygnowany p.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC'
Teatr Wielki, Warszawa, Gioacchino Rossini, reż. Bogdan Hussakowski

Meteor, 1966 r.

offset/papier, 99,5 x 67,5 cm
sygnowany w druku l.d.: 'J. MŁODOŻENIEC'
Teatr Dramatyczny, Warszawa, Friedrich Dürrenmatt, reż. Ludwik René

Spaghetti i miecz, 1967 r.

offset/papier, 84,5 x 58,5 cm
sygnowany w druku l.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC'
Teatr Dramatyczny, Warszawa, Tadeusz Różewicz, reż. Witold Skaruch

Sonata Belzebuba, czyli Prawdziwe zdarzenie w Mordowarze, 1969 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
sygnowany w druku p.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC'
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Wanda Laskowska

BEZ TYTUŁU (188)

praca niedatowana
tempera / papier,
wym. 23 x 32 cm

"Podróż na Zachód", 1967 r.

tusz, technika własna/papier, 40 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Podróż na Zachód / 1967 / Jan Młodożeniec'

tempera/papier, 34 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: 'JAN MŁODOŻENIEC'

gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Trzy gracje, 1957

tusz, papier; 41 x 29,5 cm;
Ilustracja do opowiadania Ignacego Narbutta "Łabędzie gniazdo";

bez tytułu

23 x 30,5 cm

Ikar

gwasz/papier, 51,5 x 37,5 cm

Zorba - derby

tempera/papier, 54,5 x 57 cm

gwasz, 32,5 x 23 cm, sygn.
Dar Rodziny.

gwasz/papier, 50 x 37 cm w świetle passe - partout, oprawiony, sygnowany p.g: JAN MŁODOŻENIEC

W poszukiwaniu straconego czasu (À la recherche du temps perdu)

akryl/płótno, 82 x 60 cm
opisany wewnątrz kompozycji: 'À LA RECHERCHE DU TREMPS PERDU'

Stragany, gałgany

sygn. p.g.
gwasz, tempera, papier
29.5x41.5 cm

gwasz/papier, 50 x 37 cm w świetle passe – partout, oprawiony, sygnowany p.g: 'JAN MŁODOŻENIEC'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

tempera/papier, 29,5 x 20 cm
sygnowany p.d.: 'jAN MŁODOŻENIEC'

tempera/papier, 40,5 x 27,5 cm
sygnowany u dołu: 'JAN MŁODOŻENIEC'

tempera/papier, 37,5 x 52 cm
sygnowany l.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC'

gwasz, papier; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

gwasz/papier, 49,5 x 34 cm

bez tytułu,

tempera, papier, 28 x 19,7 cm (w świetle oprawy), 54,4 x 46 cm (oprawa), sygn. p.d.

City

gwasz, papier; 29 x 20,5 cm
sygnowany w obrębie kompozycji: "JAN MŁODOŻENIEC"

Płótno?, nd .

gwasz, papier; 41,5 x 29,5 cm

tempera, 28,3 x 23,8 cm

Plakat, DZIORDZIE LEBOVIĆ, ALLELUJA, 1964

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk papier; 97,5 x 67 cm

Plakat, Robert Bolt, OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY, 1965

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk, papier; 97 x 68 cm

Plakat, Friedrich Dürrenmatt, METEOR, 1966

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67,5 cm

Plakat, Tadeusz Baird, JUTRO, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat, Leon Schiller, KRAM Z PIOSENKAMI, 1968

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat Stanisław Przybyszewski, ŚNIEG, 1969

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 85,5 x 59 cm

Plakat, CEPELIA, 1970

Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat do filmu według powieści Emila Zoli Wszystko dla pań

reżyseria: Julien Duvivier, w rolach głównych: Gérard Philipe, Dany Carrel, Danielle Darrieux, plakat autorstwa J. Młodożeńca, 1962; druk kolor., st. bdb., minimalne uszkodzenia krawędzi (głównie lewej), w kilku miejscach prawie niewidoczne ubytki papieru; wymiary arkusza: 595x850 mm;

JAN MŁODOŻENIEC

gwasz/papier, 50,4 x 35,8 cm

Midas

gwasz, papier naklejony na papier;
48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC.

Dziewczyna

tusz, kolaż/papier, 42 x 29,5 cm
na odwrociu stempel autorski

Seiko

gwasz/papier, 29 x 21 cm
na odwrociu stempel autorski

5:30, lata 80./90. XX w.

gwasz, papier; 38x27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ś.g.: "JAN MŁODOŻENIEC"

Don Quichotte, nd.

tempera, papier; 48x33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.g.: "Jan Młodożeniec"

Nana

wydruk / papier, 70 x 50 cm
dar osoby prywatnej

gwasz/papier, 49.50 x 34 cm w świetle passe - partout, oprawiony, sygnowany l.d: 'JAN MŁODOŻENIEC',

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

gwasz/papier, 50 x 37 cm w świetle passe - partout, oprawiony, sygnowany p.g: 'JAN MŁODOŻENIEC'

Boulevard Rabelais

tempera/papier, 42 x 30 cm
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: 'JAN MŁODOŻENIEC'

tempera/papier, 33,5 x 23,5 cm

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm
Dar rodziny

Port

gwasz, papier, 36,5 × 51 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

sygn. p.d.
gwasz, papier
29.5x20.5 cm

gwasz, 29 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Radiguet. Le diable au corps

flamaster, ołówek/papier, 28,5 x 16,2 cm (w świelte passe-partout)
sygnowany p.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC' opisany p.d.: 'Radiguet. Le diable au corps'

DON KICHOT

tusz, akwarela, papier
47 x 63 cm
sygn. l. g.: J.Młodożeniec

* opłata z tytułu "droit de suite"

TAŃCE

tusz, akwarela, papier
47 x 63 cm
sygn. l.g.: J.Młodożeniec

gwasz/papier, 29.50 x 20.70 cm, oprawiony, sygnowany u dołu: 'JAN MŁODOŻENIEC'

- kolekcja rodzinna

*opłata droit de suite

EDISON

gwasz, papier; 40,5 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC.

Don Quichote

tempera/papier, 54,5 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'JAN MŁODOŻENIEC'

Dada 1916

gwasz/papier, 41,5 x 29,7 cm
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

007 contra dr NO

flamaster, kolaż/papier, 29,5 x 21 cm

Tysiąc i jedna noc

Żądło

Midas

tempera/papier, 47,5 x 32,5 cm

Teatr

50 cm x 70 cm, druk cyfrowy.

Projekt okładki do książki Awantura o Basię Kornela Makuszyńskiego , lata 50. XX w.

technika mieszana/tektura, 20 x 28 cm

WYDANIA:
- Iskry 1958

serigrafia/papier, 100 x 70 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC', opisany l.d.: 'Egz. autorski 1/30'
sygnowany w druku p.g.: 'JAN MŁOZODŻENIEC'

serigrafia barwna/papier, 98,3 x 68,1 cm (arkusz)

Fellini-Klowni

ilustracja do magazynu "Film"
wydruk / papier, 70 x 50 cm

Mozart

tempera/papier, 29,5 x 21 cm

Opera Orpheus Verdiego

tempera/papierowa koperta, 32 x 22,5 cm

Izaak Babel - syn Rabbiego

tusz, długopis/papier, 42 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC', opisany p.d.: 'IZAAK BABEL - SYN RABBIEGO"

Głową w mur...

tusz, długopis/papier, 27 x 40 cm
na odwrociu opisany p.d.: 'JMłodożeniec'

Ikar VIII

tusz/papier, 41,9 x 29,7 cm
opisany wśród przedstawienia: 'Ikar VIII'

Plakat JAZZ JAMBOREE, 1970

Druk, papier; 97 x 66 cm

Plakat do filmu BIEDNA ULICA, 1960

Druk, papier; 84 x 58 cm

Plakat do filmu KLUTE, 1973

Druk, papier; 82 x 58 cm

Plakat do opery TADEUSZ BAIRD, JUTRO, 1966

Teatr Wielki, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat wystawy POLSKIE STROJE LUDOWE, 1966

Muzeum Etnograficzne, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat do filmu UPROWADZENIE, 1962

Druk, papier; 84,5 x 58 cm

Plakat do sztuki FRIEDRICH DÜRRENMATT, METEOR, 1966

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 97 x 67,5 cm

Plakat do sztuki ROBERT BOLT, OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY, 1965

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk, papier; 97 x 68 cm

Neapol miasto milionerów, 1958 r.

offset/papier, 86 x 59 cm
sygnowany w druku p.d.: 'J. MŁODOŻENIEC'
stan zachowania: dobry

Uprowadzenie, 1962 r.

offset/papier, 84,5 x 58 cm
sygnowany w druku p.g.: 'J. MŁODOŻENIEC'
stan zachowania: bardzo dobry, p.g. informacyjne napisy czerwoną kredką

Jajo węża, 1980 r.

offset/papier, 96 x 67 cm
sygnowany w druku p.g.: 'JAN MŁODOŻENIEC'
stan zachowania: dobry

Po drugiej stronie słońca, 1974 r.

offset/papier, 57,5 x 40,5 cm
stan zachowania: dobry

Wakacje sycylijskie, 1956 r.

offset/papier, 86 x 59 cm
sygnowany w druku l.g.: 'J.Młodożeniec'
stan zachowania: dobry

11:55

tempera/papier, 30 x 21 cm

Gold, 1998 r.

tempera/papier, 29,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'jan moineau | 16.05.1998 | JAN MŁODOŻENIEC'

gwasz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

TRZY GRACJE, 1957

rysunek tuszem, 41 x 29,5 cm,
Ilustracja do opowiadania Ignacego Narbutta "Łabędzie gniazdo".
Reprodukowany: Jan Młodożeniec. Oprac. Jerzy Olkiewicz. [seria:] Współczesna grafika polska. Warszawa 1966 Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne RSW "Prasa", il. [3].

gwasz, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Port

sygn. p.d.
tempera, papier
36.5x51 cm (w świetle passe-partout )

Projekt plakatu do spektaklu Komedia pasterska J.A.Morsztyna (1982)

sygn. l.d.
tempera, papier
67x47 cm (w świetle passe-partout )

Statek zezowatych I, 1959

Tusz, biały gwasz; wym.: 22 x 15,3 cm; nie sygn.; opisy edytorskie. Ilustracja do książki Stanisława Zielińskiego, Statek zezowatych, wydanej w 1959 przez PIW. Ostatecznie książka ukazała się bez ilustracji.

Statek zezowatych II, 1959

Tusz, biały gwasz; wym.: 22 x 15,3 cm; nie sygn.; opisy edytorskie. Winieta do książki Stanisława Zielińskiego, Statek zezowatych, wyda- nej w 1959 przez PIW. Ostatecznie książka ukazała się bez ilustracji.

Statek zezowatych III, 1959

Tusz, biały gwasz; wym.: 7,3 x 15,7 cm; nie sygn.; opisy edytorskie. Ilustracja do książki Stanisława Zielińskiego, Statek zezowatych, wydanej w 1959 przez PIW. Ostatecznie książka ukazała się bez ilustracji.

Zespół 5 plakatów

zobacz pełny opis >>

Cepelia, 1972 r.

offset/papier, 97 x 66 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Polska - plakat turystyczny, 1971 r.

offset/papier, 98,8 x 67,5 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Gra, 1969 r.

offset/papier, 92 x 58 cm
stan zachowania: dobry

Taksówkarz

flamaster, tusz, kolaż/papier, 29,5 x 21 cm

Wielki Gatsby

flamaster, tusz, kolaż/papier, 30 x 21 cm

Kabaret

Radiguet. Le diable au corps, około 1979 r.

flamaster/papier, 29 x 18 cm (w świelte passe-partout)

gwasz, papier, 34,5 × 25,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. u dołu: JAN MŁODOŻENIEC

August

gwasz, papier; 30 x 20 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

gwasz, papier, 34,5 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: JAN MŁODOŻENIEC

New York, New York, 1978 r.

offset/papier, 95,5 x 67 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Zbrodnia i kara, 1970 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Meteor, 1966 r.

offset/papier, 99,5 x 67,5 cm
sygnowany p.d.: 'JAN MŁODOZENIEC'
stan zachowania: dobry; niewielkie naddarcie u dołu

- VeryGraphic. Polish Designers of the 20th Century, red. Jacek Mrowczyk, Warszawa 2015, s. 228 (il.)
- Polski Plakat Teatralny 1899 - 1999, katalog wystawy, red. Krzysztof Dydo, Kraków 2000, poz. 166 (il.)

Blue Velvet, 1987 r.

offset/papier, 97,5 x 67,5 cm
stan zachowania: bardzo dobry

gwasz/papier, 49,5 x 39 cm
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Fellini - Klowni

ilustracja do magazynu "Film"
wydruk / papier, 70 x 50 cm

Teatr Dramatyczny - Drzewo

plakat teatralny, nakład 1000 egzemplarzy, 1967 r.
58 x 84,5 cm

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm
Dar rodziny

Herszt, 1962 r.

offset/papier, 57,5 x 84,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. MŁODOŻENIEC'

Nikt nie zna prawdy, 1962 r.

offset/papier, 81 x 58 cm
sygnowany l.d.: 'J. MŁODOŻENIEC'

Homer

gwasz/papier, 49 x 34,5 cm
sygnowany ś.d.: 'JAN MŁODOŻENIEC'

gwasz, papier, 49,6 x 39,7 cm, sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Futuryzm polski

gwasz/papier, 48 x 33,8 cm
sygnowany l.g.: Jan Młodożeniec

gwasz/papier, 41 x 28,7 cm

Port

sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

August, 1992

gwasz, papier, 28,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Kropki

tempera/papier, 45,5 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: `JAN MŁODOŻENIEC`

The Actor`s Studio

tempera/papier, 33,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: `JAN MŁODOŻENIEC`

Bez tytułu, 1994 r.

gwasz, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Plakat WARSZAWSKA WIOSNA ESTRADOWA, 1965

Druk, papier; 98,5 x 67,5 cm
Pochodzenie: ze zbiorów Mateusza Garbowskiego

Plakat TADEUSZ RÓŻEWICZ, SPAGHETTI I MIECZ, 1967

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 84,5 x 58 cm

Plakat JERZY JURANDOT, DZIEWIĄTY SPRAWIEDLIWY, 1963

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 83,5 x 58 cm

Plakat ANTONI CZECHOW, WUJASZEK WANIA, 1968

Teatr Ateneum, Warszawa
Druk, papier; 84 x 59 cm

Plakat DZIORDZIE LEBOVIĆ, ALLELUJA, 1964

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk papier; 97,5 x 67 cm

Plakat ADOLPHE ADAM, GISELLE, 1968

Teatr Wielki, Warszawa
Druk papier; 97 x 67,5 cm

Plakat LEON SCHILLER, KRAM Z PIOSENKAMI, 1968

Teatr Narodowy, Warszawa
Druk papier; 97,5 x 66,5 cm

Plakat STANISŁAW PRZYBYSZEWSKI, ŚNIEG, 1969

Teatr Dramatyczny, Warszawa
Druk, papier; 85,5 x 59 cm

Tygrysy na pokładzie, 1962 r.

offset/papier, 84,5 x 58 cm
sygnowany p.d.: `J. MŁODOŻENIEC`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Klute, 1971 r.

offset/papier, 82 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: `JAN MŁODOŻENIEC`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry

- Dorota Folga-Januszewska, Ach! Plakat filmowy w Polsce, s. 182, il. 415

Mystic pizza, 1990 r.

offset/papier, 96 x 66,5 cm

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry

- Dorota Folga-Januszewska, Ach! Plakat filmowy w Polsce, s. 209, il. 473

Plakat wystawy LENICA, NAGAI, TANAKA, 1968

Laureaci Pierwszego Międzynarodowego Biennale Plakatu, Muzeum Plakatu Wilanów
Druk, papier; 97 x 67,5 cm
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

Plakat CEPELIA, 1965

Druk, papier; 98 x 68 cm

Plakat WARSZAWSKI WRZESIEŃ, 1968

Druk, papier; 97 x 67 cm

Druk, papier; 97 x 67 cm

Plakat CYRK (akrobatka), 1965

Druk, papier; 97 x 66,5 cm
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

Plakat do filmu MARTWA FALA, 1970

Druk, papier; 83,5 x 57,5 cm

MARTWA FALA, 1970

Druk, papier; 83,5 x 57,5 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

CITY

Gwasz, papier, 29x20,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

ABSTAKCJA

Gwasz, papier, 29,5x20 cm,
sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

Pracownia

gwasz/papier, 48 x 34,5 cm

Chińska dzielnica - Roman Polański

ilustracja do magazynu "Film"
wydruk / papier, 70 x 50 cm

La Pologne vous invitte, 1960/70 r.

offset/papier, 96 x 66,5 cm
sygnowany p.d.:`Jan Młodożeniec`

APRILIADA 1992

Gwasz, papier, 29 x 20 cm,
sygn p. d.: Jan Młodożeniec

Billboard

gwasz/papier, 35,5 x 49,5 cm

gwasz, papier;
34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Trzy pola

gwasz, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

sygn. p.d.
gwasz, papier
29.5x20.8

Cena

gwasz, papier, 31 x 23,5 cm

Dziewczyna

gwasz, tektura, 40,5 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: JAN MŁODOŻENIEC

Ikar

gwasz, tektura, 37 X 26,5 w świetle passe-partout
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi: JAN MŁODOŻENIEC

Fado

gwasz, tektura, 55 × 40 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

gwasz, 30 x 21,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Abstrakcja

Tempera/papier, 30x21 cm

Płótno

gwasz, papier;
53,5 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC; napis p. g.: PŁóTNO

Poster

gwasz, papier,
55,5 x 40, 5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC napis w kompozycji: Poster

Dada 1916

sygn. p.d.
gwasz, papier
41.5x29.7 cm

Pracownia

gwasz/papier, 48 x 34,5 cm

Billboard

gwasz/papier, 35,5 x 49,5 cm

sygn. śr.g.
gwasz, papier
29.5x21 cm

gwasz/papier, 49 x 34 cm
u dołu opisany: `JAN MŁODOŻENIEC`

Borowczyk - Opowieści niemoralne

ilustracja do magazynu "Film"
wydruk / papier, 70 x 50 cm

Antonioni - Przygoda

ilustracja do magazynu "Film"
wydruk / papier, 70 x 50 cm

bez tytułu

tempera / papier, 30 x 21 cm, sygn.

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm

Abstrakcja

Tempera/papier; 29,5x21 cm

gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

akwarela, gwasz/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

gwasz, 29,5 x 20,8 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Delfin

Tempera/karton, 30x21 cm

Dada 1916

technika mieszana, papier; 41 x 32 cm
sygn. U dołu: JAN MŁODOŻENIEC

Estymacja: 6000 - 8000 PLN

No title

gwasz na papierze, 28,5 x 20 cm

Homer

gwasz/papier, 49 x 34,5 (w świetle passe - partout)
sygnowany u dołu: `JAN MŁODOŻENIEC`

Estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Kompozycja z motylem, 1993 r.

gwasz, technika mieszana/papier, 37 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JAN MŁODOŻENIEC` oraz dedykacja

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Konik

tempera/papier, 30x21cm
sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

Stary człowiek i morze, 1957

Tusz, papier; wym.: 415 x 297 mm; sygn. tuszem p.d.: J.M.; ilustracja do tygodnika "Ekran", 1957, nr 3; uszkodzone marginesy.

Pustelnia Parmeńska, 1957

Tusz, papier; wym.: 297 x 415 mm; sygn. tuszem p.d.: J.M.; ilustracja do tygodnika "Ekran", 1957, nr 6, s. 13; uszkodzone marginesy.

Skarb Tarzana, 1957

Tusz, papier; wym.: 297 x 415 mm; sygn. tuszem p.d.: J.M.; ilustracja do tygodnika "Ekran", 1957, nr 3, s. 13; uszkodzone marginesy.

Zwykli ludzie, 1981 r., plakat filmowy

offset, appier, 97 x 66,5 cm

Estymacja: 300-400 zł

Jazz Jamboree 95

gwasz/papier, 28,5 x 19,5 cm

Estymacja: 3000-4000 zł

MOTYL, 1993

Gwasz, papier; 37,5 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JAN MŁODOŻENIEC; wyżej dedykacja: Krysi i Jędrusiowi JAN MŁODOŻENIEC 05.06.93

Wróbel, 1993

gwasz, papier;
20 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
Napis na pracy: 16 maja 1993 JAN Moineau
Jan Młodożeniec używał pseudonimu Moineau w języku francuskim oznaczającego wróbla, z którym artysta się identyfikował.

gwasz,
30 x 22 cm,
sygn.
Dar Rodziny.

gwasz, papier;
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

gwasz, papier,
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Wróbel, 1993

gwasz, papier;

Rafferty i dziewczyny, 1976 r.

offset/papier, 81,5 x 57 cm

Estymacja: 250 - 350

Scotch

gwasz, papier,
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi: JAN MŁODOŻENIEC

Arles

akwarela, gwasz/papier, 29 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000

Bleu

sygn. p.d.
gwasz, papier
29x20 (w świetle passe-partout )

Paris

sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Jesień

gwasz, papier naklejony na tekturę;
34,5 x 43 cm (całości kompozycji w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Saint Tropez

gwasz, karton,
51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Scotch

gwasz, papier,

Przed potopem, 1955

Plakat filmowy [reż. A. Cayatte];
wym.: 590 x 860 mm;
sygn. pł. p.g.: J. Młodożeniec.

sygn. p.d.,
akwarela, gwasz, papier,
29.5x20.8 cm

Nakarmisz [!] kruki, 1976

Tusz, karton; projekt plakatu
wym.: 28,5 x 21 cm
sygn. p.g.: Jan Młodożeniec; l.g.: Carlos Saura; p.d.: Nakarmisz kruki [powinno być "Nakarmić kruki"]. Plakat nie został zrealizowany, dystrybutor filmu wybrał ostatecznie projekt A. Klimowskiego

Cena

gwasz, papier,
31 x 23,5 cm;

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm

bez tytułu

gwasz
21 x 30 cm

Bez tytułu, l. 90 XX w.

gwasz, papier,
33 x 48,5 cm (w świetle passe-partout);

Boulevard Rabelais, 2000 r.

tempera/płótno,
50 x 60 cm,
opisany na odwrociu: `JAN MŁODOŻENIEC | Boulevard Rabelais | tempera, maj 2000`

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Bez tytułu, 1993

tempera/papier,
29 x 21 cm (w świetle passe-partout),
sygnowana i datowana u dołu: 93 JAN MŁODOŻENIEC,
z prywatnej kolekcji, Kraków

Ptak

gwasz/papier,
37,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `JAN MŁODOŻENIEC`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Maj

gwasz/papier,
45 x 32,5 cm (w świetle passepartout)
sygnowany p. g.: `JAN MŁODOŻENIEC`, p. d.: `Maj`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

technika własna/papier
32 x 23 cm
sygn.
Dar Rodziny

Mozart

tempera, papier,
49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC

RAFFERTY I DZIEWCZYNY, 1976 R.

offset/papier
81,5 x 57 cm
sygn. p.d.: `Jan Młodożeniec`

Picasso, 2000 r.

tempera/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany l.g.: `JAN MŁODOŻENIEC`
opisany na odwrociu: `JAN MŁODOŻENIEC | Picasso (7) | tempera maj 2000 `

Jazz

tempera/papier,
50 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. g.: `JAN MŁODOŻENIEC`

gwasz, papier,
39,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

LA POLOGNE VOUS INVITE, 1960/70-TE

offset/papier,
96 x 66,5 cm
sygn. p.d.:`Jan Młodożeniec`

GREMLINY ROZRABIAJĄ, 1984 R.

offset/papier,
98 x 67 cm
sygn .p.d.: `Jan Młodożeniec`

Endo

gwasz, papier,
33 x 23 cm

Shakespeare

gwasz, papier
40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)

ELLE - Dobrego Roku 1998, 1997

gwasz, papier,
28,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy)

PEPPINO PODBIJA AMERYKĘ, 1973 R.

offset/papier,
82 x 58 cm
sygn .p.d.: `Jan Młodożeniec`

Plum

gwasz, papier,
30,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy)

Film

gwasz, papier,
41 x 28,5 cm (w świetle oprawy)

UPROWADZENIE, 1962 R.

offset/papier
84 x 58,5 cm
sygn. p.g.: `J.Młodożeniec`

NIKT NIE ZNA PRAWDY, 1961 R.

offset/papier
82 x 58,5 cm
sygn. l.d.: `J. Młodożeniec`

KOBIETA W KAPELUSZU, 1985 R.

offset/papier
95,5 x 67 cm
sygn. l.d.: `Jan Młodożeniec`

WSPÓLNIK

offset/papier
82,5 x 57 cm
sygn. p.d.: `Jan Młodożeniec`

SZAŁ, 1977 R.

offset/papier
82,5 x 57 cm

NEW YORK, NEW YORK, 1978 R.

offset/papier
96x67,5 cm
sygn. p.g.: `Jan Młodożeniec`

KONFORMISTA, 1974 R.

offset/papier
81,5x57,5 cm
sygn. p.g.: `Jan Młodożeniec`

DAWNO TEMU W AMERYCE, 1986 R.

offset/papier
97,5x68 cm
sygn. p.d.: `Jan Młodożeniec`

KLUTE, 1973 R.

offset/papier
82 x57,5 cm
sygn. p.d.: `Jan Młodożeniec`

ŚNIEG, DRAMAT W 4-CH AKTACH

offset/papier
85,5 x 59 cm
sygn. p.d.: `Jan Młodożeniec`

MŁODZI MAŁŻONKOWIE,

offset/papier
29,5 x 84 cm

gwasz, papier,
20 x 28,5 cm (w świetle oprawy)

gwasz, papier,
34 x 48 cm;
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

gwasz,
29,5 x 21 cm,
sygn.
Dar Rodziny

Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Laureaci Pierwszego Międzynarodowego Biennale Plakatu. Wystawa czerwiec - sierpień 1968. Lenica - Nagai - Tanaka". 97 x 68 cm, sygnowany "Jan Młodożeniec". Wyd. WAG.

Hollywood 29, 1996 r.

gwasz/papier,
54,5 x 45,6 cm
sygnowany i datowany p.g.: `JAN MŁODOŻENIEC 96`

Kompozycja, ok. 1996 r.

gwasz/papier,
51 x 36 cm
sygnowany p.d.:` JAN MŁODOŻENIEC`

Słoń, 1999 r.

akryl, gwasz/płótno,
72 x 60 cm
datowany i sygnowany l.d.: `199 JAN MŁODOŻENIEC`

Shakespeare

gwasz, papier

Vincent van Gogh, 1977

linoryt, papier,
70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MŁODOŻENIEC 1977; l. d. napis: linoryt; po środku: Vincent van Gogh

Elle - 1998

gwasz, papier,
45,5 x 28,5 cm

Labirynt

gwasz, papier, 37,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JAN MŁODOŻENIEC

Vincent van Gogh, 1977

linoryt, papier, 70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MŁODOŻENIEC 1977;
l. d. napis: linoryt; po środku: Vincent van Gogh

Film

gwasz, papier,

Nakarmisz kruki, 1976

Tusz, karton; projekt plakatu;
wym.: 28,5 x 21 cm;
sygn. p.g.: Jan Młodożeniec; l.g.: Carlos Saura; p.d.: Nakarmisz kruki [powinno być "Nakarmić kruki"]. Plakat nie został zrealizowany, dystrybutor filmu wybrał ostatecznie projekt A. Klimowskiego.

gwasz, papier,
29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

sygn. p.d.
gwasz, papier
49.6x39.8

gwasz, papier,
49 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Salon

gwasz, karton,
53,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Morze Żółte

gwasz, papier,
49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

bez tytułu

gwasz
20 x 29 cm

Shakespeare

gwasz, papier

Endo

gwasz, papier,
27,5 x 20 cm (w świetle oprawy)

Narrative

tempera/papier, 30 x 21 cm,
Dar Rodziny

Marie Claire

tusz, gwasz/papier,
28 x 19,5 cm

gwasz, papier,
39,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Endo

gwasz, papier, 33 x 23 cm

Cena

gwasz, papier
31 x 23,5 cm;

Maestro

gwasz, papier
28 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC

KOMPOZYCJA

gwasz, tusz/papier
40,5 x 27 cm
sygn. p. d.: `JAN MŁODOŻENIEC` oraz dedykacja

Endo

gwasz, papier
33 x 23 cm

City

gwasz, papier
28 x 41 cm;
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Rilke

gwasz, papier,
47,8 x 37,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Homer

gwasz, papier,
47,8 x 38,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Elle - 1998

gwasz, papier,
45,5 x 28,5 cm

gwasz, papier,
49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Elle - dobrego roku 1998, I

gwasz, papier,
28 x 40,5 cm

MATKA Z DZIEĆMI, 1952

gwasz,
20,5 x 17,2 cm,
sygnowany l.d. "MŁODOŻENIEC 52"

Bez tytułu,

tempera/papier,
38,5 x 27 cm,
sygn.
Dar Rodziny

Edison

gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Bolero

gwasz, papier, 48,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Film

gwasz, ołówek, papier, 37 x 28,5 cm

Endo

gwasz, papier, 29 x 20,5 cm

Endo

gwasz, papier, 27,5 x 20 cm

gwasz, papier, 34 x 48 cm;
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Dzbany

gwasz, karton, 36,3 x 51,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JAN MŁODOŻENIEC

MAESTRO ARMSTRONG, l. 90-te XX w.

tempera na papierze, 32 x 44 cm w świetle passe-partout,
sygnowana po lewej "JAN MŁODOŻENIEC"

Podróż

gwasz, karton, 51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Homer

gwasz, karton, 49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

PORT

gwasz na papierze, 36 x 51 cm w świetlie p-p, sygnowany p.d. "Jan Młodożeniec"

NOKTURN, 1999

tempera, płótno
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC, na odwr. d.: JAN MŁODOŻENIEC - Nocturn - tempera | marzec 1999
65 x 50 cm

tempera/papier, 29 x 21 cm, sygn.

PLAKAT VAN GOGH, ok. 1997-1999

gwasz, karton,
50 x 35 cm
napis d.: 1853 | Groot-Zundert
sygn. p.g.: JAN MŁODOŻENIEC

29.05.1993

sygn. p.d., tempera, papier, 32.5x23 cm

Biznes

gwasz, papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: JAN MŁODOŻENIEC (wzdłuż krawędzi)

Płótno

gwasz, papier,
45 x 35 cm (świetle passe-partout);
sygn. p.g.: JAN MŁODOŻENIEC, u dołu napis: PŁÓTNO

tempera/papier, 29,5 x 20,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Dar Rodziny.

Płótno

gwasz, papier, 45 x 35 cm (świetle passe-partout);

Projekt plakatu - MIAMI FILM FESTIVAL, 1990

gwasz, karton, 42 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Art Center

collage, tusz, gwasz, tektura falista,
23 x 31,3 cm;
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Heuresis

gwasz, tusz, tektura falista, 35,5 x 25,2 cm;
sygn. l.g.: JAN MŁODOŻENIEC

Art Center

23 x 31,3 cm;
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Heuresis

sygn. l.g.: JAN MŁODOŻENIEC

Zielona Gęś

gwasz, tusz, karton, 42 x 29,5 cm,
nie sygnowany

Heuresis

gwasz, tusz, papier czerpany, 42,5x34 cm,
sygn. p. g.: JAN MŁODOŻENIEC

Projekt plakatu - MIAMI FILM FESTIVAL

gwasz, karton, 42 x 29,5 cm,
sygn. l.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Ryba

gwasz, tusz, papier czerpany,
49 x 34 cm;
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Projekt plakatu filmowego - Mistic Pizza

gwasz, karton, 34 x 23,7 cm;
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

CHARLIE CHAPLIN (projekt plakatu), ok. 1962

piórko, tusz lawowany na papierze,
41,5 x 29,8 cm, sygnowany l.d. "J. M.",
na plecach pieczątka cenzorska, pod którą odręcznie "7. V 1962 [podpis]"

Kwiecień - maj (Avril - mai)

gwasz, papier,
48 x 39 cm (w świetle passe-partout)
napis u d.: AVRIL - MAI, niżej po p. sygn.: JAN MŁODOŻENIEC

tempera/papier, 41 x 29,5 cm.
Dar Rodziny

Labirynt

gwasz, papier, 37,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: JAN MŁODOŻENIEC

Film

gwasz, papier,
41 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)

Don Kichot

tusz, akwarela, papier,
wym. 46,5 x 63 cm; w św. p.-p.;
sygn. l.g.: J. Młodożeniec

Taniec

tusz, akwarela, papier,
wym. 47 x 62 cm; w św. p.-p.;
sygn. l.g.: "J. Młodożeniec"

Fado

gwasz, papier,
54,5 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

bez tytułu

serigrafia/papier, 100 x 70 cm,
dar Sławomira Bossa

Pan Hulot wśród samochodów

film francuski; reż. J. Tati;
plakat barwny;
wymiary: 835 x 580 mm;
sygn.: Jan Młodożeniec; druk: Rzeszów 1973, nakład 6 000 egz.

Klute

film amerykański; reż. A. J. Pakula; wyst. J. Fonda, D. Sutherland;
plakat barwny;
wymiary: 820 x 575 mm;
sygn.: Jan Młodożeniec; druk: Rzeszów 1973, nakład 12 500 egz.

Konformista (Il Conformiste)

film włoski; reż. B. Bertolucci;
plakat barwny;
wymiary: 815 x 575 mm;
sygn.: Jan Młodożeniec;
druk: Rzeszów 1974, nakład 9 000 egz.
Lit.: K. Dydo, Polski plakat filmowy, Kraków 2000, poz. 563

RYBA

tempera na papierze, 29,6 x 21 cm, sygnowana p.g. "JAN MŁODOŻENIEC"

LIPIEC 1994, 1994

tempera na papierze,
29,9 x 21 cm,
sygnowana u dołu JAN MŁODOŻENIEC" oraz wkomponowane w obraz: "1994" i "LIPIEC"

Płótno

akwarela/papier, 36 x 34 cm
sygnowany p. g.: "JAN MŁODOŻENIEC"

Lato

gwasz, papier,
wym.: 30 x 24 cm
niesygn.

Rybka

gwasz, papier,
wym.: 30 x 21 cm
sygn. p.d.: Jan Młodożeniec

BEZ TYTUŁU, 1996

Gwasz, papier;
51,2 x 36,4 cm
Sygnowany p. d.: p. d.: JAN MŁODOŻENIEC
Na odwrociu p. d.: 1996

HOLLYWOOD 29, 1996

Gwasz, brystol;
54,6 x 45,7 cm
Sygnowany p. d.: JAN MŁODOŻENIEC 96
oraz u dołu HOLLYWOOD 29
Na odwrociu p. d.: 1996

Chopin

tempera/papier,
30 x 21 cm,
Dar Rodziny.

DWIE POSTACI W FOTELU, 1973

Technika własna, papier;
29,7 x 21 cm
Sygnowana p. d.: 73 | JMłodożeniec

DWIE KOBIETY, 1973

Technika, papier;
29,7 x 21 cm

PORTERT, 1973

Technika własna, papier;
29,7 x 21 cm

50 lat Filmówki w Łodzi, 1998

gwasz, papier,
41 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: JAN MŁODOŻENIEC

UPUPPELIA HISTERIUM BUFFO

Technika własna, papier;
42 x 29,5 cm

WSZYSTKO ŁADNO

Technika własna, papier;
42 x 29,5 cm

AKT KOBIETY 1973 r.

Akwarela, papier;
21 x 29,5 cm
Sygnowany p. d. 73 | JMłodożeniec

ROZMOWA, 1973 r.

Technika własna, papier;
29,7 x 21 cm
Sygnowany p. d. JMłodożeniec | 73

AKT MĘŻCZYZNY, 1973 r.

Akwarela, gwasz, brystol;
49 x 38,4 cm
Sygnowany p. d.: 73 | JMłodożeniec

AKT, 1973 r.

Technika własna, papier; 41,8 x 29,5 cm

Transatlantyk

gwasz, papier,
47,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u góry wzdłuż lewego boku: JAN MŁODOŻENIEC

JAZZMAN, 1973

Pastel, papier;
42 x 29,5 cm
Sygnowany p. d.: 73 | JMŁODOŻENIEC

WIECZNY MOTYL

Karton, technika własna;
41,8 x 30,2 cm
Sygnowany pośrodku: SIEDEMDZIESIĄTA PIERWSZA ROCZNICA WIOSENNEGO MRUGNIĘCIA Z POCAŁOWANIEM KLAMKI KABARETU WIECZNY MOTYL
PRZY TEATRZE - MGNIENIE; p. d.: JAN MŁODOŻENIEC.
Na odwrociu pieczątka: "MIESIĘCZNIK LITERACKI" | REDAKCJA | WARSZAWA PLAC ZWYCIĘSTWA NR 9

MOLIER

Technika własna, papier;
42 x 29,5 cm
Sygnowany p. g.: Moliér, p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Dwa ptaszki

gwasz, karton,
56 x 41.5 cm
sygnowany p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

sygnowany p.d.
serigrafia
95x69

Bop Pop

sygnowany g.
tempera, papier
28.5x19

Homer

sygnowany śr.d.
tempera, gwasz, papier
49.7x34.8

bez tytułu

tempera, papier
42x30 cm

Bob Pop

gwasz, papier, 28,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u góry: JAN MŁODOŻENIEC

VIVALDI

Tempera na papierze
49 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany wzdłuż lewej krawędzi - "Jan Młodożeniec"

Ravel Bolero

gwasz, papier 49 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC

Wesoły pastuszek

linoryt na papierze, 26,5 x 34 cm
sygn. ołówkiem, p.d.: "Janusz Benedyktowicz", l.d.: "Wesoły pastuszek, 14/16 Pani Izabelli Klijonowicz, do wiersza "Zadiablona ziemia..."

Vincent van Gogh, 1977

linoryt, 69 x 52 cm
sygn. ołówkiem, p.d.: "JMłodożeniec 1977"

Charlie

tusz na papierze, 40,5 x 29 cm
niesygnowany

Debiut, lata 90.

gwasz, papier,
50 x 35.5 cm
sygn p.d.: JAN MŁODOŻENIEC

Nokturn, III 1999

tempera, płótno,
65 x 50 cm
sygn. p.d.: JAN MŁODOŻENIEC, na odwr. d.: JAN MŁODOŻENIEC. Nocturn. tempera | marzec 1999

New Orlean

gwasz, papier, 28,5 x 20 cm;
sygn. lewy bok: Jan Młodożeniec

Ptaszki 1996

gwasz, papier, 55 x 40cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat.
dół: jan młodożeniec 1996

KOMPOZYCJA

Tempera na papierze 29 x 20 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Młodożeniec"

TAVERNE

Tempera na papierze 52 x 36,5 cm

KOMPOZYCJA

Tempera na papierze 49,5 x 34,5 cm

Offenbach

gwasz, papier, 49 x 34 cm (w świetle passe-partout)

SUPER SHOW, lata 90.

gwasz,
48 x 33 cm

SZTUKA JAPONII, 1987 - projekt plakatu

tempera na papierze, 49,5 x 34 cm w świetle p-p, sygnowana p. g. "Jan Młodożeniec"

Projekt plakatu do filmu „Palace Hotel

gwasz, tektura, 56 x 38 cm; sygn. p. g. (pionowo): JAN MŁODOŻENIEC,
na odwrocie stempel Kierownictwa Produkcji Filmu „Palace Hotel"

Evviva l`arte

gwasz, papier, 41,5 x 28,5 cm; sygn. p. d.: MŁODOŻENIEC

Rybka

sygnowany p.d.
gwasz ,papier
29.5x20.4

sygnowany p.d.
gwasz ,papier
54.5x38.5

PHILOSOPHY

Lata 90-te XX w.
Tempera na papierze 48,5 x 35cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. wzdłuż krawędzi - "Jan Młodożeniec"

gwasz, papier,
50 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. - Jan Młodożeniec

Limerick

gwasz, papier,
48 x 36 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. śr. w pionie - JAN MŁODOŻENIEC

liczba obiektów: 389