1 zł
2 600 000 zł

BUNSCH Adam (1896 Kraków -1969 Kraków)

Kraków, 1947 r.

drzeworyt barwny, 11,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Adam Bunsch 1947,
opis. p. d.: drzeworyt

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sikorka na glicynii

drzeworyt barwny, papier, 38 x 16,5 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1933.

Pejzaż IV, 1925

olej, płótno; 43 x 26 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1925

Paryż

Olej, płótno, 51,5 x 34 cm,
sygn. i dat. l.d.: Adam Bunsch 1928 Paryż.
Na krośnie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa.

Panorama Krakowa, 1947 r.

drzeworyt barwny, 11,5 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: Adam Bunsch 1947, opis. p. d.: drzeworyt

Pejzaż IV, [1925]

olej, płótno; 43 x 26 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1925

Kwiaty, 1911 r.

olej, płótno, 50 × 38,5 cm
sygn. p. d.: Adam Bunsch/1911. (...)

Pejzaż podgórski, 1959 r.

akwarela, papier, 37 x 54 cm w świetle passe-partout; sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1959

Pejzaż IV

olej, płótno; 43 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch / 1925

Cyklameny, 1934

Drzeworyt barwny; wym.: 275 x 145 mm; sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch, p.d.: drzeworyt. Praca naklejona narożnikami na stary podkład. Stan dobry.

Kogut i kury, 1932

Drzeworyt barwny; wym.: 265 x 155 mm; sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1932, p.d.: drzeworyt.

Pejzaż IV, [1925]

olej, płótno; 43 x 26 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1925

Paryż

olej, płótno, 51,5 × 34 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1928. Paryż
na krośnie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa

Widok na forty, 1923 r.

olej/płótno, 54,5 x 43,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adam Bunsch 1923'

Dziewczęta w strojach wilamowickich, 1935 r.

olej/płótno, 131 x 90 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adam Bunsch 1935'

akwarela, papier, 37 x 55,5 cm

Zimorodki, 1931

Drzeworyt barwny; wym. komp.: 150 x 210 mm; sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch, p.d.: drzeworyt. Zachowana naklejka sprzedaży w krakowskim Salonie Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z roku 1939.
Lit.: Adam Bunsch 1896-1969, katalog wystawy w Muzeum Śląskim w Katowicach 1992, s. 176, poz. 16; T. Dobrowolski, Nowoczesne malarstwo polskie, Warszawa 1964, t. III, s. 362.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Pejzaż IV

olej, płótno; 43 x 26cm;
sygn.l.d.: Adam Bunsch 1925

Króliki, 1936 r.

olej, płótno, 51,5 × 77 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1936

Portret dziewczyny,1969 r.

olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn.l.d.: Adam Bunsch 16 II 1969

olej/płótno, 131 x 90 cm

Pejzaż paryski (1928)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
51.5x34 cm

Portret Emilii Sas Tustanowskiej - medalion portretowy

gips, rama drewniana; średn.: 46 cm (z ramą 54 cm);
sygn. z prawej: A Buntsch [sic!]

Akt w pracowni, 1921 r.

olej/płótno, 90 x 49 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch | 1921`

Martwa natura

olej, płótno, 71,5 x 51,5 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1931

Cerkiew w Bucnowie, 1922 r.

olej, płótno, 56 × 41 cm
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1922
na odwrocie nalepka z Wystawy obrazów malarzy polskich XX-lecie międzywojennego
w Bielsku-Białej, Zamek, 17 III - 1 IX 1963 r.

Portret młodej kobiety, 1936

olej, płótno, 145,5 x 85,5 cm,
sygn. l.d.: A. Bunsch 1936; p.d. numer katalogu artysty: 595.

Pejzaż podgórski, 1959 r.

akwarela, papier, 37 x 54 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1959

W młynie, 1925 r.

olej/tektura, 54 x 68 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Adam Bunsch 1925.`

Pejzaż zimowy

Olej, tektura, 18,7 x 27 ,6 cm,
sygn. p.d.: A. Bunsch 1914

Szczygły na kwitnącej gałęzi śliwy, 1946

Drzeworyt barwny, bibuła naklejona punktowo na podkład; wym.: 290 x 195 mm; sygn. oł. l.d.: Adama Bunsch 1946, p.d.: drzeworyt.

Pejzaż paryski, 1928 r.

olej, płótno, 51,5 × 34 cm

Estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Kwiaty, 1911 r.

olej, płótno, 50 × 38,5 cm
sygn. p. d.: Adam Bunsch/1911.(...)

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

DROGA U PODNÓŻA GÓR - PEJZAŻ WIDZIANY Z POCIĄGU, 1958

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 36 x 25,3 cm

Martwa natura z kwiatami, 1931 r.

olej/płótno, 73 x 55 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Adam Bunsch 1931`
LITERATURA: Adam Bunsch 1896 - 1969, Bielsko - Biała 1992, s. 73, poz. kat. 110

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Króliki

Olej, płótno,
52 x 72 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1936

PEJZAŻ LETNI - STUDIUM CHMUR, 1957

Ołówek, akwarela, karton; 57 x 47 cm
Sygnowany l.d. akwarelą: Adam Bunsch 1957

KOŚCIÓŁ WŚRÓD DRZEW, 1956

Ołówek, akwarela karton; 61 x 47,5 cm
Sygnowany l.d. ołówkiem: Adam Bunsch 1956

CZARNY STAW GĄSIENICOWY, 1930

Olej, płótno; 49,5 x 38,5 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch 1930.
Na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej artysty w Muzeum Okregowego w Bielsku-Białej w 1993 r.

Króliki (1936)

sygn. dat.l.d.,
olej, płótno,
53x80 cm

Cyklameny, 1934

drzeworyt barwny,
27,5 x 14,5 cm
sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1934

DROGA U PODNÓŻA GÓR - PEJZAŻ WIDZIANY

Z POCIĄGU, 1958
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
36 x 25,3 cm

NA PLAŻY, 1954

35,5 x 25,5 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch 1954

KRÓLIKI, 1936 R.

olej/płótno,
54 x 80 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Adam Bunsch 1936`

Chrząszcze i kwitnąca czeremcha, ok. 1931

drzeworyt barwny,
14,7 x 18,5 cm
sygn. oł. l.d.: A. Bunsch; p.d.: drzeworyt
Na odwrocie naklejka salonu K. Wojciechowskiego w Krakowie wypełniona atramentem, z datą przyjęcia 1938. Na naklejce dedykacja atramentem z 2/X 1938.

Ostatnia podróż połamanych skrzydeł, 1924

olej, płótno,
92 x 67,5 cm
sygn. i tytuł l.d.: "Ostatnia podróż połamanych skrzydeł" A. Bunsch 1924
Na odwrocie drukowana naklejka TPSP w Krakowie z pismem maszynowym: "Adam Bunsch / Ostatnia podróż połamanych skrzydeł / olej 91 x 67 / Właściciel p. Ewa Getyńska, Warszawa / Wystawa dzieł Adama Bunscha".
Obraz opisany i reprodukowany w: Barbara Szczypka-Gwiazda "Nieznane oblicze sztuki polskiej", Katowice, 1996, s. 83, il. 77; "Adam Bunsch 1896-1969", Bielsko Biała, 1992, s. 52, poz. 39.

Martwa natura, 1931

olej, płótno,
72,5 x 52 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1931.

Kraków

drzeworyt barwny,
23 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1947

Szczygieł na ostach

drzeworyt barwny, papier,
23 x 17 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: Adam Bunsch, p. d. napis autorski: drzeworyt.

Szczygieł na ostach

drzeworyt barwny, papier, 23 x 17 cm;

Zwózka drewna

drzeworyt barwny, papier, 10,6 x 26 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: Adam Bunsch, autorski napis p. d.: drzeworyt.

Kaczka w locie

drzeworyt barwny, papier,
23 x 29,4 cm;
sygn. ołówkiem l.d.: Adam Bunsch,
napis autorski p.d.: drzeworyt.

[KRAKÓW]

Panorama Krakowa, 1947. Drzeworyt barwny, 11,5 x 28 cm w świetle passe-partout. Sygnowany ołówkiem pod ryciną l.d. "Adam Bunsch", p.d. "drzeworyt". Oprawa.

BAŻANT, 1954

Olej, płótno;
55 x 73 cm

GÓRSKI POTOK

Pastel, papier;
23 x 33,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Adam Bunsch

Las

Olej, tektura,
68 x 61 cm
sygn. l.d.: Bunsch

Kot

sygn. l.d., drzeworyt barwny, 14.4x19.7

Leżący pies

tusz lawowany, papier, 12,8 x 24,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Bunsch 1926.

Owoc, 1976

akwaforta
wym.: 290 x 235 mm
sygn. oł. p.d.: Franciszek Bunsch 1976, l.d.: Owoc; odb. nr 40/50.

Głowa owcy, 1935

drzeworyt barwny
wym.: 190 x 140 mm
sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1937, p.d.: drzeworyt.
Lit.: Adam Bunsch, Bielsko-Biała 1992, s. 182, poz. 33.

PEJZAŻ Z JACHTAMI, 1967

Akwarela na szkicu ołówkowym;
24 x 30 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch 1967, p.d. ołówkiem: 1587

HERAKLION, 1957

Akwarela na szkicu ołówkowym;
25 x 36,2 cm
Sygnowany p.d.: Adam Bunsch 1968, l.d.: Heraklion

KOTY, 1967

Drzeworyt;
29 x 40,2 cm
Sygnowany p.d.: Adam Bunsch 1967, l.d.: drzeworyt 5/30

Góral

pastel, papier żeberkowy, 60 x 46 cm;
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1936

Las

pastel, papier,
62 x 47 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1936

Widok na kościół św. Wojciecha we Lwowie, 1922

olej, płótno,
56 x 41 cm,
sygnowany l.d.: Bunsch, dat. 1922 Na odwrocie naklejka z wystawy na Zamku w Muzeum w Bielsku-Białej, 1963 r.

Główka dziecka

drzeworyt barwny, papier,
18 x 15,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1930 r. (ołówkiem);
napis p.d.: drzeworyt

Rzeczka w lesie

olej, płótno
44 x 55 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1927
na odwrocie: Nr 187.

Widok miejski

olej, płótno
42 x 26 cm;
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1926
na odwrocie fragment nalepki z TPSP w Krakowie oraz nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie

Pejzaż beskidzki, 1959

akwarela, papier, 28 x 50 cm
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1959

Pejzaż IV`

olej/płótno, 43 x 26 cm
na odwrocie naklejka: `SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3 - TELEFON 100 - 02` oraz papierowa naklejka na płótnie z TPSP w Krakowie: `Autor: Adam Bunsch | Tytuł: Pejzaż IV `

10 W WIOSENNYM SADZIE, 1947

Olej, płótno; 81 x 63 cm Sygnowany p. d.: Adam Bunsch 1947, l.d.: 849

Autoportret

sangwina, papier, 45 x 25 cm;
sygn. p. d.: Adam Bunsch / 6. XII. 55.

olej/płótno, wym.: 57 x 43 cm
sygn. l.d.: A. Bunsch 918

PLAŻA W JASTARNI, 1966

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 28,5 x 38 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch, p.d.: Jastarnia 1966.
Znak wodny na papierze p.d.: Arches France, znak wytłaczany: VERITABLE PAPIER D`ARCHES FIN

NAPRAWA KUTRA, 1967

Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 28,7 x 38,7 cm
Sygnowany l.d.: Adam Bunsch`967, p.d. ołówkiem: 1588.

Dziewczynka karmiąca indyki

olej, płótno, 76 x 51 cm
sygn. p.d.: A. Bunsch

Leśny strumień, 1927 r.

olej/płótno, 43,5 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Adam Bunsch | 927`

Pejzaż podgórski

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
37 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Adam Bunsch 1957.

Rekonstrukcja Collegium Maius

litografia, wym.:43 x 30,5 cm,
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1953

OSTATNIA PODRÓŻ POŁAMANYCH SKRZYDEŁ, 1924

olej na płótnie, 91,5 x 67 cm,
sygnowany l.d. "Ostatnia podróż / połamanych skrzydeł" Adam Bunsch 1924.", na odwrocie (na płótnie) nalepka z wystawy A. Bunscha

Cerkiew, 1926

drzeworyt barwny, wym.: 225 x 160 mm, sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1926, p.d.: Drzeworyt. Lit. Katalog wystawy. Adam Bunsch, Bielsko-Biała 1992, poz. 4, s. 171. Grafika oprawiona.

Portret dziewczynki

sepia, papier żeberkowy, 61,7 x 46,8 cm;
sygn. l.d.: Adam Bunsch 31 I 1948 / Zakopane

Dziewczynka w lesie, 1936 r.

pastel/papier, 46 x 58,5 cm,
sygnowany i datowany p. d.: `Adam Bunsch 1936`

Góral

sygn. l.d.: Adam Bunsch 1936

Cerkiew, 1926

drzeworyt barwny, wym.: 23,5 x 16 cm
sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1926; p.d.: Drzeworyt

Pejzaż górski, 1959 r.

akwarela/papier, 37 x 54 cm
sygnowany l. d.: "Adam Bunsch 1959"

pastel, papier,
60,5 x 46,7 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1939.

LAS III 1936 r.

Pastel na papierze żeberkowym
61 x 47,3 cm
Sygnowany l.d. - "Adam Bunsch 1936." oraz p.d. - "617" Na odwrocie nalepka: "Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Towarzystwo Przyjaciół Pięknych w Krakowie | R. 1936. Nr 1548 /9/ | Autor Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1936. Nr 1548 /9/ | Bunsch Adam | Adres Bielsko | Dzieło Las III | Autor Bunsch Adam | Adres Bielsko | Dzieło Las III | Wykonanie Pastel" Wykonanie Pastel"

MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1925 r.

Olej, płótno;
81,5 x 50 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Adam Bunsch | 1925
Na ramie cztery nalepki.

BOLKÓW, 1950 r.

Pastel na papierze 59 x 46 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "adam Bunsch 1950"

Pejzaż podgórski

akwarela, papier, 36,5 x 54 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1957, p.d. ołówkiem: 1254

Widok na Tyniec

pastel, papier szary, 59,5 x 45,5 cm w św. p.-p.;
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1950,
napis autorski pd.: 969

Oset

drzeworyt barwny, papier żeberkowy, 24 x 16,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l.d.: Adam Bunsch

W młynie

olej, sklejka, 54 x 68 cm; sygn. l.d.: Adam Bunsch 1925.

WĄWÓZ, 1923 r.

Olej, płótno; 67 x 52,8 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Adam Bunsch 1923

CHMURY NAD WSIĄ, 1922 r.

Olej, płótno; 64,8 x 51 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Bunsch | 1922
Na odwrocie cztery takie same pieczęcie na czterech bokach krosna: "SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11."; oraz nalepka z cyfrą: "51".

SIKORKI NA KWITNĄCEJ JABŁONI

Drzeworyt barwny na papierze 22,3 x 33,5 cm
Sygnowany l.d. - "Adam Bunsch"

Ostatnia podróż połamanych skrzydeł

olej, płótno, 91x67 cm; sygn. l.d.: Ostatnia podróż/ połamanych skrzydeł/ Adam Bunsch 1924.
Na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie.
Por. Adam Bunsch. 1896 - 1969. Wystawa retrospekywna [katalog Muzeum Okręgowego w Lublinie], Lublin, 1987, s.16, poz. kat.16.

SZCZYGŁY NA GAŁĘZI KWITNĄCEJ ŚLIWY

Drzeworyt barwny na papierze 27 x 17 cm

STRUMIEŃ W LESIE, 1927

olej na płótnie, 44 x 55 cm,
sygn. l.d. "Adam Bunsch 1927", na korośnie pieczęć firmy Iskra & Karmański

Zwiastowanie

olej, płótno,
118 x 143 cm;
sygn. l.d.: Zwiastowanie/Adam Bunsch 1932

Ptactwo domowe, 1934

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 46,5 x 57 cm
sygnowany l.d. "Adam Bunsch"
na odwrocie l.g. napis piórem: "podpisano dodatkowo 24 III 1934/ Adam Bunsch"

liczba obiektów: 103