1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Postaci, 1990–1991

technika własna, gwasz / papier
50×40 cm (w oprawie)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postać

tusz, kolaż / papier
22 × 16 cm (w świetle oprawy)
32,5 × 26,5 cm (w oprawie)
sygnowany śr.d.: E. Markowski [nieczytelne]

Koń

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.g: ‘E. Markowski’

tempera, papier; 42 x 29,2 cm;
sygn. p. d.: E Markowski.

Konie

tempera/papier, 29 x 40 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

5+G, 1982

technika mieszana na folii, 150 × 112 cm
sygn. p. d.: E. Markowski | 5+G

Szkic 2

gwasz, olej, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mark;
na odwrocie napis: Szkic "2" Eug. MARKOWSKI;
na passe-partout doklejona nalepka z Domu Aukcyjnego Edwarda Śmigielskiego.

DWIE POSTACI, po 1990

tusz pędzel, papier gazetowy zadrukowany („Polityka“ nr 48 z 1 XII 1990)
81 x 56,5 cm
sygn. dłg. l.d. pionowo: Eug. Markowski.

Diavoletto, lata 80. XX w.

olej / płótno
61 × 46,5 cm
sygnowany p.g.: E. Markowski; na odwrociu na blejtramie opisany: 61 × 46 | ol. | „DIAVOLETTO”

Portret Jowity, lata 70. XX w.

olej / płótno
81,5 × 65,7 cm
sygnowany p.d.: m; na odwrociu, na blejtramie cztery papierowe nalepki eksportowe z błędnym tytułem „portret Elżbiety”

"Konie", 1981 r.

olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
datowany i opisany na krośnie: '"KONIE - C.R.CH.3" 1981'

technika własna/papier, 48 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'

"Przysłowie"

technika własna/papier, 46,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E. Markowski' oraz ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'

Diabeł

gwasz, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem pod passe-partout);
Bibl.: Anna Kroplewska-Gajewska [oprac.], Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog
wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia-1 września 2013.

bez tytułu, 1978

olej, akryl, płótno; 102x77 cm, sygnowany p.g: "E. Markowski | wrzesień | 1978 | WARSZAWA"

*droit de suite

GRUPA Z TRĘBACZEM, lata 90. XX w.

olej, gwasz, papier
45 x 55, 5 cm (w św. passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: E. Markowski

Anioł i Diabeł, 1978 r.

olej/papier, 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: '[nieczytelnie], maj 1978 Markowski'

Postaci

tusz/gazeta, 49 x 32,5 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu, 1946 r.

rysunek tuszem na papierze, 29,5 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny

Na trzepaku, XX w.

olej, papier, 35 x 24,5 cm,
sygn. olówkiem p.g.: E. Markowski

Dynamiczny Magik, 1988

olej, płótno, 136 × 110 cm
sygn. p. g.: E. Markowski oraz na blejtramie: DYNAMICZNY MAGIK |136 X 110 OL |1988

Adam i Ewa, 1988

technika mieszana na folii, 101 x 98 cm
sygnowany śr.d.: E. Markowski

''Ćwiczenia II, 1982 r.

olej/płótno, 130 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'WARSZAWA 1982 E. MARKOWSKI'
na odwrociu papierowa nalepka z Centralnego Biura Wystawy Artystycznych - Zachęta

tusz/gwasz/papier, 38.50 x 29.20 cm, oprawiony, sygnowany p.g: 'E. Markowski'

* Do pracy zostanie doliczona opłata z tytułu tzw. Droit de suite.

gwasz, papier; 28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eug. Markowski.

Rysunek

technika mieszana, 47x54 cm

Bez tytułu, 1985

olej, płótno, 100 x 130 cm
sygn. l.d.

NIC NA TO NIE PORADZĘ WOLĘ NAGĄ DZIEWCZYNĘ OD NAGIEGO KRÓLA, LATA 80-TE XX W.

tech.własna, płótno, 130 x 95 cm
sygn. l.d.: E. Markowski
opisany na górze: Nic na to nie poradzę wolę nagą dziewczynę od nagiego króla
opisany u dołu: uchwaliliśmy kolektywnie myśleć indywidualnie

Romae - Projekt kostiumu dla Teatro Delle Arti w Rzymie, około 1948 r.

tusz/papier, 21,5 x 14,5 cm
sygnowany i opisany u dołu: 'Romae SMarkowski'

Projekt kostiumu dla Teatro Delle Arti w Rzymie, około 1948 r.

atrament/papier, 28,5 x 19,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'E.Markowski' oraz długopisem l.d.: 'EM'

Abstrakcja

gwasz/karton, 23,5 x 19 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E.Markowski'

Diablo, 1970

olej, płótno; 65 x 50 cm
sygnowany p. d.: "E. Markowski", na odwrocie: "E. Markowski WARSZAWA", na blejtramie "DIABLO | 50 x 65"

MANEKIN - R.1, 1982

olej, płótno
100,5 x 65 cm
sygn. l.d.: E. Markowski
na odwrocie na górnym krośnie napis autorski: "MANEKIN - R 1." 1982 ol. 100 x 65;
obok: 105;
na lewym bocznym krośnie nalepka: GALERIA | MILANO | WWW.MILANO.ARTS.PL 226175403 | WASZYNGTONA 2 A WARSZAWA;
obok nalepka ze stemplem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Gdańsku;
na dolnym krośnie dwie zniszczone, nieczytelne nalepki

POKÓJ MA MNIEJ ZWYCIĘSTW NIŻ WOJNA(…), 1985

tech. mieszana, folia, płótno, 168 x 123 cm
sygn. l.g.: E MARKOWSKI
opisany u dołu: Pokój ma mniej zwycięstw niż wojna, lecz o wiele więcej pomników, Warszawa 1985

Dyskusja

gwasz, karton; 49 x 39 cm (w świetle ramy);
w górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.

Diavoletto, lata 80. XX w.

olej, płótno; 61 x 46,5 cm;
sygn. p. g.: E. Markowski;
na odwrocie na górnej listwie krosna tytuł: "DIAVOLETTO“; obok: 61 x 46 | ol.

KOMPOZYCJA, 1976

tech. mieszana, folia, płótno, 128 x 108 cm
niesygnowany

IL PASSEGGIO, 1989

olej, płótno
140 x 70 cm
datowany p.d.: 8. 5. 1989.
na odwrocie na górnej listwie napis: 10. "IL PASSEGGIO" 91.

Kompozycja figuralna

olej, gwasz, papier, 32 x 22,5 cm
sygn. z prawej: E. Markowski

Bez tytułu, 1952 r.

rysunek tuszem na papierze, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

GRA I, 1973

olej, płótno
170 x 140 cm
sygn. l.g.: E.Markowski
na odwrocie: Eugeniusz/ Markowski / Warszawa

* opłata z tytułu "droit de suite"

NAUKA CHODZENIA, 1963

olej, płótno
130 x 100 cm
sygn. l.d.: E Markowski
na odwrocie: "1+0,1" 1963 EUG.M.

CYRK AA, 1968

olej, płótno
116 x 135,5 cm
sygn. l.g.: E.Markowski
na odwrocie:
Cyrk AA / E.Markowski (pionowo) 1968 / 116 x 135,5

MORALITET x 2, lata 70. XX w

olej, płótno
70,5 x 55 cm
sygn. l.d. wzdłuż l. krawędzi: E. Markowski
Na odwrocie na płótnie sygnatura: E. MARKOWSKI; na krośnie napisy: l.: E. Markowski - WARSZAWA [w ramce]; g.: "MORALITET x 2 70 x 55

MICHAEL JACKSON W WARSZAWIE

tech. własna, płótno, 132 x 132 cm
sygn. u góry: Warszawa. E. Markowski

DWÓCH NA LINIE

akwarela, gwasz, tektura beżowa
39,3 x 28 cm (w św. passe-partout)
sygn. dłg. p.g.: E. Markowski

Przysłowie

technika własna/papier, 46,1 x 36,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E. Markowski', wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'
opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'PRZYSŁOWIE - | przysłowie jest to krótkie zdanie oparte | na długim doświadczeniu [nieczytelnie]'

Postacie, 1991

olej, papier; 42 x 33 cm (wymiar kompozycji);

Kontemplacja z postaci (Cyrk 2)

olej, płótno, 145 x 145 cm
sygn. l.g.: E. MARKOWSKI, na odwrocie na krośnie Eug. MARKOWSKI (CYRK 2)
na górze obrazu tekst: Nie dziw, że każde urodziwe panie, "im gładsze drzewo, tym trudniej wleźć na nie"

Orkiestra,

gwasz, papier, 45 x 55 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: E. Markowski

Diablo

olej, płótno, 60 × 50 cm
sygn. p. d.: E. Markowski
na odwrocie powtórzona sygnatura: E. Markowski
na krośnie: 125 XI13. oraz "DIABLO"

Kompozycja, 1977

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:37,5 cm
sygnowany p.d.:'E. Markowski'
opisany na odwrociu: '1977-6 | Warszawa Eug. Markowski'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 28

tempera na papierze, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

1 - 1 kol., 1983

olej, płótno, 90 × 80 cm
sygn. l. bok: E. Markowski

Wystawiany i reprodukowany:
Eugeniusz Markowski Malarstwo/Eugeniusz Markowski. Rysunek., pod red: M.Z. Szwajcewskiej, katalog wystawy BWA w Kaliszu (maj 1986), BWA w Sopocie (sierpień 1986), BWA w Zamościu (kwiecień 1986), Kalisz 1986, poz. 3.

Moralitet - GR.V, 1989

olej, płótno; 135 x 110 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski
na blejtramie napis: "MORALITET - GR.V" OL. 1989  Eug Markowski

Manekin 3, 1988

olej, płótno; 81 x 61 cm; sygn. p. g.: E. Markowski
na odwrocie opis autorski: "MANEKIN - 3" oraz E Markowski / 1988 / 61x 81 - na blejtramie

DIAVOLETTO, lata 80. XX w.

olej, płótno
61 x 46,5 cm
sygn. p.g.: E. Markowski
na odwr. na g. listwie krosna tytuł: "DIAVOLETTO"; obok: 61 x 46 | ol.

Lialiana D'A

olej/płótno, 113 x 133,5 cm
sygnowany p.d.: 'E. Markowski'
opisany na odwrociu: 'E. MARKOWSKI | WARSZAWA', oraz na blejtramie: '"LILIANA D'A"
na odwrociu naklejka z DESY z numerem inwentarzowym

- Markowski. Wystawa malarstwa i rysunku, Galeria ASP - Aula, 11-30. 01. 1997, Akademia Sztuk Pięknych, Warszawa - Ars Erotica, Muzeum Narodowe w Warszawie, styczeń - marzec 1994

- Monika Kuc, Ludzie jak centaury, "Gazeta Wyborcza. Stołeczna", nr 13, 16.01. 1997, (il.) - Erotyczna fala w Warszawie, "Lot - Kaleidoscope", nr 3, 03. 1994, s. 42 (il.) - Ars Erotica, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, Warszawa 1994, s. 110 (il.)

Postaci

gwasz/papier, 25,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E.Markowski'

Dramat byka

gwasz/papier, 53,5 x 40 cm
sygnowany śr.d.: 'E.Markowski', opisany p.d.: 'Dramat Byka'

Projekt stroju do baletu Prokofiewa

gwasz/papier, 50 x 35 cm
na odwrociu opisany: 'Rys. Eug. MARKOWSKI'

DUE PERSONE, ok. 2000

olej, płótno
100 x 80,5 cm
sygn. p.g.: E. Markowski
na odwr. na górnym na krośnie 78/98 "DUE PERSONE" 142
na pł. l.g.: stempel wywozowy, na dolnym krośnie 2 nalepki aukcyjne

Nudo Da Rifare

gwasz/papier, 35 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu: 'Nudo Da Rifare | 138x114'

Diablo

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany na odwrociu: 'E. Markowski' i opisany na blejtramie: '125 x 113. “DIABLO" 3 - 1'
na odwrociu, na blejtramie papierowa naklejka z numerem '519'

Koń

olej/płótno, 100 x 74 cm
sygnowany p.d.: ‘E. Markowski’

Postacie, 1990 r.

gwasz, tempera (?), papier, 51,5 × 40 cm w świetle passe-partout
sygn. u góry wzdłuż lewej krawędzi: E.Markowski

Postacie

gwasz, tempera (?), papier, 51 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: E.Markowski

technika mieszana, papier
28 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: E. Markowski

Diabeł, około 1970 r.

olej/płótno, 81 x 60,5 cm
na odwrociu nieczytelna podłużna pieczątka

- Dom Aukcyjny Agra Art, 19.11.2006
- kolekcja prywatna, Francja

Koń, ok. 1980

olej, płótno, 100 x 74 cm
sygn. p.d.: E. Markowski
na odwrocie na płótnie sygn.: E. Markowski
na blejtramie napis: "KOŃ" 100 x 75 155.

Par avion, lata 80. XX w.

tusz, gwasz, collage, papier;
21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu ołówkiem: E. Markowski obok tuszem [...] Roma (?)

Na trzepaku

olej/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany p.g.: 'E. Markowski'

Parka 3

olej/płótno, 61 x 45 cm
sygnowany p.d.: `E. Markowski`
sygnowany, opisany i datowany na blejtramie: `E.MARKOWSKI | 45 x 61 OL. "PARKA 3"``

DIABEŁ, lata 80. XX w.

gwasz, akryl, papier
55 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: E. Markowski

Liliana D´A

olej, płótno 115,5 × 136 cm
sygn. p. d.: E. Markowski
na odwrocie: E.MARKOWSKI/WARSZAWA oraz na krośnie "Liliana D`A"

Klaczki Wieczory flamenco

tusz na papierze, 38 x 34 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Bez tytułu, 1979 r.

serigrafia/papier, 44,5 x 33 cm
sygnowana i datowana u dołu cienkopisem: `e Markowski | dn.5.1.1979`
na odwrociu drukowana nota biograficzna artysty

DIAVOLETTO + 1.2.4.4, 1979-90

olej, płótno; 72 x 62 cm
sygn.l.g.: E.Markowski
l.g. dedykacja: Małgosi
na blejtramie: (72 x62 DIAVOLETTO + 1.2.4.4) 1979 - 90

Murzyński śpiewak Natkin Kol, 1965 r.

tusz/papier, 27,5 x 20 cm
opisany i datowany p.g.: `Murzyński śpiewak | NATKIN KOL + 1965`

Ławeczka

gwasz/papier, 47 x 38 cm
sygnowany p.d.: `E.Markowski`

Putto, 1979 r.

olej, płótno, 81 × 60 cm
sygn. l. g.: E. Markowski i dat. p. g.: Warszawa 1979
na odwrocie na krośnie napis autorski: 1979 80 × 65 "PUTTO - N [V ?]2" ol oraz napis na płótnie w odbiciu lustrzanym: MARKOWSKI/... (częściowo nieczytelny)

Postaci

akwarela, gwasz, papier, 28 × 21 cm w świetle passe-partout
sygnowany p. d.: E. Markowski

tusz/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: 'Warszawa | EM'

tusz/papier, 18 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E. Markowski'

Moralitet - Gr - V, 1989 r.

olej/płótno, 136 x 110 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie od l.: `"MORALITET - GR - V" OL. 1989 137 x 110 Eug. MARKOWSKI 135-110`, oraz cyfra `6`.

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 18.11.2001
- kolekcja prywatna, Poznań

porównaj - Ars erotica, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1994, s. 112 (analogiczną kompozycję i symbolikę reprezentuje reprodukowany obraz pt. "Moralitet - Kol." z 1991, olej, płótno, 120 x 100)

KOŃ, ok. 1980

olej, płótno, 100 x 74 cm
sygn. p.d.: E. Markowski

DYSKUSJA, 1991

gwasz, karton, 49 x 39 cm (w świetle ramy)
W górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.

Putto, 1979

olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. l. g.: E. Markowski, dat. p. g.: Warszawa 1979
Na odwrocie na krośnie napis autorski: 1979 80 x 65 "PUTTO - N [V ?]2" ol oraz napis na płótnie w odbiciu lustrzanym: MARKOWSKI/ ... (częściowo nieczytelny)

2 + Lampa -1, 1989

olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski
na odwrocie napisy autorskie: 1989/ 2 + Lampa -1/ 90 x 130 (...)

Putto (1979)

sygn. l.g.dat. p.g
olej, płótno
81x60

Postaci

akwarela/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Ludzie i zwierzęta, 1975 r.

tusz/papier, 19,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `E. Markowski` oraz datowany p.d.: `11.2.1975.`

gwasz, papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Markowski (długopisem)

Pan - R.V.B.L, 1993

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. u dołu po środku: E. Markowski
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z CENTALNEGO BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH (?) oraz napis czarnym markerem: Pan - R.V.BL
Praca eksponowana i reprodukowana:
Wystawa: Eugeniusz Markowski malarstwo, 02.09.-30.09. 1987, Stara Kordegarda, Warszawa
Wystawa: S. Wieczorek, A. Kalina (kuratorzy), Z. Taranienko (tekst), Eugeniusz Markowski, Galeria DAP OW ZPAP, Warszawa 2005, il. 72
Por.: M. Rosiak, Eugeniusz Markowski, Galeriar, Poznań 1999, il. nlb. (1-kol, 1993, olej, płótno, 91 x 67 cm)

Gente, 1995 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: `S.MARKOWSKI`
na odwrociu opisany: `"GENTE" 1995`

- Eugeniusz Markowski, katalog wystawy, Galleria R, Mariusz Rosiak, Poznań 1999, ilustracja na stronie nienumerowanej

Adam i Ewa

olej/płótno, 100 x 79 cm
sygnowany l.d.: `E. Markowski`

Dwie postacie leżące

olej/płótno, 30,5 x 60,5 cm

węgiel na papierze, 28 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Wigilia u Jana i Heleny, koniec lat 60. XX w.

olej/płótno, 81 x 130 cm
sygnowany l.g.: `E. Markowski`

Jeździec na koniu

akwarela, gwasz/papier, 40 x 40 cm
sygnowany l.d.: `E.Markowski`

Jeźdźcy

technika własna/papier, 61 x 39,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `E.Markowski`

2 + Lampa -1, 1989

olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski

gwasz, papier;
40,5 x 33,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Markowski

Pan - R.V.BL

olej, płótno; 100 x 81 cm;

Cztery postaci

akwarela, gwasz/papier, 34,5 x 29,5 cm

Dwóch jeźdźców, 1987 r.

gwasz/papier, 43 x 36 cm
sygnowany i datowany l.d.: `E. Markowski 1987`

gwasz, papier;
40 x 28 cm (w świetle oprawy);

2 + Lampa -1, 1989

olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski

Ławeczka

gwasz/papier, 47 x 38 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `E.Markowski`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Przyjaciele

akwarela/papier, 37 x 30 cm (arkusz)
sgnowany p.d.: `E.Markowski`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

K+M+1, 1988

olej, akryl, płótno
wym. 125x100 cm

bez tytułu

tempera, gwasz
wym. 45x32 cm
wym. w oprawie: 80,5x68 cm

Manekin III

olej/płótno, 95 x 80 cm
sygnowany p.g.: `E. Markowski`

- 1992, Auction of contemporary Polish paintings donated by artists from Poland for the Polish National Fund, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Porównaj:
- Eugeniusz Markowski, katalog wystawy, Galleria R, Mariusz Rosiak, Poznań 1999, ilustracja na stronie nienumerowanej.

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Na trzepaku

olej/papier, 35 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.g.: `E. Markowski`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Diabeł

gwasz, papier,
43 x 29 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: oprac. Anna Kroplewska-Gajewska, Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013.

Na trzepaku

olej, tektura: 35 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: E. Markowski

Przyjaciele

olej, płótno; 100 x 80 cm
sygn. l.g. E.Markowski

Estymacja: 14 000 - 16 000 zł

technika mieszana/papier,
35 x 26 cm
Dar Rodziny

Koń

Olej, płótno; 100 x 81 cm
Sygn. p.g. E. Markowski

olej, płótno,
65 x 80 cm;
sygn. l. g.: E. Markowski

Diavoletto 4

olej/płótno, 82 x 62 cm
jedna z cyklu prac wykonywanych w latach 1979 - 1990

Estymacja: 43 000 - 50 000 zł

Due Persone

olej /płótno,
100 x 80 cm
sygnowany p.g.: `E. Markowski`, opisany na
odwrociu na blejtramie: `78/98 "Due Persone" 142`

Estymacja: 38 000 - 45 000

Diabeł

gwasz, papier,
46 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem)

Walka

gwasz, papier,
61 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski

gwasz, papier,
45 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Markowski

Postacie IV

olej/folia,
50,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `E. Markowski`

Estymacja: 7 000 - 10 000 zł

papier gwasz,
28 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Eug. Markowski

Koń

tusz, folia,
44,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski

Due Persone

olej/płótno, 100 x 80 cm
opisany na odwrociu na blejtramie: `78/98 "Due Persone" 142`

Diavoletto

olej, papier, 42 x 28,5 cm (w świetle oprawy);

KONIE

olej, płótno,
50 x 60
sygn. p.d.: E. Markowski

Widmung (Dedykacja), 1974

technika mieszana, płótno,
110 x 120 cm;
sygn. l. g.: E. MARKOWSKI i na odwrocie: E. MARKOWSKI.
Wyst.: Wystawa monograficzna Eugeniusza Markowskiego, Galeria "Zapiecek", Warszawa, styczeń 1977;
w załączeniu plakat z wystawy z reprodukcją obrazu.

Koń, 1970

olej, płótno;
100 x 80 cm
sygn. p.d. E.Markowski
Na odwrocie na krośnie (Techn. Ol. (100 x 80) E.MARKOWSKI "KOŃ"/ R.1970

Levius fit patientia, 1985

gwasz, papier;
51,5 x 43 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. E.Markowski
U góry inskrypcja: Levius fit patientia (?) 1985

technika mieszana/papier,
29 x 42 cm,
sygn.
Dar Rodziny

papier gwasz,
sygn. p.d.: Eug. Markowski

Przyjaciele

olej, płótno;
100 x 80 cm
sygn.p.g. E.Markowski

Postacie

Olej, akwarela, papier
wymiary w świetle passe-partout 47 x 36 cm

Jeździec

tempera, papier,
36 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: E. Markowski (wzdłuż krawędzi)

Na trzepaku

olej, tektura,
35 x 25 cm;
sygn. p. g.: E. Markowski (długopisem)

PORTRET JOWITY, lata 70. XX w.

olej, płótno,
81.5 x 65.7
sygnowany p.d.: m

Autoportret

rysunek tuszem, 30 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny

Postacie, 1991

olej, gwasz, papier;
40,5 x 31 cm
sygn. l.d. E.Markowski; p.d. WARSZAWA/ (…) 1991

Moralitet, 1981

olej, płótno;
117 x 87 cm w świetle ramy
sygn. p.d. E.Markowski

Na trzepaku

olej, tektura,
35 x 25 cm;

Postacie

serigrafia, papier, 48 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Markowski (flamastrem); l. d.: E.A. (ołówkiem)

DIAVOLETTO 4, 1979 - 1990 R.

olej/płótno
82 x 62 cm
sygn. l.d.: `E. Markowski`

LITERATURA
Eugeniusz Markowski, katalog wystawy, Galeria R, Poznań 1999, reprodukcja barwna na stronie nienumerowanej.

NIMFA, lata 90. XX w.

olej, płótno,
134 x 125 cm
sygnowany p.g.: E. Markowski

Je¼dziec

tempera, papier
36 x 28 cm (w świetle oprawy)

3x b.t

od lewej lata 60., 80., 70.

2 -1 + K, 1989

olej, płótno
170 x 131 cm; sygn. p. d.: E. Markowski, na odwrocie na krośnie napisy: 170 x 130 "2 - 1 + K" 2 1989 126

DIAVOLETTO, 1979-1990 (i 2000)

olej/płótno,
72 x 62 cm
sygn. p. g.: `E. Markowski` oraz opisany i datowany
na odwrocie: `DIAVOLETTO + 1.2.4.4.`

Walka

akryl, olej, papier,
61 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski

rysunek tuszem,
14 x 21 cm,
Na odwrocie studium postaci i zapiski artysty.
Dar Rodziny.

NA ZABAWIE, ok. 1994

tusz, gwasz, płótno,
54.5 x 39 cm
sygn. l.d.: Mariuszowi | ROSIAKOWI | Eug.| Markowski | Warszawa | 26.9.1994

DIAVOLETTO, 1979 - 1990 (i 2000)

olej/płótno,
72 x 62 cm

Dysputa

gwasz, papier,
34 x 26 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski poniżej opis autorski

Je¼dziec

olej/papier,
35,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrocie: `E. Mark / NUDO DA RIFARE`
na odwrocie, w górnym lewym rogu, rysunek

Postacie, 1980

olej, akwarela/papier, 47x36 cm

POSTAĆ, lata 70. - 80. XX w.

tusz pędzel, gwasz, papier
90 x 62.6 cm
sygnowany tuszem p.d.: E Markowski

KOMPOZYCJA FIGURALNA

gwasz, papier
32 x 22.5 cm
sygnowany tuszem p.d. pionowo: E. Markowski

WIGILIA U JANA I HELENY, koniec lat 60. XX w.

olej, płótno
81 x 130 cm
sygnowany u góry wzdłuż lewej krawędzi: E. Markowski

Walka

akryl, olej, papier, 61 x 40 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski

Postacie

olej, akwarela, papier, 47 x 36 cm (w świetle oprawy)

papier gwasz, 28 x 27 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Eug. Markowski

Bez tytułu, 1973 r.

tusz, 21 x 29 cm, sygn.

Diavolo, 1979 r.

olej/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany l. g.: `E.Markowski`, datowany p. g.: `Warszawa 1979`

Akt

tempera, tusz pędzel, papier, 34,6 x 24,5 cm;
sygn. l.d.: E. Markowski oraz p.d.: E. Markowski / Warszawa

Pocałunek

gwasz/papier, 36,5 x 28 cm w św. p. p
sygn. p. d.: `E. Markowski`

Postacie

olej, akwarela, papier,
47 x 36 cm (w świetle passe-partout);
nie sygn.

WALKA KONI, ok. 1991

tusz pędzel, papier gazetowy kremowy
40.5 x 53.5 cm
sygn. dłg. p.d.: E Markowski

DWIE POSTACI, 1973-1993

tusz pióro, folia
46.8 x 40.8 cm
sygn. czarnym tuszem p.d.: E. Markowski, wzdłuż dolnej krawędzi nieczytelny napis z datą: 10. 6. 1993, pod kadrem rysunku p.d.: (primo bozzo 1973)

WALKA

tusz, pędzel, gwasz biały, papier
38.5 x 39.2 cm
sygn. dłg. l.d.: E. Markowski

Postacie

olej, papier, wymiary w świetle passe-partout: 47 x 36 cm
nie sygnowany

KOMPOZYCJA Z DIABLEM, ok. 1970

olej, plótno,
81 x 60.5 cm
sygnowany p. d.: E. Markowski

Bez tytułu,

technika mieszana, 21 x 30 cm,

MANEKIN, 1978

olej, technika mieszana, płótno,
86.5 x 50.5 cm
sygn. u dołu, wzdłuż lewej krawędzi: E. Markowski wzdłuż lewej krawędzi u góry napis: repr... Kurze-ST | z Manekin - Pin. | [...] 1288. | (L [...] - G [...]) | Düsseldorf dn 14.7.1978. | DA SPIEGEL [litery odwrócone] | [...]

Coltibuono, lata 50.

olej, gwasz, papier,
30,5 x 43 cm ( w świetle passe-partout)
sygn. l.g.: E. Markowski; p.d.: "colitibuono" (Firenze) [...] dei Medici ( la cucer [...] | il vecchio monastico

Bez tytułu, 1942 r.

tusz, 33 x 23 cm, sygn.

Zwiadowca - wg Józefa Brandta

olej, płótno, 76 x 126,5 cm;
sygn. p. d.: Markowski

Potyczka

akwarela, gwasz, papier, 61 x 39,5 cm;
sygn. p.d.: E. Markowski

Koń

olej, płótno,
70 x 60 cm;
sygn. l.g.: E. Markowski

Bez tytułu, 1945 r.

tusz/papier,
31 x 21,5 cm,
sygn.

Koń

olej, płótno,
70 x 60 cm;
sygn. l.g.: E. Markowski

Koń, 1976

serigrafia, papier,
41,5 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: E Markowski 1976

K+M

olej na płótnie
73x63 cm

Akt - 8

olej, płótno,
135 x 95 cm;
sygn. l.g.: E. Markowski

technika mieszana, papier, wym.: 64,5 x 48 cm
sygn. l.d.: E. Markowski 1.12 1978

olej, płótno,
110.5 x 130.5 cm
sygnowany pionowo wzdłuż p. kraw. u g.: WARSZAWA E Markowski
Na l. żerdzi krosna napis czerwoną farbą: 130 x 110 "K + M - 2" 1988. OL. i nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Zachęta

AKT, 1975 r.

Olej na płótnie 135 x 95 cm
Sygnowany l.g. - "E. Markowski"

Postacie

sygn. wzdłuż lewej krawędzi u dołu: E. Markowski

NAUKA CHODZENIA

tusz, piórko na folii, 47 x 38 cm w świetle p- p
sygnowany p. d. "Markowski”

MITOLOGIA

Olej na płótnie 125 x 95 cm
Sygnowany l.d. - "E. Markowski"
Literatura - Eugeniusz Markowski, Galeria r, Poznań 1999.

Przyjaciele, 1995

olej, płótno
100,7 x 80 cm

Walka, lata 80

olej, tempera, papier,
36 x 27.3 cm

Jeździec, lata 90.

gwasz, papier,
35.8 x 26.9 cm
sygnowany oł. l.g.: E. Markowski

Z CYKLU "NAUKA CHODZENIA"

ok. 1985 r.
Tusz na folii 48 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "E. Markowski / Warszawa"
Literatura - "Eugeniusz Markowski", Galeria r, Poznań 1999, str. 17 (reprodukcja).

Teodemokracja, 1993

akwarela, 23x32 cm

MORALITET - GR - V, 1989

olej, płótno,
136 x 110 cm
sygnowany p.d.: E. Markowski, na odwr. na g. żerdzi krosna od l.: "MORALITET - GR - V" OL. 1989 137 x 110 Eug. MARKOWSKI 135-110, na p. żerdzi u g.: 6.

AKT 8, 1975

tempera, olej, płótno,
135 x 95.5 cm
sygnowany l.g.: E. Markowski; na odwr. na g. żerdzi krosna oł.: "AKT - 8" [tytuł popr. czerwonym flamastrem] (135 x 95) 1975 Tech Miesz

Atlantyda

mieszana,
49 x 39.2 cm
liczne napisy w polu kompozycji, w większości nieczytelne: wzdłuż p. kraw. - tam m.in. data: 13 kw. 1991, l.g. i wzdłuż l. kraw.

Dwie obejmujące się postaci

olej, karton,
36 x 26 cm
Sygnowany tuszem p.d.E. Markowski

liczba obiektów: 204