1 zł
2 600 000 zł

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

DZIEWCZYNA W KUCHNI, 1968

olej, płótno
66 x 40 cm
sygn. na odwr. na płótnie: Jerzy Krawczyk | „Dziewczyna w kuchni“
na górnym krośnie nalepka [maszynopis]: Nr. inw. | 336, obok oł.: 40 x 56 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Pan i pies - Pies i pan, 1942

olej, papier naklejony na tekturę; 40 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: mal. JKrawczyk 1942;
na odwrocie, na ramie dedykacja: - Nowożeńcom w dniu / 6. IV 1942 roku. / Owsiakowie.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno; 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r. z autorem, techniką, datą oraz tytułem: Portret Kingi.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Pan i pies - Pies i pan, 1942

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura

olej, płótno, 39 x 50 cm,
sygn. l.g.: Kr.55.

*droit de suite

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955 r.

olej/płótno, 39 x 51 cm
sygnowany i datowany l.g. monogramem autorskim: '[nieczytelne] 55'
na odwrociu na blejtramie nalepka domu aukcyjnego Rempex oraz domu aukcyjnego Rynek Sztuki

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dom Beethovena, 1957

olej, tektura; 27,5 x 34 cm;
sygn. i dat. l. d.: JK 57 r.;
na odwrocie: -) naklejka z CBWA w Łodzi z autorem, adresem, techniką, wymiarami, tytułem obrazu datą wystawy: 1957; -) odręczna dedykacja: Czarku! w dowód sympatii ofiarowuję Panu / obraz mojego męża p.t. "dom Bethovena" (sic!) nr katalogowy 48 / Eksponowany był na wielu wyst. krajowych i zagranicznych; -) autoryzuję autentyczność / Barbara Krawczykowa / BKrawczyk.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót-Wysiedleni (1965)

niesygnowany na odwrociu nalepki wystawowe
olej, płótno
87x135 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dom Beethovena (1957)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
27.5x34 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955

olej, płótno; 39,5 x 51cm
sygn.i dat.p.g.: gmerk autorski i data: 55

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót - Wysiedleni

olej, płótno; 87 x 135 cm;
na odwrocie cztery nalepki
m. in.: -) CBWA w Łodzi z informacją o pracy i artyście: Jerzy Krawczyk / Łódź Aleja Róż (...) / Wysiedleni / olej, 135 x 90; -) Zakup Wydziału Kultury Prezydenta R. N. m. Łodzi z tytułem: Powrót; -) CBWA w Łodzi z tytułem: Godło - Powrót - Wysiedlenie i datą: 15 I 1965.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Żydzi

olej/płótno, 40,5 x 77 cm
sygnowany l.d.: gmerk autorski

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót-Wysiedleni (1965)

olej, płótno
87x135 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret mężczyzny

sygn. p.d.
akwarela, papier
29x23 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Brzeg morza, 1964

olej, tektura; 35 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d.: JKrawczyk 1964

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt z szalem

olej/tektura, 70 x 50 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Para obrazó: Atoportret i Akt

Autoportret
gwasz, olej, tektura; 29 x 23 cm; owal w świetle passe-partout
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.KRAWCZYK
na odwrocie obraz:
Akt
gwasz, olej; 29 x 22 cm;
sygnowany monogramem po prawej stronie u dołu: J K

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Morze

olej, płótno; 67 x 90 cm; sygn. p. d.: znak artysty w trójkącie,
na odwrocie naklejki: z CBWA w Łodzi z informacjami o obrazie oraz z DESA (sekcji wystaw zagranicznych) z wystawy "Moderne Malerei in Polen" (Kilonia, Loempertz Contepora) w 1965 roku.
Bibl.: Jerzy Krawczyk. Malarstwo, [katalog wystawy monograficznej - komisarz Barbara Szajdzińska-Krawczyk], Łódź marzec 1971 - Warszawa "Zachęta" kwiecień 1971, kat. poz. 237.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Sen

sygn. p.d.
litografia tinta
18.5x30 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybami

olej, płótno; 62 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Krawczyk

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Powrót-Wysiedleni (1965)

olej, płótno
87x135 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybami

sygn. l.d.
olej, płótno
62x49.5 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Praczki, 1946

olej, tektura; 52 x 40 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Krawczyk / 1946
Na odwrocie tytuł "PRACZKI" , niżej dedykacja autorska: Dla kochanej cioci w dniu urodzin/ Jerzy Krawczyk/ 1946 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Przy sklepowej ladzie (1950)

sygn. dat. p.d.
tusz, gwasz, papier
24.5x33 (w świetle passe-partout)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łodzie

sygn. p.d.
olej, sklejka
41x36 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Tyna, 1956 r.

olej/płótno, 43 x 51 cm
sygnowany p.d. gmerkiem autorskim
na odwrociu naklejka z tytułem i naklejka wystawowa CBWA Łódź

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955

olej, płótno;
39 x 50.5 cm;
sygn. i dat. l. g.: gmerk autorski i dat.: 55

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dziewczyna w zielonym swetrze, 1954

olej, płótno; 70 x 56,5 cm;
sygn. p. d.: m / 54
Na odwrocie naklejka: CENTRALNE BIURO/ WYSTAW ARTYSTYCZNYCH/ ŁODŹ, ul. PIOTRKOWSKA N 65; napisy odręczne: Jerzy Krawczyk/ Łodź ul: Gdyńska
(?) 98 m2 / 301 / ol /70 x 60 / Dziewczyna w zielonym swetrze / 14 X 54 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą, 1955 r.

olej/płótno, 39 x 50,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: gmerk autorski i data `55`

Estymacja: 8 000 - 9 500 zł

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wnętrze z krzesłem, 1947

olej, tektura, 75 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Krawczyk / 1947 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łodzie

olej, płótno,
47 x 62 cm;
sygn. p. d.: znakiem autorskim

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt z szalem n

sygn.
olej, tektura
70x50 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wnętrze z krzesłem (1947)

sygn. dat. p. d.
olej, tektura
75x58 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Dziewczyna w zielonym swetrze (1954)

sygn. dat. p. d.
olej, płótno
70x57 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z rybą (1955)

sygn. dat. l. g.
olej, płótno
39x50.5 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łódki

sygn.p.d.
olej, płótno
47x62

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Przy sklepowej ladzie, 1950

gwasz, papier,
24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Krawczyk 1950

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Anioł Pański, 1940

olej, sklejka;
41,5 x 30,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: "Anioł Pański" | Jerzy Krawczyk | 1940 r. na odwrocie odręczny napis ołówkiem:

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wnętrze świątyni, 1969

olej, płótno,
78 x 77 cm;
sygn. p. d.: gmerk artysty
praca opisana na odwrocie: Jerzy Krawczyk/ tyt. Wnętrze świątyni"
oraz nalepka z nr inw. 361

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt siedzący

litografia, tinta, papier,
31 x 26,3 cm;
l. d. napis ołówkiem: "Akt siedzący"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łodzie

olej, płótno,
47 x 62 cm;

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

U Szymona Faryzeusza, 1957

olej, płótno,
71 x 85 cm;
sygn. l. d.: JK (monogram wiązany)
na odwrocie napisy autorskie: "U Szymona Faryzeusza"/ 85 x 73 olej, płótno 57/ rok 19; na krośnie napis: "Chrystus w domu Szymona Faryzeusza; nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Łodzi z nazwiskiem artysty i tytułem oraz nalepka z nr inw. 92.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wnętrze świątyni (1969)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
78x77

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Chrystus w domu Szymona Faryzeusza (1957)

sygn. l.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
72x85

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łódki

olej/płótno,
47 x 63 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

WIDOK MIEJSKI

olej/płótno,
52,5 x 50 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt siedzący nie

sygnowany
litografia, tinta
31x26.3

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Katedra romańska, 1956 r.

olej/płótno,
38 x 35 cm
sygn. p.d.: gmerk autorski i data `56 r`
na odwrociu: `tyt. Katedra romańska`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W stadninie

sygn. p.d.
olej, płótno
63x87

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Janiny Krawczyk

niesygnowany
olej, płótno
61x50.5

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Szkicownik artysty

sygn.
ołówek, tusz, papier
32 karty o wym.13.3x20.5

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Janiny Krawczyk

olej, płótno, 61 x 50,5 cm;
nie sygn.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Pejzaż górski (1938)

sygn., dat. p.d. olej, tektura 41.5x51.5

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Targ koński

olej, płótno, 63 x 87,5 cm;
sygn. p. d: Jerzy Krawczyk

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Janiny Krawczyk

olej, płótno, 61 x 50,5 cm;
nie sygn.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Targ koński

olej, płótno,
63 x 87,5 cm;
sygn. p. d: Jerzy Krawczyk

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

ŻYDZI

olej/płótno, 40,5 x 77 cm
sygnowany l. d.: gmerk autorski

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Piotrkowska

olej, płótno
3 x 65,5 cm
niesygnowany

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łodzie

sygn. p.d.
olej, sklejka
41x36

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wnętrze Świątyni, 1969

olej, płótno
77 x 87,5 cm;
sygn. p. d.: znak artysty w trójkącie na odwrocie opis autorski: Jerzy Krawczyk / tyt. Wnętrze Świątyni . wym. 79 x79 olej, płótno / 1969 rok powstania

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

PORTRET KINGI, 1959 R.

olej/płótno
135,5 x 84 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jerzy Krawczyk 1959 r.`
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Studium głowy Żyda

olej, płótno
67 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: Krawczyk

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Karolinka

olej, płótno
138 x 65 cm;
na odwrocie nalepka CBWA w Łodzi nr 36, 23 IX 1964

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W pracowni

olej, płótno,
74 x 60 cm; sygn. p. d.: JK57
na odwrocie nalepka z CBWA w Łodzi z 1957 r. oraz napis autorski:
WYSTAWA RELISTÓW (sic!) / Jerzy Krawczyk / Łód¼ Al. Róż 4/6 / "BASIA"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

KOMPOZYCJA, 1957

olej/płótno,
58 x 50 cm
sygn. p. d.: `JK`
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA Łód¼ z 1957 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Żydzi

sygn. l d
olej, płótno
40.5x76.5

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt II

sygn. p.d.
ołówek, papier
12.5x21.2

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Lustro

olej, płótno, 90 x 74 cm;
sygn. p. d. monogramem
na odwrocie nalepka wystawowa z Lempertz (DESA Works of Modern Art.)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

U Szymona Faryzeusza, 1957 r.

olej/płótno, 95 x 73 cm
sygn. monogramem l. d.: `JK` na odwrociu opis: `"U Szymona Faryzeusza / 85 x 73 olej, płótno 57 / rok 19`
na odwrociu naklejka wystawowa BWA Łód¼

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Niobe II, 1964

olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. l.d. gmerkiem artysty; opisany na odwrocie oraz naklejka CBWA Łódź i naklejka Okręgowego Muzeum w Bydgoszczy

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Autoportret w plenerze

olej/tektura, 71 x 52 cm
na odwrocie dwie papierowe naklejki: `Jerzy Krawczyk | Łódź | Autoportret w plenerze | Cena |71 x 52` oraz `ZARZĄD MIEJSKI W ŁODZI | WYDZIAŁU KULTURY I SZTUKI | GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH | PARK SIENKIEWICZA TELEFON 110 59 | Imię i nazwisko autora Jerzy Krawczyk | Adres Łódź Grabowa 15 | l. p. 36 cena technika olej | Tytuł dzieła | Data nadesłania 12.grudnia 1948`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Martwa natura z owocami

sygnowany p.d.
olej tektura, 41x48 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Na Berlin, 1955

olej, płótno, 77 x 94 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Krawczyk 1955

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Warta

olej, płótno, 61,5 x 85,5 cm;
sygn. p.d. znakiem autorskim; na odwrocie naklejka z napisem: WYSTAWA REALISTÓW / Jerzy Krawczyk / Łódź Al. Róż 4/6 "WARTA"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Motyw łódzki

olej/płótno, 68 x 53 cm
sygn. l. d. monogramem wiązanym
na odwrocie papierowa nalepka z opisem: `Jerzy Krawczyk - Łódź / "Motyw łódzki" / 53 x 68`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Karolinka, 1964 r.

olej/płótno, 132 x 62 cm
na odwrocie papierowa naklejka: `CENTRALNE BIURO WYSTAW | ARTYSTYCZNYCH w Łodzi | Nr 36 | Autor Krawczyk Jerzy | Adres Łódź Aleje Róż 4/6 | Tytuł "Karolinka" | Technika Olej Wymiar 138 x 67 cm | Cena Łódź 23 - 9 1964`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Hume

olej, płótno, 72,5 x 64,5 cm;
nie sygn.; na odwrocie na blejtramie nr 28 oraz nalepka z napisem: Godło: Hume

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

50-ta rocznica

olej, płótno, 65,5 x 100 cm;
sygn. p.d.: gmerk artysty;
na odwrocie napis: Jerzy Krawczyk /
Łódź Aleja Róż 4/6 / "50-ta rocznica"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łowicz

olej/płótno, 38,5 x 66,5 cm

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W pracowni, 1957 r.

olej/płótno, 74 x 60 cm
sygn. p. d.: JW. 57
na odwrocie napisy autorskie. Naklejka CBWA w Łodzi. Na blejtramie naklejka z numerem inwentaryzacyjnym.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Molo, 1962

olej, płótno, 76,5 x 66,5 cm;
sygn. p.d. monogramem autorskim;
na odwrocie nalepka CBWA Łódź oraz napis SOPOT na blejtramie

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret matki, 1958

olej, płótno, 95 x 73 cm;
sygn. l.d.: monogram wiązany JK;
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA w Łodzi oraz nalepki z nazwiskiem autora, tytułem, techniką i wymiarami
Wystawiany: Warszawa 1958, Słupsk 1958, Warszawa 1962, Szczecin 1963, Łódź, Warszawa 1971 (repr. w kat.), Poznań 1972, Olsztyn 1977, Bydgoszcz 1981, Łódź 1987/88 (repr. w kat.), Łódź 2006 (repr. w kat.).

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Stary Zgierz

litografia/papier, 16 x 20

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt

litografia barwna, papier,
30,5 x 27 cm (odbitka kamienia);
sygn. p.d.: Jerzy Krawczyk (ołówkiem);
w l.d.: Akt (ołówkiem)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W miasteczku, 1953 r.

olej/tektura, 52 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Jerzy Krawczyk 1953 r.`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno, 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Hiszpania II, 1964

olej, płótno, 129,5 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe: CBWA Oddział Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi, ZPAP Łódź, DESA Łódź oraz napis na blejtramie WYSTAWA W KRAKOWIE

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wielkie piece, 1949

olej, płótno 81 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Krawczyk,
na odwrocie naklejki TPSP w Krakowie oraz stemple i naklejki MKiSz

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 58 x 50 cm; sygn. p. d.: JK, na odwrocie
nalepka wystawowa CBWA Łódź z 1957 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Piotrkowska

olej; wym. 53 x 65,5 cm;
Na odwrocie nalepka: GODŁO "2" / TYTUŁ: PIOTRKOWSKA

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wielkie piece 1949

olej, płótno
81 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Krawczyk, na odwrocie
naklejki TPSP w Krakowie oraz stemple i naklejki MKiSz

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Rokieńska

olej, płótno, 42 x 50 cm,
sygn. l.d.: monogramem J.K.;
na odwrocie naklejka wystawowa Ministerstwa Kultury i Sztuki

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Kompozycja 1957

olej, płótno, 58 x 50 cm;
sygn. p. d.: JK, na odwrocie nalepka wystawowa CBWA Łódź z 1957 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

PANNY Z AVIGNON, Lata 60-te XX w.

Olej na płótnie 87 x 64 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka depozytowa Muzeum Sztuki w Łodzi

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Rokicińska

olej, płótno, 42 x 49,5..cm;
sygn. l.d.: JK (monogram wiązany)
na odwrocie nalepka Ministerstwa Kultury
i Sztuki, Departament Plastyki,
Wydział Twórczości z datą 24 III 58.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

HAPPENING W PLENERZE, 1966 r.

Olej na płótnie 46 x 73 cm
Sygnowany na krosnach - "Jerzy Krawczyk"
Wystawiany - Jerzy Krawczyk 1921-1969, Malarstwo, CBWA, BWA Łódź 1971,poz. kat. 276.
- Jerzy Krawczyk, Malarstwo, BWA Poznań 1972, poz. kat. 86.
- Jerzy Krawczyk 1921-1969, Malarstwo, rysunek, grafika, Muzeum HistoriiMiasta Łodzi XII.1987 - II.1988, poz. kat. 58.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Zaprzęgi przed sklepem

niesygnowany
olej, tektura
20x25

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Barki (1947)

sygn. dat. p.d.
tempera, tektura
15x19

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

ul. Rokicińska

olej, płóno, 42 x 49,6 cm,
sygn. l.d.: monogram wiązany, naklejka Min. Kultury i Sztuki z wystawy ind. Artysty Łódź 24.03. 58

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Rokicińska

sygn. l.d.
olej płótno
42x49.5

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Sen

litografia, papier, 19,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
w l. d. napis: "Sen", sygn. p. d.: Jerzy Krawczyk

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret męski

sygnowany p.d.
olej tektura
47x36

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Kingi

olej, płótno, 135 x 84 cm; sygn. p.d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.
Na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych - Oddziału w Łodzi
- Wystawa w Berlinie 1959.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Sen

sygn. p.d.
litografia barwny
18.3x29.6

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt

sygn. p.d.
litografia barwny
31x26.9

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Budynek TVP Łódź

sygn. p.d.
litografia
24.5x13

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

ULICZKA W INOWŁODZU, 1953

olej na tekturze, 51,5 x 39,5 cm, sygn. l.d. "Jerzy Krawczyk 1953"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Domy, 1954

olej na dykcie, 26 x 25,8 cm
sygnowany l.d.: "Jerzy Krawczyk 54"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Łodzie

olej na sklejce, 41 x 35,7 cm
sygnowany p.d. "Jerzy Krawczyk"

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Mężczyzna w złotym hełmie - Uncle Bull

olej na płótnie, 63 x 50 cm, sygnowany p.d. znakiem artysty (trójkąt z pentelką)
na odwrocie nalepka z festiwalu Sztuk Pięknych w Warszawie oraz opis obrazu.

liczba obiektów: 111