1 zł
2 600 000 zł

KUCZBORSKI Stanisław (1881 - 1911)

Kotarbiński jako Sheylock w sztuce W. Szekspira Kupiec wenecki, 1904 r.

autolitografia/papier, 32 x 23,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Kuczborski'
Autolitografia pochodzi z "Teki Melpomeny", wydanej w 1904 r. w Krakowie.

- Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965
- Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1968

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wnętrze

olej/tektura, 48 x 38,5 cm

Wnętrze

olej, płyta, 48 × 38 cm w świetle ramy
niesygnowany

Kotarbiński jako Sheylok w sztuce W. Szekspira Kupiec wenecki

sygnowana na płycie p.d.: `Kuczborski`

autolitografia/papier, 33 x 24 cm
sygnowany p.d.: `Kuczborski`
autolitografia pochodzi z "Teki Melpomeny", wydanej w 1904 r. w Krakowie

Literatura: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, Grafika polska ok.1900 roku, Kraków 1968

Estymacja: 800 - 1 200 zł

Taniec Chochoła 1904

Litografia barwna, papier; wym.: 28,4 x 39,2 cm;
Sygn.l.d.: St Kuczborski

TANIEC CHOCHOŁA Z WESELA, 1904

litografia barwna, 26,5 x 38 cm,
sygnowana na kamieniu l.d.
"St. Kuczborski",
z "TEKI MELPOMENY", Kraków 1904

Wieczór fredrowski

olej/tektura, 15 x 20 cm
sygnowany i opisany l. g.: `Wieczór fredrowski | S. Kuczborski`

Marian Jednowski jako Don Basilio w sztuce Beaumarchais Wesele Figara, 1904

Litografia; wym. pl.: 263 x 81 mm; sygn. na pł.: Kuczborski; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 692, s. 209.

Taniec Chochoła ze sztuki S. Wyspiańskiego Wesele, 1904

Autolitografia;
wym.: 285 x 400 mm;
sygn. pł. l.d.: St. Kuczborski. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.

Kotarbiński jako Sheylock w sztuce Szekspira Kupiec Wenecki, 1904

Autolitografia;
wym. pl.: 340 x 245 mm;
sygn. pł. p.d.: Kuczborski. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.

TANIEC CHOCHOŁA Z WESELA S. WYSPIAŃSKIEGO, 1904 R.

litografia/papier,
28,4 x 39,4 cm
sygnowany l. d.: `St. Kuczborski`
autolitografia pochodzi z "Teki Melpomeny", 1904 r.

Marian Jednowski jako Don Basilio

w sztuce Beaumarchais "Wesela Figara", litografia, 26,5 x 8cm, sygnowana p.d. "Kuczborski"

Taniec chochoła

litografia barwna, papier, 27,5 x 38,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Kuczborski (na płycie)

Taniec Chochoła ze sztuki Stanisława Wyspiańskiego Wesele, 1904

litografia barwna, wym.: 284 x 394 mm, sygn. pł. l.d.: St. Kuczborski. Grafika z Teka Melpomeny, 1904. Grafika oprawiona. Lit. Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 386; Grafika polska ok.1900 roku, Kraków 1968, p. 203.

litografia barwna,
284 x 394 mm,
sygn. pł. l.d.: St. Kuczborski. Grafika z: Teka Melpomeny, 1904 Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 386; Grafika Polska ok.1900 r., Kraków 1968, p. 203

Taniec Chochoła

Litografia barwna, papier, 27,7 x 38,7 cm; w św. p.-p.;
Sygn. l.d.- St. Kuczborski (sygn. na płycie)

Brzozy, 1907

olej, płótno, wym.: 85 x 70 cm, sygn.i dat.: p.d.: Kuczborski 1907.
Na odwrocie obrazu mieści się korespondencja w sprawie pośmiertnej wystawy artysty, pomiędzy Leonardem Lepszym a Bernardem Glaserem.

WIOSKA PODHALAŃSKA, 1906 r.

Olej, płótno; 70,4 x 70,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: St. Kuczborski - 1906

Taniec chochoła z "Wesela" St. Wyspiańskiego, Z: "Teka Melpomeny", 1904

litografia barwna, papier, 26 x 38,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: St. Kuczborski

TANIEC CHOCHOŁA

LITOGRAFIA BARWNA
wymiary: 27x38,5
SYGNOWANY

liczba obiektów: 21