1 zł
2 600 000 zł

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

bez tytułu, 1965

olej, płyta
22x30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. "T. Ociepka | 1965 r."

cena wywoławcza: Wykup abonament

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Sabat Czarownic, 1960 r.

olej, tektura, 38 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka / 1960

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pantera, 1960 r.

olej, tektura, 33 x 23 cm
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka/1960

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Utopek/Topielec

olej/papier, 48,5 x 62,5 cm
opisany na odwrociu: 'Własność | Jerzego POMIANOWSKIEGO | [adres]'

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Sabat Czarownic 1960 r.

olej, tektura, 38 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka/1960

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pustynia, 1960 r.

olej, tektura, 35 x 25 cm, sygn. i dat. p.d.: Ociepka T. /1960

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Jezioro 1974 r.

olej, tektura, 43 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka/1974

*

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż, 1970 r.

olej/płyta, 30 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Ociepka | 1970'

- kolekcja prywatna, Austria

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Fantastyczne stwory, 1959 r.

olej/płótno, 50,5 x 69 cm
sygnowany p.d.: 'Ociepka T. 59 r.'
na odwrociu papierowa nalepka kolekcjonera

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż ze smokiem, 1973 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Ociepka 73 r.

- kolekcja prywatna, Austria

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Dżungla ze smokiem, 1967 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'T. Ociepka 67 r.'
opisany na odwrociu: 'Dżungla ze smokiem'

- kolekcja prywatna, Austria

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Fantastyczne stwory, 1959 r.

olej/płótno, 50,5 x 69 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Dżungla

olej/tektura, 26 x 25 cm
na odwrociu pieczęć autorska oraz wywozowa

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Obraz fantastyczny, 1967

olej, tektura, 21,5 x 38 cm
sygn. p.d.: T.Ociepka/67

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Wierzba płacząca, 1950 r.

tusz/papier, 35 x 25,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ociepka T. | 1950 r.', na odwrociu opisany 'Ociepka'

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Skrzat, 1948 r.

ołówek/papier, 35 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ociepka T. | 1948 r.', na odwrociu pieczęć 'Szpilki | Warszawa, Mokotowska 48'

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Rajski ogród, 1960 r.

olej/płótno, 70,5 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T. Ociepka | 1960 r.`

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Scena fantastyczna ze zwierzętami, 1973 r.

olej/płótno, 37 x 29 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1973 T. Ociepka`

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

PEJZAŻ Z KOŃMI, 1970

olej, płyta, 28.5 x 29.5 cm,
sygn.p.d. TOciepka/1970

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok leśny, 1965 r.

olej, płótno, 44 × 57 cm
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka./ 1965

Estymacja: 14000 - 16000 zł

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż rajski, 1964 r.

olej/płótno, 50 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T. Ociepka | 1964`
na odwrociu nalepka wystawowa

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Niebieska ryba, 1957 r.

olej/płótno, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Ociepka T | 1957 r.`
na odwrociu nalepka wystawowa

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Lew,1967

olej, tektura;
9,5 x 7,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ociepka / 67 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż fantastyczny, 1967

olej, tektura;
38 x 22 cm;
sygn. p. d.: T. Ociepka / 67 r. (praca uszkodzona w części centralnej, przed konserwacją)

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Lwy (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
42x47 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Hydra, 1960

olej, płótno, 46 x 31 cm
sygn. p. d.: Ociepka T. / 60 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok leśny, 1965

Olej, płótno; wym.: 44,8 x 57,2 cm;
Sygn. p. d.: T. Ociepka 1965

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok leśny, 1965

olej, płótno; 44,5 x 57,5 cm;
sygn. p. d.: T. Ociepka/ 1965

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok leśny, 1965

Olej, płótno;
wym.: 44,8 x 57,2 cm;
sygn. p.d.: T. Ociepka 1965.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Zielony lew, 1963

Olej, płótno; wym.: 42,5 x 42 cm; sygn. p.d.: T. Ociepka/63 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

PEJZAŻ Z MAŁPĄ I SŁONIEM

Olej, tektura, 27 x 23 cm
Sygnowany p.d.: T.Ociepka

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Dżungla, 1967

Płótno naklejone na tekturę;
35 x 50 cm
Sygn. p.d. T.Ociepka/ 1967

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Jungle (1964)

olej, płótno
31 x 46 cm
sygn. i dat. p.d.
wystawiany : Galerie Séraphine, Paris 1965

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Drzewa

ołówek, papier,
25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Ociepka/ XI. 1961

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Słonie

olej/płótno,
70,5 x 50,5 cm
sygnowany p.d.: `T. Ociepka`

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Dżungla, 1974

olej, płyta wiórowa,
29 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka / 1974

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż fantastyczny ze zwierzętami, 1970 r.

olej/płyta,
17,8 x 32 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T. Ociepka | 1970`

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Zwierzęta w dżungli, 1975

olej, tektura,
28,5 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka / 1975

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Lwy, 1975

olej, karton; 31,4 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ociepka / 1975

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok, 1961

olej, karton; 22 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Ociepka / 1961

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Lew w dżungli, 1966

Olej, tektura;
wym. w świetle p.p.: 30,5 x 20,2 cm;
sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka 1966.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż ze zwierzętami, 1973

olej, karton,
15,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p.d.: t. Ociepka/ 1973

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż z aniołem i demonem, 1970

olej, karton, 33,5 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka / 1970

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Narodziny Boga Człowieka, 1949

Olej, tektura; 75 x 120 cm
Sygn. p.d. Ociepka/ 1949

Na odwrocie nalepki:
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE/Autor: TEOFIL OCIEPKA/ Tytuł dzieła: Urodziny Boga Człowieka/ olej/ tektura

Oraz zniszczona nalepka " Narodzenie Człowieka/ Ociepka Teofil/ Zw.Zaw. Górników

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Raj, 1950

Olej, sklejka; 76 x 148 cm
Sygn. p.d. T. Ociepka/ 1950 r.

Na odwrocie zniszczona nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Wstąpił do piekieł, 1929

Olej, tektura; 90 x 145 cm
Sygn. p.d. OCIEPKA T. /1929

Na odwrocie:
Nalepka: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE/ Autor: TEOFIL OCIEPKA/ Tytuł: Trzeciego dnia wstąpił do piekieł/ Ol. Tektura

Oraz METRYCZKA/ Nazwisko: Ociepka Teofil/ Piekło/ zawód: górnik/ wiek: 64/ Adres zamieszkania: Szopienie-Janów, ul. Michałowska 97/ Nazwa Zakładu Pracy: Kop."Wieczorek"

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Raj ptaków, 1960

olej, płótno;
95 x 155 cm
sygn. p.d. Ociepka T./ 1959 oraz na odwrocie: Raj Ptaków/ 1960/ 155 x 95 cm 30000
Na odwrocie nalepka: (Galerie Bischofberger Zürich Steinwiesplatz) Künstler: Ociepka Teofil/ Jahr: 1960/ Titel Paradies der Vögel, 94,8 x 152 cm/ Technik: Oel auf Leinwand/ Nr 722

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Dżungla wielka, 1959

olej, płótno;
105 x 155 cm
sygn. p.d. Ociepka T. 1959 r. oraz na odwrocie: Dżungla Wielka/ 1959/ 155 x 105 cm 30000
Na odwrocie nalepki: Galerie Bischofberger Zürich Steinwiesplatz/ Künstler: Ociepka Teofil/ Jahr: 1959/ Titel (Dschungel) Wildtiere im Paradies 105 x 154 cm/ Technik: Oel auf Leinwand Nr 721
METRYCZKA/ Nazwisko i Imię: Ociepka Teofil/ Tytuł pracy: Dżungla/ Zawód; emeryt/ Wiek: 60/ Adres zamieszk. Katowice 16/ ul.Mikołajska 97/ Nazwa Zakładu Pracy (…)

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Ręka, 1971 r.

olej/płótno,
70 x 37 cm
sygn. i dat. p.d.: `T.Ociepka 1971`
na odwrocie napis: `Ręka` i stempel wywozowy

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzarz ze zwierz´tami, 1974

olej, karton, 30,5 x 23,3 cm;
sygn. i dat. p.d.: T. Ociepka / 1974

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

W lesie

olej, karton
26 x 22,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. Ociepka 1961

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Kot

olej, tektura, 40 x 29,5 cm;
sygn. p.d.: T. Ociepka / 1966 .

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Smok

olej, tektura
40 x 29,5 cm;

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Leśne zgromadzenie, 1967

olej, tektura
40 x 29,5 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Lew, 1966

olej, tektura
40 x 29,5 cm
sygn. p. d.: T. Ociepka / 1966.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Nied¼wied¼ z Saturna, 1954

Olej, płótno;
wym.: 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: Ociepka T. 54 r.; obraz sygn. i opisany na odwrocie.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

FRUWAJźCA KRÓWKA SATURNA, 1956

olej na płycie, 51 x 72 cm, sygnowany p.d. "T.Ociepka",
na odwrocie "Metryczka" o autorze ("zawód - górnik") oraz kartka wystawowa

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Portret żony

olej, płótno, 54 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: T. Ociepka / 1964 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Drzewo, 1978

rysunek, ołówek, papier,
29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: T. Ociepka / 1978

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż fantastyczny ze smokiem, lata 70 - te XX w.

olej/płótno, 35 x 50 cm
sygnowany p. d.: `Teofil Ociepka`

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Pejzaż fantastyczny z zamkiem i smokiem, lata 70 - te XX w.

olej/płótno, 35 x 50 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Drzewo, 1978

rysunek, ołówek, papier,

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Drzewo, 1978

rysunek, ołówek, papier,

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

PEJZAŻ, 1967

Olej, tektura; 25,7 x 14,8 cm
Sygnowany p. d.: T. Ociepka 67 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

SMOK, 1954

olej, tektura,
21.7 x 30.5 cm
sygnowany p.d.: T.Ociepka | 1954

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

CZAROWNY LAS, 1974

olej, płótno,
51 x 73 cm
sygnowany p.d. czarną farbą: T. Ociepka | 1974
na odwrocie na płótnie napis: CZAROWNY LAS

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

ANIELSKI DZWON, 1971

Olej, płótno;
37 x 36 cm
Sygnowany p. d.: T. Ociepka 1971

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Bestie w rajskim ogrodzie, 1961

olej, płótno,
49 x 57 cm
sygn. p.d.: Ociepka T. | 1961 r.
na odwr. p.g. nalepka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (zezwolenie na wywóz) z 1961

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Para pejzaży fantastycznych ok. 1970

dwie prace, olej, płótno
35 x 50;
sygn. l.d.: T.Ociepka

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Narodziny boga człowieka, 1949

olej, papier naklejony na tekturę
75,7 x 120,8 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Raj, 1950

olej, papier naklejony na sklejkę
76,7 x 148 cm

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

CZAROWNY LAS, 1974

olej na płótnie, 50,5 x 73,5 cm,
sygnowany p.d. "T. Ociepka /1974", na odwrocie na płótnie napis"CZAROWNY LAS"

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Morskie Oko 1959

olej, papier, 24 x 31,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Ociepka T. 1959,
na odwrocie nalepka "Desy" z 1959 r.

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Duch lasu

olej, płótno, 56 x 67 cm; sygn. p.d.: T. Ociepka/ 1974

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Drzewa fantastyczne

ołówek, papier, 25 x 35 cm; sygn. p. d.: Ociepka / XI. 1965

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Wodopój 1968

olej, tektura,
32 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d. - T. Ociepka 68

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

OCIEPKA Teofil (1891- 1978)

Duch lasu, 1974

olej, płótno
55,5 x 67 cm

liczba obiektów: 78