1 zł
2 600 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Murat do spektaklu Czupurek wg Benedykta Hertza, 1958 r.

akwarela, ołówek, gwasz/papier, 35,5 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MURAT | mbog 58'

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Sroka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

ołówek, akwarela/papier, 34,5 x 25 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'SROKA | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Kaczka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

ołówek, akwarela/papier, 35 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KACZKA | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Gęś do spektaklu Czupurek, 1958 r.

akwarela, ołówek/papier, 35,5 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'GĘŚ | mbog 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Projekt kostiumu Kwoka do spektaklu Czupurek, 1958 r.

sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'KWOKA | mbog 58.'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

B-II, 1977

akryl, płyta aluminiowa
60 x 80 cm
sygn. na odwrocie na płycie l.g.: MARIAN BOGUSZ – WARSZAWA | „B-II“ – ALUMINIUM + AKRIL | 0.60 x 0.80 M – 1977
poniżej pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę;
w l. g. rogu: 47 [w kółku], obok pionowa strzałka

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno, 100 x 130 cm
opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN 1961 100 X130 "WAHADŁO" wł. prof. WALICKI

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 13, 5 x 20,5 cm,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: mb 59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1959 r.

gwasz, papier, 14 x 19 cm,

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Płaszczyzny i rytm, 1963

olej, płótno; 120 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: MARIAN BOGUSZ /
"PŁASZCZNY I RYTM" (SIC!) / 1.30 X 1.00-1963 / IWONIE / mbogusz 1964.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOMPOZYCJA 21, 1964

olej, płótno, collage, deska
123,5 x 99,5
sygn. na odwrocie na płótnie: mbogusz | 64. | KOMPOZYCJA | 21 | 1.20 x 101
przed sygnaturą pionowa strzałka
Na odwr. na płótnie nalepka DESY z danymi obrazu i wyst. w Musée Tel Aviv oraz cyfrą 2 [w kółku] powtórzoną na nalepce umieszczonej na dolnej listwie.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

bez tytułu, 1970

technika własna, olej, fumage / płótno
81 × 60 cm
opisany na odwrociu z dedykacją: MARIAN BOGUSZ | DLA | MAJKI I JANA | DOBSONÓW | 2.VI.70 | mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

"Żółty", 1961 r.

olej/płótno, 132,5 x 52 cm (wymiary oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘BOGUSZ MARIAN / 1,30 X 0,5 / “ŻÓŁTY” / 1961 / “GELB” / Warszawa / Jankowi / Marian / 28.V.63’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BOGUSZ MARIAN / 1,30 X 0,5 / "ŻÓŁTY" / 1961 / "GELB" / Warszawa /Jankowi / Marian / 28.V.63 "

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1975 r.

tusz/papier naklejony na tekturę, 25,5 x 20,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 75'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

EPITAFIUM DLA J. ARPA, 1966-1970 r.

olej/płyta, 85 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN | „EPITAFIUM DLA J. ARPA” | 1966 - 70 | 0,75 X 0,85 | dedykacja | wskazówka montażowa

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz w czerni, 1958 r.

olej/płótno, 81 x 107 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'mbog | 58'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz XIII, 1977

akryl, aluminium, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: MARIAN BOGUSZ – WARSZAWA / „B – XIII” - ALUM + AKRIL / 0.80 X 0.60 – 1977

BOGUSZ Marian (1920-1980)

OBRAZ Z 102 PUNKTAMI, 1969

(BILD MIT 102 PUNKTEN)
olej, płótno, gwoździe z kolorowymi główkami
165 x 165 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: MARIAN BOGUSZ | WARSZAWA | „BILD MIT 102 PUNKTEN“ - 1969 | 1.65 x 1. 65 | T.: (KERZENFLAME + OL+ NAGEL) | mbogusz | (MALERWOCHE IN EISENSTADT)
obok po lewej pionowa strzałka

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm przestrzeni, 1959

technika własna (kredka, akwarela), papier; 21,4 x 30,3 cm;
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: MBogusz 59
na odwrocie napis: MARIAN BOGUSZ/ "RYTM PRZESTRZENI"/ -RYSUNEK-1959-

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier; 45 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "Mbogusz 57", na odwrocie: przekreślony napis: "podmalowana »Kraina«" "BOGUSZ MARIAN | Kompozycja - tempera 1957"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1963

technika własna, karton; 14,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: mb 63.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi (recto/verso), ok. 1970 r.

olej, technika mieszana/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: 'Kręgi' i datą wystawy: '18 III - 11 IV 1971' oraz nalepka z domu aukcyjnego Rempex

- Dom Aukcyjny Rempex
- Galeria Współczesna, Warszawa, 18.03-11.04.1971

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria "Awangarda", Wrocław 1977/78; "Galeria 72", Chełm VI-VII 1980; Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 ( repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

STRUKTURY 27, 1960 r.

olej/ płótno, 100 x 66 cm
sygnowany: p.d.: mbogusz 60
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN | STRUKTURY 27 | 0,98 x 0.66 | olej | 1960 | mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Dyptyk: B-IV, B-XII, 1977

akryl, aluminium; 80 x 60 cm
każda z części sygnowana na odwrocie l.g. "Marian Mogusz - Warszawa | "B-XII (B-IV na drugiej części) - alum + akril | 0.80 x 0.60-1977 mBogusz 77"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Powitanie Libanu, 1961-1962

olej, płótno, 100 × 67 cm
sygnowany, zatytułowany i datowany na odwrocie "MBogusz 1961/62, Powitanie Libanu"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
- Marian Bogusz 1920-1980, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Poznań 1982, poz. kat. nr 122.
- Wystawa Malarstwa Mariana Bogusza, Galeria Krzywe Koło, Warszawa 06.1962

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kwiat dla poległych, 1974

akryl, płótno, 155×115 cm
sygnowany na odwrocie: "Bogusz Marian 1974"
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin 1975
Marian Bogusz. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1982

Literatura:
Marian Bogusz. Wystawa monograficzna, red. M. Dąbrowska, I. Moderska, Muzeum Narodowe, Poznań 1982, poz. kat. 266
B. Kowalska, Bogusz - artysta i animator, Pleszew 2007, il. na s. 142; poz. kat. 112., s. 241

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Płynność, 1959 r.

technika mieszana , olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'mbogusz 59'
opisany na odwrociu: '18/59 | mbogusz | wł. T. Rolke'

- kolekcja Tadeusza Rolke
- kolekcja prywatna, Paryż
- Marian Bogusz, malarstwo, grafika, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa 09.01-31.01.1967
- Przestrzeń i Wyraz, III Sympozjum Złotego Grona, Zielona Góra, wrzesień 1967
- Pologne 50 ans de peinture, Musée d'Art et d'Histoire, Genewa, 1959
- Galeria Sztuki Nowoczesnej Warszawa, lipiec 1959
- Pologne 50 ans de peinture, katalog wystawy, Musée d'Art et d'Histoire, Genewa 1959, s. 19 (il.)
- "Kamena" nr 4, 1-31.12.1959 (z tytyluem "Obraz")

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis: BOGUSZ / MARIAN / 1961 / 100 X 1.30 / "WAHADŁO" / wł prof / Walicki

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957 r.

tempera/papier, 45 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 57'

- "Malarstwo Mariana Bogusza", Muzeum Regionalne w Pleszewie, Pleszew 01-03.2008

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1962

olej/ceramika, wys.: 8 cm, śr.:29,5 cm
sygnowana i datowana p.d.: 'mbog 62'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:29 cm
sygnowany i datowany z tyłu: 'MBogusz |1974'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 30

BOGUSZ Marian (1920-1980)

B-1, 1977 r.

akryl/blacha, 60 x 80 cm
opisany na odwrociu: 'MARIAN BOGUSZ | "B-1" - ALUMINIUM I AKRYL | 0.60 X 0,80 M 1977 | mBogusz'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

13/60, 1960 r.

olej, technika własna/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'mbogusz | 13/60'
na odwrociu sygnatura i opis: 'mbogusz | 13/60' oraz wskazówka montażowa

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W 2, 1960

akwarela, gwasz, tusz, papier; 22 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MBogusz 60, napis l. d.: W2

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria "Awangarda", Wrocław 1977/78; "Galeria 72", Chełm VI-VII 1980;
Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 (repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Fuga na blachę i ultramarynę, 1965

blacha, tworzywo sztuczne, 73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa | Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: 'Kręgi' oraz datą wystawy: 18 III - 11 IV 1971.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno; 100 x 130 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

13/60, 1960 r.

technika własna, olej/płótno, 73 x 100 cm
na odwrociu wskazówka montażowa

BOGUSZ Marian (1920-1980)

WZ, 1960

gwasz, tusz/papier, 22 x 20 cm
dat. p.d. mbogusz 60, l.d.: W2

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja abstrakcyjna, 1975

technika własna, ołówek, kredka/papier, 21 x 21 cm
sygn. i dat. p.d.: mbogusz 75

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1960 r.

monotypia/papier 20 x 23,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany tuszem p.d.: 'MBogusz 1960', opisany l.d.: 'nr.1'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1960 r.

monotypia/papier, 21 x 24 cm (arkusz)
sygnowany i datowany tuszem p.d.: '1960 | mbogusz', opisany l.d.: 'ur.1.'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, około 1959 r.

monotypia/papier, 17 x 21,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'MBogusz'
Praca w folderze wydanym przez Galerie Sztuki Nowoczesnej "Krzywe Koło" Warszawa, lipiec 1959

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa | Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: `Kręgi` oraz datą wystawy: 18 III - 11 IV 1971.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja 60/4, 1960 r.

technika mieszana/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `60/4 | mbogusz | - Danusi | ofiaruję | mbogusz | 25/III/60`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Jaworzynka, 1951

gwasz, papier; 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jaworzynka/ mbog 51

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Martwa natura ze skrzypcami, 1946

olej, tektura; 47,5 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: m.bog 46, poniżej dedykacja autorska ?
(nieczytelna) 9.4.I [...] 49.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm na kole, 1970 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN 1970`
na odwrociu opis i napis: `SYMPOZJUM W MORAVANACH`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W 2, 1960

akwarela, gwasz, tusz, papier;
22 x 20 cm (w świetle oprawy);

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Erotic 15, 1977 r.

akryl/płyta aluminiowa, 70 x 100 cm
sygnowany opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN - WARSZAWA = POLAND | "EROTIK - 15" - 0.70 X 1.00 M | ALUMINIUM`

- New Delhi (potem Chandigar i in.) 1977/78
- Porin, Taidemuseo (potem Haemeenlinna, Helsinki), wrzesień - grudzień 1980 (kat. poz.8)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

WZ (1960)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tusz,papier
22x20 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W-2, 1977 r.

akryl, aluminium, 60 x 80 cm
sygn. p. d.: mbogusz oraz na odwrocie: MARIAN BOGUSZ 1977 / "W-2" 60 x 80 cm 3 / akryl/aluminium

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi, przed 1971

olej, płyta wiórowa;
116 x 99,5 cm;
na odwrocie naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa / Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: Kręgi oraz datą wystawy: 18 III - 11 IV 1971.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz XIII, 1977 r.

akryl/płyta aluminiowa, 80 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: MARIAN BOGUSZ - WARSZAWA | "B- XIII" - ALUM + AKRIL | 0,80 x 0,60 - 1977 mbog77`

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 20.11.2005
- kolekcja prywatna

- Galerie am Markusberg, Trewir, Niemcy, X - XI 1977
- "Marian Bogusz 1920-1980" Wystawa Monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1982

- Marian Bogusz 1920-1980, katalog wystawy monograficznej, [red.] Maria Dąbrowska, Irena Moderska, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1982, s. 179, poz. kat. 179

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1963

akwarela, gwasz, papier, 20,5 x 15 cm;
sygn. p. d.: mbogusz63; Pochodzenie: Kolekcja Pakoska

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wieczór, laka 40. XX w. r.

olej/płótno, 65 x 89 cm
sygnowany l.d.: `M. Bogusz`
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski na odwrociu

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Port rybacki, 1953

olej, płótno;
71,5 x 105 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "PORT / RYBACKI / 1953 / M. Bogusz
na odwrocie nalepki: autorska z opisem obrazu; druga z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych z Radomia z autorem, tytułem: Port Rybacki adresem, techniką i wymiarami pracy

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria Awangarda, Wrocław 1977/78; Galeria 72, Chełm VI-VII 1980;
Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 ( repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja (1961)

sygn. dat. na odwrociu
gwasz, papier/blacha
34x47 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm przestrzeni, 1959

technika własna (kredka, akwarela), papier;
21,4 x 30,3 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1956

technika mieszana (tempera, olej), płyta;
33 x 47,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: MBogusz 56 (wydrapane);
sygn., dat. i opisana na odwrocie: BOGUSZ MARIAN / "KOMPOZYCJA" - 1956 / OLEJ-tempera / 0.33 x 0.48 / (...)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Port rybacki, 1953

olej, płótno;
71,5 x 105 cm;
na odwrocie nalepki: autorska z opisem obrazu; druga z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych z Radomia z autorem, tytułem: Port Rybacki adresem,
techniką i wymiarami pracy

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975 r.

litografia/papier, 21 x 21 cm
sygnowany p.d.: `m.bogusz 75`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi, przed 1971

olej, płyta wiórowa;
116 x 99,5 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Martwa natura z lampą górniczą, 1954

olej, płótno; 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
na odwrocie napis autorski: BOGUSZ MARIAN/ "MARTWA NATURA/ Z LAMPĄ GóRNICZĄ"/ OLEJ- 1954/ 0.70 x 1.00

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Struktury 27, 1960 r.

olej/płótno, 100 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: `mbogusz 60`
sygnowany i opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN | "STRUKTURY 27" | 0,98 x 0,66 - olej | 1960 | mbogusz`

Estymacja: 15 000 - 25 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1975

Serigrafia, karton; wym.: 206 x 198 mm; sygn. p.d.: M. Bogusz 75. Grafika, w kartonowej okładce z wydrukowaną obszerną informacją o artyście, pochodzi z teki "Konfrontacje", Galeria Sztuki Współczesnej "Zapiecek", Warszawa 1975.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1957 r.

tempera/papier, 44,5 x 64,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Bogusz 57`
opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN | tempera - 1957`

Estymacja: 9 000 - 11 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno; 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
na odwrocie napis autorski: BOGUSZ MARIAN/ "MARTWA NATURA/ Z LAMPĄ GÓRNICZĄ"/ OLEJ-1954/ 0.70 x 1.00

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rozmyślania, 1963 r.

olej/płótno, 96,5 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MARIAN BOGUSZ | 93 x 130 | olej | `ROZMYŚLANIA` | 1963 | M. Bogusz | wł. Danuta Bruk`
na odwrociu naklejka Agra-Art

- Prywatna kolekcja

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975 r.

kredka, flamaster/papier, 20 x 18 cm
sygnowany i datowany p.d.: `mbogusz 75`

Estymacja: 800 - 2 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno, 69 x 95 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno: 59,5 x 59 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: mbog
na odwrocie napis: MARIAN BOGUSZ

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1978 dyptyk

Technika mieszana; papier; 2 sztuki 16 x 11,5 cm każda
Sygn. p.d. mbogusz 78

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

Technika mieszana, papier; 20 x 16 cm
Sygn. p.d. Bogusz 75

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

ołówek, kredka czarna, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm
sygn. i dat. p. d.: MBogusz 75
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Marian Bogusz oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki
/17-307 Mielnik; Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960-1975, wyd. Galeria
Sztuki Współczesnej Zapiecek.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1975

20 x 20 cm
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Marian Bogusz oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik; Praca pochodzi z teki Konfrontacje 1960-1975, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zapiecek.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kwiat dla poległych, 1974 r.

akryl/płótno, 155 x 115 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN | "KWIAT DLA POLEGŁYCH"-1974 | ACRIL-1.55x1.15`, na odwrociu 2 naklejki: `Galeria Grafiki i Plakatu`; `l`affiche`

Pochodzenie: D.A. Agra Art

Marian Bogusz, Lublin, Państwowe Muzeum na Majdanku, 1975

Reprodukowany: Marian Bogusz, Lublin, Państwowe Muzeum na Majdanku, 1975; Marian Bogusz 1920-1980. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 1982; Bożena Kowalska, Bogusz - artysta i animator, Muzeum Regionalne w Pleszewie, Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne, Pleszew 2007, poz. kat. 112, s. 142.

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 30 000 - 45 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957 r.

tempera/papier, 45,2 x 32,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `(nieczytelnie) 57`

Pochodzenie: Kolekcja Jerzego Kujawskiego, Paryż

Bogusz Nowoczesny, Galeria Piekary, Poznań, 16.04-04.05.2009

Estymacja: 8 000 - 9 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 22,2 x 20,4 cm

Estymacja: 900 - 1 100

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1960 r.

akwarela, gwasz/papier, 22 x 20 cm
sygnowany i datowany p. d.: `mbogusz 60`

Estymacja: 1 300 - 1 700

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1963 r.

akwarela, gwasz/papier, 21 x 15 cm
sygnowany i datowany p. d.: `mbogusz 63`

Estymacja: 1 300 - 1 700

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytmy poziome, 1970 r.

olej, fumage/papier, sklejka,
85 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `mbogusz 70`

WYS TAWIANY :
Warszawa, Galeria Współczesna, III -IV 1971;
Zielona Góra, "Galeria 70", I-II 1972

Estymacja: 3 000 - 5 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Erotik 15, 1977 r.

akryl/płyta aluminiowa,
70 x 100 cm
opisany na odwrociu: `BOGUS Z MA RIAN - WARSZAWA = POLAND | "EROTIK - 15" - 0.70 X 1.00 M | ALUMINIUM + AK RIL 1977 | mbogusz 77`

WYSTAWIANY :
New Delhi (potem Chandigar i in.) 1977/78
Porin, Taidemuseo (potem Haemeenlinna, Helsinki) IX-XII 1980 (kat. poz.8)

Estymacja: 10 000 - 16 000

BOGUSZ Marian (1920-1980)

CZARNA KATEDRA z cyklu RYSUNKI DREZDEŃSKIE, 1956

tusz, akwarela, gwasz na papierze,
43 x 34 cm,
sygnowany p.d. "MBog 56"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

60/4, 1960

technika własna, płótno,
100 x 81 cm;
sygn. i dat. na odwrocie wraz z dedykacją: 60/4 / mbogusz / -Danusi ofiaruję / mbogusz / 25 / III / 1960

BOGUSZ Marian (1920-1980)

blacha, tworzywo sztuczne,
73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm; sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1977

serigrafia, papier, 15,5 x 17,2 cm;
sygn. p.d.: mbogusz 77 (ołówkiem)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOMPOZYCJA, 1977

SERIGRAFIA, PAPIER,
15,5 X 17,2 CM;
SYGN. P.D.: MBOGUSZ 77 (OŁÓWKIEM)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rozmyślania, 1963

olej, płótno,
96,5 x 130 cm;
opisany na odwrocie pzez artystę: MARIAN BOGUSZ / 93 X 130 - olej / "ROZMYŚLANIA" / 1963 - mbogusz / wł. Danuta Bruk

BOGUSZ Marian (1920-1980)

blacha, tworzywo sztuczne,
73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier,
45 x 32 cm;
sygn. p. d.: MBogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1977

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1959

technika mieszana, papier,
24,5 x 29,8 cm;
sygn. l.d.: mbogusz 59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Erotyk 15, 1977

akryl, aluminium;
70 x 100 cm
sygn. na odwrocie:
BOGUSZ MARIAN - WARSZAWA - POLAND/ "EROTIK - 15" - 0.70 X 1.00 M/ ALUMINIUM +AKRYL - 1977/ - mbogusz77-

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno,
80 x 59 cm;
sygn. p. d.: Mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, tektura,
47,5 x 56,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: mbogusz 46 wraz z dedykacją z 1949 r.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

60/4, 1960

technika własna, płótno,
100 x 81 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:

BOGUSZ Marian (1920-1980)

60/4, 1960

technika własna, płótno,
100 x 81 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, 1966

technika własna, elementy blaszane, płótno,
35 x 44,6 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BOGUSZ MARIAN - 1966 (na blejtramie) oraz dedykacja z 1966 r. (na płótnie)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, tektura,
47,5 x 56,5 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno;
116,5 x 90 cm
Na odwrocie nalepka: Rodzina/ M.Bogusza

BOGUSZ Marian (1920-1980)

blacha, tworzywo sztuczne,
73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno,
80 x 59 cm;
sygn. p. d.: MBogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Światło w przestrzeni II, 1979/1980

akryl, aluminium,
70 x 50 cm
sygn. Na odwrocie: marian bogusz 79/80/ ŚWIATŁO W PRZESTRZENI II/ 0,70 x 0,50 cm/ AKRYL NA ALUMINIUM

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Forma w przestrzeni, 1959

olej, gips płótno
81 x 117 cm
sygn. na odwrocie: MARIAN BOGUSZ/ "FORMA W PRZESTRZENI"/ 1959
Dla Kici/ i dla profesora/ m.bogusz 1968
Na 40-lecie Markowi Zbrogowi Ciocia Kicia 17.VI 1995 i nalepka Rodzina / M.Bogusza

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W2, 1960

gwasz, papier;
22 x 20,5 cm
sygn. p.d. Bogusz 60

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Bez tytułu, pocz. lat 70. XX w.

olej, płótno,
116 x 90 cm; niesygn.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks,
70 x 100; sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

blacha, tworzywo sztuczne,
73 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Światło w przestrzeni II, 1979/80

akryl, aluminium, werniks,
70 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: mbogusz 79/80
wystawiany:
Galeria "Zapiecek" Warszawa, XI 1980
reprodukowany:
poz. 16 jako "Przestrzeń VI"
Warszawa, Dom Artysty Plastyka, VI 1981

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Czarne skosy, 1979

akryl, aluminium;
70 x 100 cm
sygn. na odwrocie: mbogusz 79/ czarne skosy/ 0,70 x 100 cm/ akryl/ aluminium

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kwiat dla poległych, 1974

olej, płótno,
155 x 115 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN / "KWIAT DLA POLEGŁYCH" - 1974 / ACRIL 1,55 x 1,15

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

olej, płótno,
73 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm na kole, 1970 r.

olej/płótno,
100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BOGUSZ MARIAN 1970`, na odwrociu także opis, napis `SYMPOZJUM W MORAVANACH` oraz naklejka wystawowa z 1971 ("Ruch" - Galeria Współczesna)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

olej, płótno,
73 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Bogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Podzielony, 1961

olej, płótno;
81 x 100 cm
sygn. p.d. m.bogusz 61

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W-2, 1977

akryl, aluminium,
60 x 80 cm;
sygn. p. d.: mbogusz;
opisany na odwrocie: MARIAN BOGUSZ 1977 / "W-2" 60 x 80 cm 3 / akryl/aluminium

BOGUSZ Marian (1920-1980)

WIECZÓR, lata 40-te XX w.

Olej, płótno; 65 x 89 cm
Sygnowany l.d.: M. Bogusz
Na odwrocie napis: M. BOGUSZ | WIECZÓR - olej | 0 65 X 090
Stan zachowania: odpryski warstwy malarskiej.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

olej, płótno,
80 x 59 cm;
sygn. p. d.: MBogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

PŁÓTNO + BLACHA + DRZEWO, 1965

olej, płótno, technika mieszana,
90.5 x 64.5
na odwrocie na płóciennych plecach napis autorski: BOGUSZ MARIAN | WARSZAWA- | "PŁÓTNO+BLACHA+DRZEWO" | 1965 | 0.91 x 0.65 | Bogusz 65
Nalepki: 1. z dedykacją autorską: WŁASNOŚĆ: | PIĘKNEJ KOBIETY, | W KTÓREJ KOCHAM SIĘ | OD 1965 R. | SŁAWKI. | Bogusz | W-WA.25.IV.67 | W DNIU MOJEJ prelekcji; 2. DESA…BOGUSZ MARIAN. .| LEINEN+BLECH+BAUM | .1965…KUNST HAUS LEMPERTZ; 3. D 748/65| DEBBB.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 55 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: mbogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja II, 1976

akryl, werniks, aluminium,
70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

blacha, żarówki, plastik, drut, pręty,
117 x 109 x 49 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja II, 1976

akryl, werniks, aluminium, 70 x 100 cm;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

blacha, żarówki, plastik, drut, pręty, 117 x 109 x 49 cm
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rozmyślania, 1963

olej, płótno
96,5 x 130 cm;
opisany na odwrocie przez artystę: MARIAN BOGUSZ / 93 X 130 - olej / "ROZMYŚLANIA" / 1963 - mbogusz / wł. Danuta Bruk

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W2

tempera, papier
21,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: marianbogusz 60; l. d.: W2

BOGUSZ Marian (1920-1980)

EROTYKI, 1977

akryl, płyta aluminiowa, werniks,
70 x 100 cm
Na odwrocie na płycie napis: MARIAN BOGUSZ | "EROTYKI" 1977 | mbogusz
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi

olej, sklejka
116 x 99,5 cm;
na odwrocie naklejka wystawowa KMPiK Ruch Warszawa / Galeria Współczesna / Kręgi / olej / 18 III / 11 IV 1971

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Powitanie Libanu, 1961/62

olej, płótno, 101 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: Mbogusz 62; opisany na odwrocie: mbogusz 1961/62 / "powitanie Libanu"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera/papier, 45,2x32,2 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Powitanie Libanu, 1961-1962

olej, płótno,
100 x 67 cm; sygn. l. g.: Mbogusz 62;
opisany na odwrocie: mbogusz 1961/62 / "powitanie Libanu"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Domy nad Nilem

tempera, papier, 29 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: mbog 57
opisany na odwrocie: "Domy nad Nilem" / temp. - 1957

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1959

olej, płótno, 94,5 x 127 cm;
sygn. na odwrociu: mbogusz / 4/59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

EROTYKI, 1977

akryl, płyta aluminiowa, werniks
70 x 100 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

EROTYKI, 1977

70 x 100 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W-2, 1977 r.

akryl/aluminium, 60 x 80 cm
sygn. p. d.: `mbogusz` oraz na odwrocie: `MARIAN BOGUSZ 1977 / W-2 / 60 x 80 cm / 3 / akryl/aluminium`

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, olej, płótno, collage, 127 x 63 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Rytm na kole, 1970 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygn. na odwrocie: `BOGUSZ MARIAN` oraz opis autorski i data 1970
na odwrocie nalepka wystawowa z Galerii Współczesnej z 1971 r. z opisem

BOGUSZ Marian (1920-1980)

ROZMYSLANIA, 1963

olej, plótno,
96.4 x 130 cm
na odwrocie na plótnie napis: MARIAN BOGUSZ | 93 x 130 -- olej | "ROZMYSLANIA" | 1963 - mbogusz | wl. Danuta Bryk

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier,
45,2 x 32,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Bogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja nr 4 / 59

olej, płótno, 96 x 128
sygn. i dat. l.d.: m. bogusz 59
na odwrociu farbą: mbogusz / 4/59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Portret, 1955-56

tempera, dykta,
87 x 55 cm
Na odwrocie nalepki: 1. BOGUSZ MARIAN | "PORTRET" | TEMPERA - 87 x 55
2. Centralne Biuro Wystaw Artystycznych | Warszawa, Pl. Małachowskiego 3 | l. p....917 | autor Bogusz Marian | technika: temp.. | format 87 x 55 | tytuł dzieła Portret
3. Rodzina | M. Bogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz B-VII, 1977

akryl,blacha aluminiowa,
60 x 80 cm
na odwr., na płycie napis: MARIAN BOGUSZ - WARSZAWA | "B-VII" - ALUMINIUM + AKRIL | 0.60 x 0.80 - 1977 mbogusz. obok pionowa strzałka oraz pozioma pieczątka zezwalająca na wywóz obrazu za granicę.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Obraz X, 1977

akryl, aluminium,
80 x 60 cm
na odwr., na płycie napis: + MARIAN BOGUSZ - WARSZAWA | "B- X" - ALUM + AKRIL | 0 - 80 x 0 - 60 - 1977 mbog 77 oraz podłużna pieczątka: MKZ 1 | przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

gwasz, papier,
44,3 x 67,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: mbogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1959

kredka, akwarela, papier,
20 x 29 cm
kredka, akwarela, papier kremowoszary, 20 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. czarną kredką l.d.: mbogusz 59
dedykacja tuszem p.d.: Pani i Panu | Leibaum [?] | na pamiątkę | pobytu w Warszawie | mbogusz | 10. sierp`59

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kościelec

tempera, papier, 48 x 62 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: Mbogusz;

BOGUSZ Marian (1920-1980)

OBRAZ XIII, 1977

akryl, aluminium,
80 x 60 cm
na odwr., na płycie napis: MARIAN BOGUSZ - WARSZAWA | "B- XIII" - ALUM + AKRIL | 0 - 80 x 0 - 60 - 1977 | mbog 77 oraz podłużna pieczątka: MKZ 1 | przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granicę

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOŁO, 1970

olej, płótno,
115 x 162.5 cm
na odwr., na blejtramie napis: "KOŁO"- 1970, KOŁDUNICE ĦSRS [pionowa strzałka]; na górnej listwie: BOGUSZ MARIAN 24

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W - 2, 1977

akryl, aluminium,
60 x 80 cm
sygnowany p.d. czarnym tuszem: mbogusz
na odwr. napis ołówkiem: MARIAN BOGUSZ 1977 | "W-2" 60 x 80 cm/akryl/aluminium

BOGUSZ Marian (1920-1980)

MEDYTACJA ZIELONA, 1975

85.5 x 66 cm
na odwrocie czarną farbą: MARIAN BOGUSZ | "MEDYTACJA ZIELONA" | TECHN: ALUMINIUM | + ACRYL | + WERNIKS - 1975 | WŁ. DANUTA ZBRÓG | WART - 20 000 zł - | mbogusz | -76-

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi

olej, sklejka, 116 x 99,5
na rewersie naklejka wystawowa KMPiK Ruch "Warszawa / Galeria Współczesna / Kręgi / olej / 18 III – 11 IV 1971

BOGUSZ Marian (1920-1980)

KOMPOZYCJA, 1957

olej, tektura,
68.5 x 45.5 cm
Na odwrocie, na tekturze napis czarnym flamastrem: BOGUSZ MARIAN | 1957 | 68,5 x 48,5 cm | olej | tektura | 57; obok strzałka

BOGUSZ Marian (1920-1980)

POZIOM, 1976

akryl, metal,
70 x 100 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Portret, 1955-56

tempera, dykta,
87 x 55 cm

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja abstrakcyjna, 1957

akryl, płótno, 73 x 55
sygn. wiązana i dat. p.d.: MBogusz 57

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Zwei teile, 1961

olej, płótno, 130 x 100
na rewersie napis: Marian Bogusz / 1961 / " Zwei teile" / 130 x 100.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń X, 1977

68,5 x 98,5 cm (w świetle ramy)
syg. na odwr. śr.g.: BOGUSZ MARIAN | "PRZESTRZEŃ X" - 1977 | 0.70 x 1.00 - ACRIL + ALUM. | Własność prywatna!, obok numery, flam.: 73, na plastrze lekarskim: 337

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Zestawienia, 1965

collage (drewno, tkanina, metal, skóra), deska,
72 x 52 cm
sygn. na odwr. g. (na zawiniętym materiale): mbogusz 1965, na odwr. deski śr.g. nalepka mpis: ZESTAWIENIA, niżej dedykacja i sygn.: NA DZIEŃ | NAUCZYCIELA | DLA | BOGUSŁAWA | I DLA | WSZYSTKICH | NAUCZYCIELI - | 22.XI.69 | mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

bez tytułu, 1957

gwasz, papier,
45 x 65cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Szwacz 57
opis tył: BOGUSZ MARIAN / tempera - 1957

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Pejzaż z okolic Bielska-Białej, 1951

olej, płyta pilśniowa, 59 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: m bogusz 51, na odwrocie nalepka CBWA z II Ogólnopolskiej Wystawy Plastyki

BOGUSZ Marian (1920-1980)

gwasz, papier,
34 x 48 cm (w świetle passepartout);
sygn. p.d.: Bogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Martwa natura drezdeńska nr 6, 1955

olej, płótno,
35.5 x 49.5 cm
na odwr. szkic postaci tyłem, p.g. nalepka autorska z napisem atramentem: BOGUSZ MARIAN | POLEN | WARSZAWA, KOPERNIK STR. | [c.d. adresu] | "DRESDENER STILLEBEN | NR. 6" | ŐL - 1955 | 0.51 x 0.36 | AUSSTELLUNGEN: WARSZAWA - 1956 | LUBLIN 1956, OLSZTYN 1956.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Portret Vincenta van Gogha - wg autoportretu malarza 1949

olej, płyta pilśniowa, 59 x 69 cm;
sygn. i dat. l. d.: m.bogusz49

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja czerwona 1957

olej, płótno, 128 x 95 cm;
sygn. i opisany na odwrocie, na blejtramie

BOGUSZ Marian (1920-1980)

W-2, 1977

60 x 80 cm, akryl, blacha aluminiowa.,
sygn. p.d.: M Bogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Głowa rozstrzelana, 1968

tusz na papierze, 70,5 x 100 cm
sygnowany p.d: " M. Bogusz 68/ XII"

Malarz, grafik, scenograf. Twórca i główny teoretyk warszawskiej "Grupy 55", inicjator I pleneru w Osiekach i Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Współzałożyciel i wieloletni kierownik Galerii Krzywe Koło oraz twórca jej programu ideowo-artystycznego.

liczba obiektów: 181