PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
Ponte Vecchio we Florencji, 1900
Sucha igła, papier; wym.: 168 x 235 cm;
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Grafika po konserwacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pinie na zboczu - Saint-Tropez, 1921
olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
na odwrocie nalepka z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem P753/05/4
Kanał Piński na Polesiu III, 1899 r.
sucha igła/papier, 11,2 x 15,5 cm
sygnowany i datowany na płycie p.g.: 'Pankiewicz | 1899' oraz u dołu ołówkiem: 'Pankiewicz'
Ulica w Sienie (mała), circa 1900 r.
sucha igła/papier, 12,2 x 8,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Pankiewicz' oraz opisany na płycie p.g.: 'Siena'
Tulipany w niebieskim flakonie, ok. 1926
olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
olej, płótno, 59 x 73 cm;
sygn. l.d.: Pankiewicz
olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
Domek wśród winnic - Sanary, 1924 r.
olej/płótno, 52 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
na krośnie nalepka: 'MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia Konserwacji Malarstwa | i Rzeźby' oraz pieczęć: 'WKZ 38 | PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ'
Wnętrze. Żona artysty przy biurku, około 1921 r.
akwarela/papier, 32 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
Tulipany w dzbanie, około 1920 r.
akwarela, ołówek/papier, 58,5 x 43,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'Pankiewicz'
Stare drzewa pod Rouen (Le Côte de Grâce, Honfleur), 1906 r.
akwaforta, sucha igła/papier, 17,5 x 26 cm
Domy na skałach - widok wybrzeża w Concerneau, 1908 r.
akwaforta/papier, 16,5 x 23,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: 'Pankiewicz'
akwaforta, papier, 16,5 x 24 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Pankiewicz
akwaforta, papier, 15 17,5 cm, sygn. ołówkiem p.d.: Pankiewicz
olej/tektura, 26 x 34 cm
sygnowany l.d.: 'Pankiewicz'
na odwrociu stempel firmy Blanchet, Rue Bonaparte 58, Paryż oraz naklejka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
Pejzaż z Collioure, około 1914 r.
ołówek/papier, 26 x 33,6 cm
sygnowany l.d.: 'pankiewicz | Collioure'
Pejzaż morski - Nervi, 1898 r.
akwarela/papier, 10 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JPankiewicz Nervi 1898'
opisany ołówkiem na odwrociu: 'Dane mi przez Pankiewicza | Nervi Riviera Włoska w r. 1898'
- kolekcja prywatna, Johannesburg
- porównaj: Józef Pankiewicz 1866-1940. Życie i dzieło. Artyście w 140. rocznicę urodzin, kat. wyst., Muzeum Narodowe w Warszawie, 9 stycznia - 26 marca 2006, Warszawa 2006, poz. III/186-193
Widok murów obronnych Starego Miasta Concarneau, 1908 r.
akwaforta/papier, 14,5 x 25,5 cm
akwaforta, sucha igła/papier, 15,1 x 13,9 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '13 Pankiewicz'
arkusz: 33 x 25,5 cm
w prawym dolnym rogu arkusza sucha pieczęć: 'IMPRIMEUR* L. FORT | Paris'
Port w St. Tropez (Brzeg), 1909 r.
olej/tektura, 27 x 35 cm
sygnowany l.d.: 'pankiewicz'
na odwrociu stempel firmy Blanchet, Rue Bonaparte 58, Paryż, dwie naklejki Salonu Sztuki i Antykwarni Abe Gutnajera w Warszawie oraz naklejka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
- kolekcja Ignacego Iwańskiego, Warszawa
- Salon Sztuki i Antykwarnia Abe Gutnajera w Warszawie