1 zł
2 600 000 zł

KIERZKOWSKI Bronisław (1924-1993)

Faktura nr 7/78.II, 1978 r.

technika mieszana/tektura, 70 x 62 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bronisław | Kierzkowski | 1978 | "FAKTURA NR 7/78.II" | 70 x 62 cm'

cena wywoławcza: Wykup abonament

KF-N1, 1960

olej, płótno, 130 x 90 cm
sygn. p.d.: 1960 / B.KIERZKOWSKI

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja instytucjonalna
Warszawa, kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków

Obraz 47, 1982

olej, płótno; 90 x 80 cm
sygnowany na odwrocie: "KIERZKOWSKI | 1982 | 47 (w okręgu) wym. 90 x 80 cm"

Kompozycja Fakturowa Numer 91, 1959 r.

żelazo, plastik, barwiony cement/deska, 46 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | WARSZAWA | KRZYWE KOŁO 8/10 m 16 | "KMPOZYCJA FAKTUROWA NR. 91" '
na odwrociu nalepka wystawowa z opisem pracy z Galerie Chalette w Nowym Jorku, nalepka kolekcji Johna D. Rockefellera III i jego żony wraz z opisem pracy (z błędną datą powstania), nalepka z CBWA w Warszawie, nalepka z Museum of Modern Art w Nowym Jorku wraz z numerem wypożyczenia z Galerie Chalette oraz naklejka z Christie's w Nowym Jorku

- zakup bezpośrednio od artysty
- Galerie Chalette, Nowy Jork
- kolekcja Johna D. Rockefellera III w Nowym Jorku
- Christie's Nowy Jork, 1994
- kolekcja prywatna, USA
- The Art of Assemblage, Museum of Modern Art, Nowy Jork, 2.10-19.11.1961, Dallas Museum for Contemporary Arts, 9.01.-11.02.1962, San Francisco Museum of Art 5.03.-15.04.1962
- 6 Contemporary Polish Painters, Galerie Chalette, Nowy Jork, kwiecień 1961

technika mieszana, papier, 19,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: KIERZKOWSKI

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Relief 45, 1986

technika własna, gips, metal, papier, deska; 71 x 48,5 cm
sygnowany na odwrocie: "45 | KIERZKOWSKI | 1986"

Relief, 1973

technika własna, relief, drewno, olej, płyta paździerzowa, gwoździe, pasy skórzane, 126 × 58,5 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: "KIERZKOWSKI | aalborg 1973"

Kompozycja fakturowa nr 154, 1959 r.

technika własna/inny, 48 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KIERZKOWSKI | BRONISŁAW | WARSZAWA | KOMPOZYCJA FAKTUROWA | NR 154 | WYM. 48x105 | 1959 R.'

- Bronisław Kierzkowski, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, kwiecień 1960

RELIEF, 1973

technika własna, drewno, 83 x 102 cm
sygn. p.d.: KIERZKOWSKI 1973
oraz na odwrocie: KIERZKOWSKI / Aalborg 1973

48, 1985

olej, płótno
80 x 70 cm
sygn. na odwrocie na płótnie:
B. KIERZKOWSKI | 1985 | 80 x 70 cm | 48 [w kółku]

Pochodzenie: ze zbiorów rodziny artysty.

K 17, 1973

akryl, płótno
75 x 144 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: KIERZKOWSKI | " K 17" acryl | 1973. 144 x 75 cm.

Kompozycja, około 1975 r.

technika mieszana/papier, 20 x 19,5 cm
sygnowany p.d.: 'KIERZKOWSKI'

bez tytułu, 1985

technika własna, gips, 65×46 cm
sygnowany na odwrocie: "Kierzkowski 1985 [w okręgu] 21"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup bezpośrednio od rodziny artysty do kolekcji Galerii Art New Media

K. F. 30, 1976 r.

technika własna, olej/płótno, 92 x 64,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'B.KIERZKOWSKI | 1976 | 68 x 95 | K.F. 30'
na odwrociu naklejka z domu aukcyjnego Agra Art

- Galeria Fibak-Büchner, Warszawa
- Bronisław Kierzkowski. Malarstwo, Galeria Fibak-Büchner, 10.2004
- Bronisław Kierzkowski. Malarstwo, katalog wystawy w Galerii Fibak-Büchner, Warszawa 2004, s. 13 (il.)
Praca była również reprodukowana na zaproszeniu na tę wystawę, na którym umieszczono (omyłkowo) datę 16.10. 2003

Kompozycja fakturowa nr 235, 1959 r.

technika własna/płyta, 140 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'B.KIERZKOWSKI 59 R'
opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | KOMP. FAKTUROWA | NR 235/59 R.'

Kompozycja fakturowa nr 1/27, 1968 r.

technika własna/płyta, 71 x 51,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1968 | KIERZKOWSKI | komp. | Fakturowa | NR 1/27'

Kompozycja, około 1975 r.

technika mieszana/papier, 20 x 20 cm
sygnowany p.d.: 'KIERZKOWSKI'

Kompozycja, 1977

kolaż/ceramika, wys.: 4 cm, śr.:29 cm
na odwrociu opisany: '1977. |BRONISŁAW KIERZKOWSKI'

Pejzaż, 1954

olej, tektura; 40 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Br / KIERZKOWSKI / 1954.
Na odwrocie numer: 04 (w kółku)

Nr 6, 1960 r.

gwasz/papier, 106 x 75 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'NR 6 | B. KIERZKOWSKI 1960'

liczba obiektów: 162