1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowskie wesele

ołówek, papier, wym.: 34,5 x 53,5 cm
sygn. l.d.: K.
Opinia pani Wacławy Milewskiej z MN w Krakowie

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

OGIER

Akwarela na papierze 27,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "JKossak"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JÓZEF I WŁADYSŁAW RAWICZOWIE, 1861-1863 r.

Olej na płótnie 73,5 x 110,5 cm
Sygnowany p.d. - "Juliusz Kossak"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wierny przyjaciel

akwarela, papier, 26,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1892

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wesele krakowskie, 1890

akwarela, jedwab w formie rozwartego wachlarza; 35 x 68,5 cm w świetle passe-partout;po bokach i u dołu trzy wiejskie scenki rodzajowe; tusz, akwarela, gwasz, papier; 45 x 80 cm; sygnowany na wachlarzu po prawej stronie u dołu: Juliusz Kossak | 1890

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

BANDERIA KRAKUSÓW, 1897

akwarela na papierze,
22,2 x 40,8 cm w świetle p-p,
sygnowana p.d. "Juliusz Kossak / 1897"
Opinia Leszka Ludwikowskiego (Kraków 1970).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

U wodopoju

olej, płótno, 42,5 x 79,5 cm; sygn. p.d.: Julisz Kossak 1870
Por.: St. Witkiewicz, Juliusz Kossak, Warszawa 1912, il. na s. 87;
K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław [Ossolineum] 1988

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

HETMAN KOZACKI ŻMIJA NA POLOWANIU Z SOKOŁEM, 1892

akwarela,
37 x 44 cm,
sygnowana u dołu po lewej "Juliusz Kossak/1892"
porównaj: Kazimierz Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław 1988, il. 684, 685.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POKAZY KAWALERYJSKICH UMIEJĘTNOŚCI UŁANÓW KSIĘSTWA i KIRASJERÓW PRZED NAPOLEONEM i KS. JÓZEFEM PONIATOWSKIM

gwasz, akwarela, 24,5 x 43 cm,
sygnowany u dołu po prawej monogramem wiązanym "JK",
po konserwacji

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przejażdżka

akwarela, papier
sygn. l.d.: Szkic oryginalny ś.p. mojego ojca Juliusza Wojciech Kossak
oraz p.d.: Nr Repertorium 1627/1942 Poświadczam?
wym.: 28 x 32,5 cm

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Na polowaniu

akwarela, papier
sygn. l.d.: Oryginalny szkic ręki ś.p. mojego Ojca Juliusza Wojciech Kossak i pieczęć artysty oraz p.d.:
N. Rep. 1564/1942 Oświadczam

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Amazonka na koniu

ołówek, papier, 37 x 31 cm
napis u dołu z lewej: Oryginalny rysunek ręki śp. Mojego Ojca Juliusza / Wojciech Kossak / 1917

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PRZEJAZD JANA III PRZEZ OBWALOWANIA DO WIEDNIA

akwarela czarna, tusz, bialy gwasz, papier szaroniebieski; 45,5 x 37,5 cm
sygnowany u dolu po prawej: Juliusz Kossak / 1882

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

"Łowiec" (projekt okładki)

ołówek, papier, wym.: 20 x 28,5 cm
sygn. l.d.: monogram wiązany JK

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Góral na koniu

akwarela, gwasz, papier, 29 x 21,5 cm; sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1888

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Hucuł na koniu

akwarela, gwasz, papier, 28 x 23,5 cm; sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1893

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Polowanie, 1854

akwarela, papier,
44.2 x 54 cm
sygnowana p.d.: Juliusz Kossak | 1854.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Gęsiarka, 1932

olej, płótno naklejone na tekturę,
33.5 x 24 cm
sygnowany p.d.: Wojciech Kossak | 1932

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wataha konnych żołnierzy

rysunek ołówkiem z siatką jak wyżej 36,5 × 56 w świetle passe-partout
u dołu po lewej świadectwo: "Zagon hordy tatarskiej. Szkic do akwareli mojego ś.p. Ojca Juliusza. Wojciech Kossak" i pieczątka sygnetowa

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ks. Jeremi Wiśniowiecki na czele oddziału konnicy

akwarela 32 × 25
u dołu po prawej sygnatura: "Juliusz Kossak 187/9/". Na odwrocie stary napis "Jeremi Wiśniowiecki".
Ekspertyza Kazimierza Olszańskiego 2001, sprzed zakryciem passe-partout fragmentu sygnatury

liczba obiektów: 438