1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stadnina koni

rysunek ołówkiem z naniesioną siatką mającą ułatwić powiększenie, 41,5 × 61 w świetle passe-partout
u dołu po prawej zaświadczenie: "Szkic świętej pamięci Ojca mojego Juliusza Kossaka. Wojciech Kossak" i lakowa pieczątka sygnetowa z herbem Kos

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

"PORWANIE" – SZWOLEŻER 1. PUŁKU LEKKOKONNEGO GWARDII BIORĄCY JEŃCA ("JĘZYKA") PODCZAS KAMPANII HISZPAŃSKIEJ, 1889 r.

Akwarela na szkicu ołówkowym, biele gwaszem; papier naklejony na karton, 28,2 x 20,2 cm (w świetle nowego passe – partout typu "wiedeńskiego")

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

"Parobek na koniu"

akwarela, papier
sygn. l.d.: J. Kossak 1896
wym.: 29 x 20,5 cm (w świetle p.-p.)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

"Krakowiak na koniu"

akwarela, papier
sygn. p.d.: J. Kossak 1896

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POTYCZKA

akwarela, 25 x 37 cm, sygnowana p.d.: "J. Kossak", po prawej u dołu napis: "oryginał ręką ś.p. Ojca mojego Juliusza. Wojciech Kossak 1922"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

DWIE AKWARELE (współoprawne):

1. PORTRET BRODATEGO MĘŻCZYZNY W MELONIKU
ołówek, akwarela, 20,6 x 12,5 cm, sygnowany p.d.: "J. Kossak" oraz czterowiersz;

2. PORTRET DWÓCH DZIEWCZYNEK
W SŁOMIANYCH KAPELUSZACH
ołówek, akwarela, 12 x 19 cm, sygnowany p.d.: "J. Kossak"
Bardzo wczesne prace artysty.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koń atakowany przez węża

ołówek, tusz lawowany, papier, 16,8 x 20 cm (w świetle oprawy);

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POŁUDNIE ROBOTNIKA

AKWARELA
wymiary: 34x45
SYGNOWANY, PUBLIKOWANY

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PORTRET ALEKSANDRA JAZWIŃSKIEGO

miniatura typu zwanego "wiedeńskim" [przed 1848 lub 1851 ?]
Akwarela, papier naklejony na karton, 17,5 x 13 cm (narożniki zaokrąglone; amatorsko wykonane, stare passe-partout typu "wiedeńskiego")
Sygnowany po prawej u dołu pędzelkiem i akwarelą: JK (monogram wiązany); na starych plecach czerwoną kredką tradycyjne określenie osoby portretowanej: Aleksander Jaświński (sic)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KONNA PRZEJAŻDŻKA

akwarela, papier, 36,2 x 43,8 cm (w świetle oprawy); sygnowany u dołu z lewej: JKossak / 1867
Por.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław 1988

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Dobosz

akwarela, papier,
15 x 10 cm
sygnowana monogramem wiązanym l.d.: JK

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Oddział powstańczy

akwarela, gwasz, papier,
32.2 x 27.7 cm
sygnowany i datowany l.d.: Juliusz Kossak | 1892

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Taniec tatarski

akwarela, papier,
38.3 x 51.2 cm
sygnowany i datowany p.d.: Juliusz Kossak | 1885

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Chłop na koniu

akwarela, papier, 21 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Juliusz Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Powrót z miasta, 1888

akwarela, papier,
28.8 x 23.7 cm
sygnowana l.d.: Juliusz Kossak | 1888
Na odwrocie nalepka Salonu Artystycznego Stefana Rychlinga w Warszawie z numerem 924 i tytułem obrazu Powrót z miasta oraz kartka z orzeczeniem prof
Jerzego Sienkiewicza, potwierdzającego autorstwo Juliusza Kossaka

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Czwórka krakowska z drabiniastym wozem

akwarela, papier,
21.5 x 56.4 cm
sygnowana l.d.: Juliusz Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

NA STEPIE, TABUN KONI PILNOWANYCH PRZEZ KOZAKA

akwarela, 29,4 x 33.7 cm w świetle passe-partout
sygnowana p. d. "Juliusz Kossak".
Po starannej konserwacji

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

ZGON PRZYJACIELA

ołówek na papierze, 21 x 28 cm
sygnowany l. d. "JK"
na odwrocie przerysowana ta sama kompozycja w lustrzanym odbiciu na ramie nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy TPSP w Krakowie

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POTYCZKA KONNA

akwarela, 22 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana p.d.: "Juliusz Kossak"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

OBÓZ HAJDAMAKÓW, lata 60-te XIX wieku

sepia na kartonie, 33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana l.d.: "J.Kossak" oraz "Obóz hajdamaków..." (dwa słowa nieczytelne)

liczba obiektów: 438