1 zł
2 600 000 zł

BEREŹNICKI Kiejstut (ur. 1935)

Salome z głową Jana Chrzciciela, 1974

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki / KBereźnicki / Salome . 1974.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura pionowa z pięcioma pochodniami, 1972 r.

olej, płótno, 160 × 135 cm
sygn i dat. z przodu pośrodku(na namalowanym drążku i kartce):1972/ Kbereźnicki/Sopot//Martwa natura/ pionowa/z pięcioma/pochodniami

Chłopcy, ryby i ptaki, 2009 r.

ołówek, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: chłopcy, ryby i ptaki/2009 r./plener"Ustka"/Kbereźnicki

olej, płótno; 100 x 80 cm;

Martwa natura z czaszką, 1999 r.

olej, płótno, 71,5 × 96 cm w świetle ramy
sygnowany na obrazie (na namalowanej kartce): 1999/M.nat./z czaszką/szara/ Łagów/Kbereźnicki

Kiejstut Bereźnicki: malarstwo i rysunek, Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląg, 2004 r.

Martwa natura Pasyjna, 1984

olej, płótno
92,5 x 92,5 cm
sygn. d. śr.: 1984 / Bereźnicki / Martwa natura Pasyjna

PORTRET ARTYSTY, 1987

olej, płótno
93 x 65,5 cm
sygn. drapana p.d.: 1987 | KBereźnicki
na odwrocie na blejtramie napis: KBereźnicki dla Millerów oraz dwie uszkodzone nalepki

SCENA POSTACI I RYBY, 2005

olej, płótno
116.5 x 89 cm
sygn. l.d. na prostokątnym polu: Scena | postaci | i ryby | V | 2005 | Kbereźnicki

Studium biblijne II

rysunek
50 x 65 cm

Przeistoczenie, 1974 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: `1974| Przeistoczenie | KBereźnicki | - Sopot`
na odwociu nalepka autorska i naklejka wywozowa

- Galeria Piotra Nowickiego, Warszawa, lata 80. XX w.
- Radca Handlowy Hiszpanii w Polsce w latach 80.

Modelka, malarz i trzy maski

ołówek, papier,
64 x 49 cm (w świetle passe-partout),
sygn. p.d.: Modelka, malarz i trzy maski 2010 Bereźnicki

MARTWA NATURA KRAWIECKA Z MUCHĄ, 2004-2005

olej, płótno
81 x 100 cm
sygn. drapana nieco poniżej centrum kompozycji: Martwa | natura | krawiecka | z | muchą | 2005 | K. Bereźnicki oraz p.d.: 2004 K Bereźnicki

Obraz opisany i wystawiany:
- Kiejstut Bereźnicki pięćdziesiąt lat pracy twórczej, Oddział Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, BWA - Galeria Zamojska, TPSP w Krakowie - Pałac Sztuki, BWA Rzeszów, Gdańsk 2008, kat. s. 168, il. barwna.

Martwa natura, 1998 r .

olej, płótno, 54 × 73 cm
sygn. i dat. p. d.: 1998 K.Bereźnicki

SCENA PRZED LUSTREM, 1997

olej, płótno
95 x 135 cm
sygn. trzykrotnie - p.d.: K. Bereźnicki
- l.g.: 1997 | Scena | przed | lustrem | Bereźnicki
- l.d.: Scena | przed | lustrem | 1997 | KBereźnicki

TRZY POSTACIE

Olej, płótno; 102 x 74 cm

Postać w zieleni, lata 90. XX w.

olej/płótno, 120 x 80 cm

Bez tytułu, 1987 r.

tusz/papier, 63 x 47 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1977 K. Bereźnicki 87. KB`

Marta natura z kurczakami

olej, płótno, 65,5 × 93 cm
opisany na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki/ sygnowano dnia 12 V 2008

Martwa natura w tonacji oliwkowej, 1981-83 r.

olej/płótno, 95 x 128 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski wewnątrz przedstawienia: `1981 | (...) | 1983 z 16 - tej | Martwa natura | w tonacji l oliwkowej | K. Bereźnicki`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

MOJE MARZENIE, 2000

olej, płótno, 60,5 x 41 cm
sygn. na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki | 1Bereźnicki
poniżej haftowana dedykacja
na listwach napis: MOJE MARZENIE 2000 ROK MARTA (4 lata)

liczba obiektów: 178