1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Seated Figure, 1976 r.

tkanina jutowa, żywica, stelaż metalowy, 144 x 53 x 59 cm; wymiary stelaża: 81 x 48 x 22 cm
sygnowany, datowany i opisany na tabliczce autorskiej: 'SEATED FIGURE | M.ABAKANOWICZ | 1976'

' - porównaj - Magdalena Abakanowicz, Cysterna, katalog wystawy,[red.] Milada Ślazińska, Warszawa 2008, s. 174 - 175 (il.)
- porównaj - Mariusz Hermansdorfer, Magdalena Abakanowicz, Wrocław 2001, s. 23 (il.)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nr 17, 1985 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, 65 x 20 x 24 cm
sygnowany i datowany na postumencie monogramem wiązanym: 'MA 85' oraz opisany: ‘"NR 17"’

Z cyklu Oko, 2008 r.

gwasz/papier, 30 x 43 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'M. Abakanowicz 2008'

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

Dzieci

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Dzieci | M A'

Postać z ptakiem

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Postać z ptakiem | M A'

Patrzący

sygnowany i opisany na odwrociu: 'Patrzący | M. A'

FURGON II, 1993

żelazo patynowane, juta, żywica, 158 x 310 x 44 cm
sygn. na podstawie: monogram artystki [MA] FURGON II 93

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
kolekcja własna artystki
Wystawy Furgonu II w wersji z figurą siedzącą:
Madryt, Galeria Marlborough, 21 września - 22 października 1994.
Düseldorf, Instytut Polski, 30 listopada 1993 - 23 stycznia 1994.
Orońsko, Centrum Rzeźby Polskiej, 29 kwietnia - 4 września 1995.
Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, 18 września - 19 listopada 1995.
Wystawy Furgonu II w wersji z figurą stojącą:
Oliwa, Pałac Opatów, 14 grudnia 1997 - 25 lutego 1998.
Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, 17 grudnia 1999 - 30 stycznia 2000.
Warszawa, Galeria przy Operze, 2000.
Legnica, Galeria Sztuki czerwiec - lipiec 2002.
Bratysława, Danubiana Meulensteen Art Museum, 19 maja - 18 czerwca 2004.
Czechy, Muzeum Sztuki w Ołomuńcu, 12 maja - 28 sierpnia 2011.
Kielce, Galeria Winda, 15 maja - 15 czerwca 2014.

KATARSIS, 1985

(teka 3 grafi k w oryginalnej obwolucie Fattoria di Celle, Edizioni della Bezuga Firenze)
miękki werniks, papier, arkusz 75 x 55,5 cm / odciski 64 x 48,5 cm
edycja: 68/80
każda sygn. p.d.: M. Abakanowicz 85, l.d.: 68/80

ONA

żywica, płótno workowe, drewno
155 x 42,5 x 27 cm

Artus ( z serii Hoofed Mammals Heads), 1993

brąz, żelazo, 170 x 70 x 55 cm,
pochodzenie: kolekcja prof. Magdaleny Abakanowicz;
Wystawiany: 1993-1994-Polnischen Insitut w Dusseldorfie; 2012-Galeria Sztuki w Sopocie; 2015-Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku; 2017-Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz (1930-2017), Wrocław

FIGURY - MANEKINY CZARNE, 1972

grupa 5 figur,
manekin, juta farbowana na czarno
wys. ok. 180 cm
sygn. na podst. Manekiny/Abakanowicz/1972 (każdy)

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
kolekcja własna artystki

Universum, 2003

tusz chiński lawowany, papier; 29,6 x 41,6 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: (UNIVERSUM) 2003 M Abakanowicz (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Abakanowicz Magdalena / "Universum 2003" / tusz chiński lawowany / 30 x 42

Biały, 1961 r.

kilim, technika własna, sizal, 106 x 164 cm
sygnowany i datowany l.d. wszytym monogramem wiązanym: 'MA 61'

na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy: 'MAGDALENA| ABAKANOWICZ | KILIM "BIAŁY" | wym. 106x164 cm | ROK wyk. 1961'

Ręka, 2006 r.

aluminium polerowane, wys.: 7,5 cm, dł.: 16 cm
sygnowany i datowany z boku monogramem wiązanym: 'MA 06'

Ręka, 2001 r.

tkanina jutrowa, żywica, wys.: 7 cm, dł.: 15 cm
wewnątrz dłoni tabliczka: 'M ABAKANOWICZ 01'

Z cyklu Inkarnacje, 1989 r.

brąz, 67 x 25 x 15 cm
sygnowany i datowany na postumencie monogramem wiązanym: 'MA 89'

- Kolekcja prywatna, Warszawa

- Magdalena Abakanowicz, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa 1995, s.120-124
- Mariusz Hermansdorfer, Magdalena Abakanowicz, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2011

Rozwianie, lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 29,7 x 20,9 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Rozwianie | MA'

Figury tańczące , lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 20,7 x 29,7 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'figury tańczące | MA'

Bez tytułu, 1971 r.

tusz/papier, 52,5 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'M.A. 71'

BEZ TYTUŁU

technika mieszana, papier
30,5 x 39 cm
sygn. p.d.: 99/95 M. Abakanowicz

* opłata z tytułu "droit de suite"

liczba obiektów: 216