1 zł
2 600 000 zł

KOSTRZEWSKI Franciszek (1826 - 1911)

Scena pod brzozą, podróżny w rozmowie z kobietą grabiącą siano;

olej, płótno żakardowe, 209 x 105 cm;
sygn. p.d.: F. Kostrz. 96
na odwrocie nalepka depozytowaw Muzeum Narodowego w Warszawie z nr: 183944
lit.: Franciszek Kostrzewski, Katalog prac, Warszawa 1963, Muzeum Historyczne m. st. Warszawy, nr 48 (jako wł. MNW nr inw. 183.944)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Żyd wędrowca

akwarela, papier, 16,2 x 11,2 cm;
sygn. l.d.: F. Kost 1877
na odwrocie nalepka zakładu ramiarskiego i składu z obrazami M. Nowicki i R. Grünastel z Poznania, Pl. Wilhelmowski 3

PIERWSZY PAPIEROS, 1907

akwarela, gwasz, papier,
30.7 x 22 cm
sygn. p.d.: F KOSTRZEWSKI | 1907

ARTYSTA NA POLOWANIU - OBRAZ Z ŻYCIA WŁASNEGO (NAGANKA), przed 1895

Akwarela, gwasz, tempera (?) na bardzo cienko gruntowanym, grubym, jedwabnym (?) rypsie naciągniętym na blejtram (tzw. "efekt gobelinowy");
44,2 x 110,2 cm
Sygnowany po prawej u dołu pędzlem i czarnym tuszem monogramem: F K;
na odwrocie w lewym polu płótna oraz na środkowej, pionowej listwie dwudzielnego blejtramu dwukrotnie przez szablon (względnie odcisk stempla) czarną farbą: ZE SKŁADU | PAPIERNICZEGO | JULIANA BUROF | w Warszawie Nowy Świat 47 | … [jeden wiersz nieczytelny, na listwie nieodbity].
Przy pomocy nakładki na lico i listew wokół blejtramu dopasowany do obcej ramy z epoki.

Grajek

akwarela, gwasz, papier; w świetle passe-partout 34 x 24 cm;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: F. KOST

Winciarze warszawscy

tusz, papier, 19,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej u dołu F. K. [18]98;

Żniwiarze, 1901 (?) r.

olej/tektura, 56,3 x 42,8 cm
sygnowany i datowany p. d.: `F. Kostrzewski | 1901(?)`

Nad rzeką

akwarela, gwasz, papier,
34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: F. Kostrzewski 1875

W odsieczy

akwarela, gwasz, papier;
32 x 53,5 cm;
sygn. p.d. F. Kostrzewski/1906

WESELE WIEJSKIE Z OKOLIC WARSZAWY, 1865

olej, płótno,
59 x 98 cm
sygnowany p.d.: F KOSTRZEWSKI Ą 186[.]
Na górnej listwie krosien zatarty napis niebieska kredką, czytelne tylko: 151No.
Ponadto zachowana jedynie we fragmencie nalepka warszawskiego TZSP ze stemplem: 38432. Od tyłu, w narożniku ozdobnej ramy napis ołówkiem: J.Pfeiffer; ponadto nalepka drukowana z tekstem: Gregor Hölzl | Firma Sebachinger | Vergolder | in München.

Winciarze warszawscy (1898)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, papier
20x25

Scenka rodzajowa- Panna i łobuz

tusz/papier, 24 x 19 (w świetle passe- partout)
sygnowany p. d.: "FK"

Andrzej Kmicic chorąży orszański, 1887

akwarela, gwasz, papier;
w świetle passe-partout 29 x 23 cm;
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: F. Kostrz 1887

Pułkownik Michał Wołodyjowski, 1887

akwarela, gwasz, papier;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: F. Kostrz 1887

Sprzedawca

akwarela/papier, 20 x 15 cm (w świetle passe- partout)
sygnowany p. d.: `F. Kostrzewski`

POLOWANIE NA ZAJĄCA, 1891 r.

Akwarela, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 35,7 x 58,3 cm
Sygnowany l. d.: F. KOSTRZEWSKI | 91

Winciarze warszawscy

tusz, papier
19,5 x 24,5 cm ( w świetle oprawy);

Winciarze warszawscy

rysunek, tusz lawowny, 19,5 x 24,5 cm; w św. p-p
sygn. monogramem "F.K." i dat [18] 98

Jan Onufry Zagłoba, 1887

akwarela, gwasz, papier; w świetle passe partout
30 x 23 cm;
sygnowana i datowana po lewej stronie u dołu: F. KOSTRZ 1887

Longinus Podbipięta, 1887

akwarela, gwasz, papier; w świetle passe-partout
30 x 23 cm;

liczba obiektów: 118