PRUSZKOWSKI Tadeusz (1888-1942)
Portret staruszki, około 1930 r.
olej/płótno, 96 x 67 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret Marii Ryszardy Talikowskiej z Berger- Kamińskich
kredka/papier, 43,3 x 39,6 cm
sygnowany p.d.: 'Tadeusz Pruszkowski'
Portret Heleny Ostrowskiej-Maryańskiej, 1940 r.
olej, płótno, 79 × 65,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Pruszkowski 1940
na odwrocie sygn.: MALOWAŁ TADEUSZ PRUSZKOWSKI/ R. 1940
na ramie naklejona karteczka z ręczną adnotacją: wł. P. Maryański
Kolekcja rodziny Maryańskich
olej, płótno dublowane; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Pruszkowski R.P. 1920
olej, płótno, 60 × 53 cm
sygn. i dat. p. g.: Tadeusz Pruszkowski 29
na odwrocie nalepka z wystawy na przełomie 1931 i 1932 r. z tytułem pracy.
PORTRET KAMILI GŁUCHOWSKIEJ, 1941
Olej, płótno; 75 x 59,5 cm (owal)
Sygnowany p.d.: T.Pruszkowski 1941
Na odwrocie napis: Kamila z Grużewskich Mieczysławowa Głuchowska z Dębowej Góry (Kutnowskiej) malował Tadeusz Pruszkowski 1941
Portret kobiety z książką, ok. 1930
olej, płótno dublowane; 110,5 x 87 cm;
sygn. p. d.: TADEUSZ PRUSZKOWSKI z gmerkiem artysty
Szkic do obrazu Piastuny, 1915 r.
akwarela/papier, 64 x 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: gmerk autorski i data `1915`
opisany na odwrociu: `TADEUSZ PRUSZKOWSKI | SZKIC DO PIASTUNÓW WŁ. ANTONIEGO MICHALAKA W KAZIMIERZU`
Pochodzenie: Kolekcja malarza Antoniego Michalaka (1902 - 1957).
Estymacja: 8 000 - 12 000 zł
olej, płótno,
55 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: T. Pruszkowski
Artysta wielokrotnie podejmował temat W pracowni, gdzie umieszczał wizerunek swej żony przy sztalugach. Por. "Salon Malarski. Instytut Propagandy Sztuki", Warszawa 1937, il. na s. 75, kat. poz. 104, 106
Portret Marszałka Piłsudskiego
Olej, płótno,
60,5 x 55,5 cm,
sygn. l.d.: Tadeusz Pruszkowski 1929
olej/płótno,
65 x 62 cm
sygnowany na odwrocie: `T. Pruszkowski`
olej, płótno nakl. na tekturę, 32 x 24 cm
sygn. p.d.: T. Pruszkowski
na odwrocie nalepka składu materiałów
papierniczych I. Wadowskiego
SZKIC DO OBRAZU WIT STWOSZ, 1930 [?]
ołówek, sepia na papierze, 28 x 26,8 cm,
sygnowany p.d. "T. [gmerk] PRUSZKOWSKI 19[...]"
olej, tektura; 36 x 26 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: T Prusz
olej, płótno; 71 x 64 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: T Pruszkowski
Olej na płótnie 54,5 x 45 cm
Sygnowany l.d. - "T. Pruszkowski"
olej na płótnie, 69 x 68 cm
sygn. po prawej na środku: "Tadeusz Pruszkowski. R.P. 1921" oraz gmerek artysty, na odwrocie naklejka: "Na wystawę stow. Rytm /Portret/ własność prywatna / Tadeusz Pruszkowski"
Olej na płótnie naklejonym na deskę 30,5 x 22,5 cm
Sygnowany p.d. - "T. Pruszkowski"
szkic do obrazu Wit Stwosz, 1928
sepia, 25 x 25 cm
sygn. p.d.: "T. Pruszkowski 1928"
PORTRET DZIEWCZYNY ZE SKRZYPCAMI, 1923 r.
Olej na płótnie 61,5 x 49,5 cm
Sygnowany l. d. - "Tadeusz... Pruszkowski / R.P. 1923."
PORTRET MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO, 1929
olej na płótnie, 61 x 55 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Tadeusz Pruszkowski1929"
Ok. 1920 r.
Olej na płótnie 115 x 100 cm
Sygnowany l. d. - "Tadeusz Pruszkowski"
Na odwrocie nalepka Instytutu Propagandy Sztuki
olej, płótno; 71 x 64 cm;