ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
tempera, płótno naklejone na sklejkę; 86 x 100 cm;
sygn. i dat.: [oznaczenie w formie strzałki] TERESA / ROSZKOWSKA / 1938;
na odwrocie nalepki: 1. z Instytutu Propaganda Sztuki (uszkodzona), 2. kolejna nalepka z Instytutu Propaganda Sztuki z autorem, techniką: TEMPERA, tytułem: DRZEWKA oraz cena obrazu, 3. depozytowa z Muzeum Narodowego w Warszawie;
autorska oprawa, obraz przed konserwacją.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
tempera/płótno naklejone na sklejkę, 100 x 118 cm
sygnowany i datowany l.d.: `gmerk autorski | TERESA | ROSZKOWSKA | 1938`
ODWROCIE: naklejka depozytowa z Muzeum Narodowego w Warszawie z numerem `DM 733`
WYSTAWIANY: Instytut Propagandy Sztuki, prawdopodobnie X Salon IPS, 5 XI - 5. XII. 1938
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
olej, płyta, technika mieszana; 48 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Roszkowska | 7.III.1982
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
tempera/płótno naklejone na deskę, 85 x 101 cm
sygnowany i datowany l.d.: `gmerk autorski | Teresa | Roszkowska | 1933`
Odwrocie:
dwie naklejki wystawowe
wystawa w Instytucie Propagandy Sztuki oraz w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie w 1933 r.
Estymacja 14 000 - 18 000 zł
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
Portret Dorothy Roszkowskiej, matki artystki
olej/sklejka, 28 x 22 cm
POCHODZENIE: obraz pochodzi ze spuścizny po artystce
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
olej/deska, 43 x 28 cm
ODWROCIE: Portret mnicha
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
akwarela, gwasz/papier, 26 x 31 cm
datowany p. d.: `Kazimierz | 1940`
Estymacja: 2 500 - 3 500
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
akwarela, gwasz/papier, 19 x 27 cm
sygnowany i datowany p. d.: `T.R | Capri | 1935`
Estymacja: 2 500 - 3 500
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
Tempera, sklejka;
62,5 x 84,5 cm
Sygnowany l.d.: TERESA | ROSZKOWSKA | 1975
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
akwarela, papier,
70 x 101 cm;
sygn. u dołu: TERESA/ ROSZKOWSKA/ 1962
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
akwarela, papier,
70 x 101 cm;
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
olej/blacha
50 x 40 cm
sygnowany i datowany p. d.: `TERESA ROSZKOWSKA | 1928` UWAGI KONSERWATORSKIE: Praca pierwotnie dwustronna, rozdzielona. Na odwrocie notatka konserwatorska z zabiegu.
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
olej/sklejka, 44 x 60 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Teresa | Roszkowska | 1954`
na odwrocie odręczny napis: `Sierpień | 1954`
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
tempera, sklejka,
94,5 x 52,5 cm;
sygn. l.d.: TERESA / ROSZKOWSKA / 1931
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
kolorowe flamastry na papierze ze znakiem wodnym "Raffaello", 24 x 34 cm
sygn. flamastrem p.d.: "T.R. 1967 POSITANO", nad sygnaturą gmerk artystki
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
czarny flamaster, akwarela na papierze ze znakiem wodnym "Raffaello", 24 x 34 cm
sygn. flamastrem l.d.: "T.R.1967.AMALFI",nad sygnaturą gmerk artystki, na odwrocie niebieskim napis długopisem: "Na wystawę ZPAP 01/68 Amalfi No 88"
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
kolorowe flamastry na papierze ze znakiem wodnym "Raffaello",
24 x 34 cm,
sygnowany flamastrem u dołu po prawej "T.R. 1967 POSITANO", nad sygnaturą gmerk artystki.
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
czarny flamaster, akwarela na papierze ze znakiem wodnym "Raffaello",
24 x 34 cm,
sygnowana flamastrem u dołu po lewej "T.R.1967.AMALFI", nad sygnaturą gmerk artystki.
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
olej, sklejka, 53 x 63 cm, sygn. i dat. L. d.: TERESA ROSZKOWSKA 1956,
ROSZKOWSKA Teresa (1904-1992)
tusz, akwarela, 30 x 41,5 cm
sygnowany l.d.: "T.R. 1949"