PRUSZKOWSKI Witold (1846-1896)
litografia, papier; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. na kamieniu p. śr.: Witold Pruszkowski.
cena wywoławcza: Wykup abonament
4 sceny rodzajowe współoprawne
ołówek/papier, 9,5 x 6 cm (każdy, w świetle passe - partout)
ODWROCIE:
opisany odręcznym pismem przez spadkobierców spuścizny artysty: `Witold Pruszkowski | Gorzeń - Górny | 1927`
Estymacja: 3 000 - 4 000
3 studia rysunkowe współoprawne
ołówek/papier, 11,5 x 8 cm (każdy, w świetle passe - partout)
ODWROCIE:
Estymacja: 4 000 - 5 000
3 studia rysunkowe przyrody współoprawne
ołówek/papier, 1) 11 x 7 cm (w świetle passe - partout) 2) 6 x 8,5 cm (w świetle passe - partout) 3) 10,5 x 6,5 cm (w świetle passe - partout)
ODWROCIE:
Estymacja: 3 000 - 4 000
tusz/papier, 19 x 16 cm
sygnowany l.d.: `Pruszkowski`
Estymacja: 2 500 - 4 000 zł
tusz/papier, 19 x 16 cm
sygnowany l.d.: `Witold Pruszkowski`
Estymacja: 2 500 - 4 000 zł
tusz/papier, 16 x 19,5 cm
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Głowa wieśniaczki spod Krakowa
litografia,
23,5 x 18,5 cm
sygn. na płycie p.d.: Witold Pruszkowski
u dołu napis typograficzny: "Głowa wieśniaczki z pod Krakowa / Rysunek W. Pruszkowskiego".
Grafika reprodukowana w : Dorota Suchocka "Witold Pruszkowski (1846-1896). Katalog wystawy monograficznej", Muzeum Narodowe, Poznań, 1992, poz. 165, il. 137.
olej/płótno,
23,5 x 32,5 cm
sygnowany p. d.: `W. Pruszkowski`
42,5 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: 'Witold Pruszkowski'
Rysunek piórkiem, tusz, papier;
42,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.(ukośnie): Witold Pruszkowski | 1884
Rysunek piórkiem, tusz, papier; 42,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
Rysunek piórkiem, tusz, papier; 42,5 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.(ukośnie): Witold Pruszkowski
olej/płótno,
43 x 53 cm (owal)
sygnowany l. d.: `Witold Pruszkowski`
na odwrocie odręczny napis: `Witold Pruszkowski | ze zbiorów A Czułnowskiego (?)`
tusz, akwarela/papier naklejony na karton, 21 x 14 cm
podpisany l. d.: `(rys. Witold Pruszkowski)`; u góry tytuł
na odwrocie napis: `Szkic W. Pruszkowskiego | (malarza)` oraz na oprawie: `wł. S. Sawiczewski`; przy górnej krawędzi napis: Zamknij oko łajdaku!!!, sygnowany l. d. (rys. Witold Pruszkowski), na odwrocie napis: Szkic W. Pruszkowskiego I (malarza). Stan zachowania: uszkodzenie prawego, dolnego rogu rysunku. Brak oprawy, zachowało się jedynie jej odwrocie.
na odwrocie napis: `Szkic W. Pruszkowskiego | (malarza)` oraz na oprawie: `wł. S. Sawiczewski`
Przy górnej krawędzi napis: Zamknij oko łajdaku!!!, sygnowany l. d. (rys. Witold Pruszkowski), na odwrocie napis: Szkic W. Pruszkowskiego I (malarza). Stan zachowania: uszkodzenie prawego, dolnego rogu rysunku. Brak oprawy, zachowało się jedynie jej odwrocie.
pastel/tektura, owal- 50 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu: `Witold Pruszkowski`; na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego, kustosza Muzeum Narodowego w Krakowei z 12. 05.1943 r.
DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUSTCE, ok. 1890 r.
Olej, płótno naklejone na tekturę;
24 x 36 cm
Sygnowany brązowym olejem I. d.: W Pruszkowski
Olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 36 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: W Pruszkowski
Pióro, tusz, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę; 28,1 x 15,7 cm
Sygnowany u dołu po lewej ukosem piórkiem i tuszem: Witold Pruszkowski / 1890;
na odwrocie pod górną krawędzią ołówkiem obcą ręką: "Wójt" / Witolda Pruczkowskiego [sic].
olej, tektura 44,7 × 57,2
sygnatura (b. słabo widoczna) u dołu po prawej: "Witold Prusz .. 1895",
na odwrocie ekspertyza St. Oczki z 1978, fragment naklejki, m.in. "Witold Pruszkowski Przywidzenie 1895 r." oraz stempel składu przyborów Karmański
tusz, piórko, papier, 27,5 x 18,5 cm;
sygn. p.d. - Witold Pruszkowski / 1889