1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Leszek (1918 Warszawa - 1999 Warszawa)

Cztery kobiety nad brzegiem

gwasz/tektura, 34 x 24,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Biesiada polska, 1988

Leszek Nowosielski (1918-1999)
Biesiada polska, 1988
8 części - każda składająca się z 3 kafli ceramicznych;
ceramika szkliwiona, konstrukcja drewniana; 120 x 32 cm (wymiar każdej z 8 części);
jedna część sygnowana: L. Nowosielski / (znak artysty) / 1988 / Pologne / PODKOWA / LEŚNA / HELENÓW (?) (...).
Analogiczna praca prezentowana podczas wystawy "Atelier Nowosielskich" w Muzeum Narodowym w Gdańsku w 2016 r.
Stan zachowania: drobne naprawy i odpryski

gwasz, ołówek/karton, 27 x 39 cm

akwarela, ołówek, tusz/papier, 24,5 x 32,5 cm

technika mieszana/papier, 33 x 34 cm

Biesiada polska, 1988

"Przenikanie niebieskie", 1990 r.

olej/płótno, 130 x 87 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LESZEK NOWOSIELSKI / PODKOWA / LEŚNA / 1990'

Praca dwustronna: "Taniec ognia" i pejzaż

gwasz, tusz/papier naklejony na tekturę, 32 x 35 cm (w świetle passe-partout)
opisany na passe-partout ołówkiem: 'Taniec ognia'

"Kogut"

gwasz/papier naklejony na tekturę, 24 x 36 cm (w świetle passe-partout)

Zima, 1983 r.

olej, technika mieszana/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu 'LESZEK NOWOSIELSKI | ZIMA | [adres artysty] | POLOGNE 1983'

Z cyklu Modelki, 1997 r.

olej/płótno, 46 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'LESZEK NOWOSIELSKI'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Leszek Nowosielski | 1997 | cykl Modelki | [sygnatura artysty]'
na odwrociu naklejka Galerii Autorskiej "Ogród" Hanny Nowosielskiej

Przenikanie czerwone, 1990 r.

olej/płótno, 130 x 87 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'LESZEK NOWOSIELSKI | [sygnatura] 1990 | I'

U kresu

gwasz/papier, 30,5 x 32,5 cm
sygnowany p.d.: 'LN'
naklejony na tekturę, opisany ołówkiem na tekturze p.d.: 'u Kresu'

Patera, lata 50.-60. XX w.

natrysk wybierany, złocenie/porcelana, 4 x 32 x 32 cm
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem (Zakład Porcelany Stołowej “Wałbrzych" w Wałbrzychu) oraz podpis złotem na szkliwie: ‘ART. PL. | LESZEK NOWOSIELSKI | (znak artysty)’

Wazon, lata 50.-60. XX w.

złocenie, natrysk wybierany/porcelana, 27 x 20,5 x 20,5 cm
na spodzie znak wytwórni pod szkliwem (Zakłady Porcelany Stołowej "Chodzież" w Chodzieży) oraz podpis złotem: ‘L. NOWOSIELSKI | (znak artysty)’

Kobiety

olej/płótno, 81,5 x 65 cm
opisany na odwrociu: '307'

Struktury komórkowe

olej/płótno, 74 x 42 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'L. Nowosielski | POLOGNE'

Talerz - Stare Miasto Warszawa , lata 60. XX w., Zakład Porcelany Stołowej Wałbrzych w Wałbrzychu

porcelana malowana, śr.: 23 cm
sygnowany i opisany na spodzie: 'ST. MIASTO WARSZAWA | Leszek Nowosielski'
na odwrociu znak wytwórni: 'WAŁBRZYCH | MADE IN POLAND'

II Modelki, 1996 r.

olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '309 |LESZEK NOWOSIELSKI | 1996 | II MODELKI' oraz naklejka Galerii Autorskiej "Ogród" Hanny Nowosielskiej

Modelka

olej/płótno, 70 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'LESZEK NOWOSIELSKI'
sygnowany i opisany na odwrociu: '310 | Leszek Nowosielski | Modelka'

Przenikanie, 1990 r.

olej/płótno, 97 x 132 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Leszek Nowosielski | 1990 | PRZENIKANIE | 97,5 x 132 | POLOGNE | PODKOWA LEŚNA'

Kompozycja abstrakcyjna

ceramika szkliwiona, 39 x 27 cm

Zachód słońca, 1987

olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Leszek Nowosielski / AD 1987 ZACHÓD / SŁOŃCA ST. WARSZAWA.

II Kompozycja niebieska, 1990 r.

akryl, olej/płótno, 128 x 95 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LESZEK Nowosielski | 1990 | II Komp. niebieska'

- "Atelier Nowosielski. L’arte della ceramica di Hanna e Leszek Nowosielski", Fondazione Stelline, Mediolan, 15.09-15.10.2001

- Barbara Banaś, Nowosielscy, Warszawa, 2010, s. 101 (il. jako "Przenikanie niebieskie")
- Atelier Nowosielski. L’arte della ceramica di Hanna e Leszek Nowosielski, katalog wystawy w Fondazione Stelline, Mediolan, 2001, s. 71 (il.)

Wojowie

Polska, lata 60./70. XX w.
Ceramika, szkliwienia barwne
Wym. 42,3x18,5 cm.

Głowa woja

Polska, lata 60./70. XX w.
Ceramika, szkliwienia barwne
Wym. 38,5x19,5 cm.

Kompozycja Kosmos, 1980 r.

ceramika, drewno, 104,5 x 59 cm
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: 'Leszek Nowosielski | Komp. II | 1980'

- Barbara Banaś, Nowosielscy, Biblioteka Gazety Wyborczej, Warszawa 2010, s. 86-87 (il.)
- Atelier Nowosielskich, Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Gdańsk 2016, s. 84 (il.)

Ptaki, 1993 r.

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'LESZEK Nowosielski | PTAKI akryl ol. | 1993 | Podkowa LEŚNA | Helenowska | Pologne'

- Atelier Nowosielskich. Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Zielona Brama, 11.03 - 15.05.2016

- Katalog wystawy Atelier Nowosielskich. Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Zielona Brama, Gdańsk 2016, s. 92 (il.)

Woj

Polska, Podkowa Leśna, lata 60. XX w.
Ceramika, szkliwienia barwne
Wym. wys.42,5 cm, szer. 33,5 cm, gł. 2,3 cm
Analogiczny obiekt (drobne różnice w kompozycji) był prezentowany podczas wystawy indywidualnej Leszka Nowosielskiego w Salonie Wystawowym BWA Olsztyn - Zamek w 1968 r. zorganizowanej przez Związek Polskich Artystów Plastyków.

Misa ceramiczna

fajans, szkliwa barwne
wym.: wys.11,5 cm, średn.56,5 cm
(obiekt posiada dwa niewielkie dopryski: w centalnej części reliefu i na podstawie)

Talerz ozdobny

Talerz dekoracyjny proj. Leszek Nowosielski
Lata 60. XX w.
porcelana, malowana naszkliwnie,
wys. 3 cm, średn. 31,5 cm
sygn. na spodzie naszkliwnie:
L.NOWOSIELSKI
sygnatura: Wałbrzych / MADE IN POLAND

Na plaży , 1983 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'L. Nowosielski'
opisany na odwrociu: 'Leszek Nowosielski | 1983 | Francja'

Drzewa, 1982 r.

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Leszek Nowosielski | 1982'

TRZY MODELKI, 1997

Olej, płótno; 41 x 33 cm
Sygnowany p.d.: Leszek | Nowosielski; sygnowany, opisany na odwrocie

CZTERY MODELKI, 1997

Olej, płótno; 46,5 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Leszek Nowosielski, sygnowany, opisany na odwrocie

TRZY MODELKI, 1997

Olej, płótno; 46 x 38 m
Sygnowany p.d.: L. Nowosielski, sygnowany, opisany na odwrocie

Patera (l.60.XX w.)

sygn. C/ CHODZIEŻ/ MADE IN POLAND/ L.Nowosielski/ gmerk artysty
porcelana biała, malowana
28.3x28.3x6 cm

Zestaw 6 filiżanek do kawy, Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży, lata 60. XX w.

porcelana malowana, 6 filiżanek (wym.: 6 x 7 cm) oraz 6 spodków (śr.: 11 cm)
na spodzie znak wytwórni: 'Chodzież | Made in Poland'

kolekcja Beaty Bochińskiej

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Olej, płótno, 51 x 64 cm
Sygnowany p.d.: L. Nowosielski

Wazon; Zakłady Porcelany Stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej; lata 60. XX w.

porcelana, 28,5 x 1 cm
na spodzie znak fabryczny `Karolina` oraz sygnatura: `L. Nowosielski`

ABSTRAKCJA CERAMICZNA, lata 80. XX w.

ceramika oprawiona w drewnianą ramę
85 x 40 cm

Ceramika reprodukowana i wystawiana:
- Atelier Nowosielski. L’arte della ceramica di Hanna e Leszek Nowosielski. The art of ceramic by Hanna and Leszek Nowosielski, wyd. Alberto Agazzani i Elżbieta Modrzewska Manno, Silvana Editoriale 2011, il. barwna, s. 37 (fragment).
- Pracownia Hanny i Leszka Nowosielskich, Podkowa Leśna 15 maja 2013, na finisażu wystaw włoskich.

Wodorosty

mieszana, olej/płótno, 65,5 x 53,5 cm
sygnowany p. d.: `L. Nowosielski`
opisany na odwrociu: `Nowosielski | WODOROSTY | 0,65 X 0,45 m

Kompozycja, 1957 r.

technika mieszana, płótno, 41 × 27,5 cm
sygn. i dat. p. d.: 57/L Nowosielski

Estymacja: 2 200 - 2 500 zł

Kwiat paproci, 1988 r.

olej/płótno, 129 x 96 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Leszek Nowosielski | 1988, | "Kwiat paproci"

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Ludzie na rynku

olej, płótno, 46 × 38,5 cm
sygn. p. d.: L. Nowosielski

Estymacja:3 000 - 3 500 zł

ceramika, szkliwa barwne;
17 x 17 cm
(rama drewniana zakomponowana w dzieło)
sygn. u dołu na ramie: Leszek Nowosielski

ceramika, szkliwa barwne;
38,5 x 38 cm;

ceramika, szkliwa barwne;
48 x 21,5 cm;

Patera

porcelana, malowana naszkliwnie, wys. 3 cm, średn. 31,5 cm
sygn. na spodzie naszkliwnie:
L.NOWOSIELSKI
sygn. na spodzie podszkliwnie:
znak firmowy / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND

Wazon

porcelana, malowana naszkliwnie, wys. 29,5 cm;
sygn. na spodzie naszkliwnie:
L.Nowosielski
znak firmowy/ Karolina / MADE IN POLAND

Głowa bożka

ceramika, wys. 21 cm;
sygn. u dołu: L. Nowosielski

Głowa bożka

ceramika,
wys. 21 cm;
sygn. u dołu: L. Nowosielski

Patera

fajans, szkliwa barwne
wym.: wys. 8 cm, średn. 48,3 cm
sygn.: L. NOWOSIELSKI

Filiżanka ze spodkiem

porcelana biała malowana naszkliwnie
wym.: filiżanka wys. 6,5 cm, średn. 7,8 cm
spodek: wys. 2,1 cm, średn. 14,3 cm
sygn.: filiżanka: L. Nowosielski/malował (?)
naczynie sygnowane podszkl. znakiem firmowym Chodzież
naszkl. znak Chodzieży zamalowany na czarno;
spodek: naczynie sygnowane podszkl. znakiem firmowym Chodzież
naszkl. dwie czarne kreski przekreślające znak Chodzieży

Las

olej, płótno,
84 x 116 cm,
sygn. na odwrocie Leszek Nowosielski 1986

Kompozycja Nr V, 1988

ceramika,
90 x 40 cm;
Reprodukowany:
Barbara Banaś Nowosielscy, Warszawa 2010, s. 90

Kompozycja Nr V, 1988

ceramika,
90 x 40 cm;
Reprodukowany: Barbara Banaś Nowosielscy, Warszawa 2010, s. 90

TALERZ DEKORACYJNY, l. 70-te XX w.

Porcelana, malatury naszkliwne, złocenie;
średn. 31,2 cm
Sygnowany: drukowany zielenią chromu: stylizowane W w okręgu | WAŁBRZYCH | MADE IN POLAND; obok malowany srebrną farbą znak oraz podpis: L. NOWOSIELSKI

WAZON, l. 70-te XX w.

wys. 29,5 cm
Sygnowany: drukowany zielenią chromu: pod koroną: Karolina | MADE IN POLAND; obok malowany srebrną farbą znak oraz podpis: L. NOWOSIELSKI

średn. 31,5 cm
Sygnowany: drukowany zielenią chromu: C z napisem CHODZIEŻ w wieńcu laurowym, pod spodem: MADE IN POLAND | V.; obok malowany srebrną farbą znak oraz podpis: L. NOWOSIELSKI

WAZON, l. 70-te XX w.

wys. 26 cm
Sygnowany: drukowany zielenią chromu: w trójkącie C z napisem CHODZIEŻ w wieńcu laurowym, pod spodem: MADE IN POLAND | G.; obok malowany srebrną farbą znak oraz podpis: L. NOWOSIELSKI
Stan zachowania: pęknięcie na brzuścu, przetarcie złocenia.

Praca wre

piórko, tusz, papier,
23 x 28 cm;
sygn. p. d.: L.N.

Pejzaż z płotem

piórko, tusz, papier,
23 x 28 cm;
sygn. p. d.: Leszek Nowosielski

Praca wre

piórko, tusz, papier, 23 x 28 cm;
sygn. p. d.: L.N.

Pejzaż z płotem

Kompozycja IV

ceramika, 43 x 87 cm;
sygn. na odwrocie: L. NOWOSIELSKI. KOMPOZYCJA IV

Praca wre

sygn. p. d.: L.N.

Pejzaż z płotem

olej, płótno,
41 x 27 cm;
sygn. p. d.: 57 (? )/ L. Nowosielski

Bez tytułu, (para)

ceramika, 58 x 37,5 cm
sygn. na odwrocie: L. NOWOSIELSKI
na odwrocie napis: POLAND / UNIKAT

Las ośnieżony, 1983

olej, płótno, 55 x 46,5 cm
na odwrocie napis: las ośnieżony / 1983 / Pologne, na krosnach nalepka zakładu stolarskiego

Kompozycja z rybą

olej, płótno, 60 x 92 cm;
sygn. l.d.: L. Nowosielski

Abstrakcja

Sygnowany p. d.: "L. Nowosielski"

KUSZENIE Z CYKLU RAJ

terakota barwna, płaskorzeźba, 39,5 x 28 cm.
Pochodzi od rodziny artysty.

liczba obiektów: 76