1 zł
2 600 000 zł

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 1999 r.

olej/płótno, 87 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'RB • 99'

cena wywoławcza: Wykup abonament

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Ekran plazmowy, 2001 r.

olej, akryl/płótno, 57,5 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EKRAN PLAZMOWY / Bujnowski / 2001’ oraz pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

M - 1, 2001 r.

linoryt/papier, 49 x 68 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '1/5/ linoryt/Bujnowski/2001'
Zestaw 5 prac w obwolucie

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Jezdnia, 2004

olej, płótno, 30 × 42 cm
sygn. na odwrocie: BUJNOWSKI/04

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Gratis, 1999

linoryt, papier, edycja 14/14,
31,5 x 45 cm,
sygnowany: "14/14 grafika/gratis Bujnowski / 99"

* Droit de suite

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

z cyklu Satellite, 2005

olej / płótno
30 × 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: BUJNOWSKI / 05

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Graboszyce, 2002 r.

olej/płótno, 60,5 x 81,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘GRABOSZYCE | BUJNOWSKI / 2002’

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Papież, 2002 r.

olej/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAPIEZ | Bujnowski / 2002'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Jezdnia, 2004

olej, płótno, 30 x 42 cm
sygn. na odwrocie: BUJNOWSKI / 2004

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

z cyklu Lamp Black, 2008

olej, płótno, 69 x 158
sygn. na odwrocie: BUJNOWSKI / 2008

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

bez tytułu (nocny pejzaż), 2005

olej, płótno; 27x35 cm, na odwrocie pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie oraz nalepka z danymi pracy w jęz. Niemieckim

*droit de suite

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 2004 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cień na asfalcie, 2007 r.

olej/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘BUJNOWSKI 2007’ oraz nalepka z Galerii Jiri Svestka w Pradze, Czechy

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 2018 r.

tusz/papier, 59 x 42 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski | /2018'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, z serii Ściany i obrazy, 2004

olej, płótno, 48 x 62 cm
sygn. na blejtramie: BUJNOWSKI / 04

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Lampa jest o pieprzonych latach 90tych

lampa, trzy żarówki liniowe /36wat,120cm/ pobór mocy 108WAT, wydajność ok.100 lumenów
370cm
2015

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Nocny pejzaż, 2005 r.

olej/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘BUJNOWSKI / 2005’

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Schemat malowania kasety VHS, 2001 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
do obrazu dołączona jest kaseta VHS namalowana przez artystę, olej/płótno, 11 x 19 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cegła i deska, 2000-01 r.

olej/płótno,25 x 12 x 6 cm (cegła) i 117 x 15 x 2,5 cm (deska)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'CEGŁA | Bujnowski | 2001' (cegła), 'deska 117 x 15 x 2,5 | Bujnowski 2000' (deska)

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Świeca, dyptyk, 2017 r.

olej/płótno, 28 x 28 cm (x2)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski | / 2017' (każda część)

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 2012 r.

olej/płótno, 48 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski / 2012'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Okno, 2001 r.

olej/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bujnowski / 2001 | OKNO 200 x 140'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

MONTAŻ OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO, 1999

olej, płótno, 28 x 37 cm
sygn. na odwrocie: SOZ-III/856/02,"Bujnowski 99, MONTAŻ
OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO"

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Karta telefoniczna, 2000 r.

linoryt/papier, 8 x 11,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: '7/50 linoryt/Bujnowski'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

bez tytułu, 2017

olej na płótnie, 35 x 35 cm
sygnowany na odwrociu

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Obraz matki Whistlera, ed. 9/50, 2003 r.

olej/płótno, 43 x 63 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OBRAZ MATKI | WHISTLERA | BUJNOWSKI / 2003 | 9/50'

- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, z serii Kolonie, 2006 r.

olej/płótno, 55 x 55 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2006'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Tarka, 1999

grafika 5/8, 35 x 23 cm, sygn. wzdłuż prawej krawędzi: '5/8, grafika / gratis, Bujnowski / 99’

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Grafika z cyklu Grafika gratis, 1999 r.

linoryt/papier, 8 x 14 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '6/10 grafika/gratis Bujnowski/99'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

linoryt/papier, 14,5 x 27,6 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '5/6 grafika/gratis Bujnowski / 99'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

DZIECKO NA PLAŻY, 2002

olej, płótno
35 x 45 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: BUJNOWSKI/2002

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

CHMURY, 2004

olej, płótno
40 x 30 cm
na odwr. na płótnie napis: 7/12 | BUJNOWSKI/2004

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Chmury, 2004

olej, płótno; 40 x 30 cm
sygnowany na odwrociu: "3/12 | BUJNOWSKI / 2004"

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Komplet czterech prac z serii 'Obrazy-Przedmioty': Komórka Panasonic, Kaseta VHS 180 - min, Cegła, Deska, 2000 r.

olej/płótno, 30 x 17, 5 cm, 10,5 x 19 cm, 12 x 6 cm, 117 x 10 cm
wszystkie prace sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: 'Bujnowski 2000 | Panasonic / VHS 180 - min / Cegła / deska 117 x 10 cm | board 117 x 10 cm'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Landscape 3, 2010 r.

olej/płótno, 120 x 240 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2010'

- Rafał Bujnowski, Corner, Johnen Galerie, Berlin, Niemcy, 2011
- Rafał Bujnowski i Ray Bartkus, Galerija Vartai, Wilno, Litwa, 2010

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Węgiel, 2017 r.

węgiel na papierze, 50 x 70 cm, sygn.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Człowiek na drzewie 5, 2016 r.

tusz/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Bujnowski / 2016'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu Grafika gratis, 1999 r.

linoryt/papier, 39 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem:: '4/12 grafika / gratis Bujnowski / 99'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Obraz matki Whistlera, 2003

olej, płótno; 42 x 62,5 cm, ed. 16/50
sygnowany na odwrocie: "OBRAZ MATKI | WHISTLERA | BUJNOWSKI / 2003 | 16/50"

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Papież, 2001 r.

olej/płótno, 50 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAPIEŻ | BUJNOWSKI / 2001'

- Galeria Raster, Warszawa
- 12 przedmiotów, 150 obrazów, wystawa indywidualna, Galeria Raster, Warszawa, 25.01-07.03.2002

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Chmury, 2004 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '3/12 | BUJNOWSKI / 2004'

- Johnen + Schöttle Galerie, Kolonia, Niemcy

- Rafał Bujnowski, Malowanie, katalog wystawy indywidualnej, pod red. Anny Smolak, Bunkier Sztuki, Kraków, 2005

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bambus, 2005 r.

akryl/płótno, 110 x 32 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 2005'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Schemat malowania papieża, 2001 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"SCHEMAT MALOWANIA | PAPIEŻA" | BUJNOWSKI / 2001'

POCHODZNIE:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- "Papieże", MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, 27.06-24.09.2014
BIBLIOGRAFIA:
- "Którędy po sztukę." odc. 22: Rafał Bujnowski, TVP Kultura
- "Papieże", katalog wystawy zbiorowej, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, 2014, s. 20
- "Rafał Bujnowski. Polityka obrazów. Wybrane prace z klat 1999-2013", wyd. Fundacja Raster, Warszawa 2013, s. 195

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Tarka, 1999

grafika na folii, 5/8, 35 x 23 cm,
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: '5/8, grafika / gratis, Bujnowski / 99'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Wall paper

Technika: linoryt
Data powstania: 2016
Wymiary: 99 cm x 138 cm
Edycja: edycja autorska 1/3, 2/3, 3/3

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

TRYPTYK ŚWIECA, 2015 r.

olej/płótno, każdy element, 28 x 28 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie: Bujnowski|2015

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Wieszak, 2016 r.

ołówek na papierze, 42 x 42 cm, dołączony certyfikat autentyczności Autora.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Nocny pejzaż, 2005

olej, płótno; 30,5 x 40 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: BUJNOWSKI / 2005

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu (Ciastka), 2004 r.

technika mieszana, olej/płótno, 45,5 x 60,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 04'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu Niebo, Bez tytułu (Grill), 2006 r.

olej/płótno, 45 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUJNOWSKI / 06'

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu Grafika gratis, 4/12, 1999 r.

linoryt/papier, 39 x 46 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Dom na polach

węgiel/papier, 22 x 17 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu `Grafika gratis`, 1999

linoryt, papier, 14 x 8 cm
ed. 6/10
sygn. p.d.: Bujnowski/ 99
opisany u dołu ołówkiem: 6/10 grafika/gratis Bujnowski/99

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Świeca

Technika: Olej na płótnie
Data powstania: 2015
Wymiary: 28 x 28 cm - każdy
Sygnatura: Bujnowski 2015 - każdy

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

bez tytułu, 1998

linoryt, 48x38 cm
sygn. p.d. 52/100 Bujnowski ‘98
prac pochodzi z teki pleneru graficznego "INTER PRINT 98"

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Okno, 2001 r.

olej/płótno, 140 x 200 cm
sygnowany na odwrociu: `BUJNOWSKI`

- Rafał Bujnowski. Malen / Painting / Malowanie, katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków, 23.03- 23.04.2005, Kraków 2005, il. 1, s. 9

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bombka, ed. 13/16, 2008 r.

szkło, śr.:10 cm
numer edycji na bombce: `13/16`

OPINIE:
dołączony certyfikat autentyczności wydany przez galerię Raster

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 2004 r.

olej/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BUJNOWSKI / 2004`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Pejzaż, 2005

olej, płótno, 30 x 40 cm
opisany na odwrocie: BUJNOWSKI 2005

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Jak narysować papieża, 2001 r.

ołówek/papier, 21 x 30 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Ekran plazmowy, Kaseta VHS, Pilot, 2001 r.

olej, akryl/płótno, wymiar ekranu: 57,5 x 80 cm, wymiary kasety VHS: 11 x 19 cm, wymiary pilota: 18 x 7 cm
wszystkie prace sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: `EKRAN PLAZMOWY / Bujnowski / 2001`; `KASETA VHS | BUJNOWSKI / 2001` oraz pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie; `PILOT | Bujnowski / 2001` oraz pieczęć Muzeum Narodowego w Warszawie

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Okno, 2001-2005 r.

olej/płótno, 145 x 145 cm
na odwrociu nalepka z opisem pracy w języku angielskim

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Pejzaż, 2006 r.

olej/płótno, 45 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu ołówkiem: `BUJNOWSKI | 2006` oraz papierowa nalepka wystawowa z galerii IBID PROJECT w Londynie

- Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Muzeum Okręgowe w Toruniu 27.04 - 1.09.2013 r.
- Katalog wystawy: Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, pod red. Anny Kroplewskiej - Gajewskiej, Toruń, 2013, poz. 129, s. 153 (il.).

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

M-1, 1/5, 2001 r.

linoryt/papier, 49 x 68 cm
u dołu opisany: `1/5 / linoryt / M -1/ Bujnowski / 2001`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu `Grafika gratis`, 4/12, 1999 r.

linoryt/papier, 39 x 46 cm
u dołu opisana: `4/12 grafika / gratis Bujnowski / 99`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Dom na polach, 2013

węgiel / papier
22 cm x 17 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu Ślady po obrazach, 2005 r.

olej, technika mieszana/płótno, 139,7 x 199,4 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `BUJNOWSKI / 2005`

- 2005, Galeria Arndt & Partner, Zurych, Szwajcaria
- 2007, Dom Aukcyjny Phillips, Nowy Jork

28.04.-01.05. 2005, Galeria Arndt & Partner, Zurych, "Rafal Bujnowski"

Estymacja: 65 000 - 85 000

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Lampa, 2013 r.

technika witrażowa, nr. 3, 27 x 27 x 12 cm, sygn.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu `Grafika gratis`, 5/14, 1999 r.

linoryt/papier, 31 x 43 cm
u dołu opisana: `5/14 grafika / gratis Bujnowski / 99`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Budzik, 2000

linoryt, papier, 14, 8 x 21, 5 cm, egz. 7/10,
sygn. u dołu: 7/10 linoryt / budzik / Bujnowski / 2000

Estymacja: 1000-1200 zł

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu `Grafika gratis`, 10/10, 1999 r.

linoryt/papier, 15 x 33 cm (w świetle oprawy)
u dołu opisana: `10/10 grafika/gratis Bujnowski /99`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Z cyklu Satellite (4 prace), 2005 r.

olej/płótno, 30 x 40 cm (x4)
sygnowane i datowane na odwrociu: `BUJNOWSKI / 05`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Obce Pióro, z archiwum autora, 1995

akryl, malarstwo, 100x70 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Satellite 4 - Satellite 6 - Satellite 15, 2005 r.

olej/płótno, 40 x 30,5 cm (x 3)
sygnowany i datowany na odwrociu: `BUJNOWSKI / 05`

Pochodzenie: Johnen Galerie, Berlin, Niemcy
Prywatna kolekcja, Los Angeles, USA; D.A. Phillips de Pury, USA

2006 - Spojrzenia. II Edycja, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 25 000 - 35 000

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Viagra, 1999 r.

linoryt/papier,
15 x 21 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `17/40 viagra/ linoryt Bujnowski/99`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bez tytułu, 1999

linoryt, papier,
23 x 16,8 cm (w świetle oprawy);
opisany, sygn. i dat. u dołu: A/E Bujnowski / 99

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cegła, 2008 r.

olej/płótno,
12 x 25 cm,
sygn.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cegła, 2008

olej na płótnie,
24 x12 x 6 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Śnieg, 2004

olej, płótno
43,2 x 60,1 cm
sygn. i dat. na odwrociu: SNOW/BUJNOWSKI/2004

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Śnieg, 2004

olej, płótno
46,1 x 60 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Tampony, 2000

linoryt, papier, 13,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
opisany i sygn. u dołu ołówkiem: 7/9 linoryt / tampony / Bujnowski / 2000

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Firanka, 2007

olej, płótno,
50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Bujnowski 07

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Woda mineralna niegazowana 1,5 L

plastik, papier,
wys.: 33,5 cm
sygnowany i opisany ołówkiem: `Bujnowski WODA M. 21/48`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bambus, 2005

olej, płótno; 110,5 x 31,7 cm
sygn. na odwrocie: BUJNOWSKI/ 2005

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

PAPIEŻ, 2002

olej, płótno,
49.7 x 39.7
sygnowany na odwrocie wzdłuż lewej krawędzi: PAPIEŻ | BUJNOWSKI / 2002

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Sony, 2001 r.

akryl/płótno, 50 x 71 cm
sygn. i dat. na odwrociu: `2001, BUJNOWSKI / SONY`

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

BABKI, 2002

akryl, płótno,
35 x 45
sygn. na odwr.: BUJNOWSKI 2002 | 16/50

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cegły, 1999/2009

nr 1/2 i 2/2
akryl/płótno
25,5 x 12 x 6 cm każdy

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bambus, 2005

akryl, płótno,
110 x 32 cm
na odwrocie, na płótnie napis: BUJNOWSKI / 2005

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Bambus, 2005 r.

olej/płótno, 110 x 32 cm, sygn.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Cegła, 2001

olej/płótno, 12,5 x 25 x 6 cm

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Obraz matki Whistlera 20/ 50, 2003 r.

akryl/płótno,
42 × 63 cm,
sygn.

BUJNOWSKI Rafał (ur. 1974)

Sony, 2001

olej, płótno
wymiary: 70x50 cm

liczba obiektów: 93