1 zł
2 600 000 zł

LANGE Antoni (Wiedeń 1774 - Lwów 1842)

Nad potokiem, 1840 r.

olej, płótno, 34 × 43 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Lange/1840

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż alpejski, 1834 ?

olej, płótno zdublowane, 42,5 x 52,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: A. Lange / 834

Świt i Zmierzch, 1837 (dyptyk)

olej, płótno, 51 x 42 cm (każdy)
sygn. p.d. (Świt): A. Lange
sygn. l.d. (Zmierzch): A. Lange 1837

Nad potokiem

Olej, płótno, 34 × 43 cm,
sygn. l.d.: A. Lange 1840.

Nad potokiem

Olej, płótno, 34 × 43 cm,
sygn. l.d.: A. Lange 1840.

olej, płótno, 43 × 53 cm
sygn. i dat. l. d.: A. Lange/834 (?)

Nad potokiem, 1840 r.

olej, płótno, 34 × 43 cm

Pejzaż z myśliwym, 1841 r.

olej/płótno (dublowane), 71 x 99,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A.Lange 1841'

Nad potokiem, 1840 r.

olej, płótno, 34 × 43 cm

Widok wodospadu Bóktowica we wsi Pasieczna w cyrkule stanisławowskim, 1823

Litografia; wym. planszy: 530 x 393 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. Ant. Lange, p.d.: z litg. P. Pillera we Lwowie; pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika z albumu "Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi", Lwów 1823; praca po konserwacji.
Lit.: M. Opałek, "Litografia lwowska", Wrocław 1958.

Pejzaż z myśliwym, 1841 r.

olej/płótno dublowane, 71 x 99,5 cm

Widok wodospadu Bóktowica we wsi Pasieczny w cyrkule stanisławskim, 1823

Litografia;
wym. pl.: 530 x 385 mm. Grafika z albumu "Zbiór najpiękniejszych i najinteresowniejszych okolic w Galicji", Lwów 1823. Odbito w zakładzie litograficznym Pillera we Lwowie.

Krajobraz wiosenny z jeziorem, 1839 r.

olej/płótno, 85,5 x 113 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. Lange | 1839`

Pejzaż z rybakami, 1833 r.

olej/płótno, 73,5 x 56 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `A. Lange | 1833`

- Rempex, Warszawa, 23.03.2005, poz. 223

Widok wodospadu Bóktowica we wsi Pasieczny w cyrkule stanisławowskim, 1823

Litografia; wym. planszy: 530 x 393 mm; sygn. pł. l.d.: Rys. Ant. Lange, p.d.: z litg. P. Pillera we Lwowie; pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika z albumu "Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi", Lwów 1823; praca po konserwacji. Lit.: M. Opałek, "Litografia lwowska", Wrocław 1958.

Pejzaż górski z potokiem, 1829

tusz lawowany, gwasz, papier;
39,5 x 56,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: A. Lange. f. 829

Pejzaż, 1829

tusz lawowany, gwasz, papier;
39,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Lange. f. 1829

Widok wsi Nowosiułki [!] w cyrkule złoczowskim, 1823

Litografia;
wym. planszy: 425 x 575 mm;
sygn. pł. l.d.: rys. A. Lange; p.d.: z lith. Pillera we Lwowie; tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika ze "Zbioru i najinteresowniejszych okolic w Galicji", Lwów 1823. Lit.: M. Opałek, "Litografia lwowska", Wrocław 1958.

Widok zamku w Podhorcach w cyrkule złoczowskim, 1823

Litografia;
wym. planszy: 425 x 575 mm;
sygn. pł. l.d.: ryso. Ant. Lange; p.d.: z lith. Pillera we Lwowie; tytuł w jęz. polskim i niemieckim. Grafika ze "Zbioru najpiękniejszych i najinteresowniejszych okolic w Galicji", Lwów 1823. Lit.: M. Opałek, "Litografia lwowska", Wrocław 1958.

Widok domu na wsi Rudnikach należącego do Antoniego Strachockiego w Cyrkule Przemyskim, 1823

Litografia;
wym. pl. 385 x 532 mm,
sygn. pł. l.d.: rysował Ant. Lange,

Widok Biłki w Cyrkule Lwowskim, 1823

Litografia;
wym. pl. 385 x 550 mm,
sygn. pł. l.d.: rys. Ant. Lange,

Motyw ze Szwajcarii, 1839

olej, płótno,
76,5 x 56,5 cm;
napis na odwrocie: in der Schweiz, / Lange, pinxit. - 1839

St. Wolfgang, Fuscherthale, 1840

olej, płótno, 76,5 x 113 cm;
sygn. p. d.: ALange. / 1840
napis na odwrocie : St. Wolfgang Bad im Fuscherthale, / im Salzburgischen / Antoni Lange pinxit 1840

Widoki zamku Czorsztyna w Galicji

w Cyrkule Sandeckim i Zamku Niedzica w Węgrach, 1823
Litografia; wym. planszy: 370 x 460 mm, sygn.: rysował Ant. Lange; z Lith. Pillera we Lwowie. Grafika z: Zbiór najpiękniejszych okolic w Galicji, Lwów 1823;

olej, płótno,
76,5 x 113 cm;
sygn. p. d.: ALange. / 1840

Motyw ze Szwajcarii, 1839

olej, płótno,
76,5 x 56,5 cm;

Widok wodospadu w Czerwonogrodzie w Cyrkule Stanisławowskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
sygn.
pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie
Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823
plansza nieobcięta
Lit.: M. Opałek, Litografia Lwowska, Wrocław 1958.

Kamień pod Uryczem w Cyrkule Stryjskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
sygn. pł.: rys. A. Lange z litg. P. Pillera we Lwowie
plansza nieobcięta

Widok monasteru w Pleśnianach w Cyrkule Złoczowskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
plansza nieobcięta

Widok hamerni w Demni w Cyrkule Stryjskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
plansza nieobcięta

Widok domu we wsi Telacze w Cyrkule Brzeżańskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
plansza nieobcięta

Widok ruin klasztoru kałuskiego w Cyrkule Stanisławowskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
plansza nieobcięta

Skwarżawa Nowa w Cyrkule Żółkiewskim, 1823

Litografia
wym. planszy: 430 x 590 mm
Grafika z albumu Zbiór najpiękniejszych okolic Galicyi, Lwów 1823; plansza nieobcięta

Rozbity statek

olej, płótno,
41,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: A. Lange / 1840

Rozbity statek

olej, płótno
41,5 x 54 cm
sygn. p. d.: A. Lange / 1840

Widok Koltowa Hrabi Józefa Banorowskiego w Cyrkule Złoczowskim w Galicyi

litografia barwna, 22 x 25 cm
sygn. na kamieniu l.d.: rys. A.Lange; p.d.: z litho. P.Pillera we Lwowie

Pejzaż nadmorski z architekturą i sztafażem, 1810 r. (1812 r. ?)

olej/płótno dublowane, 70 x 88,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Antoni Lange p. 1810 (12?)`
obraz posiada opinię p. Janiny Zielińskiej

Widok miasta Lwowa, 1823

litografia, wym. pl. 390 x 500 mm, sygn. pł.: rys. A. Lange z litog. P. Pillera we Lwowie. Grafika z Zbiór najpiękniejszych okolic w Galicyi, Lwów 1823. Lit. M. Opałek, Litografia lwowska, Wrocław 1958.

Pejzaż z rybakami

olej, płótno dublowane, 73,5 x 56,5 cm;
sygn. u dołu: A. Lange / 1835

KRAJOBRAZ IDEALNY Z ZABUDOWANIAMI, 1839 r.

Olej na płótnie 41 x 54 cm
Sygnowany śr.d. - "A. Lange 1839"

KRAJOBRAZ IDEALNY Z WODOSPADEM, 1839 r.

Olej na płótnie 41 x 54 cm
Sygnowany l.d. - "A. Lange / 1839"

liczba obiektów: 41