1 zł
2 600 000 zł

KOCHANOWSKI Mikołaj (1916 Grosanłowo (Podole) – 1987 Kraków)

Symfonia I, 1962 r.

olej/płótno, 94 x 77 cm
sygnowany p.d.: 'KOCHANOWSKI'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'KOCHANOWSKI MIKOŁAJ | ZPAP | KRAKÓW | "SYMFONIA I" | 95 x 77'
nalepka na odwrociu: ' I FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO W SZCZECINIE'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Obiekt przestrzenny

olej, technika mieszana, drewno, płótno; 35 x 29,2 cm;
sygn. na odwrocie: MIKOŁAJ / KOCHANOWSKI

Obraz - relief I, lata 70. XX w.

technika mieszana, płótno, 100 x 81 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: 100 x 81 M. KOCHANOWSKI, na odwrocie papierowa nalepka BWA Kraków z opisem pracy

"Relief złoty", 1971 r.

relief, akryl/płyta pilśniowa, 200 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: '"RELIEF ZŁOTY" / TECHN. MIESZANA / 200 x 70 cm / 1971 r. / MIKOŁAJ KOCHANOWSKI / KRAKÓW / [adres artysty]'
na odwrociu wskazówka montażowa

olej/płótno na desce, 38,5 x 33 cm

Obecność, 1973

akryl/płótno, 146 x 130 cm

technika własna/płótno naklejone na płytę, 23 x 17 cm

Obraz-relief III, lata 60. XX w.

tech. mieszana, plótno, 100 x 81 cm
sygn. na blejtramie: M. KOCHANOWSKI
na odwrocie naklejka BWA w Krakowie

relief/płyta pilśniowa, 188 x 68 cm
sygnowany na blejtramie: 'MIKOŁAJ KOCHANOWSKI'

Architektura III

technika mieszana/płyta, 72 x 61 cm, oprawiony, sygnowany datowany i opisany na odwrociu: 'ZPAP, KRAKÓW | M. KOCHANOWSKI | "ARCHITEKTURA III" | 72 x 61' na odwrociu nalepka z danymi obrazu z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Oddział w Krakowie'

Relief na osi, 1974

technika mieszana/płótno, 66 x 57 cm
sygn. i opisany na odwrocie: "RELIEF NA OSI | MIKOŁAJ KOCHANOWSKI | 1974". Na odwrocie nalepka z opisem obrazu.

technika mieszana/płótno, 47 x 38 cm

KRASNOBRÓD (KOŁO ZAMOŚCIA)

Olej, tektura, 33 x 40 cm,
sygn. p.d.: Kochanowski,
na odwrocie: M.Kochanowski, Kraków oraz naklejka.
Obraz reprodukowany w katalogu: Mikołaj Kochanowski 1916-1987 Album twórczości, Kraków 2017 r.

PEJZAŻ ZE STAREGO SĄCZA

Olej, deska, 18,5 x 21 cm,
sygn. l.d.: Kochanowski i opisany na odwrocie.
Obraz reprodukowany w katalogu: Mikołaj Kochanowski 1916- 1987 Album twórczości, Kraków 2017 r.

Sen, 1975 r.

akryl/płótno, 174 x 119 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"SEN" | 174 x 119 cm | TECHN. ACRYL | 1975. | MIKOŁAJ KOCHANOWSKI'
opisany na blejtramie: '174 x 119 cm. KOCHANOWSKI'

- Mikołaj Kochanowski. Malarstwo, ready-made, Galeria Pryzmat, Kraków, 6.09-19.09.2017
- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Album twórczości, katalog wystawy w Galerii Pryzmat, Kraków 2017, poz. 5, s. 38 (il.)

OBRAZ 2

Olej, płótno, 1979, 100 x 82 cm,
sygn. na odwrocie: Mikołaj Kochanowski Kraków Dzierżyńskiego 21C/6.

*droit de suite

RELIEF, LATA 70. XX W.

tech. własna, płótno, 100 x 85 cm
sygn. i opisany na odwrocie: 100X85 / MIKOŁAJ KOCHANOWSKI /KRAKÓW / DZIERŻYŃSKIEGO 21c/6

REPRODUKOWANY:
Mikołaj Kochanowski (1916-1987), Kraków, wrzesień, 2017, s. 45.

technika mieszana/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany na odwrociu na blejtramie wzdłuż lewej krawędzi: 'M. KOCHANOWSKI'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie

- "Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Malarstwo - Ready Made", Galeria Pryzmat, Kraków 6-19.09.2017
- "Mikołaj Kochanowski", Galeria Kszysztofory, czerwiec - lipiec 1971
- "14 Kolekcji" ("14 Malarzy Krakowskich"), Pawilon BWA, Kraków, luty 1968 (prawdopodobnie)

- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Album twórczości, [red.] Anna Baranowa, Dariusz Mielczarek, Maciej Jakubowski, Karolina Bańkowska, Paulina Józefczyk, Karolina Jarmóz, Kraków 2017, s. 43, poz.18 (il.)

Relief srebrny I, 1970 r.

technika mieszana/płótno, 92 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"RELIEF SREBRNY" I. | 92 x 92 cm. | MIKOŁAJ KOCHANOWSKI | KRAKÓW | 1970.'

- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Malarstwo - Ready Made, Galeria Pryzmat, Kraków 6-19.09.2017
- "Mikołaj Kochanowski", wystawa indywidualna, Galeria Kszysztofory, czerwiec - lipiec 1971

- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Album twórczości, red. Anna Baranowa, Dariusz Mielczarek, Maciej Jakubowski, Karolina Bańkowska, Paulina Józefczyk, Karolina Jarmóz, Kraków 2017, s. 46, poz.28 (il.)

Relief biały II, 1971 r.

olej, relief, technika własna/płótno, 75,5 x 92 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"RELIEF BIAŁY" II. | 75 x 92 cm | MIKOŁAJ KOCHANOWSKI | KRAKÓW, DZIERŻYŃSKIEGO 21c/6 | 1971 r.'
opisany na odwrociu: 'TOPSIDE | góra | ^| "RELIEF BIAŁY" II | 75 x 92 CM. | MIKOŁAJ KOCHANOWSKI | KRAKÓW [dane adresowe artysty] | 1971'

- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Malarstwo - Ready Made, Galerii Pryzmat, Kraków 6-19.09.2017
- Mikołaj Kochanowski (1916-1987). Album twórczości, red. Anna Baranowa, Dariusz Mielczarek, Maciej Jakubowski, Karolina Bańkowska, Paulina Józefczyk, Karolina Jarmóz, Kraków 2017, s. 43 (il.)

liczba obiektów: 23