1 zł
2 600 000 zł

LESSER Aleksander (1814 Warszawa - 1884 Kraków)

KRÓL PRZEMYSŁAW I

Litografia, papier; 36 x 28 cm (w świetle ramy)
Sygnowany z płyty: Rys. A. Lesser / lit. W. Walkiewicz / Przemysław I / Król polski X. Pomorski / odbito w litografii A. Pecq & Co w Warsz. 482
Z: Królowie Polscy, Warszawa, 1860

cena wywoławcza: Wykup abonament

Alegoria Sztuki, 1860 r.

ołówek/papier, 12,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'A. Lesser rysował 1860 r.' oraz sygnowany monogramem na gzymsie: 'AL' (poprawiane tuszem)

Tryumf Żółkiewskiego, 1840-1855

ołówek, sangwina, tusz lawowany, piórko, papier; 23,7 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: A. Lesser;
Projekt obrazu historycznego z zakomponowaną przez Lessera ramą z ozdobnymi tabliczkami z napisami u dołu: Tryumf Żółkiewskiego W: Hetmana K: u góry: 1611

Skarbek Habdank przed cesarzem Henrykiem V, po 1862

Litografia; wym.: 530 x 680 mm; sygn. l.d.: Malował A. Lesner [!] w Warszawie, p.d.: litografował F. Hanfstaengel w Monachium; pod kompozycją tytuł (w wieńcu laurowym) oraz opisy w jęz. niemieckim i francuskim oraz informacja o właścicielu oryginalnego płótna. Grafika wydana przez J. Lissnera w Poznaniu. Praca po konserwacji. Lit.: SAP, t. V, s. 57; Kurier Warszawski, 1866, nr 38.

Litografia; wym.: 530 x 680 mm;
sygn. l.d.: Malował A. Lesner [!] w Warszawie, p.d.: litografował F. Hanfstaengel w Monachium; pod kompozycją tytuł (w wieńcu laurowym) oraz opisy w jęz. niemieckim i francuskim oraz informacja o właścicielu oryginalnego płótna. Grafika wydana przez J. Lissnera w Poznaniu. Praca po konserwacji. Lit.: SAP, t. V, s. 57; Kurier Warszawski, 1866, nr 38.

Hołd Pruski (1865)

sygn. dat.p.d.,
ołówek, gwasz, papier,
36.5x50 (w św.p-p) cm

PERSONIFIKACJE SZTUK, 1860

Ołówek, tusz, papier;
12,5 x 20,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: monogram AL na gzymsie | A. Lesser rysował 1860 r.

Studium do Przemysława napadniętego w Rogoźnie przez margrabiów brandenburskich

(litografii lub obrazu olejnego), [1862 lub przed 1865]
pędzel, pióro, tusz, akwarela, światła białym gwaszem na fotografii z rysunku wykonanego ołówkiem i kredką, naklejonej całą powierzchnią na tekturę;
28 x 35 cm wświetle starego passe-partout.
sygnowany pędzelkiem i tuszem po lewej stronie u dołu: A. Lesser

Kazimierz Wielki i Esterka, po 1850

ołówek, kredka, papier,
39.3 x 33.4 cm
sygnowany p.d.: Lesser.f ; pod rysunkiem w ramce napis: KAZIMIERZ W: i ESTERKA

Delegacja przed fundatorką (królową Jadwigą?), 1855

ołówek, papier;
13,4 x 18,5cm w świetle passe-partout;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: AL. 13/9 1855 Lesser; u góry: 1399 (data śmierci królowej Jadwigi?)

liczba obiektów: 10