1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Luzak, 1892

akwarela, papier;
26,5 x 42 cm
sygn. p.d. Juliusz Kossak/1892
Na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1951 roku

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

TOWARZYSZ CHORźGWI HUSARSKIEJ, OK. 1865 R.

akwarela/papier,
23 x 16 cm (w świetle passepartout)
sygnowany l. d.: `JK` (monogram wiązany)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JEŻDZIEC Z LUZAKIEM, 1887 R.

akwarela/papier,
28 x 32 cm (w świetle passepartout)
sygnowany i datowany p. d.: `Juliusz Kossak | 1887` oraz u dołu: `Oryginalna praca mojego śp Ojca Juliusza Kossaka Wojciech Kossak`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koń i pies

ołówek, biel w światłach papier,
57 x 73 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: JKossak
Wczesna praca artysty, powstała pod wpływem grafiki angielskiej XVIII w., na której Juliusz Kossak uczył się rysunku.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wesele krakowskie

akwarela, papier
23,5 cm 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JKossak / 1881

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

UŁAN I DZIEWCZYNA, 1889

Akwarela, papier
35,5 x 43,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.: Juliusz Kossak | 1889
Na odwrocie dwie nalepki papierowe:
1. Wypełniona czarnym atramentem: Związek Powsz. Artystów Polskich | w Krakowie | Data przyjęcia 14/I. 1925 | Autor Juliusz Kossak | Tytuł "Ułan i dziewczyna" | Wystawa Jubileuszowa Jul. Kossaka | Rodzaj ….. Rozmiar … | W.P. Fischer Jan Nr 47."
2. Stempel owalny: Wystawa | STO LAT MALARSTWA POLSKIEGO | PAŁAC SZTUKI KRAKÓW 1929 oraz numer: 24
Obraz posiada ekspertyzę.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wesele krakowskie

akwarela, gwasz, papier
32 x 46 cm;
sygn. l.d.: Juliusz Kossak / 1891

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOZAK Z LUZAKIEM, 1894

akwarela, papier,
24 x 32.3 cm
sygnowana l.d.: Juliusz Kossak | 1894
Na odwrocie oprawy naklejona kartka z anglojęzycznym tekstem informującym o obrazie, m.in. z wiadomością o jego pochodzeniu ze zbiorów rodziny książąt Radziwiłłów.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd Sobieskiego do Wiednia, 1883 r.

akwarela/papier,
53 x 73 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Juliusz Kossak | 1883`
Obraz posiada opinię dr Stanisława Piskora

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Konie, 1893

Litografia piórkiem;
wym. ark.: 215 x 280 mm;
sygn. na płycie l.d.: J. Kossak 1893; stan zachowania: załamanie i zabrudzenie planszy.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koń, 1893

Litografia piórkiem;
wym. ark.: 220 x 275 mm;
sygn. na płycie l.d.: J. Kossak 1893; stan zachowania dobry.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakus na koniu, 1893

Litografia piórkiem;
wym. ark.: 280 x 220 mm;

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Drużba - Krakus na koniu

akwarela, papier,
29 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1888

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r., 1890

Bitwa pod Suczawą w 1497 r.
akwarela, papier,
43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1890

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JAZDA POWOZEM W CZTEROKONNYM ZAPRZĘGU, 1878

akwarela, ołówek, papier,
42 x 84 cm
sygnowana p.d.: JKossak | 1878 [inicjały wiązane]

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ostatni z Nieczujów na pielgrzymce, 1887 r.

akwarela/papier, 25,5 x 31,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Juliusz Kossak 1887`
na odwrociu nalepka: `Tow. Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie | Nr Katalogu 114 | Wystawa Pośmiertna | Juliusza Kossaka | 1899. | Obraz Ostatni z Nieczujów | na pielgrzymce akw. 33 x 26 cm | Właściciel: Niemiecki Nieczuja Teodor | w Krakowie`

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowiak na koniu, 1892 r.

akwarela, gwasz, papier
28,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Kossak / 1892

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Somosierra - Gen. Wincenty Krasiński przyjmuje raport adiutanta

piórko, tusz, na delikatnym szkicu ołówkiem, papier
26 x 48 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Kossak / 1868

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przed gonitwą

Akwarela, papier,
25,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: monogram wiązany JK. Po konserwacji.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PRZED PAŁACEM W KRZESZOWICACH, 1877

akwarela, papier,
58.5 x 93 cm
sygnowana l.d.: JKossak | 1877 (inicjały wiązane)

liczba obiektów: 438