1 zł
2 600 000 zł

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Akt stojący

ołówek/papier, 35 x 26 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCULI w ZIMOWY NIEDZIELNY PORANEK

olej na tekturze, 19,5 x 28,8 cm,
sygnowany l.d. "Wład. Jarocki".

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Studium portretowe szlachcica z Ukrainy, 1907

Rysunek tuszem, tusz lawowany; wym.: 46,5 x 37,7 cm; sygn. p.g.: Wład Jarocki 1907.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE

Akwarela, papier; 49 x 39 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Wład. Jarocki

*opłata droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka, po 1904 r.

olej/płótno, 98 x 98 cm
sygnowany l.d.: 'WŁ. JAROCKI'

- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. Maria Stopyra, Rzeszów 2016, s. 16 (il.), s. 38
- porównaj: Zofia Weiss, Władysław Jarocki, Kraków-Zakopane 2015, s. 70-85

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Wyciąganie sieci, 1934 r.

olej, płótno, 60,5 x 75 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wład Jarocki 1934

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Borysław I, 1912 r.

olej/tektura, 48,5 x 68,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wł Jarocki 912'
na odwrociu papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1912 roku z opisem obrazu

WYSTAWIANY
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1912

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Akt leżącej

ołówek/papier, 30 x 40 cm

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Kraków. Kościół św. Barbary, 1941

Akwarela, papier; wym.: 39 x 50,5 cm (w świetle pp); sygn. tuszem p.d.: Wład. Jarocki / 1941. Podczas okupacji hitlerowskiej, w latach 1940-1943 kierował działem grafiki w Städtische Handwerker- und Kunstgewerbeschule w Krakowie. Po wojnie nie powrócił już do działalności pedagogicznej; w 1947 przeszedł na emeryturę.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto ludowe

olej/płótno, 95 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'W. JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góralka, 1914 r.

olej, sklejka, 77,5 × 68 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1914

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Helka, 1937 r.

olej, płótno, 60,5 × 75 cm
sygn. i dat. p. d.: Wład Jarocki 1937
na odwrocie naklejka: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych / Poznań Plac Wilhelmowski 18. z tytułem: Helka i opisem pracy oraz na krośnie pieczątka składu ramiarskiego ISKRA&KARMAŃSKI W K

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Barbakan i Brama Floriańska w zimie

litografia barwna, papier; 430 x 350 mm;
sygn.p.d.: WJ 1926

JAROCKI Władysław (1879-1965)

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Huculi, 1921

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 70 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Wład Jarocki / 1921;
na odwrocie napis ołówkiem: Lp 10783;
na odwrocie oprawy nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z odręcznie wypisanymi informacjami o obrazie oraz datą przyjęcia: 1942 / Prof. Jarodzki Władysław / Huculi / akwarela / 10783

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Ogród latem, 1956

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d. (ołówkiem): Wład Jarocki 1956

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Święto ludowe

olej/płótno, 95 x 96 cm
sygnowany p.d.: 'W. JAROCKI'

JAROCKI Władysław (1879-1965)

HUCUŁKA

Olej, tektura, 80 x 60 cm,
sygn. l.d.: Wł. Jarocki.

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Góral tatrzański, 1911

litografia barwna, papier,
31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);

JAROCKI Władysław (1879-1965)

Artyści na werandzie, 1963 r.

olej/płótno, 130,5 x 151 cm
kartka na odwrociu z odręczną notatką
na odwrociu papierowa nalepka autorska z notatką: "Władysław Jarocki, Kraków (podkreślone) | W r. 1963. wspominam o Gronie moich przyjaciół, | z którymi tyle miłych sympozionów "włoskich" | przeżyłem w latach 1911 do 1914. | olej, 150 x 130 cm."

- Słownik artystów polskich, Warszawa 1979, tom III, s. 239

liczba obiektów: 236