1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

SM2

sygn., tyt., opis. i dat. 1974 na odwrocie
olej, płótno
142.5 x 143.5 cm

Radom, Muzeum im. Jacka Malczewskiego (depozyt muzealny)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1972 r.

kredka olejna/papier, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Fangor 72`
WYSTAWIANY: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 31.05-31.07.2007
LITERATURA: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 156 (il.)

Bez tytułu, 1972 r.

kredka/papier,72 x 50 cm
LITERATURA: - Fangor. Prace na papierze i w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa 2007, nr katalogu 106 (il.)

M 5, 1966/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 67 x 67 cm
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `M5 - 21/50 Fangor 1966/2001`

Hatifa, 1960 r.

offset/papier, 83 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: `Fangor`

STAN ZACHOWANIA:
bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

Traper z Kentucky, 1955 r.

offset/papier, 83,5 x 58 cm
sygnowany p.g.: `Fangor`

STAN ZACHOWANIA:

M 58, 1970 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | M 58 1970`

- kolekcja Richarda Artschwargera (1923-2013), amerykanskiego artysty zwiazanego z konceptualizmem i minimal-art, dar bezposrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

Dzbany (Ceramika albańska), 1953/2006 r.

technika własna, wydruk, kolaż/płyta, 100 x 70 cm
sygnowany p.d.: `Fangor`
opisany na odwrociu: `FANGOR 1953 - 2006 | "DZBANY" `

- Galeria Stefan Szydłowski
- kolekcja prywatna, Warszawa
Stefan Szydłowski, Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Kraków 2012, s. 341 (il.)

M64, 1970

olej, płótno; 102 x 102 cm
opisany na odwrocie: FANGOR/ M64 1970/ 40X40"

M5 1966/2001

serigrafia barwna, papier, 66 × 66 cm (odcisk płyty), 70,5 × 67,5 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. i opisany ołówkiem u dołu: M5 - 21/50/Fangor 1966/2001

E34, 1966 r.

olej/płótno, 72 x 72 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `FANGOR | E 37 1966`
oraz nalepka galeryjna `DOM GALERIE KÖLN`

- Wystawa indywidualna, Dom Galerie, Kolonia, wrzesień - październik 1966

- kolekcja Richarda Artschargera (1923-2013), amerykańskiego artysty związanego z konceptualizmem i minimal-art, dar bezpośrednio od artysty

BŁĘKITNE WIADRO I LEJEK, 1954

olej, płótno
83 x 66 cm
sygn. l.g.: Fangor

Do obrazu dołączone dwa certyfikaty podpisane przez autora: jeden - na firmowym papierze artysty dat. 24 IV 2015,
drugi - na odwrocie barwnej reprodukcji dat. 27 IV 2015.

Pochodzenie: kolekcja prywatna, Szwecja.

M 46, 1970

olej, płótno, 110 x 110 cm,
opisany na odwrocie: FANGOR/M 46 1970/40 x 40
REPRODUKOWANY:
katalog wystawy Wojciech Fangor. Space as play. (red.Stefan Szydłowski), MNK, Kraków, 2012 (str.174)

M5, 1966/2005

serigrafia barwna, papier, 70 x 69 cm w świetle oprawy,
sygn.l.d. Fangor 2005, p.d artist proof 8/10

B76, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `FANGOR | B76 1965`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z opisem pracy ze Springer Galerie w Berlinie
- Springer Galerie, Berlin, 1965
- Dom Aukcyjny Lempertz, Kolonia, 01.06.2011
- Wystawa indywidualna, Springer Galerie, Berlin, 1965

M65, 1968/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 69,5 x 73 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Fangor 1968/2001`, opisana ołówkiem l.d.: `M65 - 21/50`

Bez tytułu, 2005 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm (odbitka) 70,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana l.d.: `Fangor 2005` oraz opisany p.d.: `artist proof 1/10`

KOŁO NIEBIESKIE, 2005

serigrafia barwna, papier, 70.5 x 69 cm
sygn.l.d. Fangor 2005, p.d.: artist proof 9/10

M5 1966/2001

serigrafia, papier, 65 x 65 cm
sygn. na odwrocie: M5/ 10/50/ Fangor 1966/2001

M5, 15/50, 1965/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 72 x 69 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Fangor 1965/2001` oraz tytuł i numer edycji ołówkiem l.d.: `M5 15/50`

liczba obiektów: 235