PĄGOWSKI Zdzisław (Łowicz 1909 - Łowicz 1976)
ŚWIĄTYNIA DIANY W ARKADII NIEBOROWSKIEJ, 1975
Olej, płótno; 50 x 45 cm
Sygnowany p.d.: Zdz. Pągowski 75
cena wywoławcza: Wykup abonament
GENERAŁ STANISŁAW KLICKI, 1967
Linoryt; 10,3 x 7,5 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Z. Pągowski, l.d.: 67
Olej, płótno; 60 x 44 cm
Sygnowany p.d.: Z. Pągowski; na odwrocie: mal. 10/VII. 49
olej, płótno; 54 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z. Pągowski, napis autorski p. d.: NIEBORóW / AE1970;
na odwrocie napis: */ " BABA" / NIEBOROWSKA * x 1970 x
Pejzaż z drogą - Czerwona Góra w Łowiczu
olej, tektura; 21 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1960 / Z. Pągowski (przysłonięte ramą)
olej, sklejka;
32 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZPągowski
olej, sklejka; 32 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ZPągowski
Tusz, papier;
10,5 x 15 cm
Sygnowany p.d.: P. 72
Na odwrociu: Zajazd (?) rys. tuszem (z pamięci) | Zdzisława Pągowskiego, 1972 r. |(1909-1976)
DZWONNICA KOŚCIÓŁA SS. BERNARDYNEK W ŁOWICZU, 1972
Tusz, papier;
10,4 x 12,5 cm
Sygnowany p.d.: P. 72
Na odwrociu: Dzwonnica kość. SS. Bernardynek | w Łowiczu | Rys. tuszem Zdzisława Pągowskiego | 1972 r. (1909-1976)
WIDOK NA SALĘ Z CZARNYM FORTEPIANEM, 1973
Linoryt;
15 x 11,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zdz. Pągowski 73, l.d.: linoryt
Na odwrocie nalepka papierowa z pieczątką: F. MACHATE GLASERMEISTE [...] | BRESLAU 2 BOHRAUER 38. Przy dolnej krawędzi napis czarnym flamastrem: własność Stefana Pągowskiego Obraz pochodzi od rodziny artysty.
PORTERT PIOTRA STRÓŻKA, ok. 1940
Akwarela, papier;
29 x 20 cm
Sygnowany p.d.: Łowicz | słabo czytelny podpis: ZPągowski
PORTERT HENRYKA WOJCIECHOWSKIEGO, 1940
Akwarela, papier;
29,7 x 21 cm
Przy dolnej krawędzi napis ołówkiem: Akwarela wyk. przez Zdzisława Pągowskiego w Łowiczu (czas okupacji) przedstawiająca p. Henryka Wojciechowskiego, referenta magistratu łowickiego
WIDOK Z OKNA SALONU PĄGOWSKICH NA NIEMIECKIE CIĘŻARÓWKI STOJĄCE PRZED RATUSZEM, 1942
Olej, sklejka;
21 x 27,5 cm
Sygnowany l.d.: Koch... [nieczytelne] | 10. I. 42 | ZPągowski
WNĘTRZE SALONU PĄGOWSKICH Z CZARNYM FORTEPIANEM, 1942
Olej, tektura;
33 x 34 cm
Na odwrocie napis: Łowicz | 1942 | Zb Pągowski
Obraz pochodzi od rodziny artysty.
olej, płótno, 49,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: ZDZ. PźGOWSKI;
na odwrocie nalepka z wystawy z 1960 r. z danymi obrazu
olej, płótno, 68 x 98 cm
sygn. i dat. l.d.: Z. PĄGOWSKI 62
na odwrocie naklejka wystawowa CBWA oddział w Łodzi z wystawy "Łódź w plastyce" z 1962 r.
olej, tektura, wym.: 27, 5 x 33, 5 cm
sygn. p.d.: Arkadia Z. Pągowski 72
1958 r.
Olej na płycie 50 x 40 cm
Sygnowany p.d. - "Z.P."
Wystawiany - Wystawa Malarstwa Zdzisława Pągowskiego, Muzeum Narodowe oddział w Łowiczu 1963 r.