1 zł
2 600 000 zł

PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)

Letni pejzaż, 1960 r.

akwarela, papier, 26 x 33,5 cm
sygn. p. d.: PODSADECKI, dat. l. d.: 6.7.1960

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOMY NAD JEZIOREM, 1955

Tusz, piórko, karton; 25,9 x 35,4 cm
Sygnowany p. d.: PODSADECKI/ VIII. 955

PEJZAŻ Z KOZĄ, 1941

Kredka, papier; 21,5 x 30,5 cm
Sygnowany i datowany l. d.: Podsadecki maj 941

PEJZAŻ, 1960

Kredka, papier; 24 x 32 cm
Sygnowany l.d.: PODSADECKI | 26.4.1960

Pejzaż, 1969

węgiel, papier; 22 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d. 15.9.969.

Pustkowie

Olej, tektura, 10 x 28,5 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki i p.d.: 15.9[1]962.

Szyjąca, 1953

tempera olejna, sklejka; 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane w malaturze);
data p. d.: 1953 (wydrapane w malaturze);
na odwrocie opis autorski: 1953 / KAZ. PODSADECKI / "SZYJĄCA" / TEMPERA OLEJNA / 30 x 40, 5 cm (ołówkiem).

Podwórko, 1936

olej, tektura; 17 x 24, 5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36. (ołówkiem).

Pejzaż z drzewami

olej, płótno naklejone na tekturę; 16, 8 x 20, 7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (słabo czytelna);data p. d.: V / 1969 ? (słabo czytelna).

MARTWA NATURA, 1965

Olej, tektura; 71 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: PODSADECKI - 1965

Fioletowa ryba, 1956 r.

olej, plótno, 38 x 46 cm,
sygn. p.d.: PODSADECKI/18.08.1956 oraz na odwrocie autorski opis i naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych Kraków

Postać według mozaiki z kościoła św. Zofii w Salonikach, 20.II 1955.

piórko, tusz, lawowanie, papier; 24,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: K. Podsadecki;
opisane d.: MOZAIKA W BAZYL. ŚW. ZOFII W SALONIKACH. / ROK 842-880/5.

Na targu, 1964

ołówek, karton; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: PODSADECKI (podkreślone) / 1.9.964.

Martwa natura, IX. 1963

tempera, olej, pilśń; 37 x 50 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (podkreślone) oraz dat. p. d.: IX.1963;
Z tyłu napisy kredką: K. PODSADECKI 1963 / „Gołąb i grzyby” / temp. olej na pilśni / 50 x 37

olej, płótno naklejone na tekturę; 17,5 x 22 cm

tempera olejna, tektura; 23 x 34 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI

Pejzaż z drzewami – Park, 1.IX.1964

kredka litograficzna czarna, papier; 25 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1.9.1964 - PODSADECKI

Postaci, 1961

węgiel, papier,
29,5 x 40,5 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany l.d.: "PODSADECKI", p.d.: "15.I.961"

* Droit de suite

Śpiąca

olej, tektura; 35 x 27,2 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI

Babcia z wnuczką

sangwina, papier; 34 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI / 6.3.932

Nad stawem, 1957

akwarela, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI(ołówkiem) oraz dat. p. d.: 14.8.957

Akt leżący, 1964

kredka/papier, 21 x 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: 4.4.964/K.P.

Dwa akty, 1964

kredka/papier, 21 x 32,5 cm
sygn. p.d.: PODSADECKI, dat. l.d.: 12.4.964

Czerwony ptaszek, 1958

olej, płótno, 77 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: PODSADECKI /VIII/ 1958

akwarela, tektura; 26,3 x 34 cm;
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem) oraz data l.d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)

Janosik

gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 29,2 x 19,2 cm

Akt leżącej, 1958

sangwina, karton; 33 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d. "PODSADECKI", p. d. "24. II. 1958".

Kobieta wsparta na stole, 1940

ołówek, papier, 26,3 x 21 cm
sygn. i dat. p. d.: Podsadecki (podkreślone) / 940

*droit de suite

Kresy – według fragmentu kompozycji Rafeal Santiego, 5.4.1964

kredka litograficzna czarna, papier, 21,5 x 31,7 cm
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI (podkreślone) / 5.4.964
napis autorski l. d.: 1512

*droit de suite

Stare szopy i kury, [1936]

olej, tektura, 16,5 x 24,5 cm
sygn. l. d.: PODSADECKI 36

*droit de suite

olej, tektura, 16,5 x 24,5 cm
sygn. l. d.: PODSADECKI

*droit de suite

Nad stawem, 1957

Martwa natura z nożem i owocami

olej, tektura; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI

Biały dom na wzgórzu, 1958

tempera olejna, tektura; 37,5 x 59,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI / VIII·1958;
na odwrocie napis autorski: 1958/ KAZ. PODSADECKI / „BIAŁY DOM NA WZGÓRZU”/ TEMPERA OLEJNA / 60 x 38 (ołówkiem)/ MU NA IMIENINY - 1959 - (ołówkiem).

Pejzaż, 1969

Córa, 1962 r.

sangwina, papier, 33 x 22,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: P./6.3.62, opisany l.d.: CÓRA

Martwa natura z rybami

akwarela, papier, 30,5 x 42,5 cmw świetle passe-partout,
sygn. p.d.: podsadecki, dat.l.d.: 25.V.970, u dołu 7dedykacja

Janosik

gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 29,2 x 19,2 cm;

Skrzat

gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 19 x 15 cm;

Pejzaż, 1968

akwarela, papier; 29,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki i p. d.: 1.4.968

Akt, 1956

tusz, pędzel, papier; 32 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI, datowany p. d.: 20.5.1956.

Matka z dzieckiem, 1956

tusz, pędzel, papier; 22,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI / 1956.

Droga w pola - Witkowice, 1968

olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 28 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI;
na odwrocie opis autorski: K. PODSDECKI / LIPIEC 1968 / olejny NA PŁÓTNIE / 30 x 25 / „DROGA W POLA” / .

Maj, 1968

olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI;
opisany na odwrocie przez artystę: V 1968 / KAZ. PODSADECKI / „MAJ” / olejny / 35 x 22 / płótno / 4.V.1968 (długopisem).

Zaułek w Bochni nocą, 1968

olej, płótno naklejone na tekturę; 41 x 30 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI i dat. l. d.: 1968.
na odwrocie opisany przez artystę: 1968 / KAZ. PODSADECKI / „ZAUŁEK w BOCHNI NOCĄ” / ol. płótno / 29 x 41 (ołówkiem).

Pejzaż wiosenny, 1967

akwarela, papier; 22 x 32 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem); data l. d.: 1.VI.1967.

Stare szopy i kury, [1936]

olej, tektura; 16,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI 36

Bitwa pod Abukirem - szkic wg A.-J. Grosa, IV 1960

kredka (sangwina), karton kremowy; 21,5 x 31,7 cm;
sygn. p. d.: K. PODSADECKI (podkreślone) 4.1960;
napis autorski l. d.: (WEDŁ „BITWY POD ABUKIR” - GROS’A)„Bitwa pod Abukirem 25 lipca 1799” - monumentalne dzieło Jean-Antoine Grosa (1771-1835) powstałe w 1806roku, przechowywane w Wersalu (Salle du Sacre)

Jamnik Pik, 1936

Węgiel, papier, 26,2 x 17,7 cm; sygn. l.d.: Podsadecki (podkreślone)/36, „PIK” obwiedziony ramką.

Scena pasterska - wg Zwiastowania pasterzom Jacopo Bassano, 2 IV1964

piórko, tusz sepiowy, papier; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: 2.4.964. Podsadecki (podkreślone);
napis autorski l. d.:

Akt kubistyczny, [1963]

kreda biała, karton szary; 20,5 x 29,3 cm;
sygn. i dat. białą kredą p. d.: 13.I.963. oraz przy krawędzi kompozycji KP. (podkreślone)

Akt kubistyczny, 1963

kreda biała, sangwina, karton szarobrązowy; 20,5 x 29,3 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (podkreślone, białą kredą), dat. l. d.: 3.I.63

Nad stawem, [1963]

akwarela, papier; 22 x 31 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (ołówkiem);
data u dołu: 8.7.1960

Śpiąca

olej, tektura; 35 x 27,2 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI

Wisła pod Tyńcem, 1964

olej, sklejka; 30 x 40 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane końcówką pędzla w świeżej malaturze);
data p. d.: VII. 1964 (wydrapane j.w.);
na odwrocie opis i dedykacja autorska: 1964 / KAZ. PODSADECKI / "WISŁA POD TYŃCEM" / OLEJNY / 40 x 30 / REDAKTOROWI MGR-OWI / WŁAD. BŁACHUTOWI / OFIAROWUJĘ / "NA ŚWIĄTECZNY STÓŁ" / KRAKÓW, 23.XII.1964 / KAZ. PODSADECKI.

Stare wierzby, 1963

tempera olejna, płótno naklejone na karton; 20 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Podsad (ryte w malaturze);
na odwrocie oprawy opis autorski: 1963 / K. PODSADECKI / "STARE WIERZBY" / TEMPERA OLEJNA / NA PŁÓTNIE / 27,5 x 21 cm.

Kobieta z niemowlęciem, [20 VII 1954]

Kredki biała, niebieska, papier czarny; 29,7 x 22,3 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (podkreślone)/ 20.VII.54.

Kąpiące się- Nagie kobiety na plaży, [29 IX 1963]

Piórko, tusz, papier naklejony na karton; 23,6 x 33,5 cm, (karton 25x 34,8 cm)
sygn. l. d.: PODSADECKI (podkreślone) 29.9.963;
napis p. g.: 194 (ołówkiem, wtórny?).

Pejzaż, 19 IV 1960

Piórko, patyk, atrament niebieski, lawowanie, karton; 24,6 x 35cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (podkreślone)
napis autorski p. d.: 19.4.1960-

Szkic postaci kroczącego mężczyzny- wg fragmentu kompozycji Tycjana, [30 II 1964]

Kredka litograficzna czarna, papier; 34 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: /PODSADECKI (podkreślone)/30/3/964

MARTWA NATURA, 1965

Olej, tektura; 71 x 50,5 cm

Dziewczynka na łące, [1939]

kredka, papier; 21x 28 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI / czerw. 1939

Skrzat

sygn. l. d.: PODSADECKI

Córa, [1962]

sygn. p. d.: P. / 6.3.62; oraz napis: l. d.: CÓRA

Kompozycja abstrakcyjna, 1963

tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem);
kompozycja dwustronna, na odwrocie studium postaci;
ślady po złożeniu papieru.

Pejzaż z drzewami, 1960 r.

akwarela, papier, 26 x 33,5 cm, sygn. p.d.: Podsadecki, dat. l.d.: 6.7.1960

akwarela, papier, 26 x 33,5 cm, sygn. l.d.: Podsadecki

Akt, 1963 r.

tusz lawowany, papier, 23 × 32,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.: 29.9.63 - Podsadecki

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

Olej, płótno, 41 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki.

Według Corota, 1961 r.

kredka/papier, 22 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'PODSADECKI II 961' i opisany l.d.: 'WEDŁ. COROTA'

Scena figuralna (spotkanie Chrystusa z Marią?), [ok. 1955]

tusz, patyk, karton kremowy; 16,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem)

Janosik

Stare szopy i kury, [1936]

sygn. l. d.: PODSADECKI 36

Pejzaż z drzewami - Park, [1.IX.1964]

Akt, 1966

olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - 66

KOMPOZYCJA, 1958

Kredki, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Podsadecki; p.d.: 18.X.958-

Kompozycja, 1969

akwarela, papier; 28,5 x 20cm
sygn.i dat.długopisem p.d.: 5.VI.969.Podsadecki

Kobieta przy straganie, 1936

olej, tektura; 16,5 x 24,5cm
sygn.p.d.: Podsadecki 36.

Scena zbiorowa - wg. Kompozycji Tycjana, 29 III 1964

sygn.p.d.: Podsadecki (podkreślone)/29.3./1964, napis autorski l.d.: z TYCJANA

Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej

węgiel, papier żeberkowy; 11 x 17cm

sygn. l.d.
olej, sklejka
51x30 cm

Pejzaż, 1936

olej, tektura; 17 x 22,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36 (ołówkiem).

Ukrzyżowany (1969)

sygn. p.d.dat. l.d.
kredka, papier
30x24 cm

Projekt witraża (1965)

sygn. p.d.dat. l.d.
ołówek, papier
35x25 cm

Pejzaż z postacią, 1958

olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI/ IX 1958.

Dom z czerwonym dachem

olej, tektura, 27 x 31,8 cm;
sygn. l.d.: SADECKI;

Śpiąca

olej, tektura, 35 x 27,2 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI;

Czerwony ptaszek, [1958]

olej, płótno, 77 x 40 cm;
sygn. i dat. p. g.: PODSADECKI /VIII/ 1958;

Skrzat

gwasz, farby do malowania na szkle, szkło; 19 x 15 cm;

Akty kobiet. 1960 r.

sangwina, papier, 17,3 x26 cm
sygn.l.g.: PODSADECKI (podkreślone)/ 21.8.960-.

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Akt siedzącej kobiety, 1959 r.

piórko, tusz, lawowanie, papier, 20 × 27cm
napis autorski p.d.: 1.I.959

olej, płyta, 26 x 34 cm,
sygn. p.d.: Podsadecki.
Na odwrocie dedykacja: Tadziowi Olszewskiemu w dniu imienin K. Podsadecki Kraków 1957.

Dziewczynka na łące

kredka, papier; 21 x 28cm;
sygn.l.d.: Podsadecki/czerw. 1939

Akt siedzącej kobiety - geometryczny, 1.I.1959

piórko, tusz lawowany, papier jasnoszary; 20 x 27cm;
sygn.l.d.: PODSADECKI (podkreślone), napis autorski p.d.: 1.I.959

Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej, wrzesień 1937

węgiel, papier żeberkowy; 11 x 17cm;
napis autorski p.g.: Kalwarja

Biały dom na wzgórzu

sygn. l. d.: PODSADECKI VIII 1958

Kobieta przy straganie, 1936

olej, tektura; 17,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki 36 (ołówkiem)

sygn. l. d.: PODSADECKI

Kompozycja, 1969

akwarela, papier; 28,5 x 20 cm;
sygn. i dat. długopisem p .d.: 5.VI.969 PODSADESKI

KOMPOZYCJA, 1958

Kredki, papier; 16 x 26 cm
Sygnowany l.d.: Podsadecki; p.d.: 10.X.958

*opłata droit de suite

W ŚWIĘTA PRZY STOLE, 1960

Tusz, papier; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Podsadecki, datowany p.g.: 25.XII.960

*opłata droit de suite

Rozmowa dzbanków, 1959

tusz/papier, 27,5 x 40,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: PODSADECKI/ 26.4.959

Śpiąca

olej, tektura; 35 x 27,2 cm; sygn. p. d.: PODSADECKI;
na odwrocie nr i napis: 12 / "ŚPIĄCA".

Nad stawem

akwarela, tektura, 25,5 x 35 cm
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 14. 8. 957- (ołówkiem)

Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej

węgiel, papier żeberkowy; 11 x 17 cm;
napis autorski u góry z prawej - Kalwarja

Konar nad wodą II, 1959

tusz, tusz lawowany, piórko, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI, dat. p. d. 14.4.1959;
na odwrocie opis ołówkiem: 1959 / "KONAR NAD WODĄ" II / TUSZE KOLOROWE / 35 X 25.

Akt (1963)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
23.5x33 cm

sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem) oraz data l. d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)

Stare szopy i kury, [1936]

sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36

Pejzaż górski, [1960]

olej, płyta; 71 x 41 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki;
opisany na odwrocie: K. PODSADECKI / 1960 / PEJZAŻ GÓRSKI

Z płaskorzeźby antycznej, 1984 r.

pastel, papier, 25 x 31 cm, sygn. l.d.: PODSADECKI oraz dat. p.d.: 5,4,964, pośrodku: z płaskorzeźby antycznej

Wesołe miasteczko, 1964 r.

pastel (?), papier, 17,5 x 25 cm, sygn. p.d.: Podsadecki oraz dat. l. d.: 3.9.964

Kaktusy, 1959 r.

tusz/papier, 32,2 x 14 cm
sygnowany p.d.: 'PODSADECKI', datowany l.d.: '12.7.1959.'

Szmaragdowa łąka, 1962

tusz, akwarela, papier; 21 x 30 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: PODSADECKI, dat. l. d. ołówkiem: 10.4.962
na odwrocie tytuł kredką: SZMARAGDOWA ŁĄKA

STRAGAN, 1935

Ołówek, papier; 17 x 26 cm
Sygnowany l.d.: 1935; p.d.: Podsadecki

Gąszcz, 1964

akwarela, papier; 35 x 18,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: PODSADECKI, 6.9.1964
na odwrocie tytuł: "GĄSZCZ"
praca pochodzi ze zbiorów żony artysty Marii Podsadeckiej.

Postać z wężami, 1966

kompozycja na szkle; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PK / 1966

Pejzaż, 1960

olej, tektura; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI 60

Drzewa

akwarela, papier, 31 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Podsadecki

Niebieski akt, 1964 r.

kredka, papier, 20 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Podsadecki oraz dat. l. d.: -5.5.964.

Pejzaż z drzewami, 1964 r.

czarna kredka,
papier, 25 × 29 cm
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: 1.09.1964.-Podsadecki

Akt kobiety leżącej, 1963 r.

tusz lawowany, papier, 23 × 32,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: 29.9.63 - Podsadecki

tempera olejna, tektura; 23 x 34cm;
sygn.l.d.: PODSADECKI

Kwiaty

akwarela, karton;41,5 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: VI-1960-PODSADECKI (ołówkiem);
dedykacja l.d.: ROBERTOWI / NA IMIENINY - 1960 - (ołówkiem)

Akt siedzącej kobiety

piórko, tusz sepiowy, lawowanie, papier jasnokremowy; 19 x 20 cm;
sygn.l.g.: PODSADECKI (podkreślone)/29-XI-1956;
na odwrocie szkic postaci, dziewczyny, kosza z owocami (piórko, tusz)

Skrzat

gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 19 x 15 cm

Pola - Witkowice pod Krakowem, 1953

olej, sklejka; 51 x 65cm;
sygn.p.d.: K. PODSADECKI-1953;
na odwrocie opis autorski: 1953/65 x 51/PODSADECKI KAZIMIERZ/"POLA"/1953/TEMPERA OLEJNA; oraz (WITKOWICE pod KRAKOWEM)/1953

Stare szopy, 1936

olej, tektura; 17 x 25cm;
sygn.l.d.: Podsadecki 36

Upadek Abigail, 1967

kredka, papier, 47,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI / 14.2.1967

Fantastyczna postać, 1965/66

para prac: praca na szkle wraz z projektem na papierze
1. Szkło: 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PK 1966
2. Papier: ołówek, gwasz, 41,5 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: KP / 20 XII 1965

EROTYK, 1963

tusz lawowany na papierze, 24 x 33,5 cm, sygnowany ołówkiem p. g. "Podsadecki" i datowany "28. 9. 963".

akwarela na podrysowaniu niebieską kredką, papier;
19,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI

Kwiaty w wazonie

olej, tektura, 41,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI; data p. d.: VII.1958-

Upadek Szymona Maga

piórko, tusz sepiowy,papier; 20,5 x 27cm
sygn. P.d.: Podsadecki (podkreślone), napis autorski l.d.: Benozzo Gozzoli

Drzewa, 27.II.1967

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,4 x 29,5cm
sygn.l.d.: K.P; na odwrocie napis autorski: WRZ.1969 (długopis czarny)

Akt, 1966

Olej, sklejka; wym.: 39 x 27 cm; sygn. p.d.: Podsadecki, l.d. data.

Na targu, 1937

ołówek, papier; 21,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 937

Kram targowy, 1937

ołówek, papier; 22 x 27 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż, 1963

olej, tektura; 29 x 29 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI - 63

Jesienny kosz z owocami, 1969

olej, tektura; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI. 1969.

Złoto jesieni, 1966

akwarela, papier, 35,7 x 25,4 cm,
sygn. p.d.: Podsadecki; l.d.: 10. X. 966.
Na odwrocie autorski tytuł tuszem: "Złoto jesieni".

olej, tektura; 16,5 x 24,5cm;
sygn.l.d.: PODSADECKI

Kwiaty

akwarela, karton, 41,5 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: VI-1960-PODSADECKI (ołówkiem)

Akt siedzącej kobiety

piórko, tusz sepiowy, lawowanie, papier jasnokremowy; 19 x 20cm;

Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej, wrzesień 1937

węgiel, papier żeberkowy; 17 x 11 cm;
napis autorski u dołu z lewej - Kalwarja

Wesołe miasteczko, 3. IX. 1964

kredka litograficzna czarna, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d. (ołówkiem): PODSADECKI (podkreślone), napis autorski l. d.: 3. 9. 964

Maria Magdalena pokutująca, 1967

ołówek, papier; 48,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, l. d. dat.: 15.2.1967

Kobiety na targu, 1937

ołówek, papier; 21 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Podsadecki / 937

Pejzaż, 1968

olej, płótno naklejone na tekturę;
25,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI, p. d.: 4 V 1968

Kompozycja abstrakcyjna, 1963 r.

tusz/papier, 35 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'PODSADECKI | 13.T.1963 r.'
na odwrociu studium postaci

Dwie kobiety

tusz, karton, 20 x 30 cm,
sygn. l.d. Podsadecki, dat. p.d.: 8.XI. 959

Z płaskorzeźby antycznej, 1984

pastel, papier, 25 x 31 cm,
sygn. l.d.: PODSADECKI i dat. p.d.: 5.4.964, pośrodku: z płaskorzeźby antycznej

Martwa natura, 1959

tusz, papier; 20,8 x 33,6 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI / 11.4.959.

Pejzaż (1968)

sygn. l.d.dat. p.d.
akwarela, papier
24x34.5 cm (w świetle passe-partout)

Pejzaż z postacią, 1958

olej, tektura; 25 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI/ IX 1958

Akt leżący, 1953

olej, tektura, 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI; datowany p. d.: 1953.-
(oprawa autorska)

Stoisko targowe, 1935

ołówek, papier; 17 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki, l. d. data.: 1935

Akt, 1966

Kąpiące się, 1945

olej, sklejka; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki / 45

Pieją koguty (1968)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
18x27 cm

Zwycięska młodość, 1967

pastel na podrysowaniu ołówkiem, akwarela, papier;
48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI / III.1967, l. d. tytuł: "ZWYCIĘSKA MŁODOŚĆ"

Akt

tusz lawowany, papier; 28 x 39 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - XI. 1959 -, datowanie powtórzone p. d.: 8.XI.59 (ołówkiem),

Akt leżący, 1953

olej, tektura, 18 x 32 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI;
datowany p. d.: 1953.- (oprawa autorska)

Kwiaty, 1958

olej, płyta; 43 x 36 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki;
datowany p. d.: VII. 1958

Kwitnące wierzby, 1964 r.

akwarela/papier, 22 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'PODSADECKI' oraz datowany śr.d.: '23.4.1964-'
na odwrociu opisany: '"KWITNĄCE WIERZBY"'

Akt tyłem, 1966

olej, płyta; 35 x 25 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (końcówką pędzla w farbie);
l. d.: 7. 7. 966 (końcówką pędzla w farbie)

Akt kobiety z wiankiem, 1966

olej, płótno naklejone na tekturę; 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1966 / PODSADECKIna
odwrocie nalepka krakowskiego Domu Aukcyjnego - Galerii Nautilus

Ryby w koszyku, 1958

tempera olejna, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI p. d. data: VI * 1958 -
na odwrocie napisy autorskie: 1958 / KAZ. PODSADECKI / "RYBY W KOSZYKU" / TEMPERA OLEJNA / 41 x 31; oprawa autorska

Pejzaż wiosenny, 1967 r.

akwarela, papier, 21,5 x 31,7 cm w świetle passe-partout; sygn. ołówkiem p. d.: PODSADECKI, dat. l. d.: 1.V.1967.

ołówek, akwarela, papier; 25 x 35 cm;
na odwrocie napis autorski? Wrz. 1969

Baba Jaga z kotem i krukiem

farby naszkliwne, szkło;
23 x 25,5 cm (w świetle oprawy);

Kopanie buraków, 1955

tusz, papier; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.:
PODSADECKI/ 21.X.955.

Martwa natura, 1962 r.

technika własna/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Podsadecki 62`
na odwrociu opisany: `szkic pejzażowy`

Pejzaż, 1960

akwarela, papier;
26,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: PODSADECKI oraz data l. d.: 6.7.1960

olej, tektura; 26,5 x 24,5cm;
sygn.l.d.: Podsadecki

Na stawem, 1960

akwarela, papier; 22 x 31cm;
sygn.l.d.: PODSADECKI. U dołu data: 8.7.1960

Koncert - szkic wg. Veronese`a, 28.02.1964;

piórko, tusz, papier żeberkowy; 19 x 25,5cm;
sygn.p.d.: 28.03.964 PODSADECKI (podkreślone)

Pejzaż, 1954

olej, płótno; 41 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. PODSADECKI. 954

Baba Jaga

farby naszkliwne, "farba złota", szkło; 23,4 x 25,5 cm w świetle ramy;
u dołu napis autorski: BABA. JAGA. BABA. JAGA. BABA. JAGA

Pejzaż, 1954?

olej, płótno;
39 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: K. Podsadecki 1954? (słabo czytelna ostatnia litery)

Kąpiąca się, 1945 r.

olej/sklejka, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Podsadecki | 1945'

Kopanie buraków, 1956

tusz, papier; 23,5 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI/ 22.X.956

Drzewa, 1958

tusz, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI DAT, dat. l. d.: 9.X.1958

Akt leżący, 1963

tusz, papier; 23,5 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. ołówkiem p. g.: PODSADECKI 28.9.963

W ogrodzie, 1959

akwarela, papier; 27 x 45,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: PODSADECKI;
dat. p. d.: 9.8.1959

Akt leżący, 1959 r.

tusz, papier, 24,5 x 33,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d.: PODSADECKI, dat. p. d.: 18.3.59.

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 24,5 x 35 cm w świetle oprawy;
sygn. p. d.: podsadecki, opisany l. d.: (...) EWIE ŻELECHOWSKIEJ NA GWIAZDKĘ 1967

Pieta

farby naszkliwne, szkło;
25 x 35 cm;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: PK.

Krowy na folwarku. Witkowice, 1968

Olej, płótno; wym.: 25 x 35 cm;
sygn. i dat. p.d.: r. 968 / Podsadecki.

Biały dom na wzgórzu, 1958 r.

tempera olejna, płyta, 38 × 60 cm
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI VIII-1958
na odwrocie autorski opis oraz nalepka z Galerii Sztuki Społdzielni Pracy Twórczej Polskich Artystow Plastyków z Krakowa,plac Szczepański 5

Martwa natura, 1969 r.

olej, tektura; 43 × 32 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI/1969

akwarela, papier,
wym. w świetle p - p.: 31 × 40 cm
sygn. l.d.: Podsadecki

Pejzaż, 1938

piórko, tusz, papier; 21,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki 938.

Sad, 1968

akwarela, kredka, papier;
28,8 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI dat. l. d.: 26.6.1968

Martwa natura,1959

tusz, papier;
21 x 33,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI/ 11.4.959.

Nad stawem, 1960

akwarela, papier; 22 x 31 cm (w świetle oprawy);
u dołu data: 8.7.1960 (ołówkiem)

Pejzaż, 1958

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, , papier; 34 x 46 cm;
Sygn.l.d.: PODSADECKI - 1958

Biały dom na wzgórzu

Tempera olejna, tektura; 37,5 x 59,5cm
sygn. l. d.: PODSADECKI VIII·1958-;

Tempera olejna, tektura; 23 x 34cm
sygn. l. d.: PODSADECKI

Kompozycja, 1969

Akwarela, papier; 28,5 x 20 cm
sygn. i dat. długopisem p. d.: 5.VI.969. Podsadecki

Kobieta przy straganie 1936

Olej, tektura; 17,5 x 25 cm
Sygn..l.d.: Podsadecki 36 (ołówkiem)

Stare szopy

Olej, tektura; 17,5 x 25 cm
Sygn..l.d.: Podsadecki 36

Akty, 1963 r.

tusz/papier, 24 x 33,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: `PODSADECKI 28.9.963 r.`

Martwa natura, 1969

olej, tektura; 43 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI / 1969.

Drzewa

sygn. l.d.
akwarela, papier
31x28.5 cm (w świetle passe-partout )

Stare szopy i kury

Olej, tektura; 16,5 x 24,5cm;
Sygn.l.d.: Podsadecki

Pejzaż, 1958

Sygn.l.d.: PODSADECKI-1958

Baba Jaga

Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 23 x 25cm;
U dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA

Kalwaria Zebrzydowska, 1937

węgiel, czarna kredka, papier;
21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Kalwarja, p. g.: (kolor)
Praca ze szkicownika artysty, datowanego: "Wrzesień 1937 r."

Pejzaż z Witkowic pod Krakowem, 1953 r.

olej, sklejka, 50 × 63,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: K.PODSADECKI.1953

Estymacja: 10000 - 12000 zł

Łodzie

gwasz, tektura, 28 × 40 cm w świetle passe-partout

Estymacja: 4500 - 6000 zł

Pierwszy dzień świąt przy stole, 1960

tusz, papier;
17,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. ołówkiem: PODSADECKI, p. g.: 25 XII 960

Skrzat

Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło;
wym.: 29,2 x 19,2 cm ( w świetle oprawy)

Janosik

Studium pejzażu z drzewami, wrzesień 1937

Węgiel, papier żeberkowy; wym.: 17x 11 cm

Pejzaż z postacią, 1958

olej, tektura;
25 x 34,5 cm;

AKT, 1958

sangwina, 24,3 x 33,6 cm, sygnowana l.d. "PODSADECKI" i dat. p.d. "24. II. 1958"

BACHANALIA, 1964

kredka, 25 x 31 cm, sygnowany l.d. "PODSADECKI" i datowany p.d. "5.4.964"; pośrodku: "z płaskorzeźby antycznej".

PARK KASPROWICZA w SZCZECINIE, 1946

akwarela na papierze, 52 x 60 cm, sygnowana l.d. "K. Podsadecki 1946 /Szczecin. Park Kasprowicza"; p.d. dedykacja (ołówkiem): "Pani Marysi N. na pamiątkę ze Szczecina KP. 48"

Abstrakcja

olej, płótno na desce,
42,5 × 22,5 cm w świetle passe-partout
sygn. na odwrocie: Podsadecki

Estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Pejzaż z postacią (1958)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
25x35 cm

Pejzaż (1954)

sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
37x43 cm

Martwa natura

olej, tektura; 31 x 35,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: PODSADECKI. 1942.
na odwrocie: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, UL. ŚW. JANA L. 3. - TELEFON 100 02 (przekreślone) | Data przyjęcia 4/VI 1943 | Autor Kazimierz Podsadecki | Tytuł Martwa natura | Rodzaj olej Rozmiar 31 x 35 cm | Nr 14145

Czerwcowy wieczór, 1962

21,5 x 30 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki 25.6.1962. Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna.

Pola z góry, 1969

Olej, płótno; wym.: 25 x 38 cm;
sygn. p.d.: Podsadecki, l.d. data. Na odwrocie autorski opis pracy (oł.) i stara naklejka aukcyjna.

Pola-Witkowice pod Krakowem, 1953

olej, sklejka; wym.: 51 x 65 cm;
Sygn. p. d.: K.PODSADECKI -1953

Czerwony ptaszek

Olej, płótno; wym.: 77 x 40 cm;
Sygn. p.g.: PODSADECKI/VIII/1958

Dziewczynka na łące

Kredka, papier; wym.: 21 x 28cm
Sygn.l.d. Podsadecki /czerw. 1939

Córa

Sangwina, papier; wym.: 34 x 24,5 cm
Sygn.p.d.: P./6.3.62-; oraz napis l.d. CÓRA

Kwiaty

akwarela, kredka/papier, 50 x 39 cm (w świetle passe-partout)
w l.d. wydrapana sygnatura: `Podsadecki`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Tańczący klaun, 1951 r.

olej, tektura, 47 × 41 cm
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 51
na odwrocie napis z tytułem, datą i nazwiskiem artysty

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kompozycja, 1969

akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);

Martwa natura z gałązią i grzybami, 1963

Tempera, olej, pilśnia; wym.: 50 x 37 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: IX.1963; opis autorski na odwrocie.

MARTWA NATURA ZE SKRZYPCAMI i PATERĄ OWOCÓW, 1963

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 80 x 60 cm,
sygnowany p.d. "PODSADECKI 1963"

Widok z krową, 1938

tempera, płótno; 38 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki / 938.
na odwrocie na płótnie napis autorski: 1938 / K. PODSADECKI / WIDOK Z KROWĄ, / 55 x 38 / TEMPERA

Jesienne drzewa, 1966

akwarela, papier;
24,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: podsadecki. 27.X.1966 - (ołówkiem);
na odwrocie napis: "JESIENNE DRZEWA"

Biały dom na wzgórzu, 1958

Tempera olejna, tektura; wym.: 37,5 x 59,5 cm;
Sygn. l.d.: PODSADECKI VIII 1958

Szyjąca

Tempera olejna, sklejka; wym.: 40 x 33 cm;
Sygn. l.d.: PODSADECKI; p.d.:1953

Martwa natura z naczyniami i młynkiem, 1939

Piórko, papier
Sygn.l.d. Podsadecki, listopad 39

Babcia z wnuczką

Sygn.l.d. PODSADECKI /6.3.932./

Martwa natura z pędzlami, 1964

23 x 30 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI (wydrapane); napis p. d.: 13 I 964 (wydrapane);
na odwrocie napis ołówkiem: 1964/ K.PODSADECKI/ "MARTWA NATURA Z PĘDZLAMI"/ OLEJNY/ PŁÓTNO NA TEKT./ 30 x 22,5 cm

Martwa natura, 1958 r.

ołówek, kredka/papier, 20 x 27 cm
sygnowany l.d.: `PODSADECKI`, datowany p.d. data: `19-I-1958`

Estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Dzieci, 1961 r.

kredka/papier, 16,3 x 22,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: `K.P.`, w l.d. data: `3-XII-961`

Estymacja: 2 600 - 3 000 zł

tempera olejna, tektura, 23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI

Biały dom na wzgórzu,1958

tempera olejna, tektura, 37,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI VIII

Szyjąca, 1953

tempera olejna, sklejka, 40 x 33 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 1953
na odwrocie napis autorski: 1953 / Kaz. PODSADECKI / "SZYJĄCA" / TEMPERA OLEJNA / 33 x 40,5 (ołówkiem)

Pomona - Martwa natura, 1969

olej, płyta;
43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI 1969.

Pejzaż,1958

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
34 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: PODSADECKI - 1958 - (ołówkiem); oraz dedykacja:
P. DR-OWI BOL. CHUCZYŃSKIE- / MU NA IMIENINY - 1959 - (ołówkiem)

Kopanie buraków (1955)

sygn. dat. l.d.,
tusz, papier,
35.5x49 cm

Pejzaż, 1958

Olej, tektura;
wym.: 23 x 34 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 20 IX 958.

Biały dom na wzgórzu, 1958

Olej, tempera, tektura;
wym.: 38 x 60 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki VIII 1958;
na odwrocie opis autorski ołówkiem oraz naklejka sprzedażna Galerii Sp. Pracy Twórczej PAP Plastyka w Krakowie z 1983.

Szyjąca, 1953

Tempera olejna, sklejka;
wym.: 40,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.:1953. Na odwrocie autorski opis obrazu.

Kobieta przy straganie, 1936

olej, tektura; 17 x 25 cm;
sygn. p. d.: Podsadecki 36 (ołówkiem)

Stare szopy, 1936

olej, tektura; 17 x 25 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki 36

Pejzaż z drzewami, 1964

akwarela, papier; 24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI oraz data - l. d.: 6.9.964

Na pastwisku, 1958

olej, tektura, 20 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI (wdrapane w malaturze),
l. d. IX.1958-Na odwrocie autorski napis czerwoną kredką: "TADZIO-!/ - MASZ NA IMIENINY!/ K. P./ KRAKÓW.1958

Akt (1967)

sygn. l.d.dat. p.d.
olej, płótno
33x27

Jesień, 1959 r.

akwarela/papier, 19 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany p. d.: `XI 1959 - PODSADECKI` oraz ołówkiem u dołu: `Jesień`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Kwiaty, 1956 r.

węgiel, pastel/papier 32 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Podsadecki`, p.d.: `12.XI.1956`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Akt wśród gwiazd, 1962 r.

gwasz/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `24.5.62. XV PODSADECKI`

Estymacja: 1 200 - 2 000

Pejzaż, 1963

gwasz, tektura;
24,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI oraz data: p. d.: 29.6.963.

MARTWA NATURA Z DZBANKAMI, 1961

Gwasz, tektura; 68 x 36 cm
Sygnowany p.d.: PODSADECKI

MARTWA NATURA Z DZBANKIEM, 1961

Gwasz, tektura; 66 x 36 cm
Sygnowany p.d.: PODSADECKI.61.

Akt, 1962 r.

tusz/papier, 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany l.d.: `29.05.962 XIV` oraz p.d.: `Podsadecki`

Estymacja: 1 500 - 2 500

tusz, papier;
sygn. p. d. ołówkiem: PODSADECKI,
p. g.: 25 XII 960

Pejzaż górski, 1960 r.

olej/płyta, 71 x 41 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `K. PODSADECKI | 1960 | PEJZAŻ GÓRSKI`

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

akwarela, papier, 21 x 30 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki 23 09 65 i p.d.: 23 09 65

akwarela, papier, 29,5 x 40 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki i p.d.: 1.4.968

Łodzie na plaży, 1954 r.

akwarela/papier, 74 x 51 cm
sygnowany i datowany p. d.: `PODSADECKI | 18 VI 1954`

Estymacja: 5 000 - 7 000

Kobiecy akt stojący, 1953 r.

długopis/papier, 17,5 x 10 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `PODSADECKI`, datowany l. d.: `24. 12. 953`

Estymacja: 1 000 - 1 600 zł

Na pastwisku, 1958

Akt

olej, płótno naklejone na tekturę, 23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI

Droga wśród drzew (1968)

sygn. l.d.dat.p.d.,
olej, płótno/tektura,
30x34.5

Pejzaż o zachodzie z postaciami Boże Narodzenie], 1960

[ołówek, akwarela, tektura, 23 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: PODSADECKI; data l. g.: 25.XII.1960

Portret kobiety w chuście , 1957 r.

węgiel/papier,
34 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `PODSADECKI | 28.4.957.`

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

Martwa natura

olej, tektura,
45 x 63 cm,
sygn. p.d.: K. Podsadecki 1957

Pejzaż, 1960

gwasz, akwarela, papier,
33,2 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 19.VII.1960

SIEDZĄCY AKT KOBIETY, 1956 R.

kredka/papier,
34 x 46 cm
sygnowany l. d.: `PODSADECKI | 6. V. 956`

Pejzaż (1942)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
32x43 (w świetle passe-partout )

Lajkonik - kompozycja

tempera na papierze,
30 x 40 cm,
nie sygn.

olej, sklejka,
51 x 65 cm;
sygn. p. d.: K. PODSADECKI -1953-
Na odwrocie opis autorski: 1953 / 65 x 51 / PODSADECKI KAZIMIERZ / "POLA" / 1953 / TEMPERA OLEJNA; oraz (WITKOWICE pod KRAKOWEM) / 1953

Na targu (1955)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
32x48 (w świetle passe-partout )

Akt siedzący, 1966

Olej, sklejka;
wym.: 47 x 22,5 cm;
sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: 8 VIII 1966. Na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie, zgoda na wywóz obiektu za granicę.

Szyjąca, 1953

Tempera olejna, sklejka;
wym.: 40,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 1953. Na odwrocie autorski opis obrazu.

Pejzaż, 1958

Olej, tektura;
wym.: 23 x 34 cm;

MARTWA NATURA Z LICHTARZEM, DZBANEM I WARZYWAMI, 1963

olej na sklejce,
46 x 57 cm,
sygnowany l.d. "PODSADECKI 6.II. 1963"

FIGURY ANTYCZNE, 1964

kredka na kartonie,
25 x 31 cm,
sygnowany u dołu: "Podsadecki
5. 4. 964."

KOTY MARCOWE, 1961

gwasz na kartonie,
29 x 77 cm,
sygnowany l.d. "Podsadecki
3/ [19]61", rama autorska

PRZED DOMEM, 1958

olej na tekturze,
27 x 35 cm
sygnowany p.d "Podsadecki" i l.d. "IX. 1958"

WIEŚ, 1954

olej na płycie,
41 x 49 cm
sygnowany p.d. "Podsadecki/ 954"

REKONSTRUKCJA 1929-1964

olej na płycie,
60 x 50 cm
sygnowany p.d. "Podsadecki 1964"
na odwrocie napis z Muzeum Narodowego w Krakowie z informacją o obrazie.

Widok na ul. Św. Krzyża

Ołówek, papier,
34,5 x 23,8 cm,
sygn. góra: Ul. Św. Krzyża w remoncie-lato 1968, KP

Martwa natura, 1969 r.

olej/tektura,
43,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: `Podsadecki 1969`

Kompozycja z aktami, 1963

tusz, papier, 20,5 x 29 cm; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 29. 9. 963

RATUSZ W GDAŃSKU, 1965

Akwarela, tusz, papier;
42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. POPIELARCZYK 65
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: Władysław Popielarczyk | "Ratusz" | 1965

ETIUDA REWOLUCYJNA - PROJEKT PLAKATU LUB OKŁADKI

Gwasz, papier,
33 x 24 cm (arkusz); 32 x 24,5 (w świetle passe-partout)

Na plaży, 1963

tusz, papier,
20,5 x 29 cm; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: PODSADECKI 29.9.963

Kompozycja z aktami, 1963

Studium postaci, 1957

tusz, papier,
28,5 x 39,2 cm; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI / 20. V. 57

Kobieta, 1956

gipsoryt,
19 x 16 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ryte);
dat. l. d.: VI - 1956 (ryte);
oraz tytuł pośrodku u dołu: "KOBIETA" (ryte)

Na plaży, 1963

tusz, papier,

sygn. p.d.
olej, płótno, deska
42.5x22.5

olej, tektura,
14,5 x 20 cm;
sygn. l.d.: PODSADECKI 26 6 962 r

Na spacerze

sygn. l.d.
akwarela, papier
29x37

Akt

olej, płótno naklejone na tekturę,
23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI

Bez tytułu, 1957 r.

kredka/papier, 30 x 22 cm, sygn.
Dar Pracowni Oprawy Obrazów b M R Lachmanowie.

Akt kobiety, 1961

kredka, papier, 15,7 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI; data l. d.: 20-X-961-

Martwa natura, 1969

olej, tektura, 43 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: PODSADECKI / 1969

Pejzaż leśny (1962)

sygn. dat. l.d. olej, tektura 14.5x20

MIASTECZKO

Akwarela, kredka, papier; 33,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: PODSADECKI

Kopanie buraków, 1955

tusz, papier, 35,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI / 21. X. 955-

Zestaw 19 prac:

1. Czerwony ptaszek
olej, płótno,
77 x 40 cm;
sygn. p.g.: PODSADECKI / VIII / 1958
Na odwrocie dedykacja autorska: PAŃSTWU EWIE I ROBERTOWI / POKŁADOM / OFIARUJĘ W DNIU / ICH ŚLUBU / KRAKÓW-3-9.1960 / KAZIMIERZ PODSADECKI; oraz opis autorski: 1958 / K. PODSADECKI / "CZERWONY PTASZEK" / OLEJNY / 65 x 40
...

Akt kobiety, 1961

kredka, papier,
15,7 x 22 cm (w świetle oprawy);

Sad, 1968

akwarela, kredka, papier, 28,8 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI; l. d.: 26.6.1968

Wieś, 1967

gwasz, karton
37,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. PODSADECKI na odwrocie napis autorski:
"WIEŚ" / K. PODSADECKI / -1967- / GWASZ - KARTON

Ogród

akwarela, papier
27 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI; dat. p.d.: 27.6.968

piórko, tusz, papier
21,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Podsadecki 938

Głowa grecka, 1959

gipsoryt, polichromia, 31,5 x 22 x 2 cm;
sygn., dat. i opisany d.: 8. 1959 K. PODSADECKI GŁOWA GRECKA

Pejzaż z domami, 1942

akwarela, papier, 24 x 34,5 cm
sygn. l.d. : K. Podsadecki 42; p.d. dedykacja: P. inż. Zarembie z uściskiem / serdecznym - KP. 54.

Martwa natura, 1960

olej, karton
22 x 27cm
Sygn. l.d. : Podsadecki 60

olej, tektura, 16 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: PODSADECKI; data p.d.: 6.11.963

Martwa natura, 1968

olej, tektura
29,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: 1968 PODSADECKI (wydrapane w malaturze) na odwrocie: autorska dedykacja z 24 VII 1969 r. oraz data: luty 1968

Kopanie buraków (1955)

sygn. dat. l.d.
tusz, papier
35.5x49

Czerwone dachy, 1953

Tempera, olejna, sklejka
wym.: 37,5 x 46 cm
sygn. i datowany l.d.: 1953 Podsadecki; na odwrocie opis: 1953 Kazimierz Podsadecki "Czerwone dachy".

LEGENDY KRAKOWSKIE

Gwasz, kredka, papier
42,5 x 59 cm
Sygnowane p.d.: K.P.
Na odwrocie poświadczenie autentyczności napisane przez żonę artysty: Projektował Kazimierz Podsadecki | w Szczecinie | potwierdza to | M. Podsadecka 18. VI. 1988

olej, tektura
14,5 x 20 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI 26 . 6 . 962

Akt kobiety

węgiel, papier, 20,3 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI; dat. l. d.: 3. 964

PEJZAŻ Z RZEKź, 1939

Tusz, papier;
22 x 27,8 cm
Sygnowany p.g.: K. Podsadecki | 1939
Stan zachowania: niewielka dziurka.

PEJZAŻ, 1960

Kredka, papier;
24 x 32 cm

MYDLNIKI, 1956

Tusz, papier;
18 x 38,5 cm
Sygnowany l.d.: Podsadecki | 31.5.1956., l.g.: Mydlniki
Na odwrocie napis: Mydlniki

MARTWA NATURA, 1961

gwasz na tekturze,
17,3 x 27,2 cm,
sygnowany l.d. "PODSADECKI 961"

Akt, 1966

Olej, płótno, płyta wiórowa;
wym.: 35 x 25 cm;
sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: 7.7.966.

Akt, 1966

Olej, płótno naklejone na tekturę;
wym.: 33 x 26 cm;
sygn. l.d.: 1966, Podsadecki.

Na pastwisku

olej, płótno,
23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI;

Akt

olej, płótno
sygn. l. d.: PODSADECKI

Pejzaż górski, 1968

akwarela, papier, 31,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PODSADECKI; dat. l. d.: 18. III. 1968

Snopki, 1963

tempera, olej, płótno,
21 x 41 cm;
sygn. l.d.: PODSADECKI;
na odwrocie napisy

Pejzaż (1968)

sygn. p.d.
akwarela, papier
31.5x42 (w świetle passe-partout )

Akt

olej, płótno
sygn. l. d.: PODSADECKI

Na pastwisku

olej, płótno,
23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI;

Ryby w koszyku, 1958

tempera na desce;
wym.: 31 x 41 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: VI.1958.

Akt, 1966

olej na płótnie;
wym. 48,2 x 32,5 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki - 1966.

Pejzaż (1960)

sygn. p.d.dat. l.d.
akwarela, papier
27x33.5

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 24,5 x 35 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem), napis l.d.: 14.7.967 -
p. EWIE ŻELECHOWSKIEJ NA GWIAZDKĘ 1967 -

Drzewo

sygn. l.d., olej, tektura, 25x35

Akt klęczący, i 1956 r.

tusz/papier, 31,5 x 18,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `PODSADECKI` i datowany p. d.: `20.5.1956`

Snopki, 1963

tempera, olej, płótno, 21 x 41 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI; na odwrocie napisy

Pejzaż w ogrodzie, 1961 r.

olej/płótno naklejone na papier, 22,5 x 38,5 cm (w świetle passe - partout)
sygn i dat p. d.: `PODSADECKI 26.7.1961`

Pejzaż, 1960 r.

akwarela/papier, 26,5 x 33,5 cm (w świetle passe - partout)
sygn. p. d.: `PODSADECKI` i dat. l. d.: `10.7.1960`

Snopki (VIII.1963)

sygn. l.d.dat. p.d., tempera, olej, płótno, 21x41.8

PEJZAŻ Z KOZĄ, 1963

Olej, sklejka; 16 x 21 cm
Sygnowany l. d.: PODSADECKI, p. d.: 6.11.963

Wieś, 1967

gwasz, karton, 37,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. PODSADECKI na odwrocie napis autorski: "WIEŚ" / K. PODSADECKI / -1967- / GWASZ - KARTON.

Pejzaż, 1969

akwarela, papier, 18 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d. : PODSADECKI, dat. p.d.: 19.06.1969

Fryderyk Chopin - Etiuda rewolucyjna

projekt plakatu (okładki?), gwasz, papier, 33 x 24 cm (arkusz); 32 x 24,5 (w świetle passe-partout); w p.d.: WPM

Ukrzyżowany

Projekt okładki

niesygnowany
gwasz, papier, 33x24.5 cm

Ukrzyżowany (1969)

sygnowany p.d.datowany l.d.
kredka, papier, 29.3x22.5 cm

NIOBE, 1966

olej na płycie pilśniowej,
61,5 x 75,5 cm, sygnowany l.d.
"K. Podsadecki 1966" na odwrocie: "Niobe" (K. Podsadecki, 1966 / olej - pilśń".

PEJZAŻ NAD RZEKĄ, 1968

olej na płycie pilśniowej 44 x 56,5 cm, sygnowany l.d. "K. Podsadecki 1968" na odwrocie napisy z danymi o obrazie.

KOMPOZYCJA, lata 30-te XX w.

Olej, sklejka; 18 x 32,5 cm
Sygnowany p. g.: K. Podsadecki
Na odwrocie napis niebieskim atramentem: R/37

PEJZAŻ Z DWIEMA POSTACIAMI, 1959

Tusz, papier; 12 x 31 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Podsadecki | 1.4.959-

Wozy na targu (1965-68)

sygnowany l.d., dat. p.d.
olej, tektura, 33.5x46 cm

Drzewa (1959)

sygnowany p.d.dat. l.d.
tusz, papier, 25x29 cm

Na targu, 1955

piórko, tusz, papier,
32 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: PODSADECKI / 22. X.955.

AKT KOBIECY, 1956

Tusz, piórko, papier; 18 x 23,5 cm
Sygnowany l. d.: PODSADECKI, p. d.: 29. XI. 1956

KOMPOZYCJA, 1969

Akwarela, papier; 28,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: Podsadecki | 5. IV. 969

DOMY NAD JEZIOREM, 1955

Akt II, 1957

akwarela, tusz, papier, 25,5 x 36 cm;
sygn. l.d.: PODSADECKI oraz dat. p.d.: 8.V.956.;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem: Akt II

Wenus i Mars wg Tycjana, 1964 r.

kredka/papier, 24 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u dołu: `-Tycjan-5.4.964 | PODSADECKI

Akt, 1967 r.

tusz/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `PODSADECKI 27.2.967`

Akt siedzącej, 1956 r.

kredka/papier, 33,5 x 45,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `PODSADECKI | 6.V.956`

WIDOK NA ZAGRODĘ, 1956

Kredka, tusz, papier; 24 x 31,8 cm
Sygnowany l. d.: Podsadecki, p. d.: 2. X.. 956.
Na odwrocie zatarty napis

WIATR, 1956

Ołówek, pastel, papier; 24,1 x 31,9 cm
Sygnowany p. d.: Podsadecki, l. d.: "wiatr"- (!), -, śr. d.: data 25.5.956

Głowa Chrystusa

ołówek, papier, 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
napisy długopisem l.g.: ELI / ELI / LA / MA / SA / BAH / TA / NI; dat. l.d.: I 1965

PEJZAŻ Z DOMAMI, 1939

Tusz, papier; 22,2 x 28 cm
Sygnowany i datowany p. d.: Podsadecki 39

PEJZAŻ Z KOZĄ, 1941

olej, tektura,
23,5 x 34 cm; (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Podsadecki; dat. p.d.: 11.V.1968 r

AKT KOBIECY

Tusz, papier; 27,3 x 18,3 cm
Sygnowany l. d.: Podsadecki, p. d.: II. 955

BACHANTKI

Tusz, papier; 24,5 x 33 cm
Sygnowany l. d.: (wedł. Tintoretto) K. Podsadecki;
p. d.: 20. II. K. P. 955

Kamieniołomy w Rząsce, 1962

kredka, papier
24 x 33,2 cm; sygn. i dat. p.d.: Podsadecki; l.d.: 13.8.962 - KAMIENIOŁOMY W RZĄSCE

Kompozycja, 1958

pastel, papier,
20,5 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: PODSADECKI;
dat. p.d.: 18.X.1958

Wenus według Tycjana, 1964 r.

kredka/papier,
21 x 32,8 cm (w passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `4. 4. 964 K. P.` oraz napis `Tycjan`

akwarela, papier,
34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: PODSADECKI; data l.d.: 7.V.1964

Na targu, 1955

piórko, tusz, papier,

Jesienne liście, 1969

olej, płótno naklejone na tekturę, 33 x 43.5cm
sygn. p.d. : Podsadecki 1969

Kompozycja figuralna, 1964

kredka niebieska, papier,
23 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Podsadecki; dat. l.d.: 12.4.964

KOBIETY W POLU, 1960

Z cyklu "Kopanie buraków"
Gwasz, papier; 30 x 23 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p. g: PODSADECKI | l. g.: 25. XII. 1960

KRAJOBRAZ ZE SNOPKAMI, 1963

Tusz, papier; 33 x 48 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p. d: PODSADECKI | 13. I. 1963
Na odwrocie wykonany przez artystę napis niebieską kredką: "KRAJOBRAZ ZE SNOPKAMI"

Na targu, 1955

piórko, tusz, papier,

Pociąg jedzie

olej, tektura, 22,5 x 30 cm;
sygn. u dołu na środku: PODSADECKI - 53-

Salomon i Saba

obraz malowany na szkle; 23,5 x 33,5 cm (w świetle ramy); sygn. p.d.: PK (monogram); l.d. tytuł: Salomon i Saba

Widok kościoła

olej, tektura, 17 x 24,5 cm
sygn. p.d.: Podsadecki

Ciche miasteczko

akwarela, ołówek/papier,
35 x 40 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `PODSADECKI`

Kamieniołom w Mydlnikach, 1962 r.

olej/płyta, 27 x 46 cm
sygnowany l. d.: `Podsadecki`; na odwrocie napis: `Kaz. Podsadecki | 1962 | Kamieniołom w Mydlnikach | 46 x 27 | Tempera olejna`

Kompozycja, 1958

pastel, papier,
sygn. l.d.: PODSADECKI;
dat. p.d.: 18.X.1958

Akt II

tusz, akwarela, papier, 25,5 x 36 cm;
sygn. l.d.; PODSADECKI; dat. p.d.: 8.V.956.;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem: Akt II

Akt kobiety, 1964

węgiel,
wymiary: 250 x 350 mm,
sygn. p.d.: Podsadecki, dat. l.d.: 5.3.964

Akt leżącej kobiety, 1964

węgiel,
wymiary: 250 x 320 mm,
sygn. i dat. p.d.: Podsadecki 8.4.964

Akt siedzącej kobiety, 1964

rys. kredką,
wymiary: 350 x 250 mm,
sygn. p.d.: Podsadecki 9.4.964

Kamieniołom w Mydlnikach, 1962

tempera olejna na płycie pilśniowej;
wymiary: 27 x 45 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, dat. p.d.: 24.7.1962; na odwrocie autorski opis obrazu.

Martwa natura z rybą

olej, sklejka, 27 x 33 cm;
sygn. p.d.: PODSADECKI

Szkic z Botticellego, 1955

tusz, papier, 21,5 x 27,5 (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p. d.: PODSADECKI/ II. 1955; l. d.: BOTICELLI

WNĘTRZE PARKU, 1968

Olej, tektura; 24,5 x 35 cm Sygnowany l. d.: PODSADECKI oraz p. d.: 11. V. 1968

KOMPOZYCJA, 1960

Akwarela, papier; 15,7 x 33 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: PODSADECKI oraz p. d.: 19. VII. 1960

PEJZAŻ, 1968

Olej, płyta; 24,9 x 29,5 cm
Sygnowany l. d.: 1968 oraz l. śr.: PODSADECKI

W cieniu drzew (1968)

sygnowany l.d. datowany na odwrociu
olej, pilśnia
28.4x40.8

AKTY, 1958

Tusz, brystol;
34 x 25 cm
Sygnowany l. d.: PODSADECKI oraz p. d.: 14.12.958

Postacie w ogrodzie

olej, płyta,
45 x 61 cm;
sygn. p.d.: PODSADECKI / 1962-63 l.d.: PODSADECKI 1962
na odwrocie autorski napis z tytułem obrazu i datą VIII. 1969

Kąpiące się

czarna kredka, papier,
22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Podsadecki / 1945

Postacie w lesie, 1964 r.

Sygnowany niebieskim długopisem l. d.: "31.8.964. Podsadecki" i p. d.: "OB."
Długopis/papier, 17,5 x 25 cm

Studia postaci

węgiel, papier,
22,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: PODSADECKI; dat. p.d.: 11.XI.1956

Czarownica-projekt zabawki

sygnowany p.d.
gwasz, tempera, tektura
27.7x38.5 (w św.p-p)

Akt

tusz, papier
wym.: 20,5x34 cm
sygn. l.d.: 8 V (1)956 Podsadecki

Postacie w ogrodzie, 1969

olej, płyta pilśniowa
45 x 61 cm

Akt, 1961

sangwina, papier
11,5 x 25 cm

Akt, 1956

węgiel, sangwina, papier
21,5 x 26,5 cm

AKTY, 1956 r.

Kredka na papierze
22 x 32 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Podsadecki"

Kobiety

Tusz lawowany, papier, 23 x 33 cm;
Sygn. p.d.- Podsadecki oraz l.d.- 1963 09.28

AKT, 1958

sangwina, 24,3 x 33,6 cm,
sygnowana l.d. "PODSADECKI" i datowana p.d. "24.II.958"

Pejzaż, 1959

rysunek, tusz, papier, 19 x 26
sygn. l.d.: 12.7.1959., .pd.: PODSADECKI

Studium postaci

tusz, papier, 33,5 x 45,5 cm, sygn. l.d., 1955

Madonna z Dzieciątkiem

Ołówek, papier, 35 23 cm;
Sygn. p.d.- K.P.
Napis l.d.- T. 966

Święty Mikołaj

Ołówek, papier, 25,5 x 19 cm;
Sygn. p.d.- K.P.

MARTWA NATURA

olej na płycie pilśniowej, 32 x 39,5 cm,
sygnowany p.d. "Podsadecki", na odwrocie fragment szkicu (?)

Szkice postaci (1966)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
28x40 (w świetle passe-partout )

Akt kobiecy

sygn. l.d.
tusz, akwarela, papier
31.5x20.8

Św. Sebastian

akwarela, tusz, papier, 32,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: Z Tycjana/Podsadecki 1968

Ludzie w mroku

rysunek tuszem, papier, 22 x 15,5 cm;
sygn. p.d.: III./ 1959./ PODSADECKI

czarna kredka, papier żeberkowy, 21,5 x 29,5 cm;
napis autorski p.d.: Kalwarja

Martwa natura

sygnowany p.d.
olej, pilśnia
32.3x39.5

akwarela, ołówek, 30 x 37 cm;
sygn. l.d.: K. Podsadecki

Pejzaż z drogą

czarna kredka, papier, 21,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kalwarja

Nimfa wodna 1959

tusz, akwarela, papier, 23,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Podsadecki/1.T.959

Akt spiącej kobiety

akwarela, papier, 20 x 30 w świetle oprawy
sygn. p.d.: PODSADECKI

Akt kobiety

akwarela, papier, 19 x 30 cm;
sygn. l.d.: PODSADECKI.

Akt wiolonczelistki 1959

kredka, papier, 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d.: XI.959

Czarownice lecą na Łysą Górę

sygnowany l.d.
tusz, ołówek, kredka, papier
wymiary: 28x34.8

Akt kobiety

akwarela, papier, 20 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: PODSADECKI

Martwa natura kubistyczna 1959

tusz lawowany, papier, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 11.4.959/Podsadecki

Pejzaż z krową

węgiel, kredka, papier, 21 x 30 cm (w świetle passe-partout)

"Rysunki z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy"

Szkicownik zawierający około 40 rysunków wykonanych kredką. Przedstawiają one studia pejzażowe, martwe natury, portrety.

"Pejzaż wiejski"

olej, tektura, wym.: 17 x 27,5 cm
sygn. l.d.: Podsadecki (19)51

Kobieta z kotem - para rysunków

tusz, papier, 19 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Podsadecki/ 1940

Chrystus Boleściwy

ołówek, papier, 33,5 x 24 cm (w świetle oprawy), dat. l.d.: I 1965,
napis autorski l.g.: Eli / Eli / La / Ma / Sa / Bah / Ta / Ni.

Trujące grzyby

olej, płótno naklejone na tekturę, 36 x 42 cm; sygn. l.d.: Podsadecki;
data p.d.: VIII 1963 na odwrocie: napisy autorskie

Akt siedzącej kobiety z dzbanem

sygnowany l.d.
kredka akwarela,, papier
25.5x32 (w świetle passe-partout )

Chrzan i pory

olej, płótno naklejone na tekturę, 30 x 38 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: PODSADECKI (wyryta); napis l.d.: 11. I. 1964. Na odwrocie: autorskie napisy - tytuł obrazu i data powstania.

Martwa natura

olej, tektura, 34 x 42 cm; sygn. l.d.: PODSADECKI. Na odwrocie napis: 1963 / KAZIMIERZ PODSADECKI / "MARTWA NATURA Z LEJKIEM" / (Żółty dzbanek) / 42 x 34 / olejny.

Kalwaria Zebrzydowska

węgiel, czarna kredka, papier, 21,5 x 30 cm (w świetle oprawy); napis l.d.: Kalwarja.

Akt kobiety 1962

Akwarela, gwasz, papier, 24,5 x 34 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: Podsadecki, dat. l. d.: 30.8.962

Postacie 1953

olej, tektura, 22,5 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: Podsadecki - 53

Kwiaty

akwarela, kredka niebieska, 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Podsadecki

Buraczane liście I - z cyklu rysunków

tusz, papier, 36 x 52 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Podsadecki / 10.X.1955

Pan Twardowski

ołówek, papier, 29 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. u dołu: 1956 k.p.

Św. Sebastian

ołówek, papier, 35 x 23 cm; sygn. p.d.: KP (monogram wiązany)
U dołu z lewej napis: TŁO CIEMNE BŁĘK + CZAR.+ ZŁOTO - CIAŁO BIAŁOSZARE; z prawej data: 1.4.1965

Upadek Chrystusa pod Krzyżem

ołówek, papier, 21,7 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: KP (monogram wiązany); dat. p.d.: 15. 4. 65

Pejzaż (1964)

sygn. l.d.dat. p.d.
akwarela papier
24.3x34.5

PEJZAŻ Z MIASTECZKIEM, 1951

olej na tekturze, 20 x 30 cm
sygn. p.d.: "Podsadecki 51"

RYBY

OLEJ, TEKTURA
wymiary: 29x51,5
SYGNOWANY

Pejzaż wiejski (1958)

sygn. dat. p.d.
olej tektura
24.7x34.3

Pejzaż wiejski

węgiel, czarna kredka, papier, w.22 x 30 cm, w św. (p.p.), sygn. p. d. "kalw.żebrz", pochodzi z 1937 r (jesień)

Pochmurny dzień 1964

akwarela, papier, 24,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Podsadecki, dat. p. d.: 14.8.964

Akt 1966

rysunek, tusz lawowany, 24 x 14 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d. - 16 I 66 Podsadecki

Park, 1966

akwarela, papier; 20 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: PODSADECKI, po lewej data: 22.X.1966

Studium pejzażowe, 1959

akwarela, papier; 33 x 41,5 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: PODSADECKI; po prawej stronie: 14.8.1959

Szare ryby 1964

olej, tektura,
29,5 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.- Podsadecki, dat. p. d.- VIII 1964

Martwa natura 1955

rys. tusz, papier, 32 x 48 cm ( w św. p-p)
sygn. i dat. p.d.: Podsadecki/22 x 955

Karnawał

akwarela na papierze, 32 x 47,5 cm
sygnowana p.d.: "Podsadecki"

Dzieci

piórko,tusz,papier, 21 x 27cm w św.p-p

akwarela, papier, 30x40 cm w św.p-p,
sygn. p.d.: - Podsadecki

Praczka, 1956

rysunek kredką na papierze,
39 x 27 cm, sygnowany "Podsadecki 25. 5. 1956"

liczba obiektów: 476