1 zł
2 600 000 zł

PAMUŁA Jan (ur. 1944, Spytkowice k. Wadowic - 2022)

Układ 9 d, 1990

grafika cyfrowa, papier; 54,5 x 40 cm ( świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany u dołu: 1990-Układ 9 -A.P.- Jan Pamuła (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pole dyskretnych zmian barwnych, 2018/3c

druk cyfrowy, papier
80 x 80 cm
sygn. p.d.

Pole dyskretnych zmian barwnych, 2018/2d

druk cyfrowy, papier
80 x 80 cm
sygn. p.d.

Seria komputerowa I 2015/6, 2015

akryl, płótno,
60 x 60 cm,
sygnowany p.d.: "J.P. 2015"

"Kanon II", 1975 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm
opisany na odwrociu: 'KANON II JAN PAMUŁA / 1975'
na odwrociu papierowa nalepka z BWA Kraków oraz stempel Biennale Internationale d'Art de Menton

"Układ IX" , 1979 r.

serigrafia barwna/papier, 45 x 35,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '1979 - Układ IX - 2/5 + 15 Jan Pamuła'

Seria komputerowa I, 1990

akryl, płótno, 73 x 73 cm
sygn. p.d.: J. PAMUŁA 90
opisany na blejtramie: Kraków JAN PAMUŁA 1990 SERIA KOMPUTEROWA I

Kompozycja 1978, układ A (II)

akryl, płótno; 164x125 cm (w świetle oprawy), opisany i sygnowany na odwrocie: "JAN PAMUŁA 19/8 | UKŁAD A (II) | AKRYL"

*droit de suite

Seria komputerowa I, 1991 r.

olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1991 | J. PAMUŁA'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie:
‘JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I - 1991/II’
na odwrociu nalepka z I Jesiennego Salonu Plastyki

Image, 2015 r.

serigrafia, A.P., 70 x 100 cm, sygn.

W ELIPSIE, 1977

akryl, płótno, 134 × 95 cm
sygn. l. d.: J. PAMUŁA 77; na blejtramie:
JAN PAMUŁA |W ELIPSIE |1977

Obiekt geometryczny 2017/1, 2017

akryl, drewno
195x79x6,5 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN PAMUŁA | OBIEKT GEOMETRYCZNY | 2017/1 | 2017"

Seria komputerowa I, 2013/2017 r.

akryl/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I | 2013-7'

bez tytułu

akwaforta / papier, 17,5 x 8 cm, sygn.
dar osoby prywatnej

Dary (kompozycja w stylu renesansowym)

akwaforta / papier, 20,5 x 11 cm, sygn.
dar osoby prywatnej

Image 2012/14dd, 2012

grafika cyfrowa
70 x 100 cm

sygnowana

Image 2015/2a, 2015

grafika cyfrowa
70 x 100 cm

sygnowana

Układ XXIV, 1987

Litografia barwna; wym.: 195 x 130 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła; odbitka 37/50.

Image 2015/2A

grafika A.P
107 x 70 cm

Image 2015/5

grafika A.P
107 x 70 cm

Seria komputerowa I, 1990 (3), 1990 r.

akryl/płótno, 101 x 101 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'PAMUŁA 90'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'JAN PAMUŁA "SERIA KOMPUTEROWA I, 1990 (3)"'
na odwrociu nalepka ze Galerii Starmach i stempel

- Jan Pamuła, wystawa indywidualna, Galeria Starmach, Kraków, luty-marzec 1999

Układ z trójkątem, 1975 r.

akryl/płótno, 183 x 99 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | UKŁAD Z TRÓJKĄTEM /WYSOKI/ | 1975'

- "Jan Pamuła Układ z trójkątem", Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, 2017 Gliwice
- "Jan Pamuła Malarstwo", Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi ZPAP, 1977 Łódź

Seria komputerowa I 2012/1, 2012 r.

akryl/płótno, 120 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I, 2012/1 | 10.01.2012'

- "In between" wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice 2016
- "Abstrakcja/Figuracja. Współczesne malarstwo krakowskie", wystawa zbiorowa, Galeria MANK, Szentendre, Węgry 2015

Forma abstrakcyjna, 1970

olej, płótno; 141,8 x 103,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN PAMUŁA / R 1970

Wokół czerni, 1972

akryl, płótno, 90 × 113 cm
sygnowany na odwrocie l. g.: "JAN PAMUŁA | WOKÓŁ CZARNI | 1972 | Jan Pamuła"; p. g.: "JAN PAMUŁA | / WOKÓŁ CZERNI / | AROUND THE BLACK"; stempel Muzeum Narodowego w Krakowie; pieczątka wywozowa

Guanlan 2, 2015

serigrafia, papier graficzny "Canson" (gramatura, 350 gr), 73,5x103,5 kompozycja, 80x120 cm arkusz, nakład: 17/25
sygn, u dołu: 2015 - Guanlan 2 - 17/25 Jan Pamuła

Guanlan 3, 2015

serigrafia, papier graficzny "Canson" (gramatura, 350 gr), 63,5x89,5 kompozycja, 80x120 cm arkusz, nakład: 11/20
sygn. u dołu: 2015 - Guanlan 3 - 11/20 Jan Pamuła

Seria komputerowa I nr 3, 1990,

Akryl na płótnie, 100 x 100 cm, w opr. 103 x 103 cm,
sygn. na krośnie u góry 'JAN PAMUŁA SERIA KOMPUTEROWA I 1990 (3)'

Seria komputerowa I, 2017 / 01

akryl, płótno, 60 x 60 cm
na odwrocie: JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I | 2017/1

W ELIPSIE, 1977

akryl, płótno
132 x 89,5 cm
sygn. l.d.: J. PAMUŁA 77
na odwr. na górnej listwie sygn.: JAN PAMUŁA | W ELIPSIE | 1977

Seria komputerowa I, 1988 r.

akryl/płótno, 72,3 x 72,6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'Kraków 1988 JAN PAMUŁA - Seria komputerowa I 1988/4'

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków

Układ z trójkątami II, 1978 r.

akryl/płótno, 90 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'JAN PAMUŁA' 'Układ z trójkątami II 1978'
na odwrociu, na blejtramie ślady dwóch nieczytelnych naklejek wywozowych lub wystawowych

Guanlan 2, 2015 r.

serigrafia, 15/25, 120 x 80 cm, sygn.

Image 2013-14, 2013

grafika cyfrowa, papier, 90 x 108 cm, sygn. na odwrocie

Brama z cyklu Systemy, około 1975 r.

akryl/płótno, 100 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | CUKL "SYSTEMY" (BRAMA) | 1975 /ok./ | Jan Pamuła'

Image 2012/14Ca A.P.

grafika
100 x 70 cm

2013/C4a A.P

grafika
100 x 70 cm

Image 2009/21h, 2009 r.

grafika cyfrowa, papier
100 x 70 cm
sygn.

Image 2013/C1a, 2013 r.

grafika cyfrowa, papier
100 x 70 cm
sygn.

Bez tytułu, lata 80. XX w. r.

olej/płótno, 75 x 75 cm
sygnowany na płótnie, na zagięciu na blejtramie: 'J. PAMUŁA'

Seria komputerowa I 2013/7, 2013

Akryl, płótno; wym.: 120 x 120 cm.
Opisany autorsko na odwrocie.

Image C1b, 2013 r.

litografia barwna, A.P., 70 x 100 cm, sygn.

SERIA KOMPUTEROWA I, NR 3/91, 1991

akryl, płótno
80,5 x 80,5 cm
sygn. p.d.: PAMUŁA 91
na odwrocie na blejtramie sygn.: 1991 JAN PAMUŁA SERIA KOMPUTEROWA I nr 3/91
na płótnie pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Image 2013-C4

grafika cyfrowa, 80 x 100 cm , 2013

Image 2013-C3

Kompozycja abstrakcyjna, 1970

olej, płótno; 142 x 103,5 cm;

BEZ TYTUŁU (SERIA KOMPUTEROWA), 2008

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. p.d.: PAMUŁA 2008

Układ, 1990/1991

Akryl, płótno; wym.: 74,5 x 50 cm; sygn. i datowany na blejtramie. Drobne uszkodzenia malatury.

Seria Komputerowa I, 1990 r.

olej/płótno, 103 x 103 cm
sygnowany i datowany p.d.: `PRAMUŁA 90`
na odwrociu, na blejtramie, opisany: `JAN PAMUŁA "SERIA KOMPUTEROWA I, 1990 (3)" `

- kolekcja prywatna, Kraków

Układ XXXII, 1989

Serigrafia barwna; wym. komp.: 335 x 220 mm (plansza 470 x 310 mm)l
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d.: 1989- Układ XXXII; odb. nr 5/15.

Grudniowy gotyk w Kolonii, 2008 r.

litografia barwna, a/p, 76 x 90 cm, sygn.

Image 2013-14

grafika cyfrowa, papier, 90 x 108 cm, 2013

Dezember Gotik in Köln

grafika cyfrowa, papier, 88 x 105 cm, 2008

Seria komputerowa I, 2013/10

akryl, płótno, 55 x 55 cm;
sygn. i opisany na odwrocie

Image 2013-14Cb

grafika cyfrowa, papier, 83 x 100 cm (arkusz); 73 x 90 cm (kompozycja);
sygn. i opisana ołówkiem

Seria komputerowa I nr 10, 2011

Akryl, płótno; wym.: 60 x 60 cm; sygn. p.d.: J. Pamuła; opis autorski na odwrocie

Image 14 d1y- 2012, 2012 r.

litografia barwna, 83 x 100 cm, sygn.

Seria komputerowa I, 2013/2, 2013

akryl/płótno, 80 x 80 cm

Image 2013-21xx, 2013

grafika cyfrowa, 112 x 91 cm

Układ XXVII, 1988

Litografia barwna; wym. komp.: 230 x 155 mm, planszy: 374 x 265 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła; śr.d.: A.P.; l.d. data i tytuł.

Układ XXXV, 1990

Litografia barwna; wym. komp.: 245 x 140 mm, planszy: 300 x 228 mm;

Układ VII, 1979

Litografia barwna; wym. komp.: 380 x 263 mm, planszy: 535 x 377 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła; śr.d.: 4/20; l.d. data i tytuł.

Image 2013 - 21 xxx, 2013

grafika/druk cyfrowy, odbitka 77 x 95 cm, na arkuszu 91 x 112 cm,
sygn.: 2013 - Image 2013 - 21 xxx - A.P. Jan Pamuła

Estymacja: 1000-1200 zł

Image 2013 - 14a, 2013

sygn.: 2013 - Image 2013 - 14a - A.P. Jan Pamuła

Estymacja: 1000-1200 zł

Zaproszenie do tańca, 1971 r.

litografia/papier, 57 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `1971 - Zaproszenie do tańca | e.p. d`artiste | J. Pamuła`

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Anioł wg obrazu renesansowego

akwaforta/papier, 25 x 17 cm
sygnowana i opisana u dołu: `wg obrazu mal. renes. J. Pamuła`

Estymacja: 1 200 - 2 500

Abstrakcja

Technika: olej na płótnie
Wymiary: 120x120 cm
Sygnatura: l.d.: J.Pamuła
Data powstania: 1990 r.

Image 14 d , 2012 r.

litografia barwna,
83 x 100 cm,
sygn.

Układ 27 1988 r.

akwatinta / papier,
32 x 24 cm,
sygn.
dar Galerii Sztuki ATTIS

Image A.P

grafika, druk cyfrowy trwały
84 x 100 cm

Image A.P

grafika, druk cyfrowy trwały
84 x 100 cm

Bez tytułu (Seria komputerowa I), 2000

Olej, płótno;
wym.: 54 x 54 cm;
sygn. p.d.: Pamuła 2000; na odwrocie: Jan Pamuła 4/2000.

Image 2009 - 21 r, 2009 r.

litografia barwna
75 x 90 cm
sygn.

Układ XXXV, 1990

Litografia barwna;
wym. komp.: 245 x 140 mm, planszy: 300 x 228 mm;

Układ XXVII, 1988

Litografia barwna;
wym. komp.: 230 x 155 mm, planszy: 374 x 265 mm;

Układ VII, 1979

Litografia barwna;
wym. komp.: 380 x 263 mm, planszy: 535 x 377 mm;

Głowa, 1967

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym. komp.: 245 x 197 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, śr.d.: A.P., l.d. data i tytuł. Grafika z unikatowej teki tzw. "paryskiej".

Dziwny ogród, 1967

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym. komp.: 175 x 128 mm;

Postacie, 1967

Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 195 x 148 mm;
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, śr. d.: A.P., l.d. data i tytuł. Grafika z unikatowej teki tzw. "paryskiej".

Głowa z brzegiem morza, 1967

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym. komp.: 237 x 175 mm;

Impresja, 1989

Olej, płótno;
wym.: 33 x 49 cm;
sygn. p.d.: J. Pamuła; na odwrocie sygn., tyt. i dat.

Układ, 1980

Olej, płótno;
wym.: 35 x 27 cm;
sygn. p.d.: JAN PAMUŁA; opis autorski na odwrocie.

Obraz 2011/11, 2011

grafika komputerowa
wym. 60 x 70 cm

Obraz 2011/17d, 2011

grafika komputerowa
wym. 60 x 70 cm

Seria komputerowa , 1996 r.

olej/płótno,
70 x 70 cm
sygnowany i opisany na odwrociu flamastrem: `JAN PAMUŁA SERIA KOMPUTEROWA 1996/5`

Układ XXIX, 1989

Litografia barwna; wym. komp.: 234 x 156 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d. 1989 - Układ XXIX; egz. 10/35.

Układ XXIV, 1987

Litografia barwna; wym. komp.: 195 x 131 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d. 1987 - Układ XXIV; egz. 1/50.

Teka paryska, 1967

Teka 10 grafik wykonanych technikami metalowymi (akwaforta i akwatinta) barwnych (1 brak); średni wym.: 235 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła; a) Głowa z brzegiem morza; b) Postać; c) Na szczycie drabiny; d) Trzy postacie; e) Dwie postacie; f) Głowa; g) Dziwny krąg; h) Dziwny ogród; i) Postacie; teka powstała we Francji; odbito jeden (oferowany) egzemplarz.

Układ XIX, 1985

Litografia barwna; wym. komp.: 197 x 131 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d. 1985 - Układ XIX; egz. 8/16.

Dyptyk: Nowa seria barwna - A i B, 2009 r.

litografie barwne,
73 x 88 cm,
sygn.

Obraz 2008/5 gda, 2008

Unikatowy druk cyfrowy;
wym. komp.: 670 x 840 mm;
sygn., dat. i tyt. oł.

Obraz 2008/4 gda, 2008

Unikatowy druk cyfrowy;
wym. komp.: 670 x 840 mm;
sygn., dat. i tyt. oł.

seria komputerowa, 2008

akryl/płótno
100 x 100 cm

Układ z błękitami I, 1979

akryl/płótno,
63,5 x 52 cm
sygnowany i opisany na blejtramie

Seria komputerowa, 2007

olej, płótno,
50 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. PAMUŁA 2007

Seria komputerowa, 2007

olej, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. PAMUŁA 2007

Obraz, 2009 r.

litografia barwna, 2009-9, 88 x 105 cm, sygn.

Układ 37, 1990

Serigrafia barwna; wym.: 510 x 340 mm, sygn. p.d.: Jan Pamuła, 26/50.

Układ VII, 1979

Serigrafia barwna; wym.: 380 x 263 mm, sygn. p.d.: Jan Pamuła, 4/20.

Układ z błękitami I, 1979

akryl, płótno, 63,5 x 52 cm;
sygn. i opisany na blejtramie

Seria komputerowa, 2008 r.

akryl/płótno,
100 x 100 cm
sygn. i dat. na odwrocie, na blejtramie: `JAN PAMUŁA 2008/2`

Image I, 1993

Serigrafia komputerowa na papierze
wym.: 240 x 300 mm
sygn. p.d.: Jan Pamuła; l.d. tytuł i datowanie.

Bez tytułu, 2000

Olej, płótno
wym.: 54 x 54 mm
sygn. p.d.: Pamuła 2000
na odwrocie: Jan Pamuła 4/2000.

Układ XXXIII, 1990

serigrafia barwna
wym.: 640 x 405 mm (plansza 760 x 530 mm)
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d.: 1990- Układ XXXIII; odb. nr 3/11.

NOWY OBRAZ 17

GRAFIKA
60x60
2003/2004

Seria komputerowa, 2007

olej, płótno, 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. PAMUŁA 2007

Obraz 2005 - 18, Obraz 2005/19

Litografia barwna, e/a, 68 x 82 cm, sygn.

Weź ze sobą bukiet kwiatów, 1971

akwaforta, akwatinta barwna, papier,
56 x 49 cm (w świetle passepartout);
opisany u dołu: 1971 - Take with you the banch of flowers ep d`artiste Jan Pamula

Seria komputerowa

obraz, 100 x 100 cm, 1996/ 1997
Pamuła Jan - ur. 1944. Prof. Od 2002 r. rektor ASP. Prowadzi zajęcia w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych.

Obraz 019

grafika komputerowa; 49 x 60 cm

Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.

Obraz 018, 2000

grafika komputerowa, 49 x 60 cm

Image, 2005/14,

litografia barwna, 59 x 70 cm, sygn.

Image, 2005/10,

Układ VII, 1979

litografia barwna,
380 x 265 mm,
sygn. oł. p.d.: Jan Pamuła, l.d.: 1979 - Układ VII - , odb. nr: 4/20

Obraz 019

grafika komputerowa;
49 x 60 cm

Grafika wystawiona na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder

Obraz 018, 2000

grafika komputerowa,
49 x 60 cm

Obiekt został wystawiony na licytację
na rzecz Fundacji Sue Ryder - więcej o fundacji w dodatkowych informacjach

Seria komputerowa I

akryl na płótnie
55x55 cm

Obraz 023, 2001

grafika komputrowa,
53 x 67cm

Metro (1970)

sygn. p.d.
litografia
41x49.5

Obraz 019

2001 r.
grafika komputerowa
49x60

Obraz 018

2000 r.
grafika komputerowa
49x60

Abstrakcja geometryczna, 1977

olej na płótnie, 130 x 89,5 cm
sygnowany l.d.: "J. Pamuła 77"

liczba obiektów: 124