POPIEL Tadeusz (1863 Szczucin - 1913 Kraków)
olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
na odwrocie, na płótnie stempel wiedeńskiej firmy rozprowadzającej materiały malarskie: W. KOLLER & Co / IN WIEN / Mariahilferstrasse 33 / Silberne Medaille ponadto stempel tej firmy wytłoczony na krośnie: W. KOLLER & CO / IN WIEN.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno dublowane
113,6 x 154,5 cm
sygn. l.d.: T Popiel
Harfista (Dawid), około 1885-90 r.
olej/płótno, 74 x 53,5 cm
sygnowany l.d.: 'Tadeusz Popiel'
olej, płótno; 55 x 45,5 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: Tadeusz Popiel;
na krośnie:
- oznaczenie: 2310.;
- napis: "Tęsknota za Ojczyzną"
Bibliografia:
- "Świat. Dwutygodnik ilustrowany", rocznik czwarty, nr 17, 1891 r., Kraków, Nakładem Redakcyi "Świata", druk Wł. L. Anczyca i Spółki, pod zarządem Jana Gadowskiego.
- "Słownik artystów polskich...", t. VII, pod red. Urszuli Makowskiej, Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Warszawa 2003.
olej, płótno, 77 × 124 cm,
sygn. l.d.: T.Popiel
olej, płótno, 77 × 124 cm
sygn. l. d.: T.Popiel
akwarela, gwasz, papier;
39 x 25,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Popiel.
Oprawa (passe-partout) wykorzystana z albumu fotografii, co potwierdzają pozostawione na odwrocie carte de visite z opisanymi podobiznami mężczyzn.
olej, tektura; 41,2 x 32,1 cm;
sygn. prawy bok: T Popiel;
na odwrocie szkic olejny
akwarela, gwasz, ołówek/tektura, 34,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'T. Popiel'
ołówek, papier, 12 x 25,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d.: TP
Dziewczyna z żółtą różą, XIX/XX w.
olej, tektura, 46 x 37 cm
sygn. p.d.: TPopiel
odlew/brąz, 38 x 38 cm
sygnowany: `APopiel`
POCHODZENIE: kolekcja Konstantego Węgrzyna
olej/tektura, 34 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `T. Popiel`
akwarela, papier, 15 × 10 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem i opisany p. d.: (...)? TP
tusz, ołówek, papier, 13 × 11 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem p. d.: TP
akwarela, papier, 23 × 16 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem l. d.: TP oraz opisany oraz datowany l. d.: Podhorce .89
olej, płótno
84,5 x 68,5 cm
sygn. p.d.: T. Popiel .883. | Kraków
Obraz namalowany na płótnie sprowadzonym z Wiednia; naciągnięty na również wiedeńskie krosno.
Na odwrocie, na płótnie - w części przysłonięty poprzeczką krosna - stempel wiedeńskiej firmy rozprowadzającej materiały malarskie: W. KOLLER & Co | IN WIEN | Mariahilferstrasse 33 | Silberne Medaille. Stempel tejże firmy wytłoczony jest również na prawej bocznej listwie krosna: W. KOLLER & CO | IN WIEN.
Na listwie górnej mała nalepka z napisem atramentem: 160.
olej na płótnie,
55 x 40 cm,
sygnowany i datowany l.d. "T. Popiel 1897".
Na odwrocie, na krośnie ołówkiem: "Kociewska [?] Wanda 1897".
W ramie z lat międzywojennych.
Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: T.Popiel
Na odwrocie nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z opisem pracy
Granaty nad Czarnym Stawem w Tatrach, ok. 1900
Akwarela, karton; wym. w świetle pp: 11,5 x 16,5 cm; sygn. p.d.: T. Popiel.
akwarela, papier; 25 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TPopiel; data p. d.: 1896
olej na płótnie, 50,5 x 63 cm,
sygnowany l.d. "T. Popiel",
na odwrocie kartka z opisem obrazu i potwierdzeniem autentyczności przez dr. Kazimierza Buczkowskiego, datowana w Krakowie, 25 VI 1952 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 20 cm
sygnowany p.d.: `T. Popiel
POCHODZENIE: Salon Sztuki K. Wojciechowskiego w Krakowie (zachowany spis odręczny obrazów zakupionych w Salonie w 1928 r., poz. nr 20)
Estymacja 6 000 - 9 000 zł
olej, płótno; 85 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel. 883. / Kraków.
Na odwrocie stempel składu materiałów malarskich (w języku niemieckim)
olej, płótno,
50 x 96 cm;
sygn. p. d.: T. Popiel Tołszczów
olej/płótno, 75,5 x 107 cm
sygnowany p. d.: `T. Popiel`
naklejka z Salonu Dzieł Sztuki Stanisława Wojciechowskiego w Krakowie z 1930 r.
CAPRI, SKAŁY FARAGLIONI, ok. 1900
olej, płótno,
50.5 x 81.5 cm
sygnowany l.d.: T. Popiel. Capri
sygn. p.d.
akwarela, tektura
44x34 (w świetle passe-partout )
akwarela/papier, 24,5 x 36,5 cm (w świetle passe - partout)
olej na tekturze, 34 x 48 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "T.Popiel"
olej, tektura, 25,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: T.Popiel
PORTRET MŁODEJ KOBIETY, ok. 1900
olej, płótno naklejone na tekturę
67 x 59.8 cm
sygnowany l.d.: T Popiel | Rzym
olej, płótno
40.3 x 27 cm
sygnowany l.d.: T. Popiel
olej, płótno naklejone na tekturę,
67 x 59.8 cm
olej, płótno,
50 x 38.6 cm
sygnowany p.d.: T. Popiel
Na krośnie stempel; nieczytelny tekst niemiecki w trzech rzędach
olej, tektura, 42,5 x 95,5 cm
sygn. p.d.: T.Popiel
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
20,5 x 15,5 cm;
sygn. l.d.: T Popiel / 88.
Olej, płótno; 69 x 100 cm
Na odwrocie (na górnej listwie krosna): ".. deusz Popi |.. EŁA Morze, / od Au.. |.. A Olej.";na dolnej listwie krosna fragment zniszczonej nalepki z wystawy; na górnej listwie krosna napis ołówkiem "Morze przechowane (?) u p. Architekta Andrzejewskiego | własność p. P Sanecki (?)";na ramie nalepka z napisem:"Tadeusz | Popiel"
Gwasz, akwarela, karton; 29 x 19, 6 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: T. Popiel
olej, tektura, wym.: 45 x 59 cm
sygn. l.d.: T. Popiel
JESIENNY PEJZAŻ O ZACHODZIE SŁOŃCA,ok. 1910 r.
Olej, płótno 65 x 100 cm
Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: T.Popiel
olej na płótnie, 74,5 x 99,5 cm
sygnowany p.d.: "T. Popiel Anzio"