1 zł
2 600 000 zł

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja, lata 70. XX w.

relief, akryl, drewno / sklejka
181,5 × 76,5 × 20 cm
sygnowany na odwrociu: TADEUSZ | SZPUNAR

cena wywoławcza: Wykup abonament

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Idol biały, 1974

olej, drewno, 121,5 x 120,5 cm
sygn. na odwrocie: T. SZPUNAR KOMPOZYCJA II/74 IDOL BIAŁY
od spodu papierowa nalepka inwentarzowa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa z opisem pracy

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Niccolo Paganini, 1955 r.

brąz, 54 x 25 cm
sygnowany i datowany: 'ST 55'
odlew współczesny

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Tors, 1961 r.

drewno, 44 x 11,5 x 10 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'T. SZPUNAR | "TORS" 1961'

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Portret syntetyczny IV/75, 1975 r.

drewno polichromowane, 27,5 x 27 x 15 cm
sygnowany, datowany i opisany na spodzie podstawy: 'T. SZPUNAR | Portret syntetyczny IV/75'

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Portret mężczyzny, 1977

drewno, 40 x10 cm,
sygn. dwukrotnie monogramem: TS 77

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Tors 61/5, 1961 r.

drewno, 95 x 13,5 x 14 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'TADEUSZ | SZPUNAR | "TORS" 61/V'

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Głowa M., 1967 r.

drewno, 54 x 20,5 x 23,5 cm
sygnowany, opisany i datowany na spodzie: 'T. SZPUNAR | GŁOWA M. | 1967'

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Z CYKLU ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM - KOMPOZYCJA III, 1973

relief, drewno, sklejka, płyta, 120 x 120 cm
sygn. i opisany na odwrocie: TSzpunar/KOMPOZYCJA III/73 oraz Tadeusz Szpunar "Kompozycja III"

REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Rzeźby Domu Aukcyjnego Desa Unicum z 30.09.2014
Katalog Aukcji Rzeźby i Form Przestrzennych, Domu Aukcyjnego Rempex z 24.06.2009, poz. 13.

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Tors IV/61, 1961 r.

drewno, 92 x 19 x 16 cm
sygnowany i datowany na dole: 'ST61'
sygnowany, datowany i opisany na spodzie: 'TADEUSZ | SZPUNAR | "TORS IV/61" '
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Galeria Dyląg, Kraków, 02 - 03.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Kraków 2006, s.nlb (il.)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Głowa kobiety, 1957 r.

marmur, 29 x 18 x 18 cm
sygnowany i datowany na dole: 'TS 57'
na dole napis wtórny pisakiem: 'MHK1291/DEP'
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Muzeum Śląskie, Katowice, 10 - 12.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 12 (il.)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja II, 1972 r.

relief, drewno polichromowane/płyta, 123 x 123 x 15,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TSz | Tadeusz Szpunar | Kompozycja II/72'

OPINIE:
- do pracy dołączone autorskie potwierdzenie oryginalności dzieła
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., Galeria Dyląg, Kraków 2006
- Galeria Senatorska, Warszawa 2007

- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., katalog wystawy w Galerii Dyląg, Kraków 2006

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Portret żony

odlew/brąz, 49 x 30 x 18 cm
sygnowany z tyłu, u dołu: 'TSZPUNAR'

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja I, 1971

technika mieszana, relief, deska, drewno, mosiądz
150 x 150 cm
sygn., dat. i opis. na odwrocie: T. SZPUNAR / Komp. IV / 71

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Idol biały, 1974 r.

kolaż/deska, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `T. SZPUNAR | KOMPOZYCJA II/74 | IDOL BIAŁY`
na ramie naklejka inwentarzowa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa

- "Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70.", Galeria dylag.pl, Kraków, luty - marzec 2006
- "Rzeźba Tadeusza Szpunara", Muzeum Śląskie w Katowicach, 19.10-31.12.2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70., katalog wystawy, Kraków 2006, s. 22-23, il. 22

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

KOMPOZYCJA II, 1972

drewno polichromowane, 123 x 123 cm
sygn. na odwrocie: monogram TSZ/Tadeusz Szpunar/Kompozycja II/72
w załączeniu autorski certyfikat do pracy

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Zgasłe słońce, 1975 r.

relief, drewno polichromowane, 136 x 136 x 8 cm
- "Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70", Galeria dylag.pl, Kraków, luty - marzec 2006
- "Rzeźba Tadeusza Szpunara", Muzeum Śląskie w Katowicach, 19 października - 31 grudnia 2006
- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 18-19, il. 17

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja I/78

Z cyklu "Rozważania nad kołem i kwadratem", 1978 r.
blacha miedziana/drewno, 60 x 60 cm
opisany na odwrociu ołówkiem: `Tadeusz | SZPUNAR | KOMPOZYCJA I/78 | Z CYKLU "ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM"

- Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 25, il. 25

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kapral, 1961 r.

drewno, wys.: 32,5 cm
sygnowany i datowany: `T. SZ. 61`
opis autorski na spodzie ołówkiem: `T.SZPUNAR | "KAPRAL" | A.D. 61`
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, il. s. 9
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, Galeria dylag.pl, Kraków, 02 - 03.2006

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja II, 1967 r.

drewno, wys.: 237 cm, wymiary podstawy: 13 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany na spodzie: `T SZPUNAR | KOMPOZYCJA II 67`
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 15, il. 12

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Z cyklu Rozważania nad kołem i kwadratem - Kompozycja III, 1973 r.

relief, drewno/sklejka, płyta, 120 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `T Szpunar | "KOMPOZYCJA III"/73`

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Głowa kobieca, 1960 r.

drewno polichromowane na złoto, wys.: 19,5 cm, wys. podstawy: 9,5 cm
sygnatura na postumencie: `T.S.`
sygnatura i opis autorski na spodzie ołówkiem: `TADEUSZ | SZPUNAR | GŁOWA KOBIECA | 1960 R III.`

Literatura:
Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70, katalog wystawy, Kraków 2006, s. 12 (il.)

Wystawiana:
"Tadeusz Szpunar, prace z lat 60. i 70", 10 - 12.2006, Muzeum Śląskie, Katowice

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Głowa kobieca, 1956 r.

stiuk, wys.: 56 cm

Estymacja: 6 500 - 10 000

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Tors kobiety, 1960 r.

drewno polichromowane na złoto, wys.: 139 cm
sygnatura od spodu ołówkiem: `TADEUSZ SZPUNAR | "TORS KOBIETY" 1960`

Estymacja 12 000 - 15 000 zł

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja, z cyklu Rozważania nad kołe

drewno, blacha miedziana,
79 x 80 cm;
sygnowany na odwrocie ołówkiem: Szpunar KOMPOZYCJA I/79 (z cyklu "Rozważania nad kołem i kwadratem")

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja, z cyklu Rozważania nad kołem i kwadratem, 1979

sklejka, blacha miedziana,
79 x 79 cm;

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja 3, 1973 r.

technika mieszana, 120 x 120 cm; sygn. dat. i opisana na odwrocie

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

KOMPOZYCJA

z cyklu "ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM", 1979
drewno, blacha miedziana,
79 x 80 cm

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

KOMPOZYCJA I , 1971 R.

technika własna, relief/drewno polichromowane, mosiądz
150 x 150 cm
sygn., dat. i opisana na odwrocie

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

TORS, 1961

rze¼ba z drewna na prostopadłościennym postumencie,
wys. 44 cm
sygn. i dat. na postumencie: `T. SZPUNAR / 61`

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja I

relief metalowy, mosiądz, mied¼, 60,5 x 60,5 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Tadeusz SZPUNAR / Kompozycja I / 78/ z CYKLU/
"ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM"

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Popiersie, 1960

rze¼ba, drewno polichromowane
44 x 28 x 10 (bez podstawy)
sygn. i dat. na plecach: `TS `60`

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Kompozycja symetryczna, 1977

Z cyklu Rozważania nad kołem i kwadratem
relief, metal, blacha miedziana, drewno, 101 x 101 cm; sygn. i opis autorski na odwrocie: T. SZPUNAR / KOMPOZYCJA II/77 "SYMETRYCZNA" / Z CYKLU "ROZWAŻANIA / NAD KOŁEM I KWADRATEM"

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Popiersie 1960

rzeźba drewniana, polichromowana na zloty kolor, na prostokątnej, drewnianej podstawie,
wys. 53 cm,
sygn. i dat. na podstawie: 6oTs. Szpunar Tadeusz

SZPUNAR Tadeusz (ur. 1929)

Tors 1967

rzeźba z drewna, na prostopadłościennym, drewnianym postumencie, wys. 86,5 cm; sygn. i dat. na postumencie: T. Szpunar / Tors - 1967

liczba obiektów: 39