1 zł
2 600 000 zł

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Bez tytułu, lata 50. XX w.

gwasz, tusz/papier, 10 x 14 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Interwencja - blue scotch

technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska;
62 x 54,5 cm;
na odwrocie naklejka z napisem maszynowym: Edward
Krasiński / Warszawa / INTERWENCJA blue scotch.

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Bez tytułu (autoportret), 1985-95 r.

asamblaż, fotografia, folia, taśma klejąca/płyta pilśniowa, 70 x 50,5 x 16 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'E. KRASIŃSKI - 1985-1995'

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Intervention 31, 1975 r.

akryl, asamblaż, taśma klejąca/płyta pilśniowa, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'E. KRASIŃSKI - INTERVENTION 31 - 1975'

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Bez tytułu, 1995 r.

fotografia, kolaż, taśma klejąca/papier, 29 x 59,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany w obrębie kompozycji: 'Edzio'
artystyczna interwencja wykonana na okładce katalogu wystawy Edwarda Krasińskiego w Galerii Starmach w 1995

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

‘Intervention-1939’, 1995 r.

asamblaż, fotografia, taśma klejąca/papier, 13,5 x 19,7 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: ‘EDWARD KRASIŃSKI | INTERVENTION-1939’

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

gwasz, ołówek, tusz/papier, 22,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout)

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Interwencja - blue scotch

technika własna, płyta; taśma (scotch) niebieska; 62 x 54,5 cm;
na odwrocie naklejka z napisem maszynowym: Edward Krasiński / Warszawa / INTERWENCJA blue scotch

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Intervention 30, 1975 r.

akryl, kolaż, taśma klejąca w kolorze Scotch Blue/płyta pilśniowa, 70 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'E. KRASIŃSKI - INTERVENTION 30 - 1975'

- kolekcja Wojciecha Siemiona

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Czaszka Flauberta, 1952 r.

tusz/papier, 7 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na rewersie: ‘Kierunki | Nr 51/52 | Czaszka Flauberta | 8282 | [nieczytelne] | Edward Krasiński’
na rewersie opis wtórny

PROWENIENCJA:
- kolekcja Hanny i Gabriela Rechowiczów
- kolekcja prywatna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Kraków

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

bez tytułu, II poł. l. 50 XX w.

ołówek, gwasz, akwarela, papier, 100 × 70 cm
praca posiada potwierdzenie autentyczności Hanny Rechowicz z 25.10.2015 r.

Proweniencja:
- kolekcja Hanny i Gabriela Rechowicz

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Kropla

olej/papier, 15,2 x 15 cm, 23,8 x 23,8 cm - wymiary w oprawie autorskiej
sygnowany i dedykowany na odwrociu: 'COŚ MNIE KUSI | DO ANDUSI. | Edzio'

- dar od artysty, lata 90.

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Kompozycja surrealistyczna

akryl, asamblaż/blacha, 27 x 39 cm
sygnowany i dedykowany na papierowej podstawie: 'ANDO! NIE ZAPOMNIJ! | Edzio'

STAN ZACHOWANIA:
- praca po konserwacji

- dar od artysty, lata 80.

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

BEZ TYTUŁU, 1956

olej, płótno, 95 x 51 cm
sygn. na odwrociu: R 1956 / EDWARD KRASIŃSKI

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

TORS KOBIETY W KLATCE, I połowa lat 50. XX w.

olej, dykta
63 x 62,5 cm

Pochodzenie: kolekcja Hanny i Gabriela Rechowiczów.
W załączeniu potwierdzenie autorstwa wydane przez Hannę Rechowicz.

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

CIERHAN, połowa lat 50. XX w.

gwasz, tusz pędzel, ołówek, karton
69 x 93 cm (w świetle passe-partout)

W załączeniu potwierdzenie autorstwa wydane przez Hannę Rechowicz (więcej - kat. 92).

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Bez tytułu, lata 50. XX r.

tusz/papier, 20 x 11,5 cm

- kolekcjia Gabriela i Hanny Rechowiczów, Warszawa

- "Edward Krasiński ABC", Bunkier Sztuki, Kraków 11.04.2008-22.05.2008

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Interwencja - blue scotch

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

Bez tytułu, 1956-57 r.

olej/płótno, 72 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `E.KRASIŃSKI - DLA KRZYSIA | 1956 | R. 1957 | EDWARD KRASIŃSKI`

- kolekcja prywatna, Niemcy

KRASIŃSKI Edward (1925-2004)

BEZ TYTUŁU, 2 poł. lat 50. XX w.

ołówek, gwasz, akwarela, papier
100 x 70 cm

Obraz pochodzi z kolekcji Hanny i Gabriela Rechowiczów.

liczba obiektów: 35