POKRZYWNICKA-BOROWSKA Irena (1897-1975)
Zakochani z Prześmiewcą, 1930 r.
akwarela, kredka/papier, 29 x 22 cm
sygnowany i opisany śr.d.: 'paryż - ir pokrzywnicka' (napis częściowo schowany pod passe-partout)
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka/papier, 33 x 24 cm
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
ołówek, kredka/papier,
27 x 22 cm
sygnowany p. śr.: `irpo` oraz datowany p. d.: `Paris 1955`
ołówek, kredka/papier,
35 x 25 cm
sygnowany p. d.: `irpo`
ołówek, kredka/papier,
34,5 x 24,5 cm
ołówek, kredka, długopis/papier,
34,5 x 25,2 cm
sygnowany l. śr.: `irpo | 1949`
akwarela, gwasz, papier, 42 x 33
sygn. p. d.: I. Pokrzywnicka; na odwrociu naklejka z wystawy "Zachęty" nr 3891 (z 1921 r.)
i odręczny napis artystki: "Wdzięcznie wspominając miły pobyt w Topolice obrazek ten ofiaruję gościnnym gospodarzom" 14/ VII 24 Irena Pokrzywnicka-Borowska.
sygn. p.d.: I. Pokrzywnicka; na odwrociu naklejka z wystawy "Zachęty" nr 3891 (z 1921 r.)