1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Bez tytułu, 1961 r.

gips, 28,5 x 12 x 3 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1961 r.'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Te quaerens Ariadna, 1996

olej, akryl, deska
40x50 cm
sygnowany wzdłuż górnej krawędzi: "te quaerens Ariadna. Zbigniew Makowski f. V.1996.", na odwrocie autorski napis: "Te quaerens, Ariadna, tuoquo | incensus amoro. | Catullus Carmen 64, 253 | Zbigniew Makowski f .V.1996", nalepka z Galerie Alice Pauli oraz nalepki inwentarzowe

Kompozycja, 1971

gwasz, akwarela, tusz, papier
55x74,5cm
sygnowany wzdłuż dolnej krawędzi: "Zbigniew Makowski fecit 1971"

Pejzaż z filozofami, 1969

gwasz, papier naklejony na płytę, 33 x 62 cm
sygn. z lewej strony: Zbigniew Makowski 1969

Kompozycja, 1960 r.

technika własna/płótno, 65 x 90,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI 60'
na odwrociu, na blejtramie sygnowany, datowany i opisany: 'Warszawa ZBIGNIEW MAKOWSKI 1962'
poniżej wskazówka montażowa

Bez tytułu, 1962

olej, sklejka; 22,5 x 52,5 cm;
sygn., dat. wraz z dedykacją na odwrocie: ZBIGNIEW MAKOWSKI
/ Warszawa, 1962 / Józkowi W. / na mieszkanie nowe = / Zbyszek / W-wa, 20. VI. 1964.

Agata, wg Zurbarana, 2009 r.

gwasz, tusz, ołówek/papier, 36 x 51 cm
sygnowany i datowany wśród kompozycji: 'Zbigniew Makowski.X.2009.'
dedykowany p.d: 'dla Anny Baranowej | 22 X 2010 Warszawa | Zbigniew Makowski'
na odwrociu datowany i opisany: 'Agata, wg Zurbarana | [tu - wg. rentgenogramu] | 36 x 52 | 2009'

Tyle jest snu w geometrii, praca dwustronna, 1958, 1964 r.

akwarela, tusz/papier, 32,5 x 47,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Zbigniew Makowski 15.III.1964 | tyle jest snu w geometrii | tyle jest snu w geometrii | tyle jest snu w geometrii'
na odwrociu sygnowany i datowany p.d.: 'ZM | 58'

ALEJE JEROZOLIMSKIE 1960, 1999

tusz pióro, pędzel, gwasz, papier kremowy (obiekt złożony z dwóch części zszytych białą nicią, w dolnej części tekst)
33,5 x 34 cm (w św. p-partout)
sygn. tuszem na g. części l.d.: Aleje Jerozolimskie 1960, p.d.: Z.M. II. 1999., w p.d. rogu oł. dedykacja: dla Magdaleny Szafkowskiej, obok data i sygn.: 2.IV.20,14 | Zbigniew | Makowski

Na odwr. rysunek tuszem sygn. l.g.: Z. M. I .1999.,
p.d. tuszem: "Darmo"., dalej ołówkiem: 1999 | 35 x 36, tusz, gwasz

tusz, piórko, papier żeberkowy; 16,3 x 22,9 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: Zb. Makowski (ołówkiem).

EURYDYKA, ŻONA ORPHEIA DRYADĄ BYŁA, 2012 r.

książka artystyczna zawiera 14 kart (plus okładka) obustronnie zarysowanych i zapisanych
tusze barwne, gwasz, akwarela, pióro, pędzel, zszycia sznurkiem
wymiary: 35 x 23,5 cm

Bez tytułu, 1958 r.

olej, metal, asamblaż/płótno, blacha, 54 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1958'

To po deszczu tak paruje zbocze..., około 1960/1961 r.

olej/deska, 32,5 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew Makowski | około 1961 | może 1960 | dla Ani | Zbyszek | 3 VI 2013'

Sen / Rêve tantrique, 1965 r.

gwasz, tusz/papier, 24 x 30,5 cm
sygnowany i datowany wewnątrz kompozycji: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI 1965'

Oko od śpiącej lalki, 1963 r.

tempera, tusz, kolaż/karton, 55 x 78 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI V 1963'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: 'to "oko" - od Śpiącej Lalki" [...] Zbigniew Makowski VII 2014 [...]'
opisany wielokrotnie wśród przedstawienia

Do Landauera (tryptyk), 1986/1990 r.

gwasz, tusz, kolaż, sznurek/papier, 40 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu środkowej części: '[...] Zbigniew Makowski 24.II. 1990'
złożony z trzech zszytych prac powstałych w latach 1986-1990
dedykowany u góry środkowej części: 'dla Anny Baranowej - Zbigniew Makowski 20.XI 2009.'
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany wielokrotnie wśród przedstawienia

Zestaw: klocek drzeworytniczy Zbigniewa Makowskiego oraz trzy grafiki z zeszytu artystycznego Phases, 1962 r.

Klocek drzeworytniczy stworzony na potrzeby zeszytów artystycznych Phases, zeszyt nr 8, 1963.
Do zeszytu dołączony jest drzeworyt Zbigniewa Makowskiego, litografia Julio Silva, litografia Corneille
drzeworyt, papier; 20 x 30,2 x 2,2 cm
sygnowany na klocku wśród przedstawienia: 'ZM'

ROZPACZ JAKO ZWIERZĘ POCIĄGOWE II, 2000

książka autorska, zawiera 11 kart obustronnie zarysowanych i zapisanych
tusze barwne, pióro, pędzel, gwasz, akwarela,
wycięcia i zszycia nićmi i sznurkiem
22 x 27,5 cm
sygn. na drugiej stronie okładki u góry: Zbigniew Makowski op. VII MM | dla Magdaleny Szafkowskiej 12.XI.2015. | Rozpacz jako Zwierzę Pociągowe II.

A i co było do powiedzenia: powiedzieliśmy niemal wszystko..., 1963 r.

akwarela, tusz, papier, 48 x 64,5 cm
u dołu dedykacja : Dla Jerzego i Dobrochny Olkiewiczów - I-1964'

Hic, 1965 r.

gwasz, akwarela, tusz/papier, 30,5 x 24 cm
sygnowany p.d.: 'ZBIGNIEW MAKOWSKI', datowany wśród kompozycji: '3-VIII-1965'

liczba obiektów: 224