1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Embriology, 2007

metal spawany, 17 x 29 x 16 cm
wystawiany: Walking Lesson Abakanowicz / Markowski, Green Point Projects, Nowy Jork, listopad 2017
reprodukowany: Walking Lesson Abakanowicz / Markowski [wystawa zbiorowa] Green Point Projects, Nowy Jork, 2017, Warszawa 2017, s. 11.
proweniencja: dar artystki dla dyrektora Muzeum Azji i Pacyfiku Andrzeja Wawrzyniaka, kolekcja prywatna

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 2008 r.

brąz, 68 x 19,5 x 19,5 cm
sygnowany i datowany na podstawie: 'M.ABAKANOWICZ 08' oraz monogramem wiązanym: 'MA'

Jasny sizal, 1974-75

tech. własna, 145 x 180 cm
sygn. na odwrocie na dwóch autorskich metkach:
MAGDALENA ABAKANOWICZ „JASNY SIZAL” 1974-75 145 X 180 CM

Metalowa głowa, 2004

żelazo, 98.5 x 35 x 23 cm
sygn. na podstawie: M ABAKANOWICZ 04/monogram MA

Three handed, 2008

tkanina jutowa, żywica, drewno, wys. 171 cm
sygn. na drewnianej podstawie (mosiężna blaszka): THREE-HANDED M.ABAKANOWICZ 2008 oraz monogram wiązany MA.

"Pregnant", 1970/80 r.

gobelin/sizal, włosie, 140 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na naszywce autorskiej: 'ABAKANOWICZ | 140 X 110 | "PREGNANT" | 1970/80 | M. Abakanowicz'

Bez tytułu, 1976, 1976 r.

drewno, żywica, 90 x 60 x 13 cm
na odwrociu tabliczka: 'ABAKANOWICZ 1967'

Ruch

tusz lawowany/papier, 21 x 29,5 cm
opisany na odwrociu: 'Ruch MA'

Kompozycja, 2006 r.

tusz/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany i datowany śr.d: 'M. Abakanowicz 2006'

Głowa, 2011 r.

tusz/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'M. Abakanowicz | 2011'

Profil, 2004 r.

tusz/papier, 42 x 30 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'MA04'
na odwrociu sygnowany i datowany: 'M.Abakanowicz 2004'

Bez tytułu, 1985

miękki werniks/ papier, 57 x 74,5 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d. „M Abakanowicz 85”
Do pracy dołączony jest certyfikat.

Głowa z teki Katharsis, 1985

litografia, miękki werniks, edycja p.d.a.; 75 x 56,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "M. Abakanowicz, 85", l.d.: "p.d.a."

KATHARSIS, 1985

7 grafik (6 grafik + 1 grafika ilustracyjna na stronie tytułowej), litografia, papier, 75 x 56 cm (płyta),
64 x 48,5 cm (odcisk)
sygn. p.d. każda: M. Abakanowicz 85
ed. l.d. każda: 23/100
wyd. Fattoria di Celle, Edizioni della Bezuga, Florencja

Oko, 1982 r.

tusz/papier, 50 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OKO | MA 82'

Ucho, 1982 r.

tusz/papier, 50 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Ucho | MA 82'

Znak brązowy

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Znak brązowy | MA'

bez tytułu, 1981 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 64 x 49 cm, sygn.

Twarz, 2006

technika mieszana, papier; 42 x 30 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2006 M. Abakanowicz (ołówkiem);
na odwrocie pieczęć galeryjna oraz kartka z opisem pracy: 75. Abakanowicz / Magdalena / Cykl Twarze / nie portrety I / Gwasz 30 x 42

Petite brunne, 1977 r.

gobelin, sizal, włosie, 120 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na naszywce autorskiej: 'MAGDALENA | ABAKANOWICZ | "PETITE BRUNNE" | 120 X 110 CM 1977 | M. Abakanowicz'

liczba obiektów: 216