1 zł
2 600 000 zł

BEREŹNICKI Kiejstut (ur. 1935)

Martwa natura w tonacji oliwkowej, 1981 r.

olej/płótno, 95 x 128 cm
sygnowany i opisany wewnątrz przedstawienia: `1981 | Martwa | natura | w | tonacji | oliwkowej | KBereźnicki`
na odwrociu trudno czytelna pieczątka
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura z ptakami, lata 1993 - 1994

olej, płótno naciągnięte na koło rowerowe, średnica 58 cm
sygn. pośrodku: Reszel 1993 K. Bereźnicki oraz u dołu: 1994 Reszel K.B.

Zuzanna i starcy, 1980 r.

olej, płótno, 90 x 120 cm
sygn. I dat. p. d.: K. Bereźnicki 1980

Wystawiany: Kiejstut Bereźnicki - pięćdziesiąt lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 4.07-15.09.2008

Przy stole

olej/płótno, 79,5 x 118 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `K. Bereźnicki`

Martwa natura z porami, 1993 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `1993| K. Bereźnicki`
opisany na odwrociu: `K. Bereźnicki "Martwa natura z porami" | olej 66 x 50 cm | 1993 r.` oraz trudno czytelna pieczątka z wypisanym odręcznie numerem: `P 502 - 5333 | 22 | 97`

Podtrzymywanie II

ołówek, papier, 69 x 49 cm,
sygn. p.d.: Podtrzymywanie II, Buk. Plener K Bereźnicki

Opłakiwanie, 1979 r.

olej, płótno, 202 × 148 cm
Reprodukowany i opisywany:
Kiejstut Bereźnicki - pięćdziesiąt lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 2008, poz. 100

Przed lustrem

Sangwina/karton, 70x48 cm

Studium

Ołówek/karton, 50x39 cm

Akt na sofie

olej, płótno; 110 x 135 cm

Przypomnienie Iberii V, 2001 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
opisany autorsko na odwrociu: "Przypomnienie Iberii V, 100 x 73 | KBereźnicki Iberia V`

- 2010, BWA Kielce (rep. kat. str. 10)
- 2005, Odessa, "W stronę Schulza"
- 2002, Poznań, "Artyści Sopotu" (rep. w kat. str. 49, poz. 47)
- grudzień 2001, Sopot, Wystawa na 100-lecie Sopotu
- 2003, Gdańsk, "Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego za 2002 r." Wystawa zorganizowana przez ZPAP okręg gdański. (Obraz reprodukowany w katalogu na str. 12.)

Estymacja: 23 000 - 29 000

Martwa natura z czerwonymi naczyniami, 1998

olej, płótno; 54 x 73 cm
sygn. u dołu: 1998/ Z czerwonymi naczyniami/ Bereźnicki [po prawej u dołu] 1998-199.../ Sopot

Estymacja: 22000 - 25000 PLN

Martwa natura wiejska, 1985 r.

olej/płótno, 72 x 82 cm
datowany i sygnowany w centrum kompozycji: `1985 | Martwa | natura | wiejska | K. Bereźnicki`

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Scena wieczorna II, 1968 r.

olej/płótno, 119 x 135 cm
sygnowany i datowany w środku kompozycji: `Scena wieczrna II | przemalowane | 1968 | K.Bereźnicki | ol.pł.`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Zuzanna i starcy, 1980 r.

olej, płótno, 90 × 120 cm
dat. p. d.: 1980

Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo, rysunek. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 4.07-15.09.2008

Estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Modelka, malarz i trzy maski, 2010 r.

rysunek, ołówek/papier, 64 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.:` modelka, malarz | i trzy maski | 2010 | Bereźnicki`

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Martwa natura

olej/płótno, 73 x 73 cm

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Martwa natura

olej, płótno, 60 x 51 cm,
sygn.

Martwa Natura, 1980

olej, płótno
90 x 116
sygn. p.d.: 1980 K. Bereźnicki

liczba obiektów: 178