1 zł
2 600 000 zł

MODZELEWSKI Jarosław (ur. 1955, Warszawa)

Zjednoczone narzędzia

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `3/100`

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dom nad wodą

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `7/100`

Luksusowa odzież zachodnia

inkografia/papier, 46 x 60 cm

KINDERHEIM 2, 2002-2004

tempera żółtkowa, płótno, 38 x 55 cm
sygn. i dat. na odwrocie: Jarosław Modzelewski Kinderheim 2 38x55 temp.ż. 2002 2004

WISŁA.STARA BARKA 3, 2003

tempera żółtkowa, płótno, 120 x 160 cm, sygn. i opisany na odwrocie:
Jarosław Modzelewski/"Wisła.Stara barka 3", 2003/temp.ż./120 x 160

Piesek drapie się za bramą, 2001 r.

tempera/płótno, 80 x 100 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `Jarosław 2001 | Modzelewski "Piesek drapie się | za bramą" | temp. ż. 80 x 100`
- Dom Aukcyjny Agra-Art., Warszawa, 18.11.2001
- kolekcja prywatna, Poznań
- Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977-2006, Galeria Zderzak, Małgorzata Kurzac, Jan Michalski, red. Maryla Sitkowska, Marta Tarabuła, Kraków 2006, s. 210, poz. 345

Podwórze

ołówek, papier; 20,5 x 27,5 cm w (świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: JModzelewski

Postacie, 1996

pastel, papier; 30,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Jarosław/Modzelewski/ 1996

Nabrzeże Westerplatte, 2013 r.

akwarela / papier, 38 x 56 cm, sygn.

Żaglowiec

inkografia/papier, 23 x 30 cm
sygnowana ołowkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `17/100`

Wisła, Broniewski, próg

inkografia/papier, 40 x 60 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `JModzelewski`, l.d.: `6/100`

Ucieczka spod sopki, 1990 r.

olej/płótno, 170 x 250 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jarosław | Modzelewski 1990 | "UCIECZKA SPOD SOPKI" | 170 x 250 olej`

- Galleria Spicchi dell`Est, Rzym
- kolekcja prywatna, Włochy

- "Jarosław Modzelewski - Robert Gnozzi", Galleria Spicchi dell`Est, Rzym, październik-grudzień 1992
- "Moje obrazy w Białymstoku", Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok, marzec-kwiecień 1991
- "Galerie lat osiemdziesiątych", Galeria Zachęta, Warszawa, maj 1990

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 32 (il.)
- Gruppa 1982 - 1992, katalog wystawy, oprac. Maryla Sitkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, s. 48 - 110
- Jarosława Modzelewski, Obrazy 1997 - 2006, pod red. Jana Michalskiego, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 92 (il.), s. 175, poz. 189

Odpoczynek na schodach, 1999

tempera, płótno; 136 x 160cm
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1999/ "Odpoczynek na schodach"/ tempera ż. 136x160 cm

Pilny uczeń, 1991 r.

olej/płótno, 136 x 160 cm
sygnowany i datowany oraz tytuł autorski na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | "pilny uczeń" | o

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 29 (il.);
- M. Łaptaś, Dwa poziomy w Szarej Kamienicy, Czas Krakowski 1991, nr 130 (8-9.VI);
- Gruppa 1982 - 1992, katalog wystawy, oprac. Maryla Sitkowska, Galeria Zachęta, Warszawa, s. 48 - 110;
- Jarosława Modzelewski, Obrazy 1997 - 2006, pod red. Jana Michalskiego, Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 92 (il.), s. 177 (il.), s. 178.

- Jarosław Modzelewski - Robert Gnozzi, październik - grudzień 1992, Galleria Spicchi dell`Est, Rzym;
- Accrochage nr 3, Galeria Zderzak, Kraków 1991; 3) Moje obrazy w Białymstoku, Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok 1990

Górka (Wzgórze), 1991 r.

olej/płótno, 136 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Jarosław Modzelewski 1991 | Górka | olej 136x190`

- Roberto Gnozzi - Jarosław Modzelewski, katalog wystawy [teksty: Maurizio Calvesi, Krzysztof Karasek], Galeria Spicchi dell`Est, Roma X .- XI.1992, Rzym 1992, s. 27 (il.);

- Accrochage nr 3, Galeria Zderzak, Kraków 1991; 3) Moje obrazy w Białymstoku, Galeria Sztuki Współczesnej, Białystok 1991

Szafka na narzędzia

ołówek, akwarela/papier, 19,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `JModzelewski`

Kobieta czytająca książkę

rysunek, ołówek/papier, 20 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)

Postacie, 1996

pastel, papier;
30,5 x 48 cm (w świetle oprawy);

Piesek

ołówek, papier;
20 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JModzelewski

Szkice (2006)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
21x29 cm

liczba obiektów: 369