PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
Sekwana w okolicach Les Andelys, 1920
olej, tektura
27 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z tytułem obrazu - Pejzaż, nr 2656 i datą przyjęcia 1925.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
46.5 x 38 cm
sygnowany l.d.: Pankiewicz
węgiel i sangwina, papier żeberkowy z suchą pieczęcią okrągłą: J. WHATMAN (...) 1er i z filigranem: (J WHAT)MAN 1931,
30 x 47.3 cm
akwaforta, sucha igła, papier,
14 x 15,8 cm (odcisk płyty),
sygn. ołówkiem pod ryciną p. d.: Pankiewicz
Martwa natura - winogrona i jabłka, ok. 1920 r.
olej/deska,
37 x 47 cm
sygnowany p. d.: `Pankiewicz`
na odwrocie odręczny napis: `J. Pankiewicz | 1921`
akwaforta, papier;
12,7 x 17,9 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz (pod obrazem, ołówkiem)
olej, tektura,
27 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz
Rue de la Boucherie w Caudebec en Caux (Zaułek z bawiącymi się dziećmi), 1907
akwaforta, papier żeberkowy,
13,8 x 11 cm (odcisk płyty), 19,2 x 15,2 cm (akusz);
sygn. p. d. pod ryciną ołówkiem: Pankiewicz; na odbitce p. d. odwrócony napis: Caux en Caudebec.
Kanał piński na Polesiu I (Krajobraz z konnym zaprzęgiem na mostku), 1899
sucha igła, papier,
13,8 x 19,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Pankiewicz 1899 (na płycie)
olej, płótno,
27 x 32.5 cm
olej/płótno,
45 x 54,5 cm
sygnowany l. d.: `Pankiewicz`
Paryż. Hotel Lambert, ok. 1903
Akwaforta, sucha igła, ruleta;
wym.: 118 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz; stan bdb.
Tulipany w niebieskim flakonie, ok.1926
olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. l. g.: Pankiewicz
olej na płótnie, 64, 5 x 79, 5 cm,
sygnowany l. d. "Pankiewicz"
ANEMONY I MIMOZA W GLINIANYM DZBANIE, ok. 1920
olej na płótnie, 54, 5 x 45, 5 cm,
sygnowany l. d. "Pankiewicz",
na krośnie kartka Muz. Narodowego w Warszawie, 2006.
Wystawiany: Józef Pankiewicz 1886-1940. Życie i dzieło
Muzeum Narodowe w Warszawie, 2006 [poza katalogiem].
Pejzaż z południa Francji (Pejzaż z Saint - Tropez), 1922 r.
olej/płótno, 52 x 61,5 cm
sygnowany l. d.: `Pankiewicz`
Pejzaż z Cassis (Widok z gaju oliwkowego na Couronne de Charlemagne w Cassis), 1928 r.
olej/deska, 33 x 42 cm
sygnowany l. d.: `Pankiewicz`
na odwrocie naklejka: `Muzeum Narodowe | w Warszawie | p. 734/05/2`
Pejzaż południowy z domem (Domek wśród winnic - Sanary), 1924 r.
olej/płótno dublowane, 52 x 61 cm
sygnowany l. d.:` Pankiewicz`
na odwrocie, na krośnie, nalepka: `MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia Konserwacji Malarstwa | i Rze¼by` oraz pieczęć: `WKZ 38 | PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ`
PORTRET MADAME MARTY BONNARD, 1910
olej na płótnie, 61 x 50 cm, sygnowany l.g. "Pankiewicz/1910"