1 zł
2 600 000 zł
/11

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

olej/płótno, 74 x 55,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Głowa, z teki: Katharsis, 1985

miękki werniks, papier; 69 x 53 cm w św. p-p. (arkusz); 64 x 48,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 85 (ołówkiem);
oznaczenie l. d.: p.d.a. (ołówkiem)

Teka Katarsis, 1985 r.

litografia/papier, 76 x 57 cm (arkusz)
każda z prac sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85' oraz opisana ołówkiem l.d.: '45/100'
6 prac oraz karta tytułowa w brązowej obwolucie

Rozwianie, lata 60. XX w.

tusz lawowany/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Rozwianie | MA'

Projekt tkaniny żakardowej, 1952,

ołówek/papier milimetrowy, 14,5 x 16 cm, wymiary obwoluty 37,5 x 29 cm

Bez tytułu, 1993 r.

brąz, 76 x 19 x 19 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na krawędzi podstawy: 'AM 93'

Postać, 2008 r.

beton, 178 x 55 x 41 cm
sygnowany monogramem wiązanym i datowany na odwrociu: 'MA 08'

z cyklu: Inkarnacje, 1989

tkanina jutowa, żywica, drewno, wys. 70 cm
sygn. u podstawy monogramem artystki: MA89

miękki werniks, papier; 68,5 x 52,5 cm w św. p-p. (arkusz); 64 x 48,7 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d.: M Abakanowicz 85 (ołówkiem);
oznaczenie l. d.: p.d.a. (ołówkiem);
na odwrocie nalepka galeryjna

Bez tytułu, 1981 r.

tusz, węgiel/papier, 49 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'M.Abakanowicz 1981'

"Patrzący"

akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Patrzący / M. A'

Piotr i Paweł, 2009 r.

brąz
Piotr: 177 x 79 x 26 cm
Paweł: 177 x 80 x 26 cm
sygn..: M.ABAKANOWICZ 2009

Anatomia, 2009 r.

juta, żywica, drewno, żelazo
112 x 92 x 26 cm
sygn.: ANATOMY M.ABAKANOWICZ 2009

Linnen and sisal, 1974

len, sizal, 200 x 130 cm
sygn. i opisany na autorskiej metce: „LINNEN AND SISAL” 1974 200 x 130 cm M. Abakanowicz

Jonas, 1998

tkanina jutowa, żywica, metal, 145 x 49 x 64 cm
sygn. na autorskiej plakiecie: JONAS ON IRON FRAME/ M.ABAKANOWICZ/ 1998

Z cyklu: Oko, 2006 r.

rysunek tuszem chińskim, 31 x 23 cm, niesygnowany.
Dar Pana Jana Kosmowskiego.

Z cyklu Okamgnienie, 2000 r.

gwasz, akwarela, papier, 35, 5 x 44 cm,
sygn. i dat. u dołu 2000 Dla Moniki m. Abakanowicz

Ryba, 2002

technika mieszana, papier; 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: M Abakanowicz (ołówkiem);
dat. i opisany l. d.: Ryba 2002 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Magdalena Abakanowicz / Ryba / tech. mieszana / wym. 42 x 30

Tors, z teki Katharsis, 1985

miękki werniks, akwaforta barwna, papier;
68,8 x 52,7 cm w św. p-p. (arkusz); 64,5 x 48,5 cm (odcisk płyty);
na odwrocie nalepka galeryjna

Bez tytułu (Słoń), 1999 r.

stal, 13 x 18 x 5,5 cm
sygnowany i datowany na podstawie monogramem wiązanym: 'AM 1999'
rzeźba unikatowa

/11
liczba obiektów: 216