1 zł
2 600 000 zł

BĘBNOWSKI Wacław (1865 - 1945)

Wazon

terakota, wys. 35 cm; średn, wylewu – 12,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plakieta z amorami

terakota, 36 x 30 cm

Waza – trójnóg z niedźwiadkami, ok. 1914

terakota, wys. 17,5 cm; średn, wylewu – 11, 5 cm

Akt leżący, 1929 r.

terakota patynowana, 12 x 19,5 x 9,5 cm
sygnowany i datowany z tyłu: 'W.Bębnowski | 1929'

Waza dekorowana gałązkami i owocami oliwki, 1914

terakota, patyna jasnozielona
23 x 25 cm

Żołnierz

terakota patynowana , 25 x 13 x 15 cm

Dzieci, 1936 r.

glina patynowana , 27 x 18 x 14 cm
sygnowany, datowany i opisany na podstawie: 'W. Bębnowski | Aleksandrów | 1936'

Akt leżący, lata 30. XX w.

terakota patynowana, 11 x 19,5 x 10 cm
sygnowany z tyłu: 'W. Bębnowski' i wyciskana lilijka [znak autorski artysty]

- porównaj - Wacław Bębnowski 1865-1945. Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Włocławek 2009, nr kat. 1/17-19

Wędrowiec (Powstaniec), terakota

terakota, patyna jasnozielona na brązowym gruncie, cokół drewniany, wys. 63,5 cm,
sygn. na podst. z boku: W. Bębnowski, inskrypcja z przodu: VI/1910-1912
Reprodukowany w: Katalogu dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Włocławek 2009, s. 30, nr. Kat. 2.

Wazon z czterema uchwytami, 1903- 1914

terakota, patyna brązowa i zielona, wys. 17 cm,
Reprodukowany w: Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskie i Dobrzyńskiej we Włocławku, Włocławek 2009, s. 47, nr. Kat. 90.

Waza-Faeton z kwadrygą (1936)

sygn. dat. W.Bębnowski 1936
brąz wys.34 cm

PATERA MACIERZYŃSTWO/ NIMFA z DZIECKIEM, ok. 1910

terakota, 33 x 30 x 15 cm, lekko patynowana zielenią miedziową (przetarcia patyny), niesygnowana.
Por. Krystyna Kotula, Wacław Bębnowski 1865-1945. Katalog dzieł ze zbiorów MZKiD, Włocławek 2009, nr 71, il. s. 44.

WAZA DEKOROWANA GAŁĄZKAMI i OWOCAMI OLIWKI, 1914

terakota, patyna jasnozielona, wysokość 23 cm, średnica otworu 25 cm, średnica podstawy 16 cm, niesygnowana.
Por. Krystyna Kotula, Wacław Bębnowski 1865-1945. Katalog dzieł ze zbiorów MZKiD, Włocławek 2009, nr 76, il. s. 45.

Waza z żabą i jaszczurką, ok. 1910 r.

ceramika szkliwiona, 22 x 25 x 24,5 cm
opisana na spodzie: '861 | B'

WAZA Z FAETONEM

Terakota, angoba brązowa patynowana, wys. 37 cm

Praca reprodukowana w: Krystyna Kotula; Wacław Bębnowski, 1865 - 1945, Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku; Włocławek 2009; s. 46, nr.82, 83, il.

ŚPIĄCA NIMFA, 1927

Terakota, angoba jasnobrązowa, 31 x 56 x 30 cm
Sygnatura ryta: W. Bębnowski | 1927 r.

Praca reprodukowana w: Krystyna Kotula; Wacław Bębnowski, 1865 - 1945, Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku; Włocławek 2009; s. 31, nr.9, il.

MACIERZYŃSTWO, 1932

Terakota, 33 x 30 x 17 cm
Sygnatura ryta; W Bębnowski | 1932 r

Praca reprodukowana w: Krystyna Kotula; Wacław Bębnowski, 1865 - 1945, Katalog dzieł ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku; Włocławek 2009; s. 44, nr.72, il.

Waza - Faeton z kwadrygą, 1936 r.

brąz, wys. 30 cm, śr. 25 cm
sygnowany na wewnętrznej stronie wylewu: `W. Bębnowski 1936`
odlew współczesny

Psy myśliwskie

glina wypalana, podstawa - drewno, wys.: 52 cm, dł. podstawy: 46 cm
sygnatura ryta: `W. Bębnowski`

Estymacja: 6 000 - 9 000

JASZCZURKA, 1936

terakota,
10 x 5 cm,
sygnatura wyciśnięta na podstawie: "W. Bębnowski /1936 r". Wacław BĘBNOWSKI (1865 Dubieniec - 1945 Aleksandrów Kujawski)

liczba obiektów: 32