ołówek na papierze
61 x 45 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "St. Żur".
2 100 zł
28-03-2024
Nowość
CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
TERLECKI Alfred (1883 - 1973)
"Na Bałtyku. Jastarnia"
, 1952
akwarela na papierze
41 x 28,5 cm
sygnowana, datowana i opisana w prawym, dolnym rogu: "Alfred Terlecki | Jastarnia 1952".
3 200 zł
28-03-2024
Nowość
ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
"Krakowski Rynek"
akwaforta na papierze
17 x 27,5 cm
sygnowany w prawym, dolnym rogu: "Zakrz" oraz opisany w lewym, dolnym rogu: "Kraków".
850 zł
28-03-2024
Nowość
MATEJKO Jan (1838 Kraków - 1893 Kraków)
ok. 1881 r.
ołówek na papierze
11 x 9 cm
sygnowany monogramem wiązanym w prawym dolnym rogu: "JM".
Praca stanowi studium portretowe mężczyzny, którego możemy odnaleźć w korowodzie postaci w dziele Matejki "Chrzest Władysława Warneńczyka" z 1881 roku.
32 000 zł
28-03-2024
Nowość
MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)
"Jan Effenberger-Śliwiński"
węgiel na papierze
104 x 60 cm
16 000 zł
28-03-2024
Nowość
CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
"Sanna w górach”
Olej na kartonie, sygn. p. d.: "Wł. Chmieliński”.
Wymiary w ramie: 45x58 cm (32x45 cm)
13 500 zł
28-03-2024
Nowość
KORECKI Wiktor (1890-1980)
“Nad wodą o zachodzie słońca”
Olej na kartonie, sygn. p.d. “WIKTOR KORECKI”.
Wymiary w ramie: 45x60 cm (34,5x48 cm)
11 000 zł
28-03-2024
Nowość
FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
“Powrót z polowania z łosiem” 1919 r.
Autolitografia barwna, papier, sygn. p. d.: “Jul Fałat”.
Praca wydana jako jedna z 8 autolitografii Juliana Fałata w "I Tece Myśliwskiej", Wyd. Artystyczne "Sztuka" [Toruń 1919-1920].
Wymiary w ramie: 43x53 cm (30x45 cm)
3 800 zł
28-03-2024
Nowość
STACHOWICZ Teodor Baltazar (1800 Kraków - 1873 tamże)
"Święty Jan Ewangelista"
olej na płótnie dublowanym
113 x 77 cm
"T. B. Stachowicz | [...] w Krakowie".
Praca po konserwacji; dostępna pełna dokumentacja konserwatorska.