1 zł
2 600 000 zł

MASŁOWSKI Stanisław (1853-1926)

Na pastwisku

akwarela, papier, 67 x 95 cm,
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Mokradła, 1913

olej, płótno; 154,5 x 150 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 913

Willa Gouillan w Taorminie, 1922

akwarela, gwasz, papier,
98,5 x 68,5 cm,
sygnowany p.d.: "VILLA GOUILLAN | S. MASŁOWSKI. TAORMINA | 1922"

HUCUŁ Z FAJKĄ

Akwarela, papier; 41 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: ST. MASŁOWSKI
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 22

CZWÓRKA, 1918

Akwarela, papier; 47 x 69 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Stanisław Masłowski 1918

olej, sklejka; 28 x 71,5 cm;
sygn. l. d.: St. MASŁOWSKI;
na odwrocie napis ołówkiem: Stanisław Masłowski

PASTERKA Z KROWAMI, 1920

Akwarela, papier naklejony na tekturę; 66,5 x 98 cm
Sygnowany p.d.: Stanisław Masłowski | 1920.

Pejzaż z Woli Rafałowskiej, 1917 r.

akwarela/karton, 64,5 x 100,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'STANISŁAW MASŁOWSKI. | WOLA. 1917.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa oraz karta identyfikacyjna

Powrót z karczmy, 1918 r.

olej, płótno, 71 x 100 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. 1918.

Na polowaniu, 1900

olej, deska; 28 x 39,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900;
na odwrocie l. g. napis czerwoną kredką: 21 lipca 1920 r., poniżej ślad ołówkowego napisu z czytelnymi cyframi: 562;
obraz reprodukowany w: "Tygodnik Ilustrowany" 1902, 1. półrocze, nr 21, il. s. 407 [jako jeden z reprodukowanych obrazów w artykule F. Jabłoczyńskiego napisanego z okazji zbiorowej wystawy artysty TZSP w Warszawie].

Powrót z karczmy, 1918 r.

olej, płótno, 71 x 100 cm, sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. 1918.

akwarela/papier, 65 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'STANIŁAW MASŁOWSKI | WOLA 1917'

- porównaj: A. Melbechowska-Luty, Mali mistrzowie polskiego pejzażu XIX wieku, Warszawa 1997, s. 174-175, il. 94

Powrót z karczmy, 1918 r.

olej, płótno, 71 x 100 cm,
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. 1918.

PASTERKA Z KROWAMI, 1920

Wyjazd na polowanie, 1900 r.

olej/sklejka, 28 x 39,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.:'ST MASŁOWSKI. WARSAWA. 900.'
na odwrociu napis czerwoną kredką: '21 lipca 1920 r.' oraz podkreślona liczba '313'; poniżej napis ołówkiem w trzech wierszach, z dającą się odczytać liczbą '562'

- dom aukcyjny Agra Art, 12.10.2014
- dom aukcyjny Agra Art, 06.11.2005
- "Tygodnik Ilustrowany" 1902, 1. półrocze, nr 21, s. 407, (il.)

MALWY PRZED CHATĄ

akwarela, papier
78 x 52 cm

Włoski pejzaż , 1910 r.

akwarela, ołówek/papier, 56 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. MASŁOWSKI | [nieczytelnie] 1910'

TIVOLI, 1910

akwarela, papier naklejony na tekturę, 78 x 126 cm
sygn. i dat. u dołu: ST.MASŁOWSKI/ TIVOLI 910

RZYM, 1910

akwarela, papier naklejony na tekturę, 78 x 133,5 cm
sygn. i dat. p.d.: ST.MASŁOWSKI/ ROMA 1910

Portret na tle pejzażu, 1920 r.

akwarela, ołówek, papier, 65 x 100 cm cm w świetle ramy,
sygn. p.d.: Warsz. Stanisław Masłowski / 1920

PASTERKA Z KROWAMI, 1920

WIDOK Z TIVOLI, 1922

akwarela, gwasz, ołówek, papier nakl. na tekturę
69,2 x 97,7 cm
sygn. l.d.: IL BORDO BAGNO. | TIVOLI. 1922. | S. MASŁOWSKI
Na odwr. l.d. napis odręczny: N 71. Ponadto p.g.: ślad po nalepce.

ŚWIĘTY JÓZEF W WARSZTACIE Z MŁODYM JEZUSEM

Akwarela, papier; 39 x 20 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI

Na polu, 1910

akwarela, papier, 68 x 97,5 cm
sygn. p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1910

NA TARGU KOŃSKIM

akwarela, ołówek
19,2 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: St. MASŁOWSKI
Na odwrocie oprawy nalepka pozłotniczej pracowni Józefa Załuskiego w Poznaniu.

Warszawa - Sady Żoliborskie, 1920 (wg przekazu rodziny)

akwarela, ołówek, papier,
wym. 65 x 100 cm w świetle ramy,
sygn. p.d.: Warsz. Stanisław Masłowski/1920

HUCUŁ Z FAJKĄ

Sygnowany l.d.: ST. MASŁOWSKI

Z Wilanowa

sygn. p.d. (na odwrociu nalepka z wystawy w Zachęcie w 1902 roku)
akwarela, papier
16x47 cm

Spotkanie, 1909 r.

olej/płótno, 44,5 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: `S.Masłowski 909`

W podróży, 1914 r.

akwarela, ołówek/papier, 68 x 101 cm
sygnowany i datowany l.d.: `STANISŁAW MASŁOWSKI 1914`

Pejzaż, 1919

akwarela, papier; 64 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. / 1919 / WOLA

Powrót z karczmy (1900)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
83x86 cm

Autoportret artysty na tle sadu Żoliborskiego, 1920 r.

akwarela, papier, 65,5 × 100 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p.d.: WARSZ.STANISŁAW MASŁOWSKI/1920.

TARG W MIASTECZKU, lata 80. XIX w.

olej, płótno
52,5 x 93,5 cm
sygn. l.d.: SMasłowski (inicjały wiązane)

Powrót z karczmy, 1918 r.

olej, płótno, 71 × 100 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1918

olej, sklejka; 28 x 71,5 cm; sygn. l. d.: St. MASŁOWSKI;

Kwietny ogród z makami

olej, tektura; 17 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: ST. MASŁOWSKI.
na odwrocie nalepka z napisem: Katolicki Zakład Sprzedaży Obrazów | Religijnych i Obyczajowych | przy | Księgarni Ziemi Mazowieckiej w Płocku | Kolegialna 8 - gmach Hotelu Polskiego

Pejzaż znad Świdra, 1923

Akwarela, tektura; wym.: 68 x 92 cm;
sygn. p.d.: Stanisław Masłowski / Wielkie Świdry 1923.

Powrót do pałacu, 1896

olej, płótno dublowane; 64 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: S.MASŁOWSKI/ 1896
obraz po konserwacji

Wiejskie typy, 1900

olej, płótno; 83 x 86 cm;
sygn. l. d.: St. MASŁOWSKI 900

Wyjazd na polowanie

olej/płótno, 66 x 100 cm
sygnowany l.d.: `S.Masłowski`

Pejzaż z rozlewiskiem, 1924 r.

akwarela papier, 63,5 × 66,5 cm,
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. WOLA.1924.
na odwrocie pozostałości nalepki wystawowej

Estymacja: 12000 - 15000 zł

W drodze na łowy

akwarela, papier; 29,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Masłowski

Rzym, 1910

akwarela, papier naklejony na tekturę; 78 x 133,5 cm
sygn. p.d. ST.MASŁOWSKI/ ROMA 1910

estymacja: 65000 - 75000 zł

Tivoli, 1910

akwarela, papier naklejony na tekturę; 78 x 126 cm
sygn. u dołu ST.MASŁOWSKI/ TIVOLI 910

estymacja: 65000 - 75000 zł

Wiejskie typy, 1900

olej, płótno; 83 x 86 cm;

MUZYKANT

Akwarela, ołówek, papier 55.7 x 90.5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI.

Powrót do pałacu, 1896

obraz po konserwacji

ROZŁOŻYSTE DRZEWO, 1902

gwasz, akwarela na papierze, 28 x 40 cm,
sygnowana p.d. "St. MASŁOWSKI 1902"

HUCUŁ Z FAJKĄ

Sygnowany l.d.: ST. MASŁOWSKI

Powrót do pałacu, 1896

obraz po konserwacji

Krakowiak, 1900

Akwarela, papier akwarelowy;
wym.: 27,5 x 14,5 cm;
sygn. p.d.: S. Masłowski 1900.

Pejzaż znad Świdra, 1923

Akwarela, tektura; wym.: 68 x 92 cm; sygn. p.d.: Stanisław Masłowski / Wielkie Świdry 1923.

Powrót z karczmy, 1914

Olej, płótno; wym.: 61 x 90 cm; sygn. l.d.: ST. Masłowski 1914.

Konie w zaprzęgu, 1919 r.

akwarela/papier, 52,5 x 80 cm
sygnowany i datowany p. d.: `STANISŁAW MASŁOWSKI 1919`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

akwarela, papier,
37 x 52,5 cm,
sygn. p.d.: St. Masłowski

Śpiący piesek

akwarela, papier, 15 x 23,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: WOLA 1918 St M.

Wnętrze sieni

akwarela, papier, 34 x 28 cm;
sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI / 1902

Pejzaż z rozlewiskiem

akwarela papier,
63,5 x 66,5 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Masłowski Wola 1924

Wnętrze sieni

akwarela, papier,
34 x 28 cm;

Pejzaż nadwodny z lecącymi kaczkami,1921

akwarela, papier,
66 x 96 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/ WOLA 1921

Śpiący piesek

akwarela, papier,
15 x 23,6 cm (w świetle oprawy);

akwarela, papier, 66 x 96 cm;

akwarela, papier,
66 x 96 cm;

Pejzaż z wiatrakiem

Gwasz, akwarela, papier;
wym.: 18,5 x 58 cm;
sygn. p.d.: St. Masłowski.

Wnętrze sieni

akwarela, papier,
34 x 28 cm;

PEJZAŻ Z ŁĄKĄ, 1919

Akwarela, papier;
64 x 98,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1919 | WOLA

Wnętrze sieni

akwarela, papier,
34 x 28 cm;

Villa Niclodi, Taormina, 1922

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier,
101 x 68 cm;
sygn. p. d.: VILLA NICLODI. TAORMINA, / S. MASŁOWSKI / 1922.
(przed konserwacją)

VILLA NICLODI - TAORMINA, 1922 R.

akwarela/papier, 101 x 68 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Villa Niclodi. Taormina, S. Masłowski 1922`

Śpiący piesek

akwarela, papier,

Wnętrze sieni

akwarela, papier,
34 x 28 cm;

Akwarela, papier,
14 x 22 cm
sygn. l. d.: S. Masłowski

Kulig, 1911 r.

olej/płótno, 61 x 98 cm
sygnowany i datowany l. d.: `S Masłowski 911`
na odwrocie potwierdzenie autentyczności wydane przez dr St. Dąbrowskiego 27.X.1952 r. oraz dr Leona Buczkowskiego wydane 30. X. 1952 r.

Na pastwisku

67,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI / 1920. oraz l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1920 r.

JARMARK KOŃSKI

akwarela, ołówek
19.2 x 35.5 cm
sygnowany p.d.: St. MASŁOWSKI

Na pastwisku

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, 67,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI / 1920.
oraz l. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1920 r.

Czwórka

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
27,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. MASŁOWSKI / 1925

Czwórka (1925)

sygn. dat. p.d., akwarela, papier, 27.5x39 cm

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

akwarela, papier, 25 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: ST.M.; dedykacja p.g.: J. W. PANI / W. CHRZANOWSKIEJ / Z ŻCZENIAMI / SZCZĘŚLIWYCH / ŚWIĄT / ST i W. MASŁOWSCY / 1.IV.18.

WIDOK Z WOLI RAFAŁOWSKIEJ, pocz. XX w.

Akwarela, tektura; 69 x 100 cm
Sygnowany p. d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA 190... (4?)

Pejzaż z łąką

akwarela, papier, 64 x 98,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 1919 / WOLA

Akwarela, tektura, 69 x 100 cm

PANNA MŁODA, [przed ?] 1925

Akwarela, gwasz, tempera na szkicu ołówkowym, cienie kredką i ołówkiem, gruboziarnisty papier akwarelowy
imitujący płótno, naklejony całą powierzchnią na tekturę;
41,8 x 30,8 cm (w świetle nowszego passe-partout typu "wiedeńskiego")
Sygnowany l. d. pędzelkiem zieloną akwarelą: ST. Masłowski 25

NA POLOWANIU, 1900

olej, sklejka,
28 x 39.5 cm
sygnowany p.d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900
Na odwrocie l.g. napis czerwona kredką: 21 lipca 1920 r. Poniżej ślad ołówkowego napisu w trzech wierszach z dającymi się odczytać cyframi: 562

WILLA WTAORMINIE, 1922

ołówek, akwarela, gwasz na tekturze,
101,5 x 68,5 cm,
sygnowany p.d. "VILLA. NICLODI / TAORMINA. / S. MASŁOWSKI/ 1922.", z prawej strony drobne plamy.

WILLA GOUILLAN W TAORMINE 1922 r.

Akwarela, gwasz na papierze
97 x 67 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d. - "S. Masłowski / Taormina 1922"

Wyjazd na polowanie

akwarela, papier
wym.: 67x97 cm
sygn. l.d.: Stanisław Masłowski 1920

Willa Gouillan, 1922

akwarela, papier, wym.: 97 x 68 cm
sygn. pd.: Willa Gouillan S. Masłowski. Taormina 1922

Na drodze do wioski (W marcowy dzień), 1878

olej, płótno,
18 x 34.4 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI 18 8/3 78

Polana, ok. 1900

olej, sklejka,
15 x 33 cm
sygnowany żółtą farbą l.d.: St. Masłowski

Na porębie, ok. 1900

olej, sklejka,
15 x 33 cm
Na odwrocie "Krajobraz o zachodzie słońca"

W słońcu Sycylii

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 100 x 68 cm;
sygn. u dołu: Villa Niclodi/ Taormina/ S. Masłowski/ 1922

PRZED CHATĄ

akwarela i czarna kredka,
56,5 x 91,5 cm,
sygnowana u dołu po prawej "Stanisław Masłowski"

SŁONECZNIKI PRZED CHATĄ, 1920 r.

Akwarela, papier; 66 x 96,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | 1920

Przed dworkiem (1910)

sygnowany dat. p.d.
akwarela, papier
67x97.5 (w św.ramy)

WIDOK Z WOLI RAFAŁOWSKIEJ, 190. , r.

Sygn. p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA 190 .(4?)

SZUWARY, 1921 r.

Akwarela, papier; 68,5 x 99,2 cm
Sygnowany szarą akwarelą p.d.:
STANISŁAW MASŁOWSKI | 1921.

Na targu

akwarela, papier, 88 x 121 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI. 1919.

Wyjazd na polowanie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 56,5 x 91,5 cm
sygn. p. g.: STANISŁAW MASŁOWSKI

Dwór Mazowiecki

akwarela, gwasz, papier, 68 x 99 cm;
sygn. p.d.- Stanisław Masłowski / 1910

Kwitnąca gryka, 1920

akwarela na kartonie, 69 x 100 cm
sygnowana p.d.: "Wola Rafałowska/ Stanisław Masłowski/ 1920"
na odwrocie fragmenty nalepki wystawowej

Wiejska chałupa

68 x 100 cm;
sygn. p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/WOLA. 1921

W podróży

akwarela, papier,
68 x 101 cm
owana l.d: STANISŁAW MASŁOWSKI 1914.

SŁONECZNIKI PRZED CHATĄ

Akwarela, papier, 66 x 96,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d. : STANISŁAW MASŁOWSKI | 1930

Targ, 1921

akwarela na kartonie, 61,8 x 95,5 cm w świetle p-p.
sygnowana l.d.: "Stanisław Masłowski/ 1921"

Malarz związany ze środowiskiem warszawskim. Doskonały rysownik i akwarelista. Najchętniej podejmował problematykę pejzażu rodzimego, uprawiał także malarstwo rodzajowe. Jego malowane w plenerze pejzaże i scenki rodzajowe odznaczają się znaczną wirtuozerią techniczną i malowniczym ujęciem zwykłych motywów. Wykazują także wyjątkową wrażliwość artysty na światło i kolor.

MALWY

Akwarela, karton, 89 x 67 cm w świetle ramy
Sygnatura czarną akwarelą p.d.r.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA. 1918
Na odwrocie nalepki: 1. 8024 Autor Masłowski Stanisław | Tytuł Malwy na ciemnem tle Rodzaj dzieła akw | Cena 1000 Własność ... Data nadesłania 2/1 191(?);
2. MAGAZYM RAM | I OZDÓB SALONOWYCH | WŁADYSŁAWA TWARDY | W WARSZAWIE | DANIELEWICZOWSKA 6. | TEL. 42 - 77.;
3. 10645 Autor Stanisław Masłowski | Tytuł Malwy Rodzaj dzieła ... | Cena ... Własność p. Horwat (?) Data nadesłania 30/IV 1925.;
4. J. WADOWSKI | WARSZAWA | MARSZAŁKOWSKA 121 | SKŁAD FARB | PRZYBORÓW MALARSKICH

STAW W RADZIEJOWICACH, 1905

Akwarela, papier, 30,8 x 50,4 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.r.: ST MASŁOWSKI | 1905 W RADZIEJOWICACH

liczba obiektów: 109