1 zł
2 600 000 zł

GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)

Bez tytułu 1

akwarela, papier, 55,6 x 37 cm,
sygn. p.d.: S. Gier…, dat. 1994

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu 2

akwarela, papier, 51 x 36 cm
sygn. p.d.: S. Gierowski

OB. DCLXXXV, 1994-1995

olej, płótno / 200 x 135 cm
sygn. na odwrocie: gierowski Ob DCLXXXV 94/95

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

Obraz CCLXVII, około 1970 r.

olej/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Obraz CCLXVII | s gierowski | WARSZAWA'
na odwrociu wskazówka montażowa i sygnatura 's gierowski' oraz nieczytelny stempel wywozowy
na odwrociu, na blejtramie nieczytelny stempel wywozowy z Desy oraz fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka

Ol. DXXXV (Słoneczna kompozycja), 1984

olej, płótno
100 x 70 cm
na odwrocie: S. Gierowski / Ol. DXXXV / Warszawa 84

bez tytułu

akwarela
52,5 x 75 cm

Obraz DCCXXIII, 1998 r.

olej/płótno, 134 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 's.gierowski | ob DCCXXIII | 98'

DCCLXXXVII

olej, płótno, 140 x 100 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ Ob. DCCLXXXVII

CCLXVIII, początek lat 70.

olej, płótno, 120 x 100 cm
opisany na odwrocie: Obraz CCLXVIII/ S. Gierowski/ WARSZAWA

Ob. DCLXIII, 1999

olej, płótno, 130 x 100 cm
opisany na odwrocie: s. gierowski/ Ob. DCLXIII/ 99

Kompozycja, 1979 r.

akwarela/papier, 39,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu: 's gierowski 79'
- Janusz Zagrodzki, Stefan Gierowski, wydawnictwo Galeria Prezydencka, Warszawa 2005, s. 120

Bez tytułu, 1997 r.

akwarela/papier, 75 x 52,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Gierowski 1997'

Pejzaż, 1949 r.

olej/płótno, 50 x 45 cm
sygnowany p.d.: `S. Gierowski`
l.d.: [zamazane] `Kraków | 1949` wtórnie opisany na odwrociu: `s.gierowski 2003 | obraz malowany 1949`

- Dom Aukcyjny Agra Art, 19.11.2006
- kolekcja prywatna, Poznań

Obraz CXLVI, 1963 r.

olej/płótno,109,2 x 76,2 cm
sygnowany p.d.: `s. gierowski` oraz opisany i datowany na odwrociu: `S. GIERO WSKI | Obraz CXLVI | WARSZAWA | 1963`

OPINIE:

Dołączony certyfikat odautorski.
- Galerie La Cloche, Paryż, 1965

Obraz DCX, 1990 r.

olej/płótno, 130 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `S. Gierowski | Ob DCX | WARSZAWA 1990`
na odwrociu papierowa nalepka inwentaryzacyjna oraz nalepka aukcyjna z domu aukcyjnego Agra-art

- dom aukcyjny Agra-Art, Warszawa 19.06.2005 r.
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

Ob. DCLXXX, 1994

olej, płótno, 150 x 120 cm
opisany na odwrocie: S gierowski / Ob DCLXXX / WARSZAWA 94

ABSTRAKCJA, 1992

akwarela, karton
73 x 50,8 cm
na odwr. l.g. nalepka: Art Cologne Internationaler Kunstmarkt 11.- 19. Nov. 1995, p.g. nalepka Galerie Ucher w Kolonii z danymi katalogowymi pracy

Kompozycja, 1975

Akwarela, papier; wym.: 19,8 x 19,6 cm;
sygn. p.d.: Gierowski.

DCXXX

sygn., tyt. i dat. 1991 na odwrocie
olej, płótno
135 x 100 cm

kolekcja prywatna, Polska (zakup od artysty)

Kompozycja, 1962 r.

ołówek/papier,15 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `S. Gierowski | 1962`

liczba obiektów: 311