POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski 1954.
cena wywoławcza: Wykup abonament
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 30,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 194[1] (ostatnia cyfra daty pod oprawą).
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: W SKRZYNI i datą powstania obrazu: 1941 r.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Papier, ołówek; 34 x 27 cm
Sygnowany pd.: 1. VI. 938 | Kasper | Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 64 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1941/Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
na odwrocie szkic Motyw miejski z parą spacerującą z psem w tle tramwaj linii L. Z prawej odręczny napis autorski? Sen / na / Podwórku (ołówkiem), niżej długopisem 1938? Trzykrotnie powtórzone stemple KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
Praca w autorskim? passe-partout z szarego kartonu z numerem 103, oklejona na odwrocie pasami papieru min. z nadrukiem Zgłoszenie dzieł na wystawę Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem artysty Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Exodus "W bezdrożu" z cyklu "IX 1939”
olej, karton, 29,5 x 37,3 cm;
sygn. p. d.: "IX 1939" / XI. '964 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 39 x 29,5 cm;
sygn. śr. d.: "IX 1964" / Kasper Pochwalski „IX.1939”
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,3 cm;
sygn. i opisany p. d.: „IX. 1939” / Kasper Pochwalski / XI. 1964 (fioletową farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / „W zagrodzie” (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, papier; 26,2 x 35 cm;
sygn. p. d.: Warszawa / Kasper Pochwalski / 17.XI.31
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
EXODUS „Borem, lasem” z cyklu „IX 1939”
olej, karton; 39 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: "IX 1939" / Kasper / Pochwalski /1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper / Pochwalski / 1920 (ołówkiem)
oraz obok sygn. po prawej; Ka (ucięte sygnatura) / Poc (ucięta sygnatura),
powtórzona sygnatura l. d.: PochwalskiKasper (ołówkiem, słabo czytelny);
na odwrocie sygnatura dwukrotnie powtórzona: Kasper Pochwalski (piórem); oraz napis: mal. / Kasper Pchwalski / 1920
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton; 47,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski 966. VI;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza: Gwasze Kaspra Pochwalskiego, Galeria Pasaż w Krakowie, 15.09-30.10.2008 z tytułem: ZDRADA.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 39,5 x 29,5 cm;
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, papier; 26,2 x 35 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 39 x 29,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 97 x 110 cm
sygn. p.d.: KASPER POCHWALSKI 930
na odwrocie etykietka wystawowa TPSP
z opisem pracy oraz papierowa nalepka Zrzeszenia Artystów Plastyków „Zwornik”
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 46,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski, 2.IV.1941
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: 7. I. 1958 / Kasper Pochwalski, napis autorski u dołu: CZARODZIEJ / ŚWIT
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: X.1967 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 74,5 x 64,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski/1935
pochodzenie: zbiory rodziny artysty
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety półleżącej z założonymi nogami, 1941
ołówek, karton jasnokremowy, 34 x 21 cm, sygn. p. d.: Kasper/ Pochwalski/ 1941, na odwrocie stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Grupa postaci ze szkicownikami – z cyklu: „Notatki z klasy rusynku”
kredka brązowa, karton, 29,5 x 42 cm
sygn.. p. d.: Kasper Pochwalski
na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Studia modeli - żołnierzy z pepeszami (stojący, siedzący) – z cyklu „Notatki z klasy rysunku”, 1953
ołówek, karton, 29,5 x 42 cm
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 60 x 43 cm
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 2.9.1952
Na odwrocie napis autorski: POŻEGNANIE / Z / LATEM / 1952 / "Pożegnanie / z latem" / Kasper Pochwalski
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Portret brata Kacpra Pochwalskiego Piotra
olej, płyta, 54 x 42,5 cm
Pochodzenie: z kolekcji rodziny artysty.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. dat. p.d.
olej, płótno/sklejka
36.5x28 cm (owal, w świetle passe-partout)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton 32,2 x 22,8cm;
sygn. i opisany d.: XII. 1959. / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1958 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
na odwrocie szkic Motyw miejski z parą spacerującą z psem w tle tramwaj linii L.
Z prawej odręczny napis autorski? Sen / na / Podwórku (ołówkiem), niżej długopisem 1938? Trzykrotnie powtórzone stemple KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Po drodze – z cyklu Exodus, 1964
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,7 cm;
sygn. i opisany l. d.: X. 1939. / Kasper Pochwalski / XI: 1964 (zieloną farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / „Po drodze” (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, kredki, papier, 43 × 29,5 cm w świetle oprawy
dat. i sygn. p. d.: 1940.I.IV/Kasper Pochwalski;
napis autorski u dołu: AKTEON
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/deska, 77 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'K. Pochwalski 1917'
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na obrazie: 1935 / … 14.6. Kasper. Pochwalski.
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09 - 30.10. 2008).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski 1958;
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09 - 30.10.2008) z tytułem: Poeta, księga i Amor (wypisane odręcznie).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety klęczącej ukazanej z prawego profilu, 1956
sangwina, karton; 21 x 29,6 cm;
dat. p. d.: I / 1956
Na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI / Artysta malarz / Kraków, Smoleńsk 26
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety siedzącej ze splecionymi na kolanach rękoma, 1958
ołówek; karton; 29,8 x 21,1 cm;
sygn. p. d.: Kasper / Pochwalski / 1958.
Na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI/ Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Biczowanie Chrystusa, [ok. 1955]
olej, karton, 45,5 x 30,5 cm;
na odwrocie stempel autorski oraz odręczny napis: T. Pochwalska
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 28,5 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski;
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: NA STATKU.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: KasperPochwalski / 1953 / 20 V (ołówkiem);
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: PODGLĄDACZE.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski / V. 1935;
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008.)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, papier; 30,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 8. 1957 / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09-30.10. 2008) z tytułem: SZUMIĄCE DRZEWA.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 23 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p.d.: XII / 1955 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Konwalie - Zwiastowanie, [1959]
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. i dat. na obrazie: 1935 / ... 14.6. Kasper. Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Muza ze sztalugami, z cyklu: Przeprowadzka artystów, 1935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 30 x 23,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1946
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. i opisany p. d.: "IX. 1939" / Kasper Pochwalski / XI. 1964 (fioletową farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / "W zagrodzie" (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Po drodze - z cyklu Exodus, [1964]
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / "Po drodze" (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Sielanka - modelka i artysta przy sztaludze
olej/płótno (dublowane), 32 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'Kasper Pochwalski'
- zbiory rodziny artysty
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt żeński w pracowni, 1935 r.
olej/płótno, 74,5 x 64,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kasper Pochwalski | 1935'
- zbiory rodziny artysty
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pochwalski/ Kasper/ X.1967
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton, 45,5 x 30,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
tech. mieszana, gwasz, olej, papier, 56,5 x 76 cm, sygn. p.d.: Kasper Pochwalski 20/XII 1950
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwarela, karton; 28,5 x 20,7 cm;
sygn. p. d.: Czerwińsk / Kasper Pochwalski / V 949
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Zesłanie Ducha Świętego, [ok. 1949]
olej, ołówek, karton, 28,5 x 20,5 cm;
sygn. śr. d.: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 76 x 30,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 29,5x37,5cm;
sygn.p.d. "IX. 1939" Kasper Pochwalski XI.1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 33 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: 1958/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Św. Teresa - projekt obrazu ołtarzowego, 1958
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. u dołu: XII. 1959/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1964 / Kasper Pochwalski (ołówkiem).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton; 40,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VII / 1955 / Kasper Pochwalski;
na odwrocie oprawy nalepka wystawiennicza: Gwasze Kaspra Pochwalskiego, Galeria Pasaż w Krakowie, 15.09-30.10.2008.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 57 x 41 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1947 / Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 74 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 26 (?) III 1966;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 18.II.1966 / Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 29 x 38 cm;
sygn. i dat. l.d.: "IX. 1939"; Kasper Pochwalski XI. 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 33 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1956/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Exodus W bezdrożu z cyklu IX 1939
olej, karton, 29,5 x 37,3 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Martwa natura z figurką Madonny i klucze, 1964
olej, płótno; 64,5 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1964.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 63 x 44 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 1957.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 36.5 x 25,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 25.8.1941 DROBLIN. / Kasper Pochwalski (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z wystawy: "Gwasze Kaspra Pochwalskiego", 15.09-30.10.2008, Galeria Pasaż w Krakowie z drukowaną informacją o obrazie: DROBLIN / - olej, karton, 38-27 cm, 25.08.1941r.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 77 x 65cm
sygn.p.d.: Kasper Pochwalski/ 1935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 150 x 110cm
sygn.l.d.: 1967/Kasper Pochwalski
autorski napis p.d.: MÓJ WÓZ
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 73,5 x 52cm
sygn.l.g.: Kasper Pochwalski/ XI. 1950
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, papier; 26,2 x 35 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Exodus W bezdrożu z cyklu IX 1939,
olej, karton; 29,5 x 37,3 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Exodus Borem, lasem z cyklu IX 1939
olej, karton; 39 x 29,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 39,5 × 42 cm,
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 65 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1941. / Kasper Pochwalski;
na odwrocie fragment nalepki z odręczną adnotacją: Kasper Pochwalski / Żółte tulipany [sic!]/ 66 x 49 cena 400 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
ołówek; karton jasnokremowy; 34 x 21 cm;
sygn. p. d.: Kasper/ Pochwalski/ 1941;
na odwrocie stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
W parku [Impresja z krakowskich Plant], 1952
Olej, płótno; wym.: 59,5 x 42,5 cm; sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / 2.9.1952; na odwrocie opis. W głębi obrazu widoczny jest późnobarokowy szczyt kościoła OO. Pijarów. Angielski, dziki charakter miejskiego ogrodu utrzymały Planty do lat 80., kiedy to uporządkowano alejki i trawniki, nadając im obecny wygląd.
* opłata wynikająca z tzw. droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, papier; 26,2 x 35 cm;
sygn. p.d.: Warszawa / Kasper Pochwalski / 17.XI.31
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 29,5 x 37,3 cm;
sygn. p.d.: "IX 1939" / XI. '964 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 39 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: "IX 1939" / Kasper / Pochwalski /1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 30 x 23,8cm;
sygn.p.d.: Kasper Pochwalski/1946
szkice kwiatów (ołówkiem) z opisem kolorystycznym
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 32,2 x 22,8cm;
sygn.u dołu: XII.1959/Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 46,6 x 31,5cm
sygn.p.d.: 7.I.1958/Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety siedzącej wspartej na lewej ręce, 1941
ołówek, papier jasnokremowy; 34 x 21cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 33 x 24,5cm
sygn.l.d: 1958/Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
ołówek, gwasz, olej, karton, 45,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski. 2. IV. 1941
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Flagellazione di Gesu`, ok. 1955
olej, karton, 45,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. p. d.: Pochwalski/ Kasper/ X.1967
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2 cm;
sygn. p. d.: X. 1967/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
sygn. p. d.: 7. I. 1958/ Kasper Pochwalski;
napis autorski u dołu: CZARODZIEJ/ ŚWIT
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 22,8 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 33 x 24,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 23 cm;
sygn. p. d.: 1958/ Kasper Pochwalski;
na odwrocie napis autorski?: "Wiosna"/ IV.1958; niżej numer 30 (w kole).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. p. d.: Czerwińsk / Kasper Pochwalski/ V 949 [? -data słabo czytelna];
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. p. d.: XII/ 1955/ Kasper Pochwalski;
na odwrocie napis autorski? ołówkiem: "TRUDNOŚĆ"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Zesłanie Ducha Świętego, ok 1946
olej, ołówek, karton; 28,5 x 20,5 cm;
sygn. u dołu: Kasper Pochwalski;
na odwrocie napis autorski? "Zesłanie/Ducha/ Św." oraz szkic ołówkiem do kompozycji.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 30 x 23,8 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski/ 1946
na odwrocie szkice kwiatów (ołówkiem) z opisem kolorystycznym.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Biczowanie Chrystusa, ok. 1955
olej, karton; 46,6 x 31,5 cm;
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski 2. IV. 1941
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, sklejka; 43 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Kasper Pochwalski / 1966 / IV / 21
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Obraz dwustronny: THANATOS / WIDOK Z PRACOWNI NA DACHY I WIEŻE KRAKOWA
Olej, płótno; 60 x 49 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno naklejone na tekturę, 20,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Kasper Pochwalski | 14.7.9 (...)'
na odwrociu dedykacja: 'Kochanemu | Piotrusiowi Rolskiemu(?) | na pamiątkę za wiele okazów życzliwości | z wdzięcznością | ...(?) | Warszawa 27.4/ 1922'
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
tech. mieszana, papier, 48 x 30 cm
sygn. p.d.: 14/1945 Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 22,8 x 32,2cm;
sygn.p.d.: Pochwalski/Kasper/X. 1967
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwarela, karton; 28,5 x 20,7cm;
sygn.p.d.: Czerwińsk/Kasper Pochwalski/ V 949
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton; 29,5 x 21cm;
sygn.p.d.: XII 1955/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, karton; 40,5 x 31,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / 1932. XII
Na odwrocie nalepka wystawowa z "Wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego" 15.09 - 30.10.2008 z Galerii Pasaż w Krakowie z tytułem “Odnowa".
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, karton; 32,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski / V.1935
Na odwrocie nalepka wystawowa z "Wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego" 15.09 - 30.10.2008 z Galerii Pasaż w Krakowie z tytułem "Na wozie".
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, karton;
28,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski / 1953 / 20.IV. (ołówkiem);
Na odwrocie nalepka wystawowa z "Wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego" 15.09 - 30.10.2008 z Galerii Pasaż w Krakowie z tytułem "Podglądacze"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
KOŚCIÓŁ ŚW. DUCHA W KRAKOWIE, 1929
Olej, płótno; 75 x 55 cm
Sygnowany p.d.: Kasper Pochwalski
Obraz dwustronny, na odwrocie:
MACIERZYŃSTWO
Sygnowany p.d.: 929 | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 64,5 x 48,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `1929 | Kasper Pochwalski`
ODWROCIE:
papierowa naklejka z oznaczeniem `DO ROZLOSOWANIA` i opisem obrazu
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz/papier, 37 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Kasper | Pochwalski | 1938.IV`
na odworciu papierowa nalepka wystawowa z Wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w Galerii Pasaż w Krakowie
Wystawiany: "Gwasze Kaspra Pochwalskiego" 15.09 - 30.10.2008 Galeria Pasaż w Krakowie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 75,5x65 cm
nie sygn.
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt siedzący - studium akademickie, 1918
ołówek, węgiel, papier; 63 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. g.: Kasper Pochwalski 1918
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 70 x 50 cm
estymacja: 7000 - 8000 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Scena na dachu (na odwrociu szkic, 1924)
sygn. dat. l.d.
olej, płótno
38.5x30.5 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura; 38 x 34,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwarela, papier;
33,7 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kasper / Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Polichromia we wnętrzu kościoła - projekt (?)
ołówek, akwarela, papier;
49 x 44 cm (w świetle oprawy);
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. dat. l.d.,
olej, gwasz, tempera, papier,
32.8x24.5 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 39, 5 × 42 cm
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski
Estymacja: 3500 - 4500 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura, 31 x 34.5 cm
sygn..p.d. Kasper Pochwalski
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 74 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper/Pochwalski/ 1934
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, sklejka; 24,5 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 1963
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno wzmacniane, 75,5 x 59 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Kasper Pochwalski | 1932`
Estymacja: 10 000 - 15 000
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 72 x 54 cm
sygnowany i datowany l.g.: `1969 | Kasper | Pochwalski`
Estymacja: 8 000 - 12 000
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 39 x 51 cm
sygn. l.d.: 1951 / Kasper Pochwalski.
Na odwrocie drukowana naklejka CBWA oddział w Krakowie, wypełniona atramentem.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, kredki, papier jasnobrązowy;
43 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 1940.I.IV / Kasper Pochwalski; napis autorski u dołu: AKTEON
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Dysputa w bejt midraszu, ok. 1930
olej, sklejka; 27,5 x 33 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: 8. 1968/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz/papier, 32,5 x 23 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Kasper Pochawal | 1953`
Estymacja: 2 500 - 4 500 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz/papier, 30,5 x 46,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Kasper Pochwalski 194(?)`
Estymacja: 2 500 - 4 500 zł
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Portret młodej kobiety z czasów okupacji, 1942
olej, płótno, 71 x 59 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 1942. / K.
Na odwrocie okolicznościowa dedykacja z dnia 15.V.1942.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier, 32,5 x 23 cm
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski / ... III (ołówkeim) l. d.: DZIEJE APOSTOLSKIE X. 9.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
77 x 64,5 cm w świetle ramy
Sygn. p.d. Kasper Pochwalski/ 1935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno,
69 x 39 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kasper Pochwalski | 1922`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET ZOFII Z ZATHEYÓW KAMOCKIEJ, CIOTKI ARTYSTY, 1924
Olej, płótno;
70 x 55 cm
Sygnowany l.d.: Kasper Pochwalski | 924
Na krośnie pieczątki Składu Papieru R. Aleksandrowicz, Kraków Basztowa 11.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. dat. l.d.
technika mieszana, tektura
39x30.5 (w świetle passe-partout )
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Fragment wnętrza z Madonną z Dzieciątkiem
Olej, płótno,
51,5 x 37,5 cm,
sygn. l.d. i l.g.: Kasper Pochwalski 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Autoportret artysty w pracowni
Olej, płótno,
91,5 x 63,5 cm,
sygn. l.g.: Kasper Pochwalski, l.d.: RESTAURACJA OBRAZU
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno,
51,5 x 37,5 cm,
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PEJZAŻ Z KŁODAMI I MOSTEM, 1967
Olej, płótno;
44 x 53 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: 8. 1967 | Kasper | Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
33,5 x 26 cm w świetle passe-partout
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
58 x 43 cm
Sygnowany l.g.: Kasper | Pochwalski | 1947
Na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie wypełniona pismem na maszynie z podpisem artysty niebieskim atramentem: Autor Kasper Pochwalski | Tytuł dzieła "Bukiet" | Rodzaj dzieła ol | Cena 20 000 zł |Podpis autora Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
38 x 48 cm
Sygnowany l.d.: Kas. | Pochwalski | 1963
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
51 x 39,7cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno,
60 x 43 cm;
Na odwrocie napis autorski: POŻEGNANIE / Z / LATEM / 1952 / "Pożegnanie / z latem" / Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno,
68 x 51 cm,
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski 1956
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, gwasz, karton,
30 x 45,5 cm
sygn. p.d.: nieczytelnie.
Naklejka - wystawa Gwasze Kaspra Pochwalskiego 15.09-30.10.2008
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, gwasz, karton,
28 x 39 cm.
Naklejka - wystawa Gwasze Kaspra pochwalskiego 15.08-30.10.2008
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 90,5 x 58, cm;
sygn. p. g.: KASPER* POCHWALSKI
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej na płótnie, 56,5 x 44,5 cm,
sygn. p.d.: 8.1968 Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno
74 x 55 cm w świetle ramy
sygn. p.g.: Kasper/ Pochwalski/ 1934
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwarela, papier
30 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Kasper/ Pochwalski/ Rok 1941; l.d : WCZORAJ
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton
42 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: VII/1955
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, gwasz, karton
32 x 24,5 cm
Sygnowany p.d.: Kasper Pochwalski | 1939
Na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej Kaspra Pochwalskiego w Galerii Pasaż w Krakowie (15.09-30.10.2008).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, karton
38 x 27 cm
Sygnowany p.d.: 25.8.194. DROBLIN | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. p.g.
olej, gwasz, karton
28.3x40.5 (w świetle passe-partout)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno
69 x 39 cm w świetle ramy
sygn. i dat.l..d. 1922/Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton
39,7 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. śr.d. Kasper Pochwalski 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, karton
30,5 x 22 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.d. Kasper Pochwalski/1939
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, olej/karton,
31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `ZOO" Kasper Pochwalski 1956`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, olej/karton,
22 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `1964 | Kasper Pochwalski`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, gwasz, karton;
29,5 x 42 cm
Sygnowany l.d.: Kasper Pochwalski | 1953 | 20.IV
Na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej Kaspra Pochwalskiego w Galerii Pasaż w Krakowie 15.09-30.10.2008).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
61 x 51,5 cm
Sygnowany l.g.: Kasper Pochwalski |1966
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET ZUZY, CÓRKI ARTYSTY, 1956
Olej, płótno;
70 x 52,5 cm
Sygnowany l.d.: 1956 | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/sklejka,
38 x 29 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 58,5 x 43,5 cm;
sygn. l.g.: Kasper Pochwalski / 1947
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z tytułem Bukiet
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura, 44 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / 1950
Na odwrocie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno,
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski / 1935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno,
61 x 52,5 cm;
sygn. l. g.: KasperPochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Dziewczyna w niebieskim szalu, 1929
olej, płótno;
91 x 60,5 cm
sygn. l.g.: Kasper Pochwalski/ 1929
Na odwrocie, na płótnie zawiniętym na krosno nalepka: AUTOR: Kasper Pochwalski/ TYTUŁ DZIEŁA: Dziewczyna w szalu niebieskim RODZAJ DZIEŁA: olejny/ CENA: 600/ Podpis: [-] Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET SIOSTRY KRYSTYNY, 1935
Olej, płótno;
83 x 72 cm
Sygnowany p.d.: Kasper Pochwalski | 935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, olej, tektura,
38 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 935 b/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 95 x 72 cm
sygn. i dat. l.d.: 1930 K. Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Matka Boska patronka kominiarzy
gwasz, olej, papier, 31,8 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Kasper Pochwalski; oraz u dołu pośrodku: Kasper / Pochwalski / 1953 (?); napis l. d.: Kominiarze (? - słaboczytelny)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 62 x 52 cm
sygnowany i datowany p. g.: `KASPRA POCHWALSKIEGO 1967 | TEATR JEDNEGO WIDZA DO LUSTRA`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Macierzy?stwo-?ona artysty z córk? (1958)
sygn. dat.l.d., olej, p?ótno, 79x57
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, olej, tektura, 38 x 28 cm (w świetle oprawy);
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 36,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski (zatarte)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, olej, karton, 28 x 41 cm;
sygn. p.d.: ZA KULISAMI 1964 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 151,5 x 110 cm
Na odwrocie szkic kompozycji przedstawiającej kobietę z dzieckiem.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 79 x 68 cm;
sygn. l. d.: Kasper Pochwalski / 937?
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 75 x 54,5 cm;
sygn. z lewej pośrodku: Kasper POCHWALSKI / 1966
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, sklejka, 35 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski
Na odwrocie nalepka z informacjami dotyczącymi obrazu, datą: 1933 i tytułem: Pejzaż
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, papier; 38 x 27 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski 1945
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 149 x 110 cm
Sygnowany śr. d.: Kasper Pochwalski, 1930
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 75 x 54,5 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET PROFESORA JANA WOLSKIEGO, 1954
Olej, płótno; 85 x 66 cm
Sygnowany l. g.: Kasper Pochwalski 1954
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET DOKTORA PIOTRA HUBALA-DOBRZAŃSKIEGO, 1915
Olej, płótno; 40,7 x 33 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski 1915
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno
64.5 x 71 cm
sygnowany p.d.: Kasper Pochwalski 1938 r.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 41 x 64 cm
sygnowany p. d.: `Kasper Pochwalski`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno naklejone na tekturę, 85 x 74 cm
sygnowany i datowany p. d.: `925 | Kasper Pochwalski` oraz tytuł autorski
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie oraz z IPS w Warszawie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 61,3 x 52,5 cm
Sygnowany l. g.: Kasper Pochwalski
Stan zachowania: płótno na nowym krośnie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
BÓG Z DIABŁEM GRAJĄ W SZACHY, 1964
Olej, tektura; 28,5 x 41,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany l. d.: Kasper Pochwalski 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, tektura; 28,5 x 40,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany p. d.: Kasper Pochwalski 1954
Na dole obrazu tytuł: ANIOŁY FANTAZYI
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
MATKA BOSKA OPIEKUNKA ARTYSTÓW, 1956
Olej, tektura; 40,5 x 30,2 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany p. d. (na szkicowniku trzymanym przez postać): Kasper Pochwalski 1956
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, tektura; 40,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany p. d.: Kasper Pochwalski 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET KOBIETY W LUDOWYM STROJU, 1936
Ołówek, papier; 34 x 24,5 cm
Sygnowany i datowany l. d.: Kasper Pochwalski (atramentem) 2. III. 1936 (ołówkiem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 34 x 24,5 cm
Sygnowany na odwrocie: l. d.: pieczątka artysty i piórem rok 1936 T. Pilski | p. d.: ołówkiem rok 1936
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, karton; 50 x 36,9 cm
Sygnowany p. śr.: Kasper Pochwalski 7. VIII. 912
Na odwrociu: C. K. WYŻSZA SZKOŁA REALNA W KRAKOWIE
PÓŁROCZE I | RYSUNEK GEOMETRYCZNY L. 5 | ODDANA DNIA
19. stycznia 1911 | Kasper Pochwalski | UCZEŃ KLASY II ODDZIAŁU a.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Papier, ołówek; 34 x 27 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Papier, ołówek; 34 x 27 cm
Sygnowany pd.: 13 Luty 1936 | Kasper | Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 41 x 51 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1934 | Kasper Pochwalski | 6. IV`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 66 x 53 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kasper Pochwalski 1935`
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 31,5 x 49 cm
Sygnowany l. d.: 17. XII. 1938
Na odwrocie l. g.: ołówkiem cyfra 9 o owalu;
l. d.: stempel autorski: Kasper Pochwalski | artysta malarz| Kraków Smoleńsk 28; długopisem T.? Pochwalska
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 30,3 x 47 cm
Na odwrocie l. d.: stempel autorski: Kasper Pochwalski | artysta malarz | Kraków Smoleńsk 28; długopisem T.? Pochwalska; ołówkiem data 1938?
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Pastel, papier; 42 x 29,5 cm
Sygnowany p. d.: Kasper Pochwalski
|Luty1953 (Leówn [... ]? napis nieczytelny)
Na odwrocie stempel autorski: Kasper Pochwalski |
Artysta malarz | Kraków|
Smoleńsk 26 i w owalu cyfra 12
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Pastel, papier; 34,5 x 27 cm
Sygnowany p. d.: Kasper Pochwalski 1941
Na odwrocie stempel autorski: Kasper Pochwalski | Artysta malarz |
Kraków| Smoleńsk 26, T. Pochwalska i w owalu cyfra 8
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Pastel, papier; 32 x 49 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski 7. XII. 1938
Na odwrocie stempel autorski: Kasper Pochwalski | Artysta malarz |Kraków| Smoleńsk 26 i w owalu cyfra 5
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Pastel, papier; 34 x 49 cm
Sygnowany p. d.: Kasper Pochwalski 1939
Na odwrocie w owalu cyfra 6
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 48,5 x 30,5 cm
Niesygnowany
Na odwrocie zwielokrotniona pieczątka: Kasper Pochwalski |
artysta malarz; długopisem data 1939?
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 49 x 32 cm
Sygnowany śr. d.: Kasper Pochwalski; l. d.: 1936
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 32 x 49 cm
Sygnowany l. d.: 2. XII. 1938 Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Ołówek, papier; 29,5 x 42 cm
Sygnowany śr. d.: Kasper Pochwalski
Na odwrocie pieczątka: Kasper Pochwalski | artysta malarz;
data ołówkiem 1953
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/tektura, 51, 5 x 33 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Kasper Pochwalski | 1937`
sygnatura i datowanie powtórzone wewnątrz obrazu
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 37 x 47 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski 1963
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 76,5 x 58,5 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 65 x 52 cm
Sygnowany p. d.: Kasper Pochwalski 1957
Na odwrocie napis: 25 II 1957
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno naklejone na tekturę,
41,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: 1946 1947 / Kasper Pochwalski
Na odwrocie napis autorski: Kasper Pochwalski / Ciążkowice / 1946
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 66 x 48 cm;
na odwrocie nalepki z napisami autorskimi:
m.in. "Portret rodzinny / Kryśka i Baśka / (Klatka z kanarkami)"; nry: 156, 212.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, sklejka, 37 x 27,5 cm;
sygn. na odwrocie: Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Zestaw pięciu prac rysunkowych
1. Szkic rzeźby ołtarzowej
ołówek, papier, 42 x 29,7 cm; sygn. p.d.: Kasper / Pochwalski / M. Sch... / 1965
2. Akty kobiece
ołówek, papier, 29,5 x 42 cm; sygn. pośrodku u dołu: Kasper / Poch / 1953
Na odwrocie pieczęć autorska z dopisaną datą: 1953 (ołówkiem)
3. Stojący akt kobiety
ołówek, papier, 34 x 21 cm; sygn. p.d.: Kasper / Pochwalski
Na odwrocie pieczęć autorska z dopisaną datą: 1941 (długopisem)
4. Akt kobiety z krzesłem
ołówek, papier, 41,7 x 29,5 cm; sygn. p.d.: Kasper / Poch
Na odwrocie szkice portretowe oraz pieczęć autorska z dopisaną datą: 1953
(długopisem)
5. Akt leżącej kobiety
ołówek, papier, 32 x 49 cm; sygn l.d.: Kasper / Pochwalski / 12.XII.1939
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 53,5 x 47 cm;
sygn. l.d.: 1946 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 75 x 67
sygn. p.d.: Kasper / Pochwalski / 932
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Dziewczynka w czaku niebieskim
olej/płótno, 90,5 x 60, 5 cm
na odwrocie papierowa naklejka: "Autor: Kasper Pochwalski | Tytuł dzieła: Dziewczynka w czaku niebieskim" | Rodzaj dzieła: Olejny | Cena: 600 | Podpis: Kasper Pochwalski"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 75 x 61 cm
sygnowany p. g.: "Kasper Pochwalski | 1934"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno,
59,5 x 42 cm;
sygn. p.d.: 1953 / Kasper Pochwalski na odwrocie napis: 3. MARCA 1953
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Martwa natura z figurką Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus, 1965
olej, płótno, 53,5 x 45
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / II. 1965; na odwrociu napis: Kasper Pochwalski / 1965.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 37,5 x 51,5 cm
sygnowany p. d.: "kasper Pochwalski1954"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
59,5 x 48,5 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski | 8. XII. 1935
Na odwrociu l. d. nalepka: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUKPIĘKNYCH | R. 1938 NR 1606 | 209 | AUTOR POCHWALSKI KASPER | ADRES KRAKÓW | DZIEŁO ZIMA | WYKONANIE... CENA...oraz p. d.: nalepka INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI |AUTOR Kasper Pochwalski | TYTUŁ DZIAŁA Zima |RODZAJ DZIEŁA olejny CENA 300 zł |PODPIS AUTORA Kasper Pochwalski | WYMIARY 49 X 60 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/płótno, 95 x 77 cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, karton; 50 x 36,9 cm
Na odwrociu: C. K. WYŻSZA SZKOŁA REALNA W KRAKOWIE PÓŁROCZE I | RYSUNEK GEOMETRYCZNY L. 5 | ODDANA DNIA 19. stycznia 1911 | Kasper Pochwalski | UCZEŃ KLASY II ODDZIAŁU a.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
52,5 x 61,5 cm
Sygnowany śr. d.: Kasper Pochwalski | 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
45 x 53,5 cm
Sygnowany l. d.: Kasper Pochwalski 920
Na odwrociu nalepka p. d.: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | AUTOR Kasper Pochwalski | TYTUŁ DZIEŁA Stary park | RODZAJ DZIEŁA... CENA wł. pryw. | PODPIS AUTORA
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno
51,5 x 39 cm,
sygn.l.d.: Kasper Pochwalski 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno;
68,8 X 55,8 cm
Sygnowany brązowym olejem l. d.: 1961 | Kasper Pochwalski, p. d.: Kasper Pochwalski.
Na odwrocie napis g. śr.: 27.VII.1961 | Kasper Pochwalski. Na ramie u góry nalepka:
Kasper Pochwalski | ZRZESZENIE ARTYSTÓW PLASTYKÓW | "ZWORNIK" | DZIEŁO Kasper Pochwalski | RODZAJ Portret p. A.W. | CENA własność prywatna.
U dołu na ramie dwie nalepki: I FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO W SZCZECINIE | IMIE I NAZWISKO Kasper Pochwalski | OKRĘG Krakowski ADRES Kraków, Smoleńsk 26/10 a | TYTUŁ Kamieniczka wiejska | TECHNIKA olej | WYMIAR 69 x 56 ROK POWSTANIA 1961 WŁASNOŚĆ autora; druga: I FESTIWAL POLSKIEGO MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO W SZCZECINIE | AUTOR Kasper Pochwalski | TYTUŁ Kamieniczka wiejska | RODZAJ Olej | WYMIAR 69 x 56 DATA WYKONANIA 1961 r. | CENA 5 000 zł.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno,
54 x 71 cm;
sygn. l.d.: 1965 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Martwa natura z hełmem i figurą św.Pawła
olej, płótno,
62 x 51 cm;
sygn. p.d.: 21.I 1966 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Martwa natura z figurką Madonny i klucza
olej, płótno,
65 x 53 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / 1964
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej na płótnie
125 x 89,5 cm
Sygnowany l.d. - "1966 / Kasper Pochwalski"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno,
wym. 52 x 64 cm;
Sygn. l.d.- Kasper / Pochwalski / 1947
Na odwrocie na płótnie napis autorski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płyta;
53 x 43 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Kasper | Pochwalski | 1925
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 39,5 x 62,5 cm;
sygn. p.d.: 1948 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 69,5 x 42 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski 1923
Na odwrocie na płótnie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie z 1928 r. z tytułem obrazu: Zaułek
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 106,5 x 76,5 cm;
sygn. l.d.: 19 / 27 / V oraz znak - rodzaj podpisu używany przez Pochwalskiego do 1929 r.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 55,5 x 48 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / 1931
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 71 x 45 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / IV.1965
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Martwa natura z figurką Madonny
olej, płótno, 53 x 45 cm;
sygn. p.d.: Kasper Pochwalski / II.1965
Na odwrocie na płótnie napis autorski: Kasper / Pochwalski / II.1965
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 72 x 48 cm;
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski / ... 1966
Na odwrocie na płótnie napis autorski: 18.II.1966 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET KOBIETY W FOTELU, 1969 r.
Olej na płótnie 80 x 60,5 cm
Sygnowany p.g. - "9. 1969 / Kasper Pochwalski"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej na kartonie 52 x 35 cm
Sygnowany l.d. - "Kasper Pochwalski / XI 1967"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej na płótnie, 79 x 63 cm
sygn. i dat. p.d.: "Kasper Pochwalski 1948", na odwrocie na płótnie: 3.I.1948
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej na płótnie, 40 x 47,6 cm
sygn. i dat. l.d.: "Kasper Pochwalski [19]20"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej na płótnie 76 x 59 cm
Sygnowany p.d. - "Kasper Pochwalski / 1935"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET SIOSTRY ARTYSTY - BARBARY POCHWALSKIEJ 1934 r.
Olej na płótnie 76 x 59 cm
Sygnowany l.g. - "Kasper Pochwalski / 1934"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Modelka w pracowni[Esmeralda] (1966)
sygn. dat. śr.d.
olej, płótno
49x34.5
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET DZIEWCZYNY W ZIELONEJ SUKIENCE
Olej na płótnie 51 x 41 cm
Sygnowany p.d. - "Kasper Pochwalski"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, wym.:69 x 50 cm, sygn. i dat. p.d.: Kasper Pochwalski 1932.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura, 28,5 x 20 cm (w świetle passe partout);
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski 1947 II
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 53 x 57,5 cm;
sygn. p.d.: Proszowice / Kasper Pochwalski / 1935
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 54 x 37 cm;
sygn. l.d.: Kasper Pochwaski. 1966. VIII
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PORTRET DZIEWCZYNKI W AMARANTOWEJ CHUŚCIE, 1953 r.
Olej, płótno; 82 x 59,3 cm
Sygnowany brązowym olejem l.d.: 1953 | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 52 x 42 cm,
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski, naklejka TPSP Kraków
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 70 x 55 cm; sygn. l.d.: Kasper Pochwalski / 9. 1940
oraz p.d.: Kasper Pochwalski / 1940
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, tektura, 38,5 x 31,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: 1936 / ze Starogardu do Chojnic / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
DZIEWCZYNKA Z KOKARDĄ WE WŁOSACH, 1949
olej, płótno,
76.2 x 58.2 cm
sygnowany p.d.: Kasper | Pochwalski | 1949
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
akwaforta, 145 x 170 mm,
sygn. oł. p. d.: Kasper Pochwalski 915
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 58 x 50 cm;
sygn. p.d.: 8. 1968/ Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton, 46,5 x 31,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: 1947 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton, 44,5 x 30,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. z prawej po środku: Kasper Pochwalski / 5. 9. 1941
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Córka artysty jako Maria Magdalena
olej, płótno, 67,5 x 55,5 cm; dedykacja l.d.: Najdroższej Zuzi / w dniu
imienin / kochający Tatuś/ Kasper Pochwalski / r. 1958
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, karton; 41,5 x 30 cm
Sygnowany fioletowym olejem l.d.: KasperPochwalski 1964
Na odwrocie napis ołówkiem (zapewne ręką autora): Św. Krzysztof |1964| KasperPochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
ŚWIĘTY PIOTR U WRÓT NIEBIESKICH, 1964 r.
Olej, karton; 22,8 x 32,4 cm
Sygnowany zielonym i fioletowym olejem p.d.: KasperPochwalski | 1964
Na odwrocie szkic ołówkowy o tej samej tematyce
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 66 x 51 cm; sygn. l.g.: Kasper Pochwalski / Paris / 923
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Kompozycja fantastyczna, 1969 rok
olej/płótno, wymiary: 65 x 39 cm;
sygnowany prawy dół: "Kasper 1 X 1969/ Pochwalski"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
MODELKA PRZY SZTALUGACH, 1939 r.
Olej, karton; 48,7 x 31,9 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: Kasper | Pochwalski | 1939
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, karton; 44 x 31,9 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: X 1939 | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PEJZAŻ Z ARCHITEKTURĄ, 1947 r.
Olej, płótno; 47,4 x 59,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: 1947 | Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 69 x 52 cm w świetle ram
Sygnowany czarnym olejem l.g.: Kasper 1969 | Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno; 44 x 38,8 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Kasper Pochwalski. Głogoczów 1957
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 64 x 48,5 cm; sygn. l.d.: Kasper Pochwalski /
Gródek k. Czarnolasu / 1957; napis autorski u dołu: "Na plebanii".
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 60 x 42 cm; sygn. p.d.: 25.9.1952 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
PEGAZ (ALEGORIA NATCHNIENIA), 1959 r.
Olej, gwasz, papier, 22,8 x 32,1 cm
Sygnowany ołówkiem śr.d: Kasper Pochwalski 1959 XII
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno, 60 x 50,3 cm
Sygnowany brązowym, czerwonym i zielonym olejem p.d.: Kasper Pochwalski | 5. VI. 1958
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno, 51 x 39,7cm
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno, 82,2 x 57,3 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Kasper Pochwalski | 1934
Na odwrocie nalepka: "TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor Kasper Pochwalski | Tytuł dzieła "Portret Kolegi J. S. | Rodzaj dzieła ol. Cena 80.000 zł | Podpis autora Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno, 64,2 x 52,7 cm
Sygnowany granatowo - brunatnym olejem l.d.: Kasper | Pochwalski | 1934
Na odwrocie nalepka: "INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI | Autor Kasper Pochwalski | Tytuł dzieła Autoportret | Rodzaj dzieła olejny Cena wł. pryw.| Podpis autora Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Olej, płótno, 81,5 x 64,5 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Kasper Pochwalski | 1968
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 44 x 37,5 cm;
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski 929
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 57,5 x 49,5 cm; sygn. l. d.: Kasper Pochwalski.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Na odwrocie kompozycja nieskończona W pracowni rzeźbiarza
olej, płótno, 110 x 150 cm; sygn. u dołu: 1932 / Kasper Pochwalski
(na odwrocie)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 127 x 151 cm
sygn.u dołu: Kasper Pochwalski/X.1957
Na odwrocie tytuł (autorski ?)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej na płótnie, 58 x 44 cm
sygnowany p. d. "Kasper Pochwalski XII 1935"
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 97 x 110 cm; sygn. p.d.: KASPER POCHWALSKI/ 930
Na odwrocie nalepki wystawowa z 23.VIII.1933 oraz
Zrzeszenia Artystów Plastyków "Zwornik".
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 53,5 x 78,5 cm; sygn. u dołu: Kasper Pochwalski 19/XII. 1968