1 zł
2 600 000 zł
/3

PRONASZKO Andrzej (1888 - 1961)

Martwa natura z huculskim wazonem

akwarela, papier, 34 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Pronaszko na odwrocie pieczęć proweniencyjna: ZE ZIORÓW/Henryka Bednarskiego/we Lwowie/L.p.686

cena wywoławcza: Wykup abonament

Muza wieńcząca

olej/płótno, 109 x 94,5 cm
opisany na krośnie malarskim: 'MUZA WIEŃCZĄCA' oraz nalepka domu aukcyjnego Rempex

Martwa natura z książką

akwarela, papier, 34 x 44 cm
sygn. p. d.: Pronaszko
na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW /Henryka Bednarskiego /ze Lwowa/ L. p. 686

Starzec pod przydrożnym krzyżem, ok. 1908 r.

olej/sklejka, 63 x 54 cm
sygnowany p.g.: 'and. pronaszko'

Martwa natura z młynkiem do kawy

akwarela/papier, 49 x 39 cm
sygnowany p.d.: 'APronaszko'

MUZA WIEŃCZĄCA

olej, płótno, 109 x 94,5 cm
niesygn.
opisany na blejtramie: MUZA WIEŃCZĄCA

W wiejskiej izbie

sygn. p.d.
akwarela, papier
25.3x20 cm

Scena alegoryczna (Tryumf śmierci?), 1912 r.

olej/sklejka, 44,7 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'And. Pronaszko 1912'

Fatum

akwarela, gwasz, papier; 25,3 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: and. Pronaszko

Kwiaty

gwasz, papier, 46,5 x 33 cm w świetle passe-partout; sygn. p. d.: A. Pronaszko

Starzec pod przydrożnym krzyżem

olej/deska, 63 x 54 cm
sygnowany p.g.: `and. pronaszko`

Chrystus pocieszający niewiasty, 1913 r.

akwarela, gwasz/karton, 44,5 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: `AND. PRONASZKO 1913`

Martwa natura ze skrzypcami

olej, płótno; 91x70 cm
sygnowany p.d.: and. pronaszko

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Na pastwisku, 1911-12

akwarela, ołówek, piórko, tusz, papier; 20,5 x 29,5 cm
sygn. p.d. And. Pronaszko 1911-12.

Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z z odręcznym (autorskim ?) napisem: "Andrzej Pronaszko / Na pastwisku" i numerem: 88.
Obraz wystawiany w TPSP w Poznaniu pomiędzy 1912 a 1914 rokiem.

Estymacja: 7000-10000 PLN

akwarela/papier, 19 x 17 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `And. Pronaszko. 1913`

Estymacja: 8 000 - 16 000

Martwa natura z owocami, lata 40.

Akwarela, papier; wym.: 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: A Pronaszko. Drobne naddarcia marginesów. Praca z kolekcji H. Bednarskiego.

Martwa natura z huculskim wazonem, lata 40.

sygn. p.d.: Pronaszko. Uszkodzone narożniki. Praca z kolekcji H. Bednarskiego (na odwrocie pieczęć własnościowa).

Martwa natura z młynkiem do kawy, lata 40.

Akwarela, papier; wym.: 49,5 x 39,5 cm;
sygn. p.d.: A Pronaszko. Praca z kolekcji H. Bednarskiego.

Kompozycja formistyczna, ok. 1920

olej, płótno; 90 x 60 cm;
sygn. p. g.: andP

/3
liczba obiektów: 48