1 zł
2 600 000 zł

PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

Mój dom

gwasz, ołówek, papier szary; 29 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. d.: Peske / gouache / ma maison.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Katedra Notre Dame w Paryżu (1926)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
62.5x48 cm

Pejzaż z południa Francji

pastel/papier, 32 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Peské'

Ogrody Muzeum Rodina

olej, płótno, 65,5 × 81 cm
sygn. l. d.: Peské

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 23,5 × 29,5 cm
sygn. l. d.: Peské.

Kwiaty

olej, tektura, 66,5 × 50,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: Peské/1916

Czerwone dachy

olej, płótno, 46 × 55 cm
sygn. l. d.: Peské.

Kościół w Bretanii

tusz, akwarela, papier, 37 × 44 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Peské

Praczki na tle mostu

akwaforta/papier, 35,5 x 45 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jean Peské', opisany l.d.: 'z me etat no. 4'
sygnowany na płycie p.d.: 'Peské'

Widok na cmentarz (Entrée de village et cimetière)

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji l.d.: 'Peske'
opisany na poprzecznej belce krosna: 'Peske 12993 | Entrée de village et | cimetière | oabd' oraz napis: 'M.P. MARTY'; na odwrociu numer inwentarzowy: 'CP 828'

Martwa natura z brzoskwiniami i winogronami

olej/płótno, 23,5 x 29,5 cm
sygnowany l.d.: 'Peské.'
na odwrociu nalepka firmy transportowej Andre Chenue et Fils

Mój dom

Lektura

olej, płyta; 55,5 x 45 cm;
sygn. p. d.: Peske.

Park w ogrodach Rodina

olej, płótno, 65 x 81,5 cm
sygn. l.d.: Peske

Martwa natura

Olej, sklejka, 46 x 55 cm,
sygn. l.d.: Pesce.

Macierzyństwo

olej, płótno; 44,5 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: Peske

Odpoczynek w parku

olej, płótno; 55 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Peské.

Matka z dziećmi

pastel, tektura, 45 × 60 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Jean Peské

Willa w ogordzie

pastel, papier, 55,5 × 77 cm w passe-partout
sygn. l. d.: Peské

Nad wodą

kredka, papier, 60 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Peské.

Kamieniarze

pastel, papier, 31 × 48 cm w świetle passe-partout
l. d. pieczątka: ATELIER |PESKE

Martwa natura

Olej, sklejka, 46 x 55 cm,
sygn. l.d.: Pesce.

Pejzaż okolic Chepoix, ok. 1923 r.

olej, płótno, 65 × 54 cm
sygn. p. d. (słabo czytelna)

Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55 cm;
sygn. l. d.: Peske

Dwie postaci z dzieckiem

akwarela, ołówek, papier, 10 x 12 cm w świetle passe-partout
sygn. p. śr.: Peske

Postaci na drodze

akwarela, ołówek, papier, 8,5 x 11 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Peské

Nad leśnym jeziorem, 1932 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'a mon vieil ami | André Fontainas. | Peské 1932'
Obraz dedykowany znanemu francuskiemu krytykowi André Fontainas
na odwrociu, na płótnie i krośnie naniesiony tuszem numer kolekcji: 'PM 547'. Ponadto, na krośnie nalepka o treści: 'Les Cadres R.G. | 7. Rue Bonaperte-Danton 41-77 | 2 op 2 bos Do 210' oraz nalepka domu aukcyjnego Agra-Art

Kościół w Bretanii

sygn. l. d.: Peské

Pejzaż z drzewami, 1936 r.

olej/płótno, 69 x 95 cm
sygnowany p.d.: 'Peske'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jean Peske 1936 | (...)'

Wzburzone morze

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Peske'

Pejzaż z południa Francji

ołówek, pastel, akwarela, papier; 47 x 63 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Peské.

Pejzaż nadmorski

olej/płótno, 66 x 81 cm

Panorama miasta

akwaforta, papier, 30,8 x 40,8 cm w śwetle passe-partout, sygn. na płycie l.d.: Peske, sygn. ołówkiem p.d.: Peske

PEJZAŻ Z LA FAVIERE, 1918

olej płótno, 45 x 55 cm
sygn. l.d.: Peske

Martwa natura z owocami

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: Peské.

Pejzaż śródziemnomorski

akwarela/papier naklejony na tekturę, 36 x 54 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'Peské'
na odwrociu pieczątka 'ATELIER PESKÉ' opisana liczbą '112'

- dom aukcyjny Millon et Associes, Paryż, 21 listopada 2012

Nad stawem

tusz, papier, 62 × 48 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Peské.

Chata

tusz, akwarela, gwasz, papier, 46 × 61 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Peské.

La cueillette des fleurs

olej, karton
54,5 x 46 cm
sygn. l. d., pieczątka atelier p. d., na odwrociu szkic portretu i naklejka z wystawy

Galerie Jean Claude Bellier.
Exposition Jean Peské, Galerie Galerie Durand Ruel, Paryż, 1972, n°81. Exposition Jean Peské, Galerie des Granges, Genève, 1973, n°43.

La plage, Saint-Pierre-Quiberon, 1948

olej, płótno
38 x 55 cm
sygn. i dat. l. d, na odwrociu napis odręczny « G.P 497 »

Gorge-aux-Loups, Fontainebleau

olej, płótno
27 x 35 cm
sygn. l. d.

Compotier

olej, karton na płycie, 46 x 55 cm
sygn. l. d.: Peské
na odwrocie nalepka z wystawy z Villa le Fleur z opisem pracy
Villa La Fleur, Konstancin-Jeziorna

Arbre tortueux

Tusz na papierze naklejonym na karton
sygn. i dat.10 l.d.
64,5 x 77,5 cm

Paysans à l'ombre d'un grand chêne

Akwarela i tusz na papierze
sygn. l.d.
62,5 x 46 cm

Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55cm;
sygn.p.d.: Peske

Macierzyństwo

pastel, karton, 80 × 62 cm
sygn. l. d.: Peské

Kwiaty

olej, płótno, 55,5 × 46 cm
sygn. p. d.: Peske

tusz, papier, 32 x 50 cm (w świetle p.p.)
sygn. l. d.

Kamieniarze

pastel, papier, 31 x 48 cm w świetle passe-partout
sygn. pieczęcią autorską l. d.: ATELIER/PESKÉ

Pejzaż nadmorski

olej/płótno, 66 x 81 cm

Drzewo na wsi

olej, sklejka, 26,5 x 35 cm
sygn. l.d.: Peske
na odwrocie: Peske

proweniencja:
Kolekcja K, Paryż

Żona artysty

olej, płótno, 67,7 x 59 cm

KWIATY W WAZONIE

olej, deska, 41 x 48 cm
sygn. p.d.: Peske

Marsylia

sygn. p.d.
tusz, papier
31.5x50 cm

Pejzaż z kościołem

olej/płótno, 48 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Peské.'

Chevres au repos (Kozy)

akwaforta/papier, 17,8 x 23 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d.: 'Peske'
nadruk typograficzny pod kompozycją: 'Chevres au Repos', 'Chalcographie du Louvre', 'Eau-forte oryginale de Jean Peske'

KAPLICA św. FRANCISZKA w BORMES, 1900-1920

akwaforta, sucha igła 29,5 x 39,5 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą (p.d.) "Jean Peské" i l.d. "tire a 20" - [20 odbitek].
Reprodukowana: Miłośnicy grafiki i ich kolekcje w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2005.

Wielka rzadkość na rynku antykwarycznym!

Les arbres en Automne

olej, płótno, 38 x 46 cm
sygn. l.d: Peske

Place Dauphine à Paris

olej, płótno, 54,5 x 45 cm
na odwrocie odręczny napis: Peske acheté Vte Dornard

Paris, la Seine vue depuis le quai Voltaire

olej, płótno, 39 x 45 cm
pieczęć z sygnaturą l.d.
na odwrocie pieczęć: Peske, napis czerwoną kredą: 03

Pejzaż z drzewami

akwarela, 35 x 23 cm
sygn. p.d.

Martwa natura z owocami

olej/płótno, 23,8 x 29,7 cm
sygnowany l.d.: 'Peské.'

Martwa natura z owocami

olej/tektura, 12 x 19,2 cm
sygnowany l.d.: 'Peské'

Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55cm
sygn.l.d.: Peske

Rodzina we wnętrzu

pastel sygnowany w lewym dolnym rogu;
29 x 36,5 cm

Châtaigniers de Port-Blanc, Morbihan

olej, kredka, tusz, płótno
130 x 162,5 cm
sygn. l.d. Peské

W PARKU

Tusz, papier; 72 x 45 cm
Sygnowany p.d.: Peské

Marsylia

piórko, tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy;
31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Peské. / Marseille

Martwa natura

olej, płyta; 46 x 55 cm;
sygn.l.d.: Peske

Pejzaż z drogą, około 1910 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany l.d: 'Peske'

KOBIETA ROZBIJAJĄCA KAMIENIE

Tusz, papier; 33 x 25 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Peské | Quincelle carseur de pierres

Domy przy drodze

olej/płótno, 47 x 56 cm
sygnowany l.d.: 'Peske'

Pejzaż z La Favière

olej na desce,
sygn. i datowany, w lewym dolnym rogu;
44 x 55 cm;
(pochodzenie: kolekcja Alexisa Peské)

Polne kwiaty w wazonie

olej/płótno, 61,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: 'Peske.'

Kamieniarze

pastel/papier, 33 x 50 cm
sygnowany pieczęcią autorską l.d.: 'ATELIER | PESKE'

Martwa natura

olej/płyta, 46 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'Peske'

Lektura

olej na desce, sygn. w prawym dolnym rogu;
26 x 73 cm

WIDOK z TARASU - Pejzaż z południa Francji

akwarela na tekturze, 44x 54,5 cm,
sygnowana p.d. "Peské"

Pejzaż z Bretanii

25,5 x 34 cm, akwarela, sygn. w dolnym lewym rogu

Martwa natura z dzbankiem

olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p. d.: Peské

akwarela na tekturze,
44x 54,5 cm,
sygnowana p.d. "Peské"

Le carrefour Villiers, Paris

olej, tektura
38 x 46 cm
sygn. l.d.

Pejzaż nadmorski

olej/płótno, 66 x 81 cm

Martwa natura

olej/płyta, 46 x 55 cm
sygnowany l.d.: `Peske`

Drzewo w jesiennych barwach

akwarela/papier, 57 x 45,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Peské`

Kobieta zrywająca owoce

kredka i tusz, sygnowana i datowana 1904 w prawym dolnym rogu
18,5 x 11 cm

Plaża, Plaża ze skalami

dwie akwarele recto verso, jedna podpisana w lewym dolnym rogu, druga posiada podpis Ť Peske ą w prawym dolnym rogu (nie gwarantowany)
26 x 36 cm

Sekwana w Paryżu

akwarela i ołówek
sygnowana
19,5 x 29,5 cm

Domy przy drodze

olej/płótno, 47 x 56 cm
sygnowany l.d.: `Peske`

Estymacja 6 000 - 8 000 zł

Paysage du midi

akwarela
22 x 53,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Peské

Madame Peské et ses filles

Pastel
45,5 x 61 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Jean Peské

Madame Peské et ses filles

pastel, papier
45,5 x 61 cm
sygn. l.d.: Jean Peske

Sous les frondaisons au printemps

olej, płótno
38 x 46 cm
sygn. l. d.: Peske

Pejzaż nadwodny z kosiarzami

Technika: olej, płótno
Wymiary: 66x54 cm
Sygnowany: u dołu z lewej - Peske

Jeune Femme

Pastel, papier
62 x 47 cm

Femme a l`enfant

Pastel, papier
sygn. p.d.
125 x 67 cm

Bouquet de fleurs

olej, deska,
sygn. p.d.
32 x 42,5 cm

Paysage a l`arbre

Akwarela, papier
sygn. l.d.
66 x 76 cm p. d.

Les quais de Seine

olej na papierze naklejonym na płótno
sygn. p.d.
35,5 x 46,5 cm

Maternité

pastel, karton
80 x 58,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Peske

Femme cousant

olej, płótno.
sygn. l.d.
51 x 31 cm

Marsylia

piórko tusz, tusz lawowany, papier
jasnobrązowy; 31 x 50 cm ( w świetle oprawy);

Pejzaż z drzewami (1936)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
71.5x101.5

Village méditerranéen

akwarela na papierze
36,5 x 54 cm
sygn. l.d.: Peské

Jeunes femmes en bord de mer

olej na płótnie
42 x 55 cm
sygn. l. d.: Peske

Bergerie pres du Lavandou

olej na płótnie
73 x 116 cm
sygn. l. d.: Peské

Bord de mer

olej na desce
37 x 46 cm
sygn. p. d.: Peské

Paysage du Midi (1901)

Akwarela na papierze
sygn. i dat. l. d.
26,5 x 34 cm

PARIS SOUS LA NEIGE, 1919

olej, płótno
39 x 46,5 cm
sygn. l.d.:"Peské"

proweniencja: Galerie Mady Bonnard, Paris Wystawiany: Paris, Grand Palais, "Paris à l'unanimité", 1988, p. 144 Tokyo, Sendai, Nagoya, Yokohama, Kyoto, Osaka et Oita, "Paris, patrie des peintres étrangers", 1989-1990, n°132 Yamanashi, Navio, Miyazaki, Hamamatsu et Okayama, "Paris la joie de vivre", 1993, n°25, p. 37 Varsovie, National Museum et Cracovie, National Museum, "Kisling et ses amis", 1996, n°5, p. 85 La Barre-du-Mont, Ecomusée; Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peske 1870-1949", p. 110

COLLIOURE, 1935

olej, płótno
81 x 100
sygn. l.d.: Peske

proweniencja: Galerie Loeb, Paris wystawiany: La Barre-du-Mont, Ecomusée, Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peské, 1870-1949", 2002-2003, p. 110

La lettre

pastel na papierze
80x59 cm
sygn. l.d. Jean Peske

Crépuscule animé en Bretagne

pastel, węgiel, akwarela na papierze
47,5 x 62 cm
sygn l.d. Peské

Drzewa nad wodą

olej/tektura, 36 x 44 cm
sygnowany l. d.: `Peske`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Vagues se brisant sur le rocher

technika mieszana, papier
38,5 x 46 cm
sygn. l.d.

Paysage marin

olej, deska
37 x 46 cm
sygn. p.d.

Wybrzeże z południa Francji

Gwasz, papier;
46 x 57 cm
Sygn. l.d. Jean Peske

Etude de brebis

ołówek, papier
12 x 18 cm
sygn. p.d.: Peské

Berger et ses moutons

pastel, papier
61,5 x 73 cm
sygn. p.d.: Peské

Berger et ses moutons

tusz, papier
64 x 74 cm
sygn. i dat. l.d.: Peske 11

Mere a l`enfant

pastel, papier
65 x 50 cm
sygn. p.d.: Peske

Femme au verger

olej, tektura naklejona na płótno,
55 x 38 cm;
sygn. l. d.
Pochodzenie: Galerie Jean-Claude Bellier, Paryż

Paysage a l`arbre

55,5 x 38 cm;
sygn. p. d.

La côte sauvage en Bretagne

akwarela, papier,
37 x 46 cm;
sygn. l. d.

FEMME A LA LECTURE

pastel, papier
sygn. p.d.: Peske
65 x 54 cm

JEUNE ELEGANTE

pastel, papier
sygn. l.d.: Peské
46 x 55 cm

FEMME DANS UN INTERIEUR, 1940

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: Peske 40
44,70 x 36,80 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda
literatura:
Journal de l`amateur d`art, Paris, 10 décembre 1967, reprodukowany na okładce

LE JARDIN, ok. 1940

olej, płótno
sygn. l.d.: Peske
54,80 x 46,10 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda

Martwa natura (Compotier)

olej, karton naklejony na płytę;
46 x 55 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Peske

Brzeg morza z drzewami

olej, płótno
wymiary: 54x73 cm
niesygnowany

Paysage

olej, płótno
33 x 55 cm
sygn. p.d.

Paysage a l'arbre

akwarela, papier
31 x 47 cm
sygn. p.d.: Peske

Paysage suisse

akwarela, gwasz, karton
50 x 61 cm
sygn. l.d.: Peske

Mere et enfants dans le jardin

pastel, papier
45 x 61 cm
sygn. l.d.: Peske

Kwiaty, ok. 1920

Olej, płótno;
55 x 47 cm
Sygn. p.d. Peske
Na odwrocie, nalepka wystawowa w języku francuskim z 1920 roku

Maternité

olej, płótno
sygn. l.d.
46 x 38 cm

Trzy prace

1. Plage normande
akwarela, kredka, papier, 17 x 21,5 cm, sygn. l.d., tytuł na odwrociu
2. Port de Collioure
węgiel, kredka, papier, 18 x 27 cm, sygn. p.d.
3. Chaumieres
Fusain
węgiel, 13 x 18 cm

La Côte Sauvage en Bretagne

akwarela, papier
sygn. l.d.
37 x 46 cm

Claudine-Antoinette Peské-Marty (1947)

kredka, papier
sygn.p.d.
37 x 26 cm

Maternité

pastel, papier
41,5 x 53 cm
sygn. p.d. Peské

WE FRANCUSKIM PORCIE, 1913

Tusz, akwarela;
29 x 38 cm
Sygnowany l.d.: Peské.| 1913
Biografia artysty przy pozycji nr 73.

PEJZAŻ NADMORSKI Z GŁAZAMI I FALĄ

Akwarela, gwasz, tusz;
37 x 45 w świetle oprawy
Sygnowany l.d.: Peské.

PEJZAŻ Z POŻÓŁKŁYM DRZEWEM PRZY PAŁACU

Akwarela, gwasz, tusz;
58 x 46 w świetle oprawy

Rodzina

pastel, papier
50,5 x 58 cm
sygn. p.d. Peske

Marsylia

piórko tusz, tusz lawowany, papier jasnobrązowy,
31 x 50 cm;
sygn. p. d.: Peské./ Marseille

Sur la route du village

olej, płótno,
sygn. l.d.
46 x 55 cm

Femme à l'écriture

Pastel,
sygn. p.d.
58 x 44,5 cm

Drzewa

tusz, tusz lawowany papier brązowy;
60 x 72 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Peské

Skały na brzegu

akwarela, papier
26 x 34 cm

Brzeg morza

sygn.l.d. Peske
akwarela, kredka, papier
26 x 35 cm

Staw w parku

sygn.l.d. Peske
akwarela, papier
63 x 80 cm

Chaumiere

akwarela, kredka, papier
26 x 46 cm

Po kąpieli, 1898

pirografia
112 x 46 cm (każdy)
sygn. p.d. Peske

Pejzaż śródziemnomorski

tusz, papier
35 x 46 cm
sygn. l.d. Peske

Lektura

olej, płótno
100 x 61 cm
sygn. p.d. Peske
wystawiany i reprodukowany w katalogu wystawy "Peske". Galerie Jean-Claude Bellier, 1968

Scena w ogrodzie (Żona i dzieci)

pastel, papier
72,5 x 54,5 cm
sygn. p.d. Peske

Stary port, 1913

tusz, papier
sygn.p.d. Peske / 1913
34 x 39 cm

Wodowanie barki

tusz, papier
sygn.p.d. Peske/ Marseille
31 x 50 cm

Widok ogrodu

akwarela, gwasz, papier
sygn. p.d. Peske
62 x 47 cm

Plaża Lavandou, 1920

gwasz, pastel, papier
sygn.l.d. Peske
38 x 46 cm

Droga do wioski

tusz, papier
sygn.l.d. Jean Peske
59 x 79 cm

Pejzaż z osiołkiem przy studni

olej, płótno
37 x 45,5 cm
sygn. l.d. Peske

Paysage de Saint Cler

Olej na płótnie
Syg. l.d.
82 x 100 cm

Jardin

Olej na desce
Syg. l.d.
26 x 35 cm

Plateau des huitres

Olej na kartonie
Syg. l.d.
28,5 x 31 cm

Pejzaż śródziemnomorski, ok 1905- 1910

Olej na płycie
45,5 x 55,5 cm
sygn. l.d. Peske

Macierzyństwo

Tusz, gwasz, akwarela, papier
102 x 73 cm
sygn. l.d. Peske

Wazon z kwiatami

Olej na płótnie
55 x 47 cm
sygn. p.d. Peske

Lektura

Olej na płycie
55,5 x 45,5 cm
sygn. p.d. Peske

W ogrodzie

olej na papierze naklejonym na płótno, 48 x 32 cm
sygn. l.d. Peske

Wyspa Saint Brice Cagnes

olej na płótnie, 73 x 53,5 cm
sygn. l.d. Peske

Wiosna, 1908

olej na płótnie, 81 x 100 cm
sygn. l.d. Peske / 1908

Chevres au repos (Kozy), ok. 1905

Akwaforta;
wym.: 178 x 230 mm ;
sygn. pł. p.d.: Peske; nadruk typograficzny l.d.: tytuł, śr.: Chalcographie du Louvre, p.d.: Eau-forte oryginale de Jean Peske.

KAMIENIARZE

pastel/papier,
33 x 50 cm
pieczątka l. d.: 'ATELIER | PESKE'

Chevres au repos [Kozy], ok. 1905

Akwaforta;
wym.: 178 x 230 mm ;

Montfort-l`Amaury

Tusz lawowany
Syg. i umiejscowiony l. d.
29 x 38 cm (w świetle passe-partout)

Sur la route du village

Olej na płótnie
Syg. l. d.
46 x 55 cm

Les bucherons (na odwrocie : Paysage)

Olej, deska
Syg. l. d.
26,5 x 35 cm

La plage de la Faviere

Olej, deska
Syg. p. d., umiejscowiony na odwrocie
27 x 35 cm

Widok Bormes

akwaforta, papier, 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie: Peske; sygn. i opisany u dołu: VUE DE BORMES, CHALCOGRAPHIE DU LOUVRE, EAU-FORTE ORIGINALE DE JEAN PESKÉ

NA SPACERZE

Pastel, papier; 46,5 x 61,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Peské

Kozy

akwaforta, papier,
23,5 x 28 cm;
sygn. p. d..: Peske (na płycie);
sygn. i opisany u dołu: CHEVRES AU REPOS CHALCOGRAPHIE DU LOUVRE EAU-FORTE ORIGINALE JEAN PESKE

Côte d`Azur

Olej / płyta pilśniowa
Sygnowany l.d.
29 x 54 cm

St. Markouff

Akwarela
Sygnowany i umiejscowiony l.d.
27,5 x 37 cm

Scene automnale

Pastel
Sygnowany l.d.
64 x 48 cm

Vue pres de l`Estaque

Węgiel
Sygnowany l.d.
64,5 x 80 cm

WILLA W OGRODZIE

Pastel, papier; 56 x 77 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d.: Peské

DROGA WŚRÓD DRZEW

akwarela/papier,
46,5 x 38 cm
sygnowany l. d.: `Peske`

Kamieniarze

pastel/papier,
33 x 50 cm
pieczątka l. d.: `ATELIER | PESKE`

Chata nad jeziorem

kredka, akwarela, gwasz/papier, 48 x 62 cm
sygnowany l. d.: `Peske`

Pejzaż wiejski

akwarela, papier, 35 x 45cm
sygn. l.d.: Peské
Obraz pochodzi ze zbiorów rodziny zaprzyja¼nionej z artystą.

Pejzaż z piorącą kobietą, 1906

olej, deska, 32,5 x 41cm
sygn. l.d.: Peské / 1906
Na odwrocie dedykacja autora: Kochanej mojej siostrze / Peské / Paryż 5/9 1949.

W KSIĘŻYCOWYM BLASKU, ok. 1910

kredka, akwarela, gwasz, papier
47 x 62 cm
sygnowany l.d.: Peské.

PEJZAŻ, 1932 (?)

olej, płótno,
73 x 54 cm
sygnowany l.d.: a mon vieil ami | André Fontainas. | Peské1932 (?)
Na odwrocie, na płótnie i krośnie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 547. Ponadto na krośnie nalepka (druk, atrament) o treści: Les Cadres R.G. | 7. Rue Bonaperte-Danton 41-77 | 2 op 2 bos Do 210.

POLNE KWIATY W BŁĘKITNYM DZBANKU

olej, płótno,
61 x 50 cm
sygnowany l.d.: Peské.
ponadto zatarta sygnatura l.d.: P (...) na licu p.g. napis niebieską kredką: (.) p | 716
Na odwrocie, na płótnie i krośnie naniesiony tuszem numer kolekcji: PM 554.

Czerwone dachy

olej, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. l.d.: Peske

Stary dąb w Barbizon

akwaforta, papier naklejony na tekturę,
arkusz: 55 x 36 cm, odcisk płyty:
37,4 x 31,7 cm;
sygn. p.d.: Peske (na płycie), niżej piórem Peske / Jean Peske;
napis l. d.: Barbizon (ołówkiem), niżej napis: "a Gaston Vital / souvenir de six Peske" (ołówkiem); u dołu z lewej przy krawędzi: "oeuvre retouchee par moi en 1917 Peske".

PEJZAŻ Z KWITNĄCYMI DRZEWAMI (PEJZAŻ Z COLLIOURE)

Olej na płótnie
40 x 50 cm
Sygnowany l.d. - "Peské"

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 40 x 51 cm,
sygn. l.d. : Peské

Pejzaż miejski

akwarela, papier
45,2 x 59 cm

"OBCINAJĄCY GAŁĘZIE DRZEW (LES ÉLAGUEURS)", 1926

olej na płótnie, 81 x 100 cm, sygnowany p.d.: "Peské" na odwrocie na krośnie naklejka (zapewne z jednego z paryskich Salonów): "Jean Peské/...39 Boulevard Saint-Jacques/...Les élagueurs" oraz numer 2992é

Bajka dziecięca

olej, płótno,
46 x 37.5 cm
sygnowany l.d.: Peske

Pejzaż z drzewami

olej, płótno, 54 x 65 cm, sygn. p.d.: Peske

“OBCINAJĄCY GAŁĘZIE DRZEW (LES ÉLAGUEURS)", 1926

olej na płótnie, 81 x 100 cm, sygnowany p.d.: "Peské", na odwrocie na krośnie naklejka "...Jean Pescé/...39 Boulevard
Saint-Jacques/...les elagueurs" oraz numer 2992.

KWIATY

OLEJ NA TEKTURZE
wymiary: 44x53,5
SYGNOWANY

W parku

olej, płyta, 53 x 64,5; sygn. l.d.: Peske

Katedra

ołówek, akwarela na papierze,
16,7 x 21,7 cm
sygnowany p.d.: "Peské"

Obcinający gałęzie drzew (Les élagueurs), 1926

olej na płótnie, 81 x 100 cm
sygnowany p.d.: "Peské"
na odwrocie na krośnie naklejka (zapewne z jednego z paryskich Salonów): "... Jean Pescé/...39 Boulevard Saint-Jacques/... Les élagueurs" oraz numer 2992

Macierzyństwo

olej, płótno
92 x 65 cm

Klasztor na Południu

olej, płótno 73,1 x 54,5
sygnowany u dołu po lewej: "Peské. 194." (ostatnia cyfra nieczytelna)

Pejzaż z figowcami

olej, płótno 46 x 60,8
sygnowany u dołu po lewej: "Peské"

Kwiaty

olej, płótno
48,5 x 55 cm

Kobieta przy stole

olej na płótnie, 46 x 37 cm
sygnowany l.d.: "Peske"

Pejzaż wiejski

olej, płótno
54,5 x 73 cm

Pejzaż z rzeką

olej, płótno
46 x 55,2 cm

liczba obiektów: 218