1 zł
2 600 000 zł

de LAVEAUX Ludwik (Jaronowice k. Jędrzejowa 1868 - Paryż 1894)

SEN SPRAWIEDLIWEGO, 1890

inne tytuły: Pijak, Włóczęga śpiący na schodach, Zapusty lub nędza
gwasz, akwarela, ślady ołówka, papier
35,5 x 25,3 cm
sygn. l.d.: L. de Laveaux | Paryż
na odwrocie pośrodku autorski (?) napis gwaszem: „Pijak“

cena wywoławcza: Wykup abonament

Odpoczynek wieśniaczek, 1890-1893

olej, płótno, 37,5 x 61,5 cm;
sygn. l. d.: L. De Laveaux
Na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją dotyczącą obrazu i artysty;

Praca prezentowana na wystawie monograficznej artysty: "Mus mnie woła..." Ludwik De Laveaux, Muzeum Narodowe w Krakowie - Kamienica Szołayskich, grudzień 2005 - luty 2006, poz. kat. 31, (reprodukcja s. 45); oraz powtórzenie wystawy Muzeum Śląskie w Katowicach, marzec-lipiec 2006

Odpoczynek wieśniaczek (1890-1893)

Olej, płótno, 36 x 60 cm,
sygn. l.d.: L. De Laveaux. Obraz reprodukowany w katalogu wystawy monograficznej artysty "Mus mnie woła" Ludwik de Laveaux 1868-1894, MNK 2005/2006, poz. 31.

Odpoczynek wieśniaczek

olej, płótno, 36 x 60 cm, (1890-1893)
sygn. l.d.: L. De Laveaux

Motyw zimowy, 1928

olej, tektura; 28,5 x 26 cm;
sygn. p. g.: L. de LAVEAUX 1928

LADY MAKBET - SZKIC

olej/tektura,
25 x 18 cm (w świetle oprawy)
ODWROCIE: potwierdzenie odręczne autentyczności - `Szkic mego brata | ludwika De Laveaux. | Emilija Karczowa`

DZIEWCZYNA Z BRONOWIC, około 1889

olej na płótnie, 66 x 40 cm,
u dołu, po prawej (na sukni)ślady sygnatury "De Lav?"; Na krośnie napis ołówkiem: "Ludwik De Laveaux/Bronowice".

Na odwrocie akademickie studium aktu męskiego
Z krakowskiej kolekcji Józefa Wolfingera.

Potwierdzenie autentyczności - opinia dr Aleksandry Melbechowskiej-Luty.

Malarz z pędzlem i paletą (Autoportret, studium), 1917

Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 8,3 cm; na odwrocie: potwierdzenie autorstwa z 1917, naklejka Salonu Sprzedaży przy TPSP w Krakowie.

Lady Macbeth, 1890 r. (Przestroga, Trwoga, Dziewczyna ze świecą)

olej/płótno, 89 x 70 cm
sygnowany p. d.: `L. de Laveaux | Paris`

LATARNIA, ok. 1892-93

STUDIUM DO OBRAZU "OPERA PARYSKA W NOCY"
Olej, płótno naklejone na tekturę; 22,4 x 18,7 cm
Obraz posiada ekspertyzę.

Ostatnie namaszczenie, 1886 r.

akwarela, gwasz/karton, 20 x 28 cm
sygnowany l. d.: "De Laveaux | 1886"; na odwrocie papierowa naklejka: "Rodzaj: Akwarela 28 x 20 cm. | Nazwisko: Ludwik Delavaux 1868 - 1894. | Tytu?: "Ostatnie namaszczenie" | Rok wykonania: 1886 Kraków. | Miejsce wykonania: Kraków- Bronowice. | Data nabycia: wrzesie? 1962 | od p. Bermanowej synowej malarza St. Bergmana. | W?asno??: Dr. Adam Wisz Tarnów " oraz piecz?tka- "KOLEKCJA OBRAZÓW | Dr Adam Wisz, Tarnów"

Widok z Bronowic

akwarela, papier
wym.: 20 x 26 cm
sygn. p.d.: De Laveaux

Bukowina, 1929

olej na tekturze, 25,5 x 28 cm
sygn. p.d.: "Bukowina 1929, Ludwik de Levaux"

4 Sceny rodzajowe:

Chłopiec we wnętrzu
sygn. p.d.;

Dziewczynka z kołyską
sygn. l.d.;

Osiołek i dziecko na łące
sygn. p.d.;

Dziewczynka w pracowni malarza
sygn. p.d.
gwasz, papier
19x13 (w świetle passe-partout )

Kościół w Czerwinie

akwarela, ołówek, papier, wym.: 31 x 48 cm
sygn. l.d.: Ludwik de Laveaux

Pejzaż z jeziorem

olej, sklejka, 28 x 26 cm; sygn. p.d.: L. de LAVEAUX

PEJZAŻ Z BRONOWIC Z WIDOKIEM NA LAS, 1892-1893

pastel, papier, 21 x 31,5 cm (w świetle passe-partout 17,5 x 29 cm)
na odwrocie ołówkowy szkic kilku gęsi.

Malarz z paletą, 1888 - 1889 lub 1890 - 1892

ołówek, papier; 15 x 9,8 cm
Rysunek przedstawia Aleksandra Gierymskiego.
Obiekt jest publikowany w: A. Melbechowska-Luty, Widmo. Życie i twórczość Ludwika De Laveaux (1868 - 1894), Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk 1988, kat.25.

liczba obiektów: 21