1 zł
2 600 000 zł

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Gimnazjalista

olej, płótno, 72,5 x 61 cm,
sygn. p.ś.: Lentz

cena wywoławcza: Wykup abonament

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Scena w gospodzie

olej, płótno, 64 × 88 cm
sygn. p. d.: St. Lentz

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Portret mężczyzny

olej/płótno, 77 x 65 cm
sygnowany p.g.: 'Lentz'

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Scena w gospodzie

olej/płótno, 64 x 88 cm
sygnowany p.d.: 'St. Lentz'
na odwrociu dawna nalepka niemieckiej firmy ramiarskiej

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Portret Ambrożego Feliksa Teofila Zaborowskiego herbu Grzymała, 1896 r.

olej/płótno, 161,5 x 103,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'STANISŁAW LENTZ . 1896.'

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Scena w gospodzie

olej, płótno, 64 × 88 cm, sygn. p.d.: St. Lentz

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Scena w gospodzie

olej, płótno, 64 × 88 cm,
sygn. p.d.: St. Lentz

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Scena w gospodzie

olej, płótno, 64 × 88 cm
sygn. p. d.: St. Lentz

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Stanisław Grabski, 1919

Autolitografia; wym.: 650 x 450 mm; sygn. oł. l.d.: Lentz. Plansza z teki "Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej w portretach. 20 autolitografii Stanisława Lentza", Wydawnictwo Hieronima Wildera w Warszawie, 1919. Wykonano 118 egzemplarzy (kamienie zniszczono) w zakładach Jana Cotty; odbijał Władysław Barczyk na papierze z Mirkowa. Nadwątlone marginesy. Lit.: P.P. Czyż, Hieronim Wilder i grafika artystyczna w środowisku warszawskim pocz. XX w., Warszawa 2010; M. Grońska, Grafika… poz. 362. Rzadkie.

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Jakub Bojko, 1919

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Ignacy Daszyński, 1919

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Wojciech Korfanty, 1919

Autolitografia; wym.: 650 x 450 mm; sygn. oł. l.d.: Lentz. Plansza z teki "Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej w portretach. 20 autolitografii Stanisława Lentza", Wydawnictwo Hieronima Wildera w Warszawie, 1919. Wykonano 118 egzemplarzy(kamienie zniszczono) w zakładach Jana Cotty; odbijał Władysław Barczyk na papierze z Mirkowa. Nadwątlone marginesy. Lit.: P.P. Czyż, Hieronim Wilder i grafika artystyczna w środowisku warszawskim pocz. XX w., Warszawa 2010; M. Grońska, Grafika… poz. 362. Rzadkie.

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Portret warszawskiego gimnazjalisty

olej/płótno, 72,5 x 61 cm
sygnowany p.śr.: 'St. Lentz'

- "Malarze polscy XIX i XX wieku. Mała encyklopedia rynku sztuki", Kraków 2004, s. 43 (il.)

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Portret mężczyzny

olej, tektura; 49,5 x 34 cm;
sygnowany po prawej strony u góry: Lentz na odwrocie nalepka z napisem: SALON DZIEŁ SZTUKI / KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO / KRAKÓW; UL. ŚW. ANA .3 - TELEFON 002/ Data przyjęcia 20/I 1940 / Autor Stanisław Lentz / Tytuł: Kazimierz Przerwa Tetmajer/ Rodzaj: olejny Rozmiar: 52 x 34 cm / Nr 1406

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej w portretach. 20 autolitografii Stanisława Lentza, 1919

Teka autolitografii; wym.: 650 x 450 mm;
wszystkie plansze sygnowane oł. przez autora: St. Lentz.
Brak planszy tytułowej, spisu treści i portretu Wojciecha Trąmpczyńskiego (uzupełnione w postaci kserokopii na odmiennym papierze).
Wydawnictwo Hieronima Wildera w Warszawie. Wykonano 118 egzemplarzy (kamienie zniszczono) w zakładach Jan Cotty; odbijał Władysław Barczyk na papierze z Mirkowa.
Lit.: P.P. Czyż, Hieronim Wilder i grafika artystyczna w środowisku warszawskim pocz. XX w., Warszawa 2010; M. Grońska, Grafika... poz. 362. Rzadkie.

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Teka Sejm Ustawodawczy RP w portretach, Serja I

20 autolitografii (w tym 1 uzupełniona) Stanisława
Lentza; karta tytułowa oraz spis plansz - dodane;
Warszawa, Wydawnictwo Hieronima Wildara, 1919

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Portret kobiety

olej, tektura; 24 x 16,5 cm;
sygn. p. g.: St. Lentz.
Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu: "Doroczna Wystawa Malarstwa Polskiego i Europejskiego, 23 lipca-30 września 2012"; Sopocki Dom Aukcyjny, 2012 r., str. 8., poz.2.
Bibliografia: Portret kobiety poprzedził szkic Główka kobieca reprodukowany w publikacji "Stanisław Lentz 1861-1920, katalog wystawy monograficznej" pod red. Liji Skalskiej-Miecik, Muzeum Narodowe w Warszawie 1976 r., il. 2, kat. I,7

LENTZ Stanisław (1861-1920)

Wł[adysław] Jabłonowski, 1919.

Litografia kredką na papierze z filigranem "MIRÓW", 61 x 48 cm. Sygnowana ołókiem l.d. "Lentz".
Z teki j. w.
W. Jabłonowski (1865 - 1956), pisarz, działacz Narodowej Demokracji.
Reprodukowany: Katalog portretów?, BN Warszawa 1990-1997, nr 2/1607

LENTZ Stanisław (1861-1920)

X. Kazimierz Lutosławski, 1919.

Litografia kredką na papierze z filigranem "MIRKÓW", 61 x 48 cm. Sygnowana ołówkiem p.d. "Lentz".
Z teki "Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej w portretach" (2o litografii), 1919; nakład 120 egzemplarzy.
K. Lutosławski (1880-1924), ksiądz, dr medycyny i teologii, działacz Stronnictwa Demokratyczno-Narodowego.
Reprodukowany: Katalog portretów?, BN Warszawa 1990 - 1997, nr 3/3064.

LENTZ Stanisław (1861-1920)

liczba obiektów: 31