1 zł
2 600 000 zł

SIENICKI Jacek (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Aleja wierzb

olej, płyta pilśniowa, 35 x 45 cm;
na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek; w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego

cena wywoławcza: Wykup abonament

Okno, 1984 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: '7 III 84 JS'

Mięso IV, 1975

olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
na odwrocie, na płótnie sygn. i dat.: Sienicki Jacek / Mięso IV' 75, oraz nieczytelne napisy.

Dachy, 1997 r.

akwarela, pastel/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Sienicki '97.'

Kompozycja zielona

akwarela, pastel/papier, 40,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Sienicki'

Wnętrze II, 1970

olej, płótno, 81 × 65,5 cm
sygn. na blejtramie: SIENICKI JACEK |WNĘTRZE II 1970

Czaszka I, 1999

olej, papier,
29 x 39 cm (w świetle pass-partout),
sygnowany p.d.: "NASZE CZASY J. SIENICKI 99", p.g.: "NASZE CZASY"

* Droit de suite

Cyrk, 1958 r.

monotypia, papier, 48 x 34,5 cm,
sygn. p.d.: Jacek S. 57 58

Bez tytułu (postać we wnętrzu), 1981

olej / płótno
145 × 105 cm
sygnowany i datowany śr.g.: 3 VIII 81, J. S.

Mięso (1999)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55 cm

Drzewo (IX 1999)

sygn. dat. p.d.
pastel, papier
42x29.5 cm

"Wnętrze", 1979 r.

olej/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Sienicki / Jacek / ol. pł. 1979 / "Wnętrze"'

Begonia, 1999 r.

pastel/papier, 44 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'J. SIENICKI 99'

"Dachy ul. Czeskiej"

kredka, pastel/papier, 38 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: 'Jacek / Sienicki / 94'

Okno, 1981

olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. i dat. p. d.: 7 XI 81 J.S. oraz na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981;
Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu: Sztuka współczesna z kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, 23.06-26.08. 2018, s. 207.

Dachy starych domów, 1973 r.

olej, płótno, 61 x 55 cm,
sygn. na odwrocie

Mięso,1996

olej, płótno; 46 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: JACEK SIENICKI / 96 (ryta w farbie końcówką pędzla).

Dachy, 1997

olej, płótno; 41x34 cm, sygnowany p.g. "J. SIENICKI | 97", na odwrocie "JACEK | SIENICKI | »DACHY« | olej, płótno | 1997"

*droit de suite

Wnętrze pracowni, 1987

olej, plótno; 72x59 cm, opisany na odwrocie: "Praca Jacka Sienickiego, r. 1987, "Wnętrze pracowni" | W.Sienicka"

*droit de suite

WNĘTRZE, 1980

olej, płótno
146, 5 x 97 cm
sygn. p.g.: J SIENICKI
na odwrocie na płótnie sygnatura: Jacek | Sienicki. | 20 XI 21 XII - 1980. | „Wnętrze“
poniżej dedykacja podpisana przez żonę artysty Wandę Sienicką

Portret, 1992 r.

olej/płótno, 46 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'JS | XI | 92'

Dachy, 1997 r.

akwarela/papier, 56 x 42 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'DACHY | J.SIENICKI 97'

Ostrowik, 1999 r.

pastel/papier, 42,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'PASTEL OSTROWIK J. SIENICKI 99'

Niebieskie wnętrze, nd.

akwarela, pastel, papier
41x27 cm

Drzewa, lata 90. XX w.

pastel olejny, papier
44,7x31,5 cm
sygnowany p.d. (sygnatura przesłonięta przez oprawę)

Szczególny cyrk, 1958 r.

monotypia, papier, 47 x 33,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. na odwrocie: Siencki Jacek/58 r./monotypia/Szczególny Cyrk

Dachy

tempera, gwasz, tektura, 29 x 41 cm,
sygn. p.d.: JACEK SIENICKI

Okno, 1981

olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. i datowany p. d.: 7 XI 81 J.S. oraz na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981

Wnętrze geometryczne, 1982

olej, płótno
160x110 cm
sygnowany na odwrocie: "Sienicki | Jacek 82"

Martwa Natura Niebieska, 1986 r.

olej, płótno, 140,4 x 90,4 cm, 151,5 x 101,5 cm (w oprawie);
sygn. p.d.: V 86 / J.S.
sygn. i opisane na odwrocie: Jacek / Sienicki / ol.pł. 1986. /„MARTWA / NATURA / NIEBIESKA”

Wnętrze pracowni szare, 1986 r.

olej, płótno, 146 x 95,5 cm, 157 x 107,8 cm (w oprawie);
sygn. p.d.: 86 / J.S.
sygn. i opisane na odwrocie: Jacek Sienicki / ol.pł. 1986 / „WNĘTRZE / PRACOWNI” / SZARE.

Butelki, 1995

olej, płótno; 38 x 46 cm;
na odwrocie napis autorski: Jacek / SIENICKI / ol.pł / 1995.

Martwa natura, 1986

olej, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. p. g. wyciśnięte w masie: I 86 / JS.

Głowa, 1992

olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: JS IX / 92;
na odwrocie napisy autorskie: Jacek / Sienicki / głowa / ol. pł. 1992. / 61 x 46.

Garnki, 1972 r.

olej/płótno, 61,5 x 55 cm
opisany na blejtramie: 'JACEK SIENICKI GARNKI'

OKNO, 1986

olej, płótno
80 x 65,5 cm
sygn. p.g. [drapana]: JS. X 86
na odwr. p.g.: Jacek | Sienicki | "Okno" | ol pł. 1986.

tusz, pędzel, ołówek, papier; 28 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.

PEJZAŻ, 1962 r.

olej/płótno, 92 x 65,6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 1962 | Sienicki Jacek |[adres] | 67 x 82 | tytuł Pejzaż

Wnętrze pracowni, 1983

olej, płótno; 136 x 82 cm
sygnowany p.d. "7 VIII 83 JS"; na odwrocie p.g.: "Jacek Sienicki | Wnętrze pracowni | nieb-szare | 1983"

Drzewa

gwasz/papier, 40 x 30 cm
na odwrociu opisany przez żonę artysty: 'rysunek Jacka Sienickiego | Otwock | Wanda Sienicka'

bez tytułu, 1998

akwarela, papier; 30x40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Jsienicki 98"

Wnętrze pracowni, 1992

olej, płótno; 149 x 99 cm
sygnowany p. g.: "92 | JS", na odwrocie: "Sienicki J."

Bez tytułu, 1999 r.

olej/płótno, 33 x 45.50 cm, oprawiony, sygnowany p.g: 'J SIENICKI 99',

* praca podlega opłacie Droit de suite, praca posiada cenę gwarancyjną

gwasz
31 x 24 cm
Dar żony Wandy Sienickiej

gwasz
28 x 38 cm
Dar żony Wandy Sienickiej

Ostrowik, 1990

pastel, kredka, tusz lawowany, papier; 40 x 30 cm;
napis p. d.: Ostrowik / 1990 / Sienicki / Jacek.

Pejzaż, 1994 r.

technika mieszana, papier, 28 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: 94/Jacek Sienicki

Ochłap, 1995

olej, płótno; 81 x 66 cm;
sygn. i dat. p. g.: J S. 95;
na odwrocie, na płótnie opis autorski: Jacek / Sienicki / Ochłap / ol. pł.

Wnętrze pracowni, 1973

olej, płótno; 100 x 70 cm
sygnowane na odwrocie: "JACEK | SIENICKI | MARZEC 1973 | »WNĘTRZE | PRACOWNI«"
Reprodukowany:
- Obrazy które wchłaniają, o twórczości Jacka Sienickiego, katalog wystawy Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017, s. 39.
- Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, 2017.

Ostrowik, 1996

akwarela, papier; 23 x 31 cm
sygnowane na odwrocie: "Jacek Sienicki | »OSTROWIK« | akwarela-papier | 1996."

Kwiat, 1998 r.

olej, płótno, 55 x 46 cm
sygn. p. d.: J.SIENICKI
na odwrocie opis autorski: Jacek/Sienicki /"Kwiat"/ol.pł 1998

gwasz, 21 x 29 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

OKNO, 1981

olej, płótno
116 x 89 cm
sygn. p.d.: XI 81 JS
na odwrocie, na krośnie: Jacek Sienicki Okno / 1981

* opłata z tytułu "droit de suite"

MARTWA NATURA, 1998

olej, płótno, 55 x 46
sygn. p.d.: 98/J.SIENICKI

Jacek Sienicki. Malarstwo. Prace wybrane, Galeria Kordegarda, Warszawa, 7 czerwca - 2 lipca, 2017.

Wnętrze pracowni, 1987

olej, płótno; 150 x 110 cm
sygnowany p.d.: "JS | VIII | 87"

- Jacek Sienicki. Generalia, Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 2017
Reprodukowany:
- Jacek Sienicki. Generalia, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Kielcach, red. R. Kotowski, P. Walczyk, Kielce 2017, s. 28, nr kat. 14 (oraz reprodukcja na okładce)

Bez tytułu, 1999 r.

olej/płótno, 33 x 45.50 cm, oprawiony, sygnowany p.g: 'J SIENICKI 99'

- kolekcja rodzinna

*opłata droit de suite

Widok z okna, 1998

olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. i dat. p. g.: J. SIENICKI /98 (ryte końcówką pędzla).
Obraz eksponowany w Muzeum Narodowym w Kielcach (14 lutego 2017 - 22 maja 2017 r., Dawny Pałac Biskupów Krakowskich) i ujęty w katalogu wystawy: redakcja naukowa: dr hab. Robert Kotowski, Piotr Walczyk, Jacek Sienicki Generalia. Obrazy które wchłaniają. O twórczości Jacka Sienickiego, Kielce 2017, s. 117, poz. 96.

Drzewka, 1999 r.

gwasz/papier, 41,1 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Sienicki | 99 VIII'
opisany przez żonę artysty na odwrociu: 'GWASZ "DRZEWKA | Jacka Sienickiego | W. Sienicka | 15.II.17 | Otwock'

POSTAĆ W OKNIE, 1997

Pastel, papier; 36 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem p.d.: pastel, J. Sienicki 97r

Czerwony rondelek, 1996

olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Sienicki / 96 (ryte końcówką pędzla);
sygn. i dat. na odwrocie: JACEK / SIENICKI / 1996.

Drzewo, 1992 r.

tech. mieszana, papier, 35 x 23 cm, sygn i dat. p.g.: Jsienicki 992
Pochodzenie: kolekcja rodziny artysty.

Kwiat, 1993 r.

gwasz, papier, 38 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: JSienicki / 93

Ostrowik, 1998 r.

gwasz, papier, 28 x 37 cm, sygn. i dat. p.d.: jacek SIENICKI / 98, VIII

CZŁOWIEK W OKNIE

Pastel, papier, 35,5 x 29 cm,
sygn. p.d.: pastel, J. Sienicki 97.

Martwa natura z kwiatem w doniczce, 1996

olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. g.: J. Sienicki (końcówką pędzla),
na odwrocie napis autorski: W. / Jacek Sienicki / 1996

Drzewo, 1994 r.

gwasz/papier, 28 x 20 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'JACEK 94 | SIENICKI IX'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez Wandę Sienicką

Wnętrze niebieskie, 1992

olej, płótno, 140 x 100 cm,
sygn. na odwrociu: Jacek Sienicki / Wnętrze niebieskie . 1992

Mięso, 1993

olej, płótno, 33 x 46 cm,
sygn. p.g.: JS / 93.III

WNĘTRZE PRACOWNI, 1970

olej, płótno, 144,5 x 95,5 cm
op. na odwrocie: Jacek/ Sienicki/ ol.pł.

Jacek Sienicki. Obrazy i prace na papierze, Pałac Sztuki TPSP, Kraków marzec 2009.

REPRODUKOWANY:
Jacek Sienicki. Obrazy i prace na papierze [katalog wystawy], Pałac Sztuki TPSP, Wydawnictwo Herzyk Gallery, Kraków 2009, s. 33.

Dachy, 1994 r.

pastel/papier, 40 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J.SIENICKI 94'

Kwiat w doniczce

węgiel/papier, 40,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J Sienicki'

Martwa natura z kwiatem, 1978 r.

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. i dat. p. d. JSIENICKI/78
Kolekcja rodziny artysty.

Postać, 1978

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:37,5 cm
na odwrociu opisany: 'Sienicki Jacek 78'

Owoce na stole

olej na płótnie, 33 x 46 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Kwiat, 1997

olej, płótno, 49 × 39 cm
sygn. p. g.: SIENICKI 97
na odwrocie autorski opis: Jacek |SIENICKI |KWIAT |1997

GŁOWA, 1991

olej, płótno
61 x 50,5 cm
sygn. na odwrocie: Jacek | Sienicki | ol. pł. | 1991| "głowa"
w p.d. rogu odwrócone góra-dół: J.K.

Obraz reprodukowany i opisany:
- Chris Sztyber, Mój drugi świat. Kolekcja malarstwa polskiego, Kielce b.d., s. 199, il.

PRACOWNIA, 1974

olej, płótno, 145,5 x 96 cm
op. i dat. na odwrocie: Sienicki/ Jacek/ “Pracownia"/ 20 VIII 1974

PROWENIENCJA:
kolekcja rodziny artysty, Warszawa

Kwiat w doniczce, 1995 r.

akwarela, kredka/papier, 40,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JS | VIII |95'

Dachy, 1999 r.

gwasz, olej/tektura, 59,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: 'J SIENICKI 99'

KWIATY, 1983

olej, płótno
40 x 30 cm
sygn. p.d.: 5 II 83 | J S
na odwrocie na płótnie sygn.: Jacek | Sienicki | "Kwiaty" | 1983.
na blejtramie nalepka Fundacji "Nadzieja-Dzieci" z datą: Gliwice 25 XI 2001

DACHY

Olej, płótno, 61 x 46 cm,
sygn. p.d.: J. Sienicki oraz na odwrocie opis autorski oraz data IV. 1996.

Pejzaż, 1994 r.

pastel/papier, 28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '94 | Jacek Sienicki'

Kwiat liście, 1997 r.

olej, płótno, 61 × 50 cm
sygn. i dat. p.g.: J.SIENICKI/97
na odwrocie autorski opis: Jacek/SIENICKI /"KWIAT LIŚCIE’/ol.pł.1997

OCHŁAP, 1995

olej, płótno
81 x 66 cm
sygn. p.g.: J S . 95
na odwrocie na płótnie sygn.: Jacek | Sienicki | Ochłap | ol. pł.

olej na płótnie
50 x 40 cm
Praca ofiarowana przez żonę - Wandę Sienicką

OKNO w PRACOWNI, 1984

olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany na odwrocie "JS 84"

WNĘTRZE CZARNE - TRAGIZM POLSKI, 1982

olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany p.g. monogramem "JS", oraz na odwrocie datowany i opisany: "147 x 97 /WNĘTRZE /CZARNE /TRAGIZM POLSKI /JACEK SIENICKI /grunt - klej - gesso | ol. pł. 13-I-1982"

Kwiat, 1997 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J SIENICKI | 97'
opisany na odwrociu: 'JACEK | SIENICKI | "KWIAT" | 1997' oraz nr ewidencyjny i nieczytelna pieczątka

Fikus, ok. 1984 r.

olej/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.SIENICKI | 84 (?)`

FIOLETOWA, 1986

olej, płótno
52 x 75 cm
sygn. p.d.: 1 I 86, JS
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: Jacek | Sienicki | "Fioletowa" | 1986 ol. pł.
w p.g. rogu naklejony na płótnie wycinek z gazety ze wspomnieniem o autorze i jego zdjęcie

PEJZAŻ

olej, płótno
88 x 59 cm
sygn. brązowym tuszem, słabo czytelna, na odwr. p.g.: Sienicki Jacek | Warszawa | ... [nieczyt.] | Pejzaż [?] II | olej 88 x 60 oraz pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Kwiat, 1998 r.

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: 98/J.SIENICKI
na odwrocie autorskie napisy: Jacek/ Sienicki/"Kwiat"/ol. pł. 1998

Ostrowik, 1998 r.

technika własna na papierze, 27 x 39 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

WNĘTRZE ZE SZTALUGĄ, 1973

olej, płótno
101 x 71 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JACEK | SIENICKI | MARZEC 1973 | "WNĘTRZE | ZE SZTALUGĄ"
na płótnie drukowana nalepka z danymi obrazu

Postać, 1985 r.

olej/płótno, 147 x 94 cm
sygnowany i datowany śr. p.: `16 | 17 VII 85 | JS`
opisany na odwrociu: `Jacek | Siennicki| ol. pl 1985 | "postać"`

Czerwony garnek

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn.: p. g.: JSienicki

KAMIENIOŁOM, 1980

olej, płótno, 51 x 62 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JACEK | SIENICKI | ol. pł. 1980 | SIERPIEŃ | WRZESIEŃ | "KAMIENIOŁOM"
obok dedykacja: Drogiej | Sławce | Jacek | 27 I 83

ROZSTRZELANY - I z cyklu Wojna, lata 60. XX w.

technika mieszana (węgiel, olej) na tekturze,
88 x 64 cm w świetle passe-partout.
Na odwrocie kartka wystawowa CBWA Zachęta z danymi o obrazie.

Wnętrze, 1984

olej, płótno; 144 x 95,3 cm;
sygn. i dat. p. d.: X 84 / J S;
na odwrocie napis: Jacek / Sienicki / Wnętrze / ol. pł. oraz pieczątki galeryjne

Wnętrze pracowni, 1969-1970

olej, płótno; 81,5 x 65 cm;
na odwrocie napis: Sienicki Jacek / "Wnętrze / Pracowni", / 1969-70 oraz napisy na blejtramie: SIENICKI / JACEK / WNĘTRZE / PRACOWNI, SIENICKI JACEK

Butelki, 1997 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany p.g.: `J. SIENICKI | 97`
opisany na odwrociu: `Jacek | SIENICKI | ol. pł. 1997 | BUTELKI.`

- kolekcja prywatna, Nowy Jork

Fioletowa, 1986

olej, płótno; 50 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1 I 86, JS. (wydrapane końcówką pędzla w mokrej farbie);
na odwrocie napis autorski: Jacek / Sienicki / "Fioletowa" / 1986 ol. pł.

Kominy, Dachy., 1996 r.

olej na płótnie, 48 x 39 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Pejzaż, 1971 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
datowany (w warstwie farby) p.g.: `8 VII 1971`
sygnowany i datowany na odwrociu: `Sienicki Jacek 71.`

Fioletowa, 1986

olej, płótno;
50 x 72,5 cm;

Dachy szare, 1994

pastel, papier;
38 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: 94 / JACEK SIENICKI

Dachy szare, 1994 r.

gwasz, tusz/papier, 35 x 25 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jacek Sienicki 94 VIII`

Suche róże, 1996 r.

olej/płótno, 44 x 36 cm
sygnowany p.d.: `J.SIENICKI`
na odwrociu sygnowany i opisany: `Jacek | Sienicki | ,,Suche | róże`` | ol pł 1996`

Estymacja: 16 000 - 20 000

Dachy

olej na płótnie
33 x 46 cm

pastel, akwarela/papier, 40 x 32,5 cm
sygnowany p.g. ołówkiem: `J. Sienicki`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

olej na płótnie, 147 x 97 cm, sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "147 x 97 /WNĘTRZE /CZARNE /TRAGIZM POLSKI /JACEK SIENICKI /grunt - klej - gesso | ol. pł. 13-I-1982``

Butelki, 1985 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `JACEK | SIENICKI | ol. pł. | 1985`

Estymacja: 28 000 - 35 000 zł

Bez tytułu, 1999 r.

olej/płótno, 33 x 46 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Wnętrze ze sztalugą, 1973 r.

olej/płótno, 101 x 70,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `JACEK | SIENICKI | MARZEC 1973 | "WNĘTRZE | ZE SZTALUGĄ"`

- Dom Aukcyjny Agra-Art
- kolekcja prywatna

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Pracownia, 1999 r.

pastel/papier, 39 x 30 cm (w świetle passe-partout)
datowany i sygnowany p.d.: `99 | J.SIENICKI`

Estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Mięso, 1996 r.

olej/płótno, 50 x 42 cm
sygnowany i datowany p.g.: `SIENICKI | 96`

Estymacja: 27 000 - 35 000 zł

Garnki

Technika: olej/płótno
Wymiary: 54x37 cm
Sygnatura: p.g.: JS 92 i na odwrocie
Data powstania: 1992 r.

Butelki (1985)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno, 38x46 cm

Kwitnący oset

olej, płótno: 79,5 x 59,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: J. SIENICKI | 95

WNĘTRZE GEOMETRYCZNE, 1982

olej na płótnie, 160 x 110 cm,
sygnowany na odwocie "Sienicki/Jacek 82"

Bez tytułu, 1998 r.

akwarela,
29 x 20 cm,
sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej

Głowa - Autoportret, 1994 r.

olej/płótno, 41 x 33 cm
sygnowany p.d.: `J.S.94 XI`

Estymacja: 35 000 - 45 000

Kwiat, 1997

olej, płótno;
55,5 x 46 cm;
sygn. p. g.: J. Sienicki / 97; powtórzona sygnatura p. d.: Sienicki
Na odwrocie napis autorski: Jacek | SIENICKI | ,,KWIAT`"| 1997 oraz napis: MKS-5333/16/99 i podłużna pieczątka - zezwolenie na wywóz za granicę kraju.

Ostrowik, 1993 r.

ołówek, kredka, akwarela/papier, 26 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `"OSTROWIK" Jacek Sienicki 93`

Estymacja: 7 500 - 9 000

Martw a natura, 1999 r.

olej/płótno,
55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.g.: `J.SIENICKI | 99`
na odwrociu opisany: `J.SIENICKI | ol.pl. 1999 | m. natura`

Estymacja: 25 000 - 45 000

olej na płótnie
38 x 46 cm

Ostrowik, 1993

Akwarela, karton;
wym.: 46 x 34 cm;
sygn. p.d.: Sienicki / Jacek 93. Lit.: Katalog wystawy "Motyw i miejsce czyli drzewo w Ostrowiku", Kraków 2002.

Bez tytułu, 2000 r.

technika własna/papier
40 x 30 cm
sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Kwiat, 1998

olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: 98 / J. SIENICKI
napis autorski na odwrocie: Jacek/ Sienicki/ "Kwiat"/ ol. Pł. 1998

Autoportret dwustronny, 2006 r.

olej, węgiel/ tektura, 64 x 88,5 cm
sygnowany i datowany p.g. `J. Sienicki | 2006`

Rozstrzelany - z cyklu: Wojna, 1968 r.

rysunek, węgiel/ tektura,
88,5 x 64 cm
na odwrociu naklejka CBWA Warszawa (Zachęty) z opisem pracy

Postać 1, 1982 r.

olej, tusz, węgiel/papier,
112 x 76 cm

Wnętrze, 1982 r

olej/papier,
89 x 62 cm

Postać, 1982 r.

olej, tusz, węgiel/papier,
112 x 76 cm
sygnowany i datowany p. g.: `141082 J.Sienicki`
Wnętrze, 1982 r Jacek Sienick

Garnek, 1991 r.

olej/płótno,
46 x 33 cm,
sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Wnętrze szare, 1992

olej, płótno,
150 x 100 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Jacek Sienicki / "Wnętrze szare" 1992

Fikus, 1995

olej, płótno;
100 x 73 cm
sygn. p.d. JACEK SIENICKI 95

Wnętrze czarne - tragizm Polski, 1982 r.

olej/płótno,
147 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `147 x 97 "WNĘTRZE | CZARNE" | TRAGIZM POLSKI | JACEK SIENICKI | grunt - klej - gesso | ol. pł. 13-I-1982`

Pejzaż, 1991

gwasz, papier,
25 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: J.Sienicki 91 Ostrowik

Mięso, 1996

olej, płótno,
46 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p.g.: JACEK SIENICKI / 96

Wnętrze szare, 1992

olej, płótno,
150 x 100 cm;

Mięso, 1996

olej, płótno,
46 x 37,5 cm;

Pejzaż, 1991

gwasz, papier, 25 x 35 cm;

Fikus, 1995 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jacek Sienicki / 95`

SZCZĘKA, 1995

olej, płótno naklejone na płótno,
55 x 65.5
sygnowany p.g.: Jac.SIENICKI | 95

OKNO, 1985

olej, płótno,
81.5 x 60.5
sygnowany p.d.: J.Sienicki
na odwrocie na płótnie: Jacek | Sienicki | ol.pł. | "OKNO" | 1985

Dachy, 1998 r.

Dar Pani Wandy Sienickiej.

Drzewo, 1997

gwasz, pastel, papier,
46,5 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Sienicki 97

Pejzaż,1991

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
25 x 35 cm;
sygn. i dat. p.d.: J.Sienicki 91 Ostrowik

Aleja wierzb

olej, płyta pilśniowa, 35 x 45 cm; na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek; w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego

Aleja wierzb

olej, płyta pilśniowa
35 x 45 cm

Głowa w oknie, 2000

gwasz, brystol
42 x 30 cm
sygn. p. d.: J Sienicki 2000;
poświadczenie autentyczności przez żonę artysty

Butelki, 1998

olej, płótno
46 x 33 cm;
na odwrocie napis autorski: SIENICKI / JACEK / "BUTELKI" / ol.pł / 1998

Zielone drzewa, 1999

pastel, papier
29 x 39 cm;
sygn. p. d.: JSienicki 99 (ołówkiem)

Holocaust, 2000

akwarela, węgiel, papier
41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Sienicki / 2000;

Człowiek, 1985

węgiel, tusz, tempera, papier, 74,5 x 109 cm;
opisany na odwrocie: Jacek Sienicki / Rys. węgiel - tusz, - czarna tempera. / "człowiek" / 1985

OKNO, 1981 R.

olej/płótno
116 x 89 cm
dat. i sygn. p.d.: `7.XI.81 JS`
na odwrocie, na blejtramie napis: `Jacek Sienicki "Okno" 1981`

OKNO, 1985

olej, płótno,
81.5 x 60.5 cm
sygnowany p.d.: J.Sienicki

SZCZĘKA, 1995

55 x 65.5 cm

MAŁY KWIAT, 1991

olej, płótno,
65.5 x 54 cm
sygnowany p.g.: JS |91 V
na odwrocie na płótnie: Jacek | Sienicki | "mały KWIAT" | 1991
na krośnie: Sienicki J.

WNĘTRZE NIEBIESKIE, 1992

olej, płótno
145 x 90.5 cm
sygnowany p.g.: JS | 92 | I
na odwrocie na płótnie: Jacek | Sienicki | Wnętrze Niebieskie | olej pł. 1992
na krośnie: Sienicki Jacek

Wnętrze, 1999

gwasz, tusz, pastel, papier
26,5 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. l. g.: J. Sienicki / 99

Suche kwiaty, 1993

olej, płótno
55 x 46 cm;
sygn. p. g.: J.S / 93 / II;
na odwrocie: Jacek SIENICKI/ SUCHE KWIATY / ol. pł.1993

DACHY

olej/płótno,
55 x 46 cm

Fioletowa, 1986

olej, płótno;
50 x 73 cm
sygn.p.d.: 1.I.86 J.S.

KWIAT, 1990

olej, płótno,
117 x 89.5 cm
sygnowany p.g.: J.S. 90
na odwrocie napisy autorskie p.g.: JACEK | SIENICKI | "KWIAT" | ol. pł.1990

KWIAT, 1990

olej, płótno
100 x 80 cm
sygnowany l.g.: JS | X 90
na odwrocie napisy autorskie p.g.: Jacek | Sienicki | `Kwiat` 1990

Dachy, 1997 r.

gwasz,
39 x 30 cm,
sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Aleja wierzb

na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek;
w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego

MARTWA NATURA, 1986

olej, płótno
64 x 79 cm
datowany p.g.: 86 | IX | 15
Na odwrocie na płótnie napis autorski: Jacek | Sienicki | martwa natura | ol. pł. 1986.; poniżej podłużna pieczątka zezwalająca na wywóz za granicę

Butelki (1995)

sygn. dat. na odwrocie
olej, płótno
38x46

Kompozycja brązowa, 1999

olej, płótno, 55 x 65 cm;
sygn. p. g.: JAC. SIENICKI / 99

Człowiek, 1985

węgiel, tusz, tempera, papier
74,5 x 109 cm;

Aleja wierzb

olej, płyta pilśniowa,
35 x 45 cm; na odwrocie dedykacja: Kochanemu / Włodziowi / Jacek; w załączeniu historia obrazu i potwierdzenie pochodzenia od adresata dedykacji, Włodzimierza Mierzwińskiego

Mięso (1999)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
46x55

Okno, 1981 r.

olej/ płótno,
116 x 89 cm
dat. i sygn. p. d.: `7.XI.81 JS`

Człowiek, 1985

węgiel, tusz, tempera, papier, 74,5 x 109 cm

Kompozycja (1996)

sygn. dat.p.g., olej, płótno, 46x38

Aleja wierzb

Kompozycja, 1970 r.

tempera, bristol, 34 x 28 cm;

Dachy V, 1994 r.

gwasz, 44 x 32 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Ostrowik, 1998 r.

akwarela, gwasz/papier, 32 x 40 cm
sygn. p. d.: `Ostrowik J. SIENICKI 98`

Aleja wierzb

Czerwony garnek na niebieskim tle, 2000

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. i dat. p.g.: J. SIENICKI / 2000

Ostrowik (1998)

sygnowany dat. p.d.
technika mieszana, papier 32.3x40 cm

Fikus, 1995

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jacek Sienicki / 95

Wnętrze czarne - Tragizm Polski, 1982

olej, płótno, 147 x 97 cm;
na odwrocie napis: 147 x 97 / "WNĘTRZE / CZARNE" / TRAGIZM POLSKI / JACIEK SIENICKI / grunt - klej - gesso / ol. pł. 13-I-1982

Wnętrze pracowni, 2000 r.

technika mieszana/papier, 39 x 29 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej.

Krajobraz

olej, płótno, 61,5 x 51 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Jacek Sienicki / "Krajobraz"

Kwiaty w wazonie,

olej/płótno, 55 x 38 cm
sygn. l. d.: SIENICKI

Martwa natura z butelkami, 1963

olej, płótno, 116 x 92,50 cm;
sygn. i dat. p.g.: J.S.63,
wtórne napisy na odwrocie oraz fragment nalepki z tytułem obrazu

Dachy na Czerskiej, 1994

pastel, kredka, papier,
38 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p.g.: Jacek Sienicki`94

olej na płótnie, 147 x 97 cm,
sygnowany p.g. monogramem "JS" i na odwrocie (na płótnie) ""WNĘTRZE / CZARNE" / TRAGIZM POLSKI / JACEK SIENICKI / grunt - klej - gesso. / ol. pł. 13 I - 1982"
Obraz namałowany miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego.

CZŁOWIEK W OKNIE, 1997

pastel na papierze, 39,8 x 29,5 cm,
sygnowany oł. p.d. "pastel. J. Sienicki 97 r"

Pejzaż, 1993

akwarela, papier, 19 x 28,5 cm;
dat. i sygn. p.d.: 93 Jacek Sienicki (ołówkiem)

Z CYKLU SZCZĘKI, ok. 1970

olej, płótno,
95.5 x 80 cm

Ostrowik, 1998 r.

technika mieszana/papier, 32,5 x 47 cm, sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej

Wnętrze pracowni

akryl, płótno, wym. 81,5 x 65 cm;
na odwrocie napisy

olej, płótno,
89.5 x 59 cm
sygn. brązowym tuszem, słabo czytelna, na odwr. p.g.: Sienicki Jacek | Warszawa | ... [nieczyt.] | Pejzaż [?] II | olej 85 x 60

Fikus, 1995

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: JACEK SIENICKI / 95

Drzewo, 1996

pastel, gwasz, papier,
39 x 29,5 cm (w świetle passe -partout);
sygn. i dat. p.d.: OSTROWIK 95/ JACEK SIENICKI

Widok z okna pracowni, 1994

pastel, gwasz, papier,
39,5 x 29 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: x 94 / JACEK / SIENICKI

(1928-2000) WNĘTRZE PRACOWNI, 1973

olej na płótnie,
100,5 x 70,5 cm,
sygnowany na odwrocie płótna JACEK / SIENICKI / MARZEC 1973 / WNĘTRZE PRACOWNI

Butelki, 1986

olej, płótno,
80,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p.g.: JS / 86; opisany na odwrocie

MARTWA NATURA I, 1963

olej na płótnie,
92 x 65 cm,
sygnowany i datowany p.d. "JS 63"; na odwrocie ręką artysty adres, wymiary oraz uszkodzona naklejka przewozowa z pieczątką ZPAP, adresem artysty i tytułem obrazu

PEJZAŻ ARCHITEKTONICZNY, 1964 [?]

tusz czarny,
29 x 41,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d. "Sienicki J.", dołączona dedykacja "Pani Helenie Krajewskiej / w dn. 14.VI 64. Jacek Sienicki."

Suche drzewo, 1989

ołówek, gwasz, papier,
26,8 x 20,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. p.g.: Jacek Sienicki | V 89

Pejzaż, około 1955

olej, płyta;
29 x 20,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po lewej stronie u dołu: SIENICKI

Widok na ruiny, około 1955

olej, płyta;
26 x 12,5 cm w świetle passe-partout;

Bez tytułu, 1995 r.

akwarela/papier,
37 x 30 cm,
sygn.
Dar Pani Wandy Sienickiej

Kwiat w doniczce (1988)

sygnowany, datowany l.śr.
olej, płótno
79.8x39.7

Kwiat w doniczce, 1999

tłusty pastel, papier,
43,5 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z prawej: J SIENICKI / 99

Kwiat, 1995

olej, płótno
55,2 x 46 cm

bez tytułu

pastel
34x24,5 cm

Martwa natura z butelką, 1998

olej, płótno
38 x 46 cm

DRZEWO, 1998 r.

Pastel na papierze 40,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.d. - "J. Sienicki 98"

Wnętrze pracowni 1973

olej, płótno, 100 x 70 cm; sygn. dat. i opisany na
odwrocie: Sienicki Jacek / 1973 / olej, płótno, 100 x 70 cm /
“Wnętrze pracowni”

Popiersie w białej aureoli, 1 VI 1980

olej, karton,
99 x 69 cm
sygn. p.g.: 1 VI 80 JS

Martwa natura z butelką, 1998

olej, płótno,
38 x 46 cm
sygnatura wydrapana w farbie p.g.: JSIENICKI, p.d.: 98 | SIENICKI

Wnętrze ze sztalugą, 1973

olej, płótno,
101 x 70.7 cm
sygnowany na odwr. g.: JACEK SIENICKI | MARZEC 1973 | "WNĘTRZE | ZE SZTALUGĄ"

ZABUDOWANIA W OSTROWIKU, 1999 r.

Technika mieszana na kartonie 29 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "J. Sienicki 99"

KWIATY, 1995 r.

Olej na płótnie 65 x 54 cm
Sygnowany p.g. - "JS 95"

DACHY SZARE, 1994

pastel, gwasz, 33,5 x 23 cm
sygnowany p. d. "Jacek Sienicki 1994 VIII"

Okno 1981

olej, płótno, 117 x 89,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 7.XI.81 JS oraz na odwrocie

MARTWA NATURA Z GARNKAMI

1998 r.
Olej na płótnie 38 x 55 cm
Sygnowany p.g. - "J. Sienicki / 98"

DRZEWO

1999 r.
Technika mieszana na papierze 41 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J Sienicki IX 99"

WNĘTRZE PRACOWNI BIAŁE, 1982

olej na płótnie, 151 x 110 cm
Na odwrocie napis: Jacek Sienicki/olej/płótno/1982/ "Wnętrze pracowni białe"

Szczęka, 1979

olej, płótno,
50.5 x 65.5 cm
p.g. data wydrapana w farbie: 3 XII 79. sygnowany na odwr. l.d.: "szczęka" | Sienicki | Jacek 1979.

"MIĘSO-OCHŁAP" , 1977

olej na płótnie, 65,5 x 73,3 cm. Napisy na odwrocie: "Jacek Sienicki Obraz różowoczerwony, olej płótno 1977, Mięso-ochłap 1977 olej płótno dar dla kościoła św.Anny
w Warszawie J.Sienicki 29.IV.1982".
Nalepka pracowni ramiarskiej w Łodzi.

DACHY, 1976

olej, płótno,
116.5 x 81 cm
sygnowany na odwr. p.g.: Jacek Sienicki / ol. pł. / "dachy" / 1976.

DACHY, 1998

olej na płótnie, 50 x 40 cm
sygnowany p. d. "J. Sienicki
IX 98", na odwrocie: "Jacek Sienicki Dachy 1998".

FIOLETOWA

1986 r.
Olej na płótnie 50 x 73 cm
Sygnowany p.d. - " 1. I. 86. J.S."
Obraz opisany na odwrocie

MARTWA NATURA Z KWIATEM W DONICZCE, 1996

olej na płótnie, 61 x 50 cm
sygnowany l.g.: "J. Sienicki", na odwrocie "W. Jacek Sienicki 1996"

Kwiat w doniczce

olej, płótno,
46.5 x 38.3 cm
Sygnatura wydrapana w farbie p.d.: J. S. 94 na odwr.: Jacek / Sienicki / ol. pł. / 1994

Butelki

olej, płótno,
65 x 80 cm
Sygnatura wydrapana w farbie p.g.: JS / X / 86 na odwr. p.g.: Jacek / Sienicki / ol.p. / "Butelki"

Kwiat w doniczce, 1993

tusz na papierze, 50 x 35 cm
sygnowany p.d.: "Jacek Sienicki 93"

Kwiat 1995

olej, płótno, 100 x 73 cm;
sygn. i dat. p. d.- JACEK SIENICKI 95

Martwa natura

olej, płótno,
40 x 65 cm
Sygnowany p.d.18 X, 84 na odwr. pośr.Jacek Sienicki / "m. natura" / ol. pł. 1984 na krośnie p.d. nalepka napis MASTERS OF CONTEMPORARY POLISH ART / 52. Jacek Sienicki / STILL LIFE, 1984 / H.F. Johnson Museum of Art

Drzewo, 1989

tusz na papierze milimetrowym, 28,5 x 19,7 cm w świetle p-p.
sygnowany p.d.: "J.Sienicki 89/ VII

liczba obiektów: 239