1 zł
2 600 000 zł

GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Idylla

olej, płótno, 78,5 × 96,5 cm
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert

cena wywoławcza: Wykup abonament

Atak kawalerii

akwarela, papier, 60 × 88 cm w świetle passe-partout

Tancerka na koniu, 1956 r.

olej/płótno, 38 x 46,5 cm (wymiary oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1956'

Królowa

olej, płótno; 102 x 82 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert.

Wiatr nad morzem, 1945

olej, tektura, 49 × 58 cm
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert/1945 (ołówkiem).

Martwa natura z brązowym jeźdźcem, 1962

olej, płótno, 82 x 116 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1962, na odwrocie nalepki dwie papierowe nalepki wystawowe, na blejtramie p.g. ołówkiem napis D No 1 oraz na górnej listwie D 511/64 UBBB DSK

Bitwa pod Samosierrą, 1948 r.

akwarela/papier, 38 x 58,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1948'

Pejzaż z Płocka I

olej, płótno; 82 x 100 cm;
sygn. p. d. ... (częściowo zatarta).
na odwrocie nalepka z pismem maszynowym z informacją o obrazie: Autor Eugeniusz Geppert / Tytuł Pejzaż z Płocka I / Wym. 92 x 65 (sic!) Techn. Ol)pł.

Don Kichot

akwarela, papier, 17x 15 cm, niesygnowany

Dżokej na czerwonym koniu

akwarela, papier, 20 x 15 cm, niesygnowany

Na wyścigach

akwarela, papier, 20 x 28 cm,
sygn. p.d.: E. Geppert

Dwóch jeźdźców, 1974

olej, płótno, 89 x 116 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1974

Oficer na koniu

ołówek, akwarela, karton; 61,5 x 46,5 cm

Ułan na koniu, 1977

akwarela, ołówek, papier; 49 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert 1977 (?).

Nad Sekwaną, około 1957 r.

akwarela, gwasz/papier, 54 x 80 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'geppert'

Oficer na koniu, 1962 r.

gwasz/papier, 54,5 x 84 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1962'

Tam na błoniu błyszczy kwiecie, 1964

olej, płótno, 97 x 130 cm
na odwrocie nalepka wystawowa z opisem pracy

Akt, 1961 r.

tempera, papier, 84 x 56 cm w świetle passe-partout, sygn.p.d.: Eugeniusz Geppert 1961

Noc listopadowa, 1957

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)
na odwrocie autorski napis Noc listopadowa 1957/ E Geppert

Zawody jeździeckie, 1972 r.

akwarela/papier, 59,5 x 80 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1972'

NAD SEKWANĄ

akwarela, gwasz, tektura, 54 x 80 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: geppert

Atak kawalerii

akwarela, papier, 60 × 88 cm w św. passe-partout

Martwa natura z butelką, 1970

olej, płótno; 89 x 130 cm
sygnowany p. d.: "Eugeniusz Geppert 1970",
na odwrocie napis na blejtramie: "WŁASNOŚĆ PRYWATNA", "M.N. JAPOŃSKI WAZON"; g. śr.: nalepka wystawowa z warszawskiej Zachęty

Pejzaż włoski - Asyż, 1939 r.

akwarela, papier, 51 x 82 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. ołówkiem p.d.: Eugeniusz Geppert 1939

Pejzaż miejski, 1946 r.

akwarela, papier, 53 x 76 cm w świetle passe-partout, sygn. ołówkiem p.d.: Eugeniusz Geppert 1946

Panorama Paryża, 1963 r.

gwasz, pastel, papier, 54 x 85 cm, sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1963

Akt, 1961 r.

tempera, papier, 84 x 56 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1961

NA WYŚCIGACH

Gwasz, papier; 34 x 47 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert

*droit de suite

Trojka kara, 1918

olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Eugeniusz Geppert. Kraków 1918;
obraz po konserwacji.

Portret Erny Rosenstein

Węgiel, kreda, papier; wym.: 30 x 22 cm; sygn. l. d.: EG. Artyści znali się, wielokrotnie brali wspólnie udział w wystawach.

Jeździec, 1972

akwarela, gwasz, papier, 80 × 109 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1972

Wyścigi konne, 1949 r.

akwarela/papier, 69 x 98 cm, oprawiony, sygnowany i datowany p.d: 'Eugeniusz Geppert 1949'

- Sopocki Dom Aukcyjny, Sopot, 2014

*opłata droit de suite

Jeździec na koniu - Oficer na koniu

ołówek, akwarela, karton; 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy)

Akt, 1975 r.

olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1975

Dwóch jeźdźców, 1974 r.

olej/płótno, 89 x 116 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1974'
- Polski Dom Aukcyjny Sztuka, Warszawa, 2004

Jockey na koniu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem).

Wyścigi konne

akwarela, ołówek/papier, 31 x 50 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Eugenjusz Geppert'

Akt (1977)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
116x90 cm

Kompozycja, 1961 r.

olej/płótno, 93 x 74 cm
sygnowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert 1961'

Wiatr nad morzem, 1945

olej, płyta pilśniowa; 49 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Geppert / 1945 (ołówkiem).

Atak kawalerii

Martwa natura z butelką, 1970

olej, płótno; 89 x 130 cm;
sygn. i dat. p. d.: EUGENIUSZ GEPPERT 1970;
na odwrocie wyblakła nalepka warszawskiej galerii Panorama oraz nalepka z maszynowo wypisaną informacją o pracy: Wystawa - Zachęta - Warszawa / Autor: Eugeniusz Geppert - Wrocław / Tytuł: Martwa natura z butelką / Techn. ol) pł wym. 89 x 130 cm / Cena: 20 000 zł, ponadto opisy ołówkiem na krośnie m. in.: LEGNICA, MN. JAPOŃSKI WAZON, WŁASNOŚĆ PRYWATNA.

JEŹDZIEC, OK. 1924-25

olej, płótno, 54.5 x 64.5 cm
sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert

Ułan na koniu

akwarela/papier, 20 × 28 cm
sygn.: p.d. E. Geppert

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Jeździec na koniu - oficer na koniu

ołówek, akwarela, karton; 61,5 x 46,5cm

Skok przez przeszkodę

akwarela/papier, 31 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert'

ŚWIĄTEK, 1958

Olej, płótno 73 x 92 cm,
Sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1958
Na blejtramie nalepka: Autor Eugeniusz Geppert | Tytuł Świątek | Wym. 73 x 92 92 x 73 | Techn. ol.pł.

Bez tytułu, 1949

akwarela, papier, 30x40 cm cm,
sygnowany z przodu, prawy, dolny róg: "Eugeniusz Geppert, 1949"

Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka.

BITWA, 1946

akwarela, 43 x 78,5 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana p.d. "Eugeniusz Geppert 1946".

Martwa natura z dzbanem i cytrynami, 1957

akwarela, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957 (ołówkiem)

Dżokeje

pastel, papier, 28 x 35 cm;
sygn. p. d.: EGeppert

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej, płótno; 93 x 74 cm;
sygn.. p. d.: Eugeniusz Geppert

Akt, 1977 r.

olej, płótno, 116 × 90 cm
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1977
opisany na odwrocie Akt 1977 CENA 61000

Portret kobiety, 1923

olej, płótno, 73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert Paris 1923

Atak kawalerii

Ułan na koniu, 1927 r.

akwarela/papier, 49 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Geppert 1927'

KAWALERZYSTA, 1962 r.

akwarela/gwasz, papier,
wym. w świetle passe-partout, 106 x 77 cm
synowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1962

JEŹDZIEC, 1972 r.

akwarela/gwasz, papier,
wym. w świetle passe-partout, 109 x 80 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Eugeniusz Geppert 1972

Dylągówka, 1918

olej, tektura; 23,6 x 33,3 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Geppert Dylągówka 1918.

Cyrk, przed 1965

olej, płótno
90 x 116 cm
sygn. p. d. Eugeniusz Geppert
na odwrocie nalepka z II Wystawy Plastyki Złotego Grona Zielona Góra, 1965

Martwa natura z błękitnym konikiem, 1977 r.

olej/płótno, 70 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Eugeniusz Geppert | 1977', Na odwrociu, na ramie dedykacja: 'W siedemnastą rocznicę urodzin Wnukowi - Dziadek 26-05-05', na blejtramie napis: 'ZAPIECEK'

UŁAN NA NIEBIESKIM KONIU, 1927

Akwarela, papier; 49 x 40 w świetle p-p
Sygnowany p.d.: E.Geppert 1927

Na wyścigach, 1949

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 50,5 x 87,5 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1949

Scena z puttem, 1969 r.

olej/tektura, 54 x 85,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1969`

Portret kobiety, 1923

olej, płótno, 73,5 x 60 cm;

Płock, 1957

technika mieszana, tektura;
46 x 66,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1957

gwasz, papier jasnobrązowy;
39 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Eugieniusz Geppert

Panorama Paryża

akwarela, papier, 34 × 52 cm w świetle passe-partout;

Dziewczyna wsród kwiatów, 1977 r.

akwarela/papier, 43 x 33 cm w świetle passe - partout
sygnowany i datowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1977`

Jeźdźcy, 1976 r.

akwarela/papier, 21 x 32 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l.d.: `E. Geppert 76`

Lwówek Śląski, 1979

olej, płótno; 57,5 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 79
Jedna z ostatnich prac malarskich tego wybitnego artysty.

Martwa natura, 1973?

Olej, płótno; wym.: 80 x 100 cm;
sygn. p.d.: E. Geppert, data słabo czytelna.

Dwóch jeźdźców, 1974 r.

olej/płótno, 89 x 116 cm
sygnowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1974`

- Polski Dom Aukcyjny Sztuka, Warszawa. 07.11.2004
- kolekcja prywatna

Noc listopadowa, l. 50-te XX w.

olej, płótno,
81 x 101 cm;

Pegazy

olej, tektura, 69,5 x 93,5 cm
sygn.

Estymacja: 45 000 - 50 000 zł

olej, płótno, 81 x 101 cm;

ołówek, akwarela, karton;
61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy).

Próba sił

olej, płótno, 59,5 x 79,5

Estymacja: 50000 - 60000 PLN

Wyścigi konne oraz Atak kawalerii (obraz dwustronny), 1949 r.

akwarela, papier,
51 × 74 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1949

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Pejzaż z akweduktem, 1963

olej, gwasz, karton; 54 x 84,5 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1963

estymacja: 22000 - 25000 zł

MARTWA NATURA z JABŁKAMI, CYTRYNĄ i NACZYNIAMI, 1957

olej na płótnie, 64 x 88 cm,
sygnowany p.d. "Eugeniusz Geppert /57"

Na hippodromie

akwarela, papier; 31,5 x 42 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert

Estymacja: 6000 - 7000 PLN

Martwa natura, 1974 r.

olej/płótno, 71,5 x 99 cm

Estymacja: 10 000 - 18 000 zł

Oddział konny, 1944 r.

akwarela, gwasz/tektura, 52 x 64 cm
sygnowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1944`

Wystawa Zrzeszenia Artystów Plastyków "Zwornik" 1928 - 1939, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 26.04.-30.06.2013 r.; reprodukowany w katalogu wystawy, str. 16.

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Panorama Paryża

akwarela, papier, 34 × 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Kawaleria, Szarża ułanów

akwarela, papier; 50,5 x 70,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert
na marginesie okrągła sucha pieczęć: SCHUTZMARKE | SCHOELLERS HAMMER;

Jockey na koniu

akwarela, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem)

Oficer na koniu

olej, tektura; 33 x 46,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert
na odwrocie nalepka: Geppert "Portret na koniu" Mk 50000

Gdańsk, 1959 r.

akwarela, papier, 54 × 82,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1959

Estymacja:7 000 - 10 000 zł

Kompozycja, 1965

olej, płótno; 88 x 115 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1965
Wystawiany i reprodukowany: Polski Paryż. Ecole de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka. XII.1999-III.2000, Muzeum Narodowe w Szczecinie

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Wrocław - barki na Odrze, 1951

akwarela, papier fakturowany; 36,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1951

Kompozycja z przedziałami, 1974

Olej, płótno; 117 x 90 cm
Sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1974

Estymacja: 30.000 - 40.000 zł

Jeźdźcy, 1963

olej, płótno;
97 x 126 cm;
sygn. p. d.: Eupeniusz Geppert 1963

Mosty Paryża, 1963

tempera, papier;
53 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1963
Na odwrocie: naklejka wywozowa DESY z opisem pracy w języku angielskim: Eugeniusz Geppert/ ``The bridges of Paris"/ 70 x 100 cm/temp/LONDON.

Jeźdźcy, 1963 r.

olej/płótno, 97 x 126 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Eupeniusz Geppert 1963`

Estymacja: 42 000 - 45 000 zł

Jockey na koniu

Bitwa

akwarela/papier, 21 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Eugeniusz Geppert`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Portret kobiety, 1923

olej, płótno, 73,5 x 60 cm;

Jeździec na koniu

akwarela, papier,
25,5 x 17,5 cm (w świetle oprawy);

Dżokeje, 1969?

piórko, tusz, gwasz, papier,
57, 5 x 87, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1969?

PEGAZ III, 1968

Olej, płótno;
73,5 x 100,5
Sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1968

WIATR NAD MORZEM, 1945

Olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 57,5 cm
Sygnowany p.d.: E. Geppert |1945

PEJZAŻ

GWASZ, PAPIER,
39 X 29,5 CM (W ŚWIETLE OPRAWY);
SYGN. L. D.: EUGENIUSZ GEPPERT

La chasse

olej, płótno
65 x 81 cm

Akt z kwiatem, 1975

olej, płótno,
116 x 89 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1975;

Rapsod

olej/płótno,
101 x 64,5 cm
sygnowany p.d.: `Eugeniusz Geppert`

PANORAMA LWÓWKA ŚLĄSKIEGO, 1979

Olej, płótno;
58 x 79,5 cm
Sygnowany. p.d.: Eugeniusz Geppert 79

gwasz, papier, 39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Eugeniusz Geppert

Portret kobiety, 1923

olej, płótno,
73,5 x 60 cm;

gwasz, papier,
39 x 29,5 cm (w świetle oprawy);

KONNA PRZEJAŻDŻKA

akwarela na papierze,
50 x 68 cm,
sygnowana p.d. "Eugeniusz Geppert"

Pont Neuf w Paryżu, ok. 1957

akwarela, długopis, tusz, papier,
23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: EGeppert / Paryż EGeppert (ołówkiem);
sygn. na odwrocie: Eugeniusz Geppert (długopisem);

Święci (1951)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
27x47 (w świetle passe-partout )

Anioł (1951)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
27.5x40 (w świetle passe-partout )

SZLACHCIC NA BIAŁYM KONIU

Akwarela, papier;
46 x 50,5 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie napis długopisem: Geppert

Pegaz

gwasz tektura,
55 x 60 cm;

Pejzaż miejski, 1979

olej, płótno,
58 x 79,5 cm;
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 79

PARYŻ - Mosty na Sekwanie, 2. poł. lat 50-tych

akwarela,
34 x 52 cm w świetle passe-partout,

Wyścigi konne w Sopocie, 1950

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
72 x 42 cm;
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1950
na odwrocie napis: Champs de Courses de ZOPPOT -

Pegaz

sygn. p.d.
gwasz, olej, tektura
45x60

Jeźdźcy, 1962

akwarela, gwasz, papier,
53 x 81 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Eugeniusz Geppert 1962

Jeźdźcy, 1963 r.

olej/płótno, 97 x 126 cm
sygn. i dat. p.d.: `Eugeniusz Geppert 1963`

Mosty Paryża, 1963 r.

tempera/papier, 53 x 83 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu naklejka wywozowa DESY do Londynu z opisem pracy po angielsku (przeklejona na nową oprawę), praca po konserwacji

Pont Neuf w Paryżu, ok. 1957

akwarela, długopis, tusz, papier, 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);

OBRAZ DWUSTRONNY

ATAK KAWALERII
Akwarela, papier; 58 x 88 cm (w świetle passe-partout)
WYŚCIGI KONNE, 1949
Akwarela, papier; 51 x 84 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1949

SIELANKA

Akwarela, papier; 53,5 x 83 cm (w świetle passe-partout)
Na odwrocie nalepka papierowa: ZWIĄZEK ZAWODOWY POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE |Autor: Geppert Eugeniusz | Tytuł pracy: Kompozycja | Materiał: Akwarela 100 x 70 | Cena: 10.000 | Własność ...|Data wystawy: Warszawa Salon ogólno Polski | maj 1946oraz fragment drugiej nalepki:SALON WIOSENNY 1946 ZPAP | Geppert Eugeniusz |Kompozycja: | akw./pap. Geppert Eugeniusz |Kompozycja: | akw./pap. Wymiary 70 x 100 | 10.000

ŻARDINIERA Z PAJACYKIEM, 1978

olej na płótnie,
100,5 x 80 cm,
sygnowany l.d. "E Geppert 1978``, napis na krośnie : "565/GEPPERT/ ŻARDINIERA/ 1978/``
posiadania rodziny artysty

WIEJSKI ZAPRZĘG I CHART, 1922

olej na tekturze,
49,5 x 69,5 cm,
sygnowany l.g.
"Eugeniusz Geppert 1922"

Je¼d¼cy

akwarela, papier,
33,5 x 45,5 cm
sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert

Pont Neuf w Paryżu, ok. 1957

Je¼d¼cy, 1962

akwarela, gwasz, papier, 53 x 81 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż z mostem

olej, płótno, 58 x 80 cm;
sygn. p. d. Eugeniusz Geppert 49 (?)

Je¼d¼cy, 1962

akwarela, gwasz, papier

Pejzaż z akweduktem, 1963

olej, gwasz, karton
54 x 84,5 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1963

Je¼d¼cy, 1962

akwarela, gwasz, papier

JAPOŃSKI TALERZ, 1978 R.

olej/płótno
79 x 87 cm
sygn. i dat. P.d.: `Eug Geppert 78`
na odwrocie napisy: `ZAPIECEK "JAPOŃSKI TAKERZ" 90`

PEGAZ

olej, gwasz/tektura
55 x 60 cm
sygn. p.d.: `Eugeniusz Geppert`

Pont Neuf w Paryżu, ok. 1957

akwarela, długopis, tusz, papier
23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: EGeppert / Paryż EGeppert (ołówkiem); sygn. na odwrocie: Eugeniusz Geppert (długopisem);

Wyścigi

olej, płótno,
51,5 x 79 cm;

Rapsod

olej,płótno;
130 x 97 cm
sygn.p.d.: Eugeniusz Geppert

Je¼d¼cy

akwarela/papier,
50 x 68 cm

Koń w kłusie z je¼d¼cem w tle

akwarela/papier,
25,5 x 35 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `E. Geppert`

Je¼dziec

akwarela, gwasz/papier,
22,6 x 27 cm
sygnowany p. d.: `E. Geppert`

Akt z kwiatem, 1975

olej, płótno, 116 x 89 cm; sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1975;
na odwrocie nalepki wystawowe: z Wystawy Jubileuszowej na 60. lecie pracy TPSP w Krakowie z 1976 r.,
z Pałacu Sztuki 1976 oraz z Wystawy "Piękno Nagości. Akt w sztuce polskiej - malarstwo, rysunek, grafika.
Nagość, zmysłowośc, erotyzm" Muzeum Historii Miasta Łodzi IV-VI 2008

MARTWA NATURA Z LALKź, 1976

olej/płótno,
80 x 100 cm
sygn. i dat. p.d.: `Eugeniusz Geppert 1976`

Ułan Legionów Polskich

olej, płótno, 86 x 105cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

PREZENTACJA KONI NA PADOKU

akwarela na kartonie, 29 x 47 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "Eugeniusz Geppert"

Obraz VII, 1970

olej, płótno;
97 x 130 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1970

Pegaz

olej, sklejka, 93 x 116 cm;
nie sygn.

Pegaz

gwasz, tektura, 55 x 60 cm;
sygn. p.d.: EUGENIUSZ GEPPERT

Szwoleżerowie

olej, płótno, 86 x 105 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert
Podobna praca, zatytułowana Mój pradziadek, z 1937, znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.(Lit.: Mariusz Hermansdorfer Eugeniusz Geppert, MN Wrocław, 2007).

GDAŃSK, 1959

akwarela na papierze, 54 x 82,5 cm, sygnowana p.d. "Eugeniusz Geppert 1959"

Pejzaż, 1931

akwarela, papier, wymiary w świetle passe - partout: 28,5 x 49 cm
sygn. i dat. l.d.: EugeniuszGeppert931

Szwoleżerowie

olej, płótno, 86 x 105 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Jeżdziec na koniu

ołówek, akwarela, karton,
61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);

Akt z kwiatem (1975)

sygnowany datowany p.d.,
tempera, płótno, 116.5x89 cm

Don Kichot, 1963

olej, karton, wymiary w świetle ramy: 82 x 53 cm
sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert 1963

Martwa natura, 1952

olej, płótno, 74 x 91 cm
sygn. i dat.p.d.: Eugeniusz Geppert 1952

Pegaz

olej, sklejka, 93 x 116 cm;
nie sygn.

Gdańsk

akwarela, papier,
54,5 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EugeniuszGeppert 1959
Na odwrocie napis p.g.: 35 Gdańsk; u dołu Pejzaż II

Jeźdzcy (Autoportret), lata 20. - 30.

olej, płótno dublowane, 90 x 121 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert
na blejtramie: Eugeniusz Geppert Autoportret

CYRK, 1953

olej, płótno
89.5 x 116 cm
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert S C | 19(.)3

Martwa natura z laleczką

olej/płótno, 116 x 82 cm
na odwrocie napisy autorskie. Naklejka z Wystawy Ziem Nadodrzańskich.

Akt z kwiatem, 1975 r.

tempera/płótno, 116 x 89 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Eugeniusz Geppert | 975
na odwrocie papierowe naklejki: `(…) Sztuk Piękn. W KRAKOWIE | EUGENNIUS GEPPERT | AKT | temp/pło wym. 116 x 89 | (…) Pałac Sztuki` oraz poniżej: `Wystawa jubileuszowa na 60 - lecie pracy | Tow. Przy. Szt. Piękn. Kraków 1976 r. | Eugenniusz Geppert - Wrocław | Akt z kwiatem 1975. Wrocław | temp/pł. wym. 116 x 89 cm | cena 18 000 zł`

Pegaz

olej, sklejka, 93 x 116 cm;
nie sygn.

Scena z powstania listopadowego - przegląd wojsk

akwarela, papier, 56 x 88 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

AKT Z ZIELONĄ DRAPERIĄ, 1978 r.

Olej, płótno; 101 x 80 cm
Sygnowany p.d.: E Geppert
Na górnej listwie krosna czerwony, odręczny napis: WŁASNOŚĆ Z. M. LEGUTKO

Konie

akwarela, papier
43 x 57 cm
sygn. p.d.: EGeppert

Pegazy

olej, tektura, 69,5 x 93,5 cm

Portret na koniu

Olej na tekturze 33x46,5 cm,
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert, oraz na odwrocie na nalepce : Geppert "Portret na koniu" Mk 50000;
oprawiony 53,5x66 cm.

Akt

olej, sklejka, 93,5 x 116 cm;
Ekspertyza Barbary Ilkosz, kustosz działu sztuki współczesnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu

NIEBIESKI UŁAN, 1970

Olej, płótno; 100 x 81 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: EUGENIUSZ GEPPERT 1970
Na odwrocie l. g.: W oraz fragmentarycznie zachowana nalepka
na blejtramie z napisem... [ERT] | Uła... |... 51)
pł. wym. 100 x 80 cm |... 000 zł.

Pejza? miejski

akwarela, papier,
wym.: 35 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

AKT SIEDZźCY, 1972

olej, płótno,
116 x 89 cm
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert 1972
na odwrocie na płótnie: AKT SIEDZźCY, 1972

Jockey na koniu

olej, płótno, 72,5 x 92 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1960
Na odwrocie nalepka z Wystawy Zimowej w Zakopanem z 1960 r. z tytułem "Pabbock" oraz dwie inne nalepki przekreślone niebieską farbą (przez artystę?).

Jeźdźcy, 1962 r.

akwarela/papier, 53 x 82 cm
sygnowany p. d.: `Eugeniusz Geppert 1962`

AUTOPORTRET NA KONIU, 1924

olej, płótno,
81 x 101 cm
sygnowany p.d.: [……]usz Geppert
Na krosnach dwa stemple: 99. Na dolnej listwie krosien napis ołówkiem: 80 x 100 cm oraz nalepka (druk) z tekstem: Eugeniusz Geppert - Je¼dziec na koniu (Autoportret) | 1924; olej, płótno.

Jeździec na koniu - autoportret

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert
na odwrocie: nalepka wystawowa z datą powstania obrazu 1924

Dwa konie

akwarela, papier,
43 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: EGeppert

Akt

olej, sklejka, 93,5 x 116,5
nie sygnowany

Pegaz

olej, sklejka, 93,5 x 116,5
niesygnowany

Portret na koniu

sygnowany p.d.
olej, tektura
33.5x47

DWÓCH JEŹDŹCÓW 1974 r.

Olej na płótnie
89 x 116,5 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1974"

KWIATY W WAZONIE 1975 r.

Akwarela na papierze
80,5 x 52 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1975"

TAM NA BŁONIU BŁYSZCZY KWIECIE 1964 r.

Olej na płótnie
97,5 x 130 cm
Niesygnowany
Na odwrocie nalepka: Wystawa "20 lat PRL w twórczości | plastycznej Wrocław" | autor - Eugeniusz Geppert | tytuł - Martwa nat. "Tam na błoniu błoniu | błyszczy kwiecie" | (...) pł. wym: 97 x 130 cm
Literatura - Eugeniusz Geppert, Przeszłość daleka i bliska, Wrocław - Gdańsk, 1977 il. 13 (reprodukcja).

Akt kobiety z zieloną draperią

olej, płótno,
101 x 80 cm;
sygn. p.d.: EGeppert

Steeplechase (Wyścig konny z przeszkodami)

akwarela, papier,
41,5 x 56,5 (w świetle ramy)
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert; na odwrociu naklejka z wystawy gwiazdkowej ZPAP, Kraków 1931 z tytułem "Steeple Chase“

Jockey na koniu

olej, płótno,
72,5 x 92 cm;
Na odwrocie nalepka z Wystawy zimowej w Zakopanem z 1960 r.

Portret na koniu

olej, tektura, 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie fragment szkicu - koń, oraz nalepki:

Zawody jeździeckie

akwarela, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: EGeppert (ołówkiem)

W mundurze

akwarela, papier, 19 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. z dedykacją:
Pannie Sławie / na pamiątkę naszej wspólnej pracy. / EGeppert (ołówkiem)

Prezentacja

tusz lawowany, papier, 19 x 26 cm ( w świetle oprawy);

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Jockey na koniu

olej, płótno
72,5 x 92 cm;

Próba sił

olej, płótno
59,5 x 79,5 cm

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert na odwrocie: nalepka wystawowa z datą powstania obrazu 1924

Szwadron ułanów, 1944

akwarela, ołówek, papier,
52 x 83.5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Eugeniusz Geppert 1944.

Przejażdżka konna, po 1945

akwarela, papier;
20 x 28,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: EG; na odwrocie: Eugeniusz Geppert | z teki wrocławskiej; na oprawie od spodu: Eugeniusz Geppert rysunek powojenny | (według informacji, pochodzącej od | żony artysty, prof. H. Krzetuskiej, na odwrocie rysunku)

Kąpiące się

technika mieszana, papier
44 x 56 cm

Akt

tempera, papier, 84 x 56 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1961.

GDAŃSK, 1959 r.

Akwarela na papierze 54 x 82,5 cm
Sygnowany p.d. - `eugeniusz Geppert 1959"

Akt z kwiatem 1975

tempera, płótno, 116 x 89 cm;
sygn. i dat. p.d.: Eugeniusz Geppert 1975, na odwrocie nalepka wystawowa z Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie z 1976 r. (Wystawa jubileuszowa na 60-lecie pracy twórczej artysty)

Martwa natura z jeźdźcem, 1960

akwarela, papier, 86 x 60 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert, 1960

Martwa natura z laleczką

olej, płótno, 80 x 90 cm
na rewersie nalepka: X Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

Akt z kwiatem (1975)

tempera, płótno
116.5x89
sygnowany,datowany p.d.

Półakt kobiety

kredka na papierze, 20,5 x 15,5 cm
sygn. l.d.: "Geppert E."

Jeździec na koniu. Autoportret. 1924

olej, płótno, 80 x 100
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert

Akwarela, papier, 51,5 x 40 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d. i dat. - 1950

Jeździec na gniadym koniu

Akwarela, papier, 19 x 24 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- dedykacja / EGeppert

Jeździec na siwym koniu

Akwarela, papier, 20 x 27 cm; w św. p.-p.
Sygn. l.d.- E. Geppert

Kawaleria

sygnowana po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert; na marginesie okrągła sucha pieczęć: SCHUTZMARKE | SCHOELLERS HAMMER;

Je¼d¼cy, przed 1939

olej, płótno,
101 x 120 cm
Na odwrocie nalepka wystawy w warszawskiej Zachęcie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu Je¼d¼cy (przed 1939)

W parku, 1929

olej, tektura,
26 x 33.5 cm
sygnowany l.d.: Eugeniusz Geppert Kraków 1929
Na odwrocie, w "okienku" oprawy widoczny napis atramentem: Eugeniusz Geppert; powyżej po lewej stemple: cyfra "5" obok okrągły stempel z napisem: "R. ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 12" i wpisem ołówkiem: "M 34"; poniżej stempel prostokątny o treści: "Dział przyborów malarskich | i reprodukcji artystycznych". W dole stempel: "Dr. Fr. Schoenfeld & Co ".

JEŹDZIEC, 1977 r.

Akwarela na papierze 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - `e. Geppert 1977"

CZERWONE AKCENTY, 1965 r.

Olej na płótnie 116 x 89 cm
Sygnowany l.d. - `eugeniusz Geppert 1965"
Wystawiany - Eugeniusz Geppert, Malarstwo, Paryż 1967 r.
- Wystawa jubileuszowa na 60-lecie pracy, TPSP, Kraków 1976 r.

MARTWA NATURA, 1977 r.

Olej na płótnie 70 x 60 cm
Sygnowany p.d. - `eugeniusz Geppert 1977"

Akwarela, papier, 51,5 x 40 cm; w św. p.-p.,
Sygn. p.d. i dat. - 1950

Noc listopadowa

olej, płótno, 81 x 101 cm; sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1957 (?)

Na spacerze, 1929

27 x 34,7 cm. olej, tektura,
sygn.l.d: Eugeniusz Geppert Kraków 1929 . Na odwrociu stemple .

SŁOŃCE, 1973 r.

Olej na płótnie 116 x 89 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1973"

OBRAZ PIONOWY, 1972 r.

Olej na płótnie 133 x 102 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1972"

Tum w Płocku

akwarela, gwasz, karton, 41 x 62 cm; sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert/1957

Japoński talerz, 1978

olej na płótnie,
wymiary: 79 x 87 cm,
sygn. i dat. p.d.: Eug. Geppert 78
Na odwrocie naklejka z wystawy: X Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

JEŹDŹCY I KONIE

akwarela, 60 x 79 cm,
sygnowana p. d. "EGeppert"

MARTWA NATURA, 1952

olej na płótnie, 73 x 91 cm,
sygnowany p. d. "Eugeniusz Geppert1952", na odwrocie nalepka z pierwszej Wystawy Ziem Odzyskanych zorganizowanej przez ZPAP we Wrocławiu, zawierająca nazwisko autora, tytuł, technikę i numer katalogu: 17

Żółty dzbanek z pasiakiem, 1953

olej, płótno, 73,3 x 91,8
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 953; na rewersie nalepka wystawowa CBWA we Wrocławiu z 1957 r.

Kawaleria

akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy, 52 x 84 cm (w świetle oprawy);

sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1944

SCENA MITOLOGICZNA Z PEGAZAMI, l. 20. XX w.

olej na tekturze, 69,5 x 93,5 cm,
niesygnowany.

PRZEMARSZ WOJSK, 1944 r.

Akwarela, gwasz na papierze naklejonym na tekturę 52 x 84,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1944"

Jeździec

akwarela, gwasz na podrysowaniu długopisem, papier,
52 x 51 cm, sygn. p.d.: E. Geppert 1975

Jeździec

akwarela, gwasz na podrysowaniu długopisem, papier, 52 x 51 cm; sygn. p.d.: E. Geppert 1975

Na spacerze w parku

olej, tektura, 27 x 36 cm; sygn. l.d.: Eugeniusz Geppert ..... 192 ... (nieczytelnie)

AKT Z TACĄ OWOCÓW, 1960 r.

Olej na płótnie 92 x 72 cm
Sygnowany p.d. - "Eugeniusz Geppert 1960"

Orszak

olej, płótno
67,5 x 194 cm

Martwa natura 1977

olej, płótno, 70 x 60 cm; sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 77

Czerwone akcenty 1966

olej, płótno, 116 x 89 cm; sygn. i dat. l. d.: Eugeniusz Geppert 1966
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie 1976 r.

Ułan na koniu

Na odwrocie: fragment studium konia oraz nalepka Geppert / Portret na koniu

Myśliwy i trzy gracje

olej, płótno
58,3 x 72 cm

JEŹDŹCY

olej, płótno, 100 x 120 cm;
sygnowany u dołu z prawej : Eugeniusz Geppert

MARTWA NATURA - DZBANKI I WAZONY, 1978

olej na płótnie, 80 x 100 cm
sygnowany p. d. "E. Geppert 78".

JAPOŃSKI TALERZ, 1978

olej na płótnie, 76 x 87 cm
sygnowany p. d. "Eug. Geppert 78" na odwrocie nalepka festiwalu polskiego malarstwa współczesnego w Szczecinie

Oficer na koniu, ok.1925

olej, tektura,
32 x 46 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Kawaleria

Jeźdźcy

olej, płótno, 101 x 120
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert; na odwrociu nalepka: 26173 Geppert Eugenyusz / Jeźdźcy

Oficer na koniu

61 x 46,5 cm w świetle oprawy.
Praca inspirowana twórczością Piotra Michałowskiego.

Pegaz III, 1968

olej na płótnie, 73,5 x 100,5 cm
sygnowany p.d.: "Eugeniusz Geppert 1968"

Oficer na koniu

olej, tektura,
32.3 x 45.8 cm
Sygnowany tuszem (?) p.d.Eugeniusz Geppert

olej, tektura, 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p.d. - Eugeniusz Gepert 22

ŚWIĄTEK, 1958

Olej, płótno 73 x 91,5cm,
Sygn. po prawej u dołu szaro-granatowym olejem:
Eugeniusz Geppert 1958

Koń przed gonitwą

64 x 86,5 cm
olej, płótno

Pegazy

olej, tektura
69 x 93,4 cm

Myśliwy i trzy gracje

olej, płótno
58,3 x 72 cm

Na zjeździe, 1926

olej, tektura
69,5 x 93,3 cm

liczba obiektów: 258